Casio’nun döner çerçeveli yeni tam analog Pro Trek modeli nihayet ABD’de satışa sunuldu

Casio’nun yeni Pro Trek PRJ-01AE-8 modeli geçen hafta nihayet ABD’ye ulaştı. O sırada saat, Casio ABD sitesinde “yakında satışta” olarak listelenmişti ve ne zaman satışa çıkacağına dair herhangi bir bilgi yoktu. Bugün durum değişti; doğa sporlarına odaklanan bu saat artık satın alınabilir.
Pro Trek PRJ-01AE-8, şu anda Casio’nun ABD web sitesinden 230 $ karşılığında doğrudan satın alınabilir. PRJ-01AE-8, son zamanlarda Pro Trek serisine eklenen en ilginç modellerden biridir. Diğer Pro Trek modellerinden farklı olarak, bu model tamamen analogdur ve uzun süredir Pro Trek’in ayırt edici bir özelliği olan dijital veya analog-dijital ekran düzenlerinden vazgeçmiştir. Ayrıca, diğer Pro Trek modellerinde bulunan Üçlü Sensör teknolojisini (yükseklik ölçer, barometre ve pusula sensörlerinden oluşan) de içermemektedir.
Bunun yerine, PRJ-01AE-8 modeli üç ibreli tasarımı, tarih göstergesi ve güneş enerjisiyle kasıtlı olarak sadeliği ön planda tutar. 39,1 mm genişliğinde ve 11,6 mm kalınlığındaki kasası sadece 32 gram ağırlığındadır; biyo-bazlı reçineden üretilen kasa, arka kapak ve kayış ise saatin hafifliğini korur. Ayrıca 100 metre su geçirmezlik derecesine sahiptir.
Bu modelde Üçlü Sensör teknolojisi veya nokta matrisli gömme ekran bulunmuyor, ancak saatin açık hava kullanımına yönelik birkaç akıllı özelliği var. Örneğin, kazara ayarlamaları önlemek için kurma kolunu kasanın içinde kilitleyebilen döner bir çerçeve bulunuyor. Saat ve tarihi ayarlamak istediğinizde, çerçeve üzerindeki mavi vurgu 12 saat konumuyla hizalanana kadar çerçeveyi 45 derece döndürmeniz yeterlidir; böylece kurma kolu ortaya çıkar.
Top 10
» Top 10 Multimedia Notebook listesi
» Top 10 oyun notebooku
» Top 10 bütçeye uygun Ofis/İş Notebook Listesi
» Top 10 Premium Ofis/İş notebookları
» Top 10 Çalışma istasyonu laptopları
» Top 10 Subnotebook listesi
» Top 10 Ultrabooklar
» En iyi 10 dönüştürülebilir modeli
» Seçimi en iyi 10 tablet
» Notebookcheck Top 10 Windows Tabletleri
» Top 10 Subnotebook listesi
» NotebookCheck tarafından incelenen en iyi Notebook ekranları
» Notebookcheck'in 500 Euro altındaki en iyi 10 Notebook listesi
» NotebookCheck tarafından seçilen 300 Euro altındaki en iyi 10 Notebook
» Notebookcheck'in 500 Euro altındaki en iyi 10 Notebook listesi
» Notebookcheck'in Top 10 akıllı telefon listesi
» Notebookcheck'in Top 10 hafif oyun notebookları
Saat ayrıca, düşük ışık koşullarında parlayan ve gece yürüyüşlerinde oldukça kullanışlı olabilecek tam fosforlu bir kadrana sahiptir.
Casio, kutunun içine bir karabina da eklemiştir. Saati bileğinize takmanın pratik olmadığı durumlarda, birlikte verilen bağlantı parçasını kullanarak PRJ-01AE-8 modelini bir sırt çantasına veya başka bir ekipmana takabilirsiniz. Bu, saatin Pro Trek konseptine yönelik daha rahat ve ekipman odaklı yaklaşımına uyan küçük bir ayrıntıdır.
PRJ-01 serisi ilk olarak Japonya'da PRJ-01-1JF, PRJ-01AE-7JR ve PRJ-01AE-8JR olmak üzere üç modelle piyasaya sürüldü. Ancak şimdilik, ABD'deki tüketicilere sunulan tek model PRJ-01AE-8'dir.
Amazon’da Casio Pro Trek PRJ-B001B-2 Hiker Line’ı inceleyin
Teknik Özellikler
- Kasa boyutu: 44,4 × 39,1 × 11,6 mm
- Ağırlık: 32 g
- Kasa/çerçeve: Biyo-bazlı reçine
- Kayış: Biyobazlı reçine
- Cam: Mineral cam
- Su geçirmezlik: 100 metre
- Mekanizma: Güneş enerjili kuvars
- Ekran: Analog, üç ibreli
- Ek gösterge: Tarih
- Kadran: Tamamen fosforlu
- Güç rezervi: Tam şarjla yaklaşık 5 ay
- Hassasiyet: Ayda ±20 saniye
- Kayış boyutu: 145–190 mm
- Birlikte verilen aksesuar: Karabina aparatı
- Fiyat: 230 dolar
Kaynak(lar)
Casio US (makalede bağlantısı bulunmaktadır)















