Notebookcheck

Honor MagicWatch 2 Smartwatch incelemesi: Huawei kopyası görsel fitness listeleri ile tatmin ediyor

Multi-function sports watch at an affordable price. Honor ve Huawei tarafından akıllı telefonlarıyla genellikle uygulanan klonlama teknolojisi kavramı akıllı saatlerle de çalışır: Bazı görsel detayların yanı sıra Honor MagicWatch 2, ana şirket Huawei'den Watch GT 2'nin bir klonudur. Aynı zarif görünüyor ve aynı derecede iyi ve daha uygun fiyatlı.

Honor MagicWatch 2
İşlemci
Huawei Kirin A1 (Hi1132)
Bellek
32 MB 
Görüntü
1.39 inç , 454 x 454 pixel 326 PPI, touchscreen, AMOLED, parlak: evet
Harddisk
4 GB, 2 GB Boş
Bağlantılar
NFC, Brightness Sensor, Alıcılar: optical heart rate sensor, acceleration sensor, gyroscope, barometer, magnetometer
Network
Bluetooth 5.1
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 10.7 x 45.9 x 45.9
Ek özellikler
Honor MagicWatch 2, charger (USB-C), charging cable (USB-A to USB-C), quick-start manual, warranty card, RTOS, 24 Ay Garanti, water proof per ISO standard 22810:2010 (up to 50 m); GPS, GLONASS; phone calls via smartphone; compatible with Android 4.4+/iOS 9+, fanless
Ağırlık
41 g, Güç kaynağı: 31 g
Fiyat
179 Euro
Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.

 

Yakın aile çevresi içinde, Honor'dan ilk MagicWatch'a iki yeni saat eklenir: Selefin aynı sportif tasarımına sahip daha büyük bir saat ve ilk versiyonun daha küçük boyutuna sahip görsel olarak daha hassas bir versiyon. Huawei aynı senaryoyu daha önce de izledi. Ekim ayında iki Huawei Watch GT 2 modelinin daha büyük 46 mm versiyonuna bir göz attık. Her iki model de onu gerçek bir akıllı saat yapan şeyin ana işlevselliğinden yoksundur: Kendi uygulamalarınızı yükleyerek giyilebilir cihaza ayrı ayrı işlev ekleme seçeneği. Bu nedenle, çift yönlü mesajlaşma uygulamaları veya Strava gibi bir şey yükleyemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Öte yandan, Honor Watch yüksek kaliteli bir işçilik gösteriyor ve sağlık ve fitness alanında yerleşik fonksiyonlar, iyi ekran tarafından açıkça sunulan birçok bilgi sunuyor.

Kutuya ilk bakışta, yuvarlak manyetik şarj cihazı Huawei'nin paralelliklerini zaten doğruladı. Küçük ve kullanışlıdır ve seyahatinizde akıllı telefonunuz için bir USB-C kablosunuz olduğu sürece ek bir kablo almanıza gerek yoktur. Bu sayfada yukarıda belirtilen depolama boyutlarından başlayarak, her zaman açık ekran ve yüksek kaliteli işçilikle devam eder ve dokunmatik ekranı ve yanlardaki iki düğmeyi kullanarak işleme kadar, donanım tamamen aynıdır Huawei Watch GT 2'nin incelemesinde açıklandığı gibi. Çok az fark sadece görsel niteliktedir: Üst düğme, kırmızı aksanıyla daha sportif bir tasarım sunar ve daha ayrıntılı bir şekilde oyulmuş 24 saatlik çerçeve yerine saat camı Honor kendi serisinin takimetre ölçeğini saat camının altına taşıdı. Honor ayrıca ölçeklendirmeyi dış çerçeve ve ekran arasındaki geçiş alanına da taşıyarak alanların birbirine iyi karışmasına neden oldu.

Huawei Watch GT 2
Huawei Watch GT 2
Honor MagicWatch 2
Honor MagicWatch 2

İsteğe bağlı olarak 46 mm paslanmaz çelik kasayı kahverengi deri kordonlu gümüş veya siyah silikon bantlı siyah alabilirsiniz. Tüm saat kayışlarında hızlı kilit mekanizması vardır. Üreticiye göre, 20 avroya (~ 21 $) mal olan deri kordonlu gümüş saat, ek bir silikon bandı da içeriyor. Bir Bluetooth kulaklık bağlı olmadığında, egzersiz sırasında koçluk anonsları ve müzik doğrudan hoparlörden verilir. Akıllı telefonla birlikte, telefon görüşmeleri yapmak için de kullanabilirsiniz. Optik kalp atış hızı sensörü en alta yerleştirilir.

Side view right
Side view right
Side view left
Side view left
Bottom view with the optical heart rate sensor
Bottom view with the optical heart rate sensor

Kurulum ve Çalıştırma - Düğmeli ve dokunmatik ekranlı giyilebilir

Bağlantı, gerekli hesabı ayarlamanıza izin veren Huawei Health uygulaması aracılığıyla oluşturulur. Bu, Honor ve Huawei'nin akıllı telefonlarıyla oldukça kolay bir şekilde çalışıyor ve uygulama, App Store'dan bir iPhone'a da yüklenebilir. Bir iPhone'daki tek sınırlama, daha düşük ek saat yüzlerinde ve saate müzik aktarma desteğinin eksikliğinde ortaya çıkıyor. Sağlık uygulamasını farklı bir Android akıllı telefona yüklemek isteyenler de Huawei Mobile Services'ı sürüm 4 veya daha yeni bir sürüme yüklemelidir. Testlerimiz sırasında, Play Store'daki en son sürüm 19 Aralık 2019'dan 3.0.3 sürümüdür. Burada, bazı APK platformlarında bulunan bir APK'yi indirip yüklemeniz gerekmeyecek. internette.

Charging procedure

Saat, hareketler ve iki düğme ile çalıştırılır. Üst düğme ana menüyü ve alt düğme serbestçe yapılandırılabilir bir menü öğesini açar, böylece bir kısayol gibi çalışır. Ekranın üst kenarından açılan Hızlı Panel, DND moduna erişim, her zaman açık ekranın etkinleştirilmesi ve "telefonumu bulma" gibi ek doğrudan erişim seçenekleri sunar. Ayrıca akıllı saatin bağlantı durumunu ve şarj durumunu da gösterir. Bildirimleri alttan açabilmenize rağmen, bunlara yanıt veremezsiniz. Onur ayrıca bildirimlerin genellikle birden çok kez listelendiği Huawei Watch GT 2 ile aynı hatayı içerir. Yandan kaydırma, isteğe bağlı olarak akıllı telefonu kontrol edebilen veya akıllı saatte depolanan müzikleri çalabilen müzik çaları gösterecektir. Devam eden kaydırma işlemi hava durumunu, etkinlik ekranını, kalp atış hızını ve stres diyagramlarını gösterecektir. Gün boyunca toplanan aktivite ve kondisyon bilgilerini doğrudan giyilebilir cihaz üzerinde görebilirsiniz. Bunlar yüksek kaliteyi gösterir, çünkü sadece uygulamada iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok iyi görünüyorlar ve 46 mm test ünitesinin büyük ve keskin OLED'inde en azından belirsiz değiller.

Quick panel
Quick panel
Activity display
Activity display
Music player
Music player
Heart-rate chart
Heart-rate chart
Stress chart
Duplicated notification in the listings
Full display of the notification

Bir Apple akıllı telefon söz konusu olduğunda, yalnızca Honor giyilebilir cihazında değiştirilebilen önceden yüklenmiş 13 saat yüzü vardır. Android akıllı telefonlarda, uygulamayı kullanarak değiştirebilir ve ek saat yüzleri indirebilirsiniz. Renkleri açısından, bazıları MagicWatch 2'nin Huawei Watch'tan farklı olduğu başka bir ayrıntıyı temsil eden 2018'de yenilenen Honor kurumsal tasarımını takip ediyor. Health uygulaması kalp atış hızının 7/24 izlenmesi için bazı ayarlar sunuyor ve Göz atmanız ve yapılandırmanız gereken etkinliklerin ve uykunun izlenmesi.

Health app: overview
Health app: overview
TruSleep tracking detects light, deep, and REM sleep phases
TruSleep tracking detects light, deep, and REM sleep phases
Settings for the heart-rate measurement
Settings for the heart-rate measurement
Alternative watch faces
Alternative watch faces

Antrenman - Zengin grafiklere sahip bir fitness takipçisi

Honor, sporculara çapraz antrenör, kürek ergometresi, yüzme, antrenman ve triatlon içeren 15 antrenman modu ve farklı seviyelerdeki koşucular için 13 antrenman programı sunuyor. GPS ve GLONASS aracılığıyla bağımsız konumlandırma sayesinde, açık hava etkinlikleri akıllı telefondan bağımsız olarak kaydedilebilir ve bu da yüksekliği içerir. Konum her zaman doğru bir şekilde bulunmasa da, kısa aralıklarla konumlandırma, aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, bazı küçük döngüleri yakalamaya devam eder.

Route recording
Route recording

İsterseniz, egzersiz sırasında tempo ve kalp atış hızı hakkında, hatta antrenmanın mevcut etkisi hakkında bazı duyurular alabilirsiniz. Duyurular İngilizce'dir. Testlerimiz sırasında Almanca mevcut değildi. Egzersiz seansından sonra ve daha sonraki günlerde bile ayrıntıları doğrudan fitness takipçisinde görebilirsiniz. Küçük ekran alanındaki net grafikler de burada ikna edicidir.

Akıllı telefon ayrıca koşu antrenmanı sırasında her tur için süreler gibi daha fazla veri görüntüler. Özellikle, uygulama tek bir grafikte en fazla üç parametreyi birleştirmenize izin verir. Sağlık uygulamasını kullanarak verileri Google Fit ve MyFitnessPal ile de paylaşabilirsiniz. Bu noktada, uygulama GPS rotaları veya eğitim verileri gibi herhangi bir ek alma veya verme işlevi sunmaz. Üreticiye göre MagicWatch 2, ISO 22810: 2010 standardına göre 50 m'ye kadar su geçirmezdir, ancak özellikle şnorkelle yüzme veya sıcak su altında, buhar banyosunda veya saunada giyilmemesi gerektiğini belirtir.

Combination of several parameter in a single chart
Combination of several parameter in a single chart
Running training: overview
Running training: times of each round
Running training: charts
Running training: details

Pil ve Çalışma Zamanı - Fitness takip cihazlarıyla karşılaştırılabilir

Honor, 46 mm saatin 455 mAh pili için iki haftaya kadar pil ömrünü belirtir. Uygulama testi senaryomuz, GPS ile ancak müziksiz yaklaşık üç saatlik aktif kondisyon takibinden, uyku izlemesini test etmek için sürekli olarak iki gece giymekten ve aksi takdirde ortalama kullanımdan oluşur. Bu karışımla 10 gün sürdü. Onur giyilebilir cihazın ne zaman çıkarıldığını tanıması ve daha sonra bildirim veya gelen arama göndermemesi genellikle güç tasarrufu etkisine sahiptir. Huawei, 42 mm akıllı saat için yedi günlük pil ömrünü ve 215 mAh pil boyutunu belirtir.

Karar

In review: Honor MagicWatch 2. Test unit provided by Honor Germany
In review: Honor MagicWatch 2. Test unit provided by Honor Germany

Honor Magic Watch 2, kalitesi öncelikle iyi ekrandan kaynaklanan harika bir saat. Keskin OLED olmasaydı, sadece bilgilendirici tabloların keyfi azalmakla kalmayacak, aynı zamanda saat yüzleri de tam anlamıyla soluk olacaktı. Eğitim koçunun yardımıyla sporcular performanslarını analiz edebilir ve geliştirebilir. Ancak, yalıtılmış bir sistemden memnun olmaları gerekir. Bu özellikle atletik başarılarını Strava gibi platformlarda paylaşmak isteyenleri etkilemelidir. Fiyatına göre, MagicWatch 2, benzer şekilde donatılmış Huawei Watch GT 2 ile Huami'den (üreticinin kendi portföyünde daha yüksek değerde olan) saatler arasında yer alıyor. Honor akıllı saat, özellikle Huawei Watch GT 2'ye daha uygun bir alternatif , benzer bir biçime sahiptir. Saat bandına ve kasaya bağlı olarak, önerilen perakende fiyatı 199 ila 249 Euro (~ 213 $ - 266 $) arasında yer alırken, Honor silikon bantlı versiyon için sadece 179 Euro (~ 191 $) ve deri kordonlu versiyonu. Öte yandan, Huawei için sokak fiyatları Honor akıllı saatinden daha fazla düştü. Örneğin, Watch GT 2'yi 179 Euro'dan (~ 191 $) başlayarak alabilirsiniz, MagicWatch 2'nin fiyatı şu anda yaklaşık 164 Euro'ya (~ 175 $) fazla düşmedi. Huami'den Amazfit GTS gibi akıllı saatler daha da uygun. Üreticinin kendi portföyündeki üst fiyat segmenti için sokak fiyatları, modele bağlı olarak şu anda 100 ila 140 Euro (~ 107 $ - 150 $) arasındadır.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Honor MagicWatch 2 Smartwatch incelemesi: Huawei kopyası görsel fitness listeleri ile tatmin ediyor
Inge Schwabe, 2020-03-28 (Update: 2020-03-28)