Notebookcheck Logo

İnceleme: Apple AirPods Pro

The AirPods Pro bring plenty of features, but do they sound better than regular AirPods?
The AirPods Pro bring plenty of features, but do they sound better than regular AirPods?
Apple, birkaç gün önce beyaz kulaklığının en yeni neslini piyasaya sundu ve mevcut AirPod'lar üzerinde birkaç gelişme vaat etti. Ancak, tasarımları ilk iPod'un piyasaya sürülmesinden bu yana ikonik olduğu gibi, Apple'ın kulaklıklarının ses kalitesi vasat kalmıştır. Şirket nihayet Hi-Fi ses kalitesinde uzmanlaştı mı ya da AirPods Pro doğru yönde başka bir adım mı oldu?

AirPods Pro, Apple'ın en yeni kablosuz kulaklıklarıdır ve 2016'da orijinal AirPod'ları iPhone 7 serisinin yanında tanıttı. Şirket, aynı zamanda kablosuz şarj kılıfını satın alıp almadığınıza bağlı olarak 159 ABD Doları ile 199 ABD Doları arasında bir ücret alıyor. AirPods Pro, 249 ABD Doları, Bose QuietComfort 35 II ve Sony WH-1000XM3 gibi kulak üstü seçeneklerinden 100 ABD Doları daha düşük. Ses kalitesi, AirPod'lar dahil tüm Apple kulaklıklarının zayıf bir noktası olmuştur. Yine de, AirPods Pro'nun Apple'ın her iPhone ile birlikte verdiği kulaklıklardan daha zengin bir dinleme deneyimi sunması makul bir beklenti olacaktır. Endişe verici bir şekilde, AirPods Pro ürün sayfasında Apple'ın listelediği özelliklerin çokluğu, şirketin ses kalitesi üzerinde bir kez daha işlevselliği tercih ettiğini gösteriyor.

Etkili gürültü iptaliApple, AirPods Pro'nun ana satış noktalarından biri olan aktif gürültü iptali (ANC) 'ni yaptı; pazarlama, kulaklıkların "sizi müziğinize, podcast'lerinizi ve çağrılarınıza tam olarak uydurmanız için susturabileceğini" vurguladı. Kulak üstü kulaklıkların boyutu, geleneksel kulaklıklara kıyasla gürültüyü engelleme konusunda avantaj sağlarken, AirPods Pro'daki ANC şaşırtıcı derecede iyi çalıştı. Kulaklıklar, otobüslerin ve trenlerin sesini pratik olarak susturur; örneğin, düşük sesle müzik dinlemeyi kolaylaştırır. AirPods Pro, ANC donanımlı tüm ses cihazları gibi, daha yüksek ve daha değişken bir perdeye sahip olan gürültüyü filtrelemekle de mücadele eder. Bu nedenle, kulakiçi kulaklıkla konuşan bir grup insanı maskelemek için mücadele eder. Bununla birlikte, AirPods Pro dış dünyayı boğmakta normal AirPod'lardan çok daha iyi bir iş çıkarır. Apple'ın AirPods Pro ile bastırdığı diğer bir özellik de saydamlık modudur. Etkili olarak, bu ANC'nin tam tersidir ve ortam gürültüsünün içeri girmesine izin verir. Şeffaflık modu Kontrol Merkezi veya her iki kulakiçi üzerindeki düğme üzerinden etkinleştirilebilir. Şeffaflık modu sesleri anlaşılır kılarken, sesler çok garip geliyor. Yine de birisinin kibarlık uğruna sizden biriyle konuşması durumunda en az bir kulaklık çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bunu yapmak, müzik çalmayı duraklatır ve birinin duyulmasını kolaylaştırır. Tecrübelerimize göre, şeffaflık modu, bir yolun aşılması gibi ortam gürültüsünü duymanız gerektiğinde en iyi şekilde çalışır. Aplik, pil ömrünü artıracak ANC'yi de devre dışı bırakma seçeneğini içerir. Tüm özellikleri etkin bırakırsanız, AirPods Pro normalde şarjlar arasında 4: 30 saat sürer, ANC ve şeffaflığı kapatmak ise 30 dakikalık ek bir oynatma sağlar. Apple, ücretler arasında 3: 30'a kadar telefon görüşmesi vaat ediyor.

Tasarım evrimi, konfor devrimi AirPods Pro, Apple'ın AirPod'lerle içerdiği ile aynı ayak izine sahip olan bir şarj kılıfıyla birlikte gelir. Yeni kasa, selefinden daha geniş ve daha kısa, daha geniş bir mat metal menteşe ile. Temel olarak, eğer 90 ° döndürülmüşse AirPods kasasına benzer. Ayrıca, mikrofon ızgaraları daha belirgin hale gelirken, kulaklık başlıkları AirPod'lardan daha kısa bir gövdeye sahiptir. AirPods Pro'da orijinal AirPod'ların bulunmadığı küçük kulak uçları da vardır. Apple'ın en yeni kulaklıkları, AirPods Pro'nun plastikten üretilmesiyle, eskisi kadar iyi üretildi. Bu, düştüklerinde kırılmamaları veya kırılmaması gerektiği anlamına gelirken, kulaklıklarımız ceplerimizde birkaç gün kaldıktan sonra küçük çizikler aldı. Kısacası, AirPods Pro, öncekiler kadar hassas. AirPods Pro da giymek için rahat. Kulakiçi kulaklıklar, kulak kanalınız ile dış dünya arasındaki baskıyı eşitleyebilir ve bu da çoğu rakip ürünün sunmadığı bir özelliktir. Bu özellik, birkaç dakika sonra onları taktığımızı unuttuğumuz ölçüde, deneyimlerimizde harika bir şekilde çalıştı. Bu tek başına AirPods Pro'yu, size uyguladıkları baskılar için kulak tıkaçlarından kaçan insanlar için uygun hale getirir. kulak kanalları.Ayrıca, Apple kutuda, her kulak boyutu için iyi bir uyum sağlayacak üç lastik kulak ucu içerir. AirPods Pro, sizin için en iyi boyutu bile önerebilir, ancak bunun için bir iPhone'a sahip olmalısınız. Apple, özelliği Bluetooth ayarlarına dahil ediyor, ancak testlerimizde iyi çalıştı. Uygula, en yeni kablosuz kulaklık seti ile etkileşime girme şeklinizi de değiştirdi. AirPod'ların dışına dokunurken müzik çalma veya çağrıları kontrol eder, AirPods Pro kaynaklarında dokunmaya duyarlı bir düğmeye sahiptir. Bu düğme, her ikimiz de testlerimizde aktifleştirme konusunda sorun yaşamadığımız müzik çalma ve şeffaflık modunu kontrol eder.

Ses kalitesi: Pro = Hi-Fi? Apple'ın iPad Pro ve MacBook Pro gibi diğer Pro markalı ürünlerinin konuşmacılarına övgüde bulunurken, audiophiles AirPod'ların ses eşitliği altında kaldı. Aynısı şirketin kablolu kulaklıklarına da uygulandı. Karşılaştırma cihazlarının izolasyonunda ses kalitesini değerlendirmek zor olabilir, bu nedenle AirPods Pro'yu elde etmek zorunda olduğumuz diğer ses ekipmanları ile karşılaştırdık. Bir çift Bower kullandık.

Kısacası, Apple Earbuds veya AirPod'ların ses kalitesinden memnunsanız, AirPods Pro muhtemelen sizi etkileyecektir. Bununla birlikte, B gibi kulak üstü kulaklıklara kıyasla daha düzgün geliyorlar

Sonuç olarak, AirPods Pro, çekici bir genel paket sunar. Apple'ın en yeni kablosuz kulaklıkları harika görünüyor, kullanımı rahat ve mükemmel ANC özelliklerine sahip. Ceplerinde her zaman bulunabilecek kadar küçüktürler, onları günlük bir işe almak için mükemmel kılarlar. Mevcut AirPod'larınızdan memnunsanız ancak yükseltme yapıp yapmamayı düşünüyorsanız, AirPods Pro'yu tereddüt etmeden öneririz. Yeni kulaklıklar daha iyi ses kalitesi, iyi gürültü önleme sunar ve aynı zamanda daha konforludur. Ancak, gerçek hi-fi ses kalitesini arıyorsanız, başka bir yere bakmalısınız; AirPods Pro bu seviyede değil. AirPods Pro, öncekilerden daha iyi ses kalitesi sunarken, daha pahalı olan kulaklıkların dinamik aralığına veya çözünürlüğüne sahip değiller. Kulak üstü kablosuz bile olsalar, bas ve tiz frekanslarını AirPods Pro'dan daha iyi üretebildiğinden kablolu kulaklıklardan da bahsetmiyoruz. Aynı şekilde, Apple sürücüleri daha parlak bir ses çıkarmak için ayarladı, bu da daha sıcak bir ses arayan insanları durdurabilir. Genel olarak, AirPods Pro, ikinci nesil AirPod'lardan önemli bir adımdır, ancak Hi-Fi seviyesinde ses kalitesi sağlamada yetersiz kalmaktadır.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > İnceleme: Apple AirPods Pro
Hannes Brecher, 2019-11-10 (Update: 2019-11-10)