Notebookcheck

İnceleme: Honor Band 5 Spor Takip bandı

Smart Band evolution. Onur Grubu 5, öncekilerden en azından görsel olarak pek farklı değil. Yine de, Honor, spor izleyicisinin beşinci baskısında bazı iyileştirmeler elde etmek istiyor. Bunların ne olduğunu ve Honor Band 5 eleştirisinin ne olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.
Marcus Herbrich, 👁 Daniel Schmidt, 🇺🇸 🇩🇪 ...
Honor Band 5 Fitness Tracker Review

Onur Grubu 5 ve selefi neredeyse aynı görünüyor. Honor, yeni aktivite modları ve elden geçirilmiş bir kullanıcı arayüzü ile birlikte en son fitness takipçisi ile kan oksijen izlemesi ekledi. Band 5 şu anda 30 € (~ 33 $) ila 35 € (~ 39 $) arasında bir fiyatla satılıyor. yalnızca üçüncü taraf ithalatçılardan bulabilir. Şu anda, Band 5, Xiaomi Mi Band 4'ten daha pahalı, ancak fiyatlar zamanla değişebilir. Honor Band 5'i satın almadan önce Çin'den ithal cihazların tuzaklarının araştırılmasını tavsiye ediyoruz. Daha gri bölgelerden biri, garanti kapsamıdır; muhtemelen, onarımı ya da değişimi garantilemek üzere geri göndermeniz gerekebilir; .Honor, Band 5'i HiHonor mağazasında listeliyor, ancak şu anda fitness takipçisini doğrudan satmıyor. Bunun yerine, yalnızca Amazon şu anda cihazı Almanya'da satmaktadır. Grup 5, referans için Amazon'da yaklaşık 45 € (~ 50 $) ücrete tabidir.

Çanta - 5 ATM'ye kadar su geçirmez

The Honor Band 5 comes in Blue, Black or Pink
The Honor Band 5 comes in Blue, Black or Pink
The Honor Band 5 next to the Xiaomi Mi Band 4
The Honor Band 5 next to the Xiaomi Mi Band 4

Şeref Bandı 5'i toza ve suya karşı 5 ATM'ye kadar derecelendirir; bu nedenle güvenli bir şekilde veya yüzerken duşa takabilmelisiniz. Band 5 de sadece 23 g (~ 0,8 oz) ağırlığa sahip, görüşümüze göre bütün gün rahatlıkla giyilebiliyor. Xiaomi Mi Band 4 ve Samsung Galaxy Fit e gibi, Band 5 de bir ekran ünitesi ve silikon bilekliği var. İkincisi iyi yapılmış, bileğimizde rahat hissediyor ve kalın bileğe sahip olanlar için bile yeterince uzun. 0,95 inçlik panel, Honor'un koruyucu camla kapladığı ekran ünitesinin çoğunu dolduruyor. Ancak şirket hangi camı kullandığını belirtmiyor. OLED panelinin altında, tıpkı diğer fitness takipçilerinde olduğu gibi kapasitif bir kontrol sensörü bulunur. İnceleme birimimizdeki testlerimiz sırasında mükemmel çalıştı.

Bağlantı - Sadece Bluetooth 4.2 ile bir fitness grubu

There is an NFC version of the Honor Band 5, but it only supports Alipay.
There is an NFC version of the Honor Band 5, but it only supports Alipay.

Bandın (5) standart versiyonunda kalp atış hızı monitörü ve adımların kaydedilmesi için 6 eksenli bir ivmeölçer bulunur. Honor ayrıca, Çin'de Alipay ile uyumlu bir NFC yongası içeren bir ürün satıyor. Ancak, bu ödeme çözümü Çin’in çok ötesine yayıldığından, bu değişken Çin dışında sınırlı bir fayda sağlayacak. Almanya'daki Galeria Kaufhof, WMF ve dm gibi bazı perakendeciler Alipay'i kabul ediyorlar, ancak kuraldan ziyade istisnalar. Band 5'in aynı zamanda dokunsal bir titreşim ünitesi ve bir OLED paneli de var. . Fitness takipçisi akıllı telefonlarla Bluetooth üzerinden iletişim kurar, ancak yalnızca eski 4.2 standardı ile iletişim kurar. Buna karşılık, Xiaomi Mi Band 4 daha yeni Bluetooth 5.0'ı kullanabilir. Band 5, referans olarak yerleşik bir çalar saat, zamanlayıcı ve telefonunuzda bulun işlevine sahiptir.

Yazılım - Huawei Health ile Uyumlu

The Honor Band 5 has many watch faces from which to choose
The Honor Band 5 has many watch faces from which to choose

Bant 5, Android 4.4 ve iOS 9.0 veya daha yenisini çalıştıran cihazlara bağlanabilir. Bununla birlikte, spor izleyiciyi akıllı telefonunuzla eşleştirmek için, Apple App Store veya Google Play Store'dan indirebileceğiniz ilgili Huawei uygulamasını yüklemelisiniz. Huawei Health uygulaması, Band 5'i ayarlamak ve kullanıcı verilerini görüntülemek için çeşitli ayarlar içerir. Bu uygulama da birçok alternatif saat yüzleri içeriyor.

Honor Band 5 Fitness Tracker Review
Honor Band 5 Fitness Tracker Review
Honor Band 5 Fitness Tracker Review
Honor Band 5 Fitness Tracker Review
Honor Band 5 Fitness Tracker Review
Honor Band 5 Fitness Tracker Review

Fonksiyonlar

The Honor Band 5 can measure blood oxygen saturation.
The Honor Band 5 can measure blood oxygen saturation.
The Honor Band 5 has three new activity modes.
The Honor Band 5 has three new activity modes.
The number of steps that the Honor Band 5 measured is unrealistically high. Mi Band 4 results are on the left; the Honor Band 5 is on the right.
The number of steps that the Honor Band 5 measured is unrealistically high. Mi Band 4 results are on the left; the Honor Band 5 is on the right.

Bant (5), kaydırma hareketleriyle kapasitif OLED paneli üzerinden çalıştırılmaktadır. Yukarıdan aşağıya kaydırmak, menüyü açar, soldan kaydırmak ise son bildirimleri getirir. Bant (5), uygulamaya bağlı olarak ikincisini bir önizleme veya bir bütün olarak sunar, ancak işlemcisi, cevapsız mesajlar arasındaki geçişleri sorunsuz bir şekilde görüntülemek için çok yavaş. Buna bağlı olarak, testlerimiz sırasında bazı kılçıkları fark ettik. Honor ayrıca ekranın altında komutları geri almanıza izin veren dokunmatik bir sensör de içeriyor. Cihaz, sensöre kısa bir dokunuşla da uyandırılabilir. Ayrıca, kolunuzu yükselttiğinizde Band 5'i uyandırmak için sistem ayarlarında Raise-Wake'i etkinleştirebilirsiniz. Onur, Ağustos 5'te Bandon'un başlatılmasından sonra en büyük eleştirilerden biri, müzik kontrollerinin eksikliği ve kanının bulunmamasıydı. oksijen doygunluğu (SpO2) ölçüm işlevi. Onur, o zamandan beri 1.1.0.96 sürümünden beri işletim sistemine hem de ekledi. Kan oksijen doygunluğu işlevi testlerimizde iyi çalıştı, ancak ölçümünün doğruluğunu yargılayamıyoruz. Şerefiye, SpO2 izlemesini tıbbi kullanımlar için veya hastalıkları teşhis etmek için tasarlamadığını, sadece kişisel bir rehber olarak görev yaptığını belirtir. Kandaki oksijen doygunluğu, vücudunuzdaki oksijen kaynağının önemli bir göstergesi ve kaslarınızın yeteri kadar enerji sağlayıp sağlamadığının bir göstergesidir. Honor Band 4, TruSleep uyku izleme ve TruSeen 3.0 gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme dönüşü gibi. İkincisi kalıcı olarak çalışmaya devam edebilir, bu da kullanışlıdır. Her ikisi de testlerimizde iyi çalıştı ve bizi öznel olarak ikna etti. İnceleme birimimiz, kısa uyandırma evrelerimizle ve test süresinde fark ettiğimiz kalp atış hızındaki değişikliklerle eşleşti. Sonuçlarını profesyonel bir araçla karşılaştıramadık, bu yüzden ne kadar doğru olduklarını bilmiyoruz. Bu arada, Xiaomi Mi Band 4, Band 5 ile aynı sonuçlarla hemen hemen aynı sonuçlar kaydetti. Ancak, ikincisi, adım sayılırken Xiaomi Mi Band 4 ile aynı hızda ilerleyemiyor. Bant 5, bunu yapmak için 6 eksenli ivmeölçer kullanır, ancak sonuçları gerçek dışıdır. Buna karşılık, Xiaomi Mi Band 4, Band 5'in attığı adımların yaklaşık yarısını sayar. Belki de Onur, bunu gelecekteki bir yazılım güncellemesiyle düzeltecektir.

Ekran - OLED panelli bir spor izci

We had no issues with reading the Honor Band 5 outside.
We had no issues with reading the Honor Band 5 outside.

Band 5, 240 x 120 çözünürlüğü sayesinde nispeten yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip 283 PPI'lik 0.95 inçlik bir AMOLED paneline sahiptir. Gözden geçirme ünitemizdeki ekran iyi görüntü kalitesine sahiptir ve renkleri de doğru şekilde üretir. Bandın (5) değişen aydınlatma koşullarına göre dönebileceği seviyeler. Fitness takipçisi, geceleri yararlı olduğunu kanıtlayan otomatik bir karartma moduna da sahiptir. Yine de belirli bir zamanda açılmak üzere ayarlanamaz. Ancak, parlak doğrudan güneş ışığında yüksek kontrastlı içeriği okumak için bir miktar gölge sağlamak için sık sık bir elimizi kullanırken, günlük kullanımda okunabilirlik sorunlarınız olmamalıdır. Kısacası, Band 5, çoğu kullanım durumu için yeterince parlak bir ekrana sahiptir.

Batarya Ömrü - Band 5 ile iyi çalışma süreleri

Onur, bekleme durumunda 14 güne kadar dayanabileceğini iddia ettiği 100 mAh batarya entegre etti. Band 5, kalp atışlarını sürekli olarak ölçerken ve uyku düzenlerini izlerken de yaklaşık 6 gün dayanmalıdır. Ancak, bir akıllı telefona Bluetooth ile bağlandığında ancak kalp atış hızı algılaması devre dışı bırakıldığında, inceleme birimimiz günde% 8 ila% 12 şarj arasında düştü. Çalışma süreleri, titreşim motorunun bize gelen mesajları ne sıklıkta bildirdiğine bağlı olarak değişiyordu. Ayrıca bu süre zarfında uyku izlemeyi aktif bıraktık. Bant 5, TruSeen 3.0 gerçek zamanlı kalp atış hızı takibinin de çalışmaya devam etmesi durumunda şarjlar arasında yaklaşık bir hafta dayanır. Bant 5, yeniden şarj etmek için kullandığı ekranın arkasında iki pime sahiptir. Xiaomi Mi Band 4'ten farklı olarak, Band 5 muhtemelen halen günlük kullanımda daha pratik olduğunu kanıtlayacak olan silikon kayışla şarj edilebilir.

Karar - Onur Grubu 5 iyi görünüyor, ama daha da iyi çalışıyor

The Honor Band 5 fitness tracker review. Test device courtesy of Honor Germany.
The Honor Band 5 fitness tracker review. Test device courtesy of Honor Germany.

Honor, en son fitness takipçisi ile mevcut en iyi köpek olan Xiaomi ve Mi Band serisi ile rekabet edebildiğini göstermiştir. Band 5 iyi yapılır, uzun pil ömrüne sahiptir ve Xiaomi Mi Band 4'ün yapabildiği gibi kandaki oksijen doygunluğunu ölçer. İki spor takipçisi arasındaki belirleyici fark, bize göre, yazılım. Honor Band 5, meraklısı animasyonlara sahip daha hoş görünümlü bir UI'ye sahipken, Huawei Health App, Xiaomi'deki meslektaşlarından daha yapısal ve görsel olarak çekici bir düzen içeriyor; şu anda en azından. Zayıflıklarına rağmen, Onur Grubu 5, Xiaomi Mi Band 4'e alternatif olmaktan çok daha fazlasıdır. Ancak, eğer doğru adım sayma sizin işiniz ise, o zaman başka bir spor izci daha iyi bir seçim olacaktır. 5 gerçekçi olmayan bir adım sayma olan büyük sahte pas yapar. İnceleme birimimiz yalnızca adımlarımızı fazla büyütmekle kalmıyor, aynı zamanda Bluetooth 5.0 entegrasyonunun eksikliği hayal kırıklığına uğratırken bildirimleri de sert bir şekilde ele alıyor. Her iki OEM de daima açık bir ekranla birlikte özel bir GPS çipini entegre etmelidir. Ayrıca, her iki spor izleyicisinin ekran / vücut oranı da geliştirilebilir.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > İnceleme: Honor Band 5 Spor Takip bandı
Marcus Herbrich, 2019-10-24 (Update: 2019-10-24)
Alex Alderson
Editor of the original article: Alex Alderson - News Editor - @aldersonaj - 3328 articles published on Notebookcheck since 2018