Notebookcheck

İnceleme: Huami Amazfit GTS akıllı saat

Well copied. Akıllı saatler daha popüler hale geliyor, OEM'ler artık daha ucuz modelleri de pazara sunuyor. Apple, Saatiyle sektörde büyük bir oyuncu olmaya devam ediyor, bu yüzden diğer üreticilerin tasarımlarını denemelerine dayanarak görmek şaşırtıcı değil. Huami Amazfit GTS, Apple Watch'a çok tuhaf gelirken, esrarengiz bir benzerlik taşıyor. Tek başına fiyatı bu ucuz smartwatch neler sunabileceğini kontrol etmek için yeterli sebep olmalıdır.
Huami Amazfit GTS

Aslen Xiaomi Mi Band'lerinin arkasındaki bilinmeyen geliştirici olan Huami, o zamandan beri geniş bir ürün yelpazesi geliştirdi ve her bütçeye uygun giyilebilir ürünler sattı. Şirket, yalnızca Amazfit Verge Lite gibi şirket içi tasarımlar sunmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer OEM'lerden de utanmadan ilham alan bir dilim alıyor. Bu incelemeye odaklandığımız Amazfit GTS, ikinci kategoriye giriyor. Fark ettiğiniz gibi, Huami'nin son akıllı saati Apple Watch 5'e benziyor. Amazfit GTS, AMOLED paneli, GPS ve 50 metreye kadar su geçirmezliği ile bahsetmeye değer. Smartwatch bir akıllı telefona bağlanmadan bile çalışabilir, ki bu da rakiplerinin hepsinin yetenekli olmadığı bir şeydir.

Specifications: Huami Amazfit GTS
Sensors 3-axis magnetic field sensor, 6-axis accelerometer, Ambient light sensor, barometer, optical heart-rate monitor
Connectivity GNSS, GPS, GLONASS
Other components Bluetooth 5.0 / BLE
Display 1.65-inch AMOLED
348x442 (340 PPI)
Corning Gorilla Glass 3
Battery 220 mAh
Other Up to 50 metres water resistance

Kurmak

Amazfit GTS, açıldıktan sonra hemen hemen hiç kurulum gerektirmez. Tek yapmanız gereken ilgili uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek ve saatinizi Bluetooth ile eşleştirmek. Saat, tarandığında sizi Apple App Store veya Google Play Store'daki uygulamaya götürmesi gereken bir QR kodu görüntüler, ancak inceleme birimimizin ürettiği kod nedense işe yaramadı. Ayrıca, saati kullanmadan önce uygulamada bir profil oluşturmalısınız, ancak bu, deneyimimizde tamamlanması uzun sürmedi. İnceleme birimimiz, ilk kurulumumuz sırasında sistem performansını artıran bir sistem güncellemesi aldı. Huami, ekranın kenarında kesilen metinler de dahil olmak üzere güncelleme ile birlikte bazı hataları da engelledi. Huami, kullanıcı profillerini diğer kullanıcı hesaplarındaki verilerle anonim olarak karşılaştırılabilecek sunucularında saklıyor. Ekteki akıllı telefon uygulaması, ekranda hangi bildirimlerin görüntüleneceğini ve menü öğelerinin sırasını seçmenize izin verirken, inceleme birimimiz oldukça inatçı oldu. Örneğin, hava durumu uygulaması yalnızca bulunduğumuz yerden yaklaşık 15 km uzakta bir tahmin görüntüler. Ayrıca, herhangi bir nedenden ötürü daha yakın şehirleri isim veya posta kodu ile tanımaz.

Huami Amazfit GTS
Huami Amazfit GTS
Huami Amazfit GTS
Huami Amazfit GTS
Huami Amazfit GTS

Durum

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Amazfit GTS Apple Watch 5'e çok benziyor. İki cihaz arasında bazı ince farklılıklar var. Huami, Apple Watch 5 ile olduğu gibi, saatin ortasına, dönüş yerine baskıya cevap veren tepeyi, Watchley'in ortasında değil, konumlandırdı. Bu arada, taç hala serbestçe döndürülebilir. Amazfit GTS, Apple'ın Watch serisi ile seçtiği tescilli bir çözümden ziyade kayışları bağlamak için geleneksel bir tutamağa da sahipti. Ekranın, yaklaşık 3 mm olarak ölçtüğümüz nispeten geniş çerçevelere sahip olduğunu belirtmeliyiz. Ancak bunları kaydırırken farkettik. Huami, saatin iki şarj piminin bulunduğu plastik bir sırtı seçti. Bunlar, birlikte verilen şarj cihazına manyetik olarak bağlanır, ancak yalnızca doğru yönü bulduğumuzda. Bu pimler de optik kalp atış hızı sensörleri ile çevrilidir. Huami, Amazfit GTS'nin 50 metreye kadar suya batırılmaya dayanabileceğini iddia ederken, kutuda yer alan talimatlar saatin dalış veya aktiviteler için uygun olmadığı konusunda uyardı. hızlı akımlarda. Şirket, saati duş alırken veya saunadayken olduğu gibi su jetlerinden de uzak tutmanızı tavsiye eder. Amazfit GTS, referans olarak, 12 aylık sınırlı üretici garantisi ile birlikte gelir. parlaklığını otomatik olarak ayarlamak için. Ekrandaki bir kaydırıcıyla parlaklığı manuel olarak da değiştirebilirsiniz. Ekran o kadar parlak olmaz ancak saati güneşli günlerde bile dış mekanlarda kullanmak yeterlidir. Bu nedenle, bize göre herhangi bir okunabilirlik sorunuyla asla karşılaşmamalısınız. Amazfit GTS, tüm fonksiyonları etkinken şarjlar arasında yaklaşık 14 gün dayanması gereken 220 mAh lityum-iyon bataryaya da sahiptir. Huami, cihazın sadece 46 günde bir izleme modunda şarj edilmesi gerektiğini iddia ediyor. Her ne kadar ılımlı bir kullanımdan sonra, inceleme birimimizin her ay yeniden şarj edilmesi gerekiyordu. Bu süre zarfında cihazı çoğunlukla saat olarak kullandık, sadece haftada iki veya üç kez aktivite kaydettik.

Operasyon ve Yazılım

Akıllı telefon uygulamasında önemli verileri ve yapı menüsü öğelerini girmeniz gerekirken, diğer tüm işler saatinizde yapılabilir. Dokunmatik ekranı testlerimiz sırasında doğru bir şekilde yanıt verirken, cam kaplaması parmak izlerine dayanıklı pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Sistem, aşağıdaki fotoğraflarımızın gösterdiği gibi Almanca da dahil olmak üzere sadece Çince ve İngilizce dışındaki dilleri de içermektedir. Testlerimizde kullanıcı arayüzünün yanlış veya çevrilmemiş hiçbir parçasıyla da karşılaşmadık. Başlangıç ekranında saat, tarih ve hava durumu ile birlikte pil seviyesi, o gün yakılan kilokalori değerleri ve kalp atışlarınız gösterilir. Sola veya sağa kaydırmak, adım sayar ve ayrıntılı kalp atış hızı bilgilerini getirir, ikincil kaydırma işlemi sizi ana ekrana geri getirir. Aşağı kaydırarak, akıllı telefonunuzdaki müziği kontrol etmek için bir uygulama ile birlikte spor ve etkinlikler listesini içeren uygulama çekmecesini getirir. Diğerleri arasında da bir pusula ve zamanlayıcı var. Saat aynı zamanda ana ekranı kişiselleştirmek veya "analog" saat elle çalışan alternatif bir ekranı etkinleştirmek için ayrı bir ayarlar menüsü içerir. Akıllı telefon uygulamasında daha fazla saat yüzü indirmek için bir bölüm bulunur.

Software Amazfit GTS
Software Amazfit GTS
Software Amazfit GTS
Software Amazfit GTS
Software Amazfit GTS

Biz konudayken, akıllı telefon uygulaması kapsamlı ve tüm hayati verilerinizi izliyor. Sadece bedeninizi, kilonuzu ve yaşınızı değil aynı zamanda saati hangi yandan taktığınızı da girebilirsiniz. Uygulama, saatin nabzınızı ve uyku ritimlerini de gün boyunca kaydetmesi gerekip gerekmediğini özelleştirmenizi sağlar. Bu işlevleri etkinleştirmenin saatin pil ömrünü kısaltacağını ve daha sık şarj etmeniz gerekeceği anlamına geldiğini unutmayın. Görüşümüze göre, buradaki en heyecan verici özellik uygulamanın sağlayabileceği egzersiz analizi derecesi. Saat, 12 aktivite türünü destekler ve bunlardan birini başlattığınızda verilerinizi günlüğe kaydeder. Ardından verilerinizi Amazfit uygulamasında görüntüleyebileceğiniz akıllı telefonunuzla senkronize eder. Aşağıdaki ekranların gösterdiği gibi, uygulama Google Haritalar üzerinden geçiş yaptığınız veya Google Haritalar üzerinden geçirdiğiniz güzergahı kaplayabilir ve kalp atış hızınız ve ne kadar çalıştığınızla ilgili diyagramlar sağlayabilir. Ne yazık ki, Huami bu verinin dışa aktarılmasına izin vermiyor, bu nedenle yalnızca uygulamada görüntüleyebilirsiniz.

Karar

The Amazfit GTS smartwatch review. Test device courtesy of Huami.
The Amazfit GTS smartwatch review. Test device courtesy of Huami.

Amazfit GTS, ilk aldığımızda karışık bir tepki verdi. Huami o zamandan beri beraberindeki Amazfit akıllı telefon uygulamasını güncelledi ve inceleme birimimizin yaşadığı hataları düzeltti. Bu nedenle, uygun fiyatlı bir smartwatch arayışındaysanız, cihazı önermekle ilgili hiçbir endişemiz yok.Huami, cihazı keskin bir AMOLED panel, entegre GPS ve uzun ömürlü bir batarya ile donattı. Saatin çalışabilmesi için her zaman bir akıllı telefona bağlı olmasının gerekmediğini düşünüyoruz. Huami, Amazfit GTS konusunda çok haklı, başlangıçta inceleme ünitemizi rahatsız eden yazılım sıkıntılarını ütüyor. Smartwatch iyi yapılandırılmıştır ve her zaman bir akıllı telefona bağlı kalmadan kullanılabilir. Tulum, Amazfit GTS, dahili spor izleme özelliklerine sahip basit bir smartwatch isteyenler için idealdir. Ancak saat, daha pahalı çağdaşlarının yanında görünmeyecek. Bu nedenle, bir Apple Watch olması gerekmiyorsa, Huami Amazfit GTS'ye bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > İnceleme: Huami Amazfit GTS akıllı saat
Mike Wobker, 2019-10-24 (Update: 2019-10-24)
Alex Alderson
Editor of the original article: Alex Alderson - News Editor - @aldersonaj - 3316 articles published on Notebookcheck since 2018