Notebookcheck

Intel: Detaylı Kaby Lake yol haritası sızdı

Intel: Detailed Kaby Lake road map leaked
Intel: Detailed Kaby Lake road map leaked
Kaby Lake çift çekirdekli işlemciler doğrulanmış gibi uruyor. İlk jenerasyon çipler Eylül ayında diğer jenerasyonların ise kademeli olarak Aralım veya 4 çekirdekli işlemcilerle beraber Ocak ayında piyasaya sürülebileceği öngörülüyor.

Söylentiye dayalı yorumlarda bulunmayı tercih etmiyoruz, ancak Intel'in Kaby Lake jenerasyonu notebook işlemcileri yakında geliyor gibi. İlk test sonuçlarına artık ulaşmak mümkün. 

Intel Kaby Lake U-serisi Dual-Core DHCP 2.2

Intel yol haritasına göre elden geçen U serisi işlemciler DHCP 2.2 için yeni bir ilerleme desteğine sahip olacak ve sadece Aralık sonrasında notebooklar için kullanılabilir olacak.

Bunun dışında masaüstü ve mobil Kaby Lake quad-core işlemciler de Aralık için planlanıyor. Yol haritasına baktığımıda daha güçlü Iris grafik kartına sahip mobil işlemciler için Şubat ayına kadar beklememiz gerekli. Keza masaüstü dual core işlemciler de bu esnalarda piyasaya sürülecek gibi.

Iris Pro grafik kartına sahip bir quad-core modeli ise malesef yol haritasında gözükmüyor.

own

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Intel: Detaylı Kaby Lake yol haritası sızdı
J. Simon Leitner, 2016-08-25 (Update: 2016-08-25)
Andreas Osthoff
Editor of the original article: Andreas Osthoff - Managing Editor Business Notebooks - andreas_osthoff - 1236 articles published on Notebookcheck since 2013
contact me via: andreas_osthoff, LinkedIn