Notebookcheck Logo

JMGO N1 Ultra 4K projektör incelemesi: Gimbal tasarımı sayesinde tavana ve her yere çarpıcı 4K görüntüler yansıtın

Gimbal üzerinde Beamer. Bugün son derece esnek bir 4K projektörü test ediyoruz. Jmgo N1 Ultra'nın en ayırt edici özelliği standı. Bu, 360 ve 135 derece döndürülmesine ve eğilmesine izin vererek görüntüleri tavana yansıtmayı kolaylaştırıyor. Bu testte bunun işe yarayıp yaramadığını ve projektörün özelliklerinin ve görüntü kalitesinin ikna edici olup olmadığını göreceğiz

Teknik özellikler JMGO N1 Ultra 4K'yı tipik, iyi donanımlı bir 4K piksel kaydırmalı projektör olarak tanımlıyor. Çeşitli otomatik düzeltmeler, AndroidTV 11 ve diğer özellikler de büyük ölçüde iyi bir rekabet gücü vaat ediyor. Ancak lazer projektörle ilgili gerçekten özel olan şey, standı ve bunun sonucunda ortaya çıkan projeksiyon esnekliği. Diğer projektörler genellikle gövdeleri ve dört lastik ayağı üzerine düz bir şekilde yerleştirilirken, N1 Ultra projektörün kendisinin döndürülmesini sağlayan döner bir stand ile birlikte geliyor. Bu sayede projektörü yukarı veya aşağı eğmek çok kolaydır, böylece örneğin yatakta uzanıp tavandaki film görüntülerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Esnek standı ve taşıma çantası sayesinde, sıcak yaz gecelerinde yıldızların altında açık havada kullanım için de uygun olmalıdır, tabii ki N1 Ultra'da pil bulunmadığı için uygun bir güç kaynağının mevcut olması şartıyla.

Projektör normalde üreticiden 1.899 Avro'ya alınmaktadır, ancak Jmgo'da 1.699 Avro'ya satıldığı indirim kampanyaları olmuştur. Öte yandan Amazon'da 2.300 Euro ödemeniz gerekiyor.

Teknik özellikler: Hızlı otomatik görüntü ayarlamaları

Bu fiyat aralığında her zaman olduğu gibi 4K çözünürlük PixelShift teknolojisi kullanılarak elde ediliyor. 2.200 CVIA lümen (ANSI lümenin Çince karşılığı ve kabaca karşılaştırılabilir, buradaki makaleye bakın) 3 renkli lazer ile elde edilir. Bu, projektörün 1.600:1 kontrast oranına ulaşmasını ve HDR10 ve 3D Blu-Ray'i desteklemesini sağlayacaktır. Projeksiyon mesafesi 1 ila 5 metre arasındadır.

Tabii ki, otomatik odaklama, otomatik kilit taşı düzeltme, akıllı nesne önleme ve otomatik ekran ayarı gibi her türlü akıllı özellik de var, böylece esnek kurulum için optimum ayarları manuel olarak ayarlamak için uzun zaman harcamanıza gerek kalmıyor - projektör görüntüyü kendisi ayarlıyor.

Oyuncular için ilginç: Bu projektörün tepki süresinin 15 ms gibi hızlı bir değer olduğu söyleniyor.

Özellikler JMGO N1 Ultra 4K
Maksimum çözünürlük 4K (3840x2160)
Projeksiyon teknolojisi DLP + Üçlü Renkli Lazer
Görüntü düzeltme Otomatik Odaklama, Otomatik Çarpıklık Düzeltme, Akıllı Nesne Önleme, Otomatik Ekran Ayarı, Akıllı Göz Koruması, Uyarlanabilir Parlaklık
Parlaklık 2.000 CVIA Lümen
Kontrast oranı 1600 : 1
Ekran boyutu 150 inçe kadar
Atış oranı 1.2 : 1
İşletim sistemi AndroidTV11
SoC MT9629
RAM 2 GB
Yığın depolama 32 GB
I/O 2x HDMI 2.1 (1x eARC), 1x USB-A, 1x 3,5 mm kulaklık çıkışı, DC girişi
Kablosuz Wi-Fi 6: 2,4 ve 5 GHz
Bluetooth 5.0
Hoparlörler 2x 10 Watt Dolby
Boyutlar ve ağırlık 241 x 236 x 203 mm (GxDxY), 4,5 kg

Kasa ve tasarım: Gimbal üzerinde yüksek kaliteli projektör

Jmgo N1 Ultra, bir tür gimbal stand üzerine sıkıca monte edildiği için rakiplerinden bu noktada ayrılıyor. Projektör standına entegre edilmiş 360 derece dönebilen bir döner tabla bulunmaktadır. Projektör kasası da standın yanlarına esnek bir şekilde monte edilmiştir, böylece cihaz örneğin tavana dikey olarak yukarı doğru yansıtmak için toplam 135 derece eğilebilir. Projektörü tavana monte etmek isterseniz döner tablanın bulunduğu alt taraf çıkarılabilir.

Döner tablalı stand
Döner tablalı stand
Her iki tarafta gimbal süspansiyon
Her iki tarafta gimbal süspansiyon

Döner tabla ve süspansiyon, normal durumlarda projektörü mevcut konumunda ve yönünde tutacak kadar sağlam olacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte, yanlışlıkla çarparak projeksiyonun yönünü değiştirmek elbette mümkündür. Bununla birlikte, otomatik işlevler yeni hizalama için hızlı bir şekilde yeni bir görüntü optimizasyonu sağlar. En azından süspansiyon (eğme), sağlanan altıgen anahtar kullanılarak kapak kapaklarının arkasındaki vidalar sıkılarak kilitlenebilir.

Tüm yapı, muhafazanın ön yarısında kullanılan metal ile projektörün arka yarısında ve stantta kullanılan sağlam plastik karışımından oluşuyor. Genel olarak, yapı kalitesi etkileyici ve projektör, 4,5 kg ağırlığıyla da yardımcı olan yüksek kaliteli bir tasarıma sahip.

Yukarı doğru tavana yansıtılması
Yukarı doğru tavana yansıtılması
İyi görünüyor, ancak yüksek eski binalarda bile mesafe tavanı dolduran bir resim için yeterli değil
İyi görünüyor, ancak yüksek eski binalarda bile mesafe tavanı dolduran bir resim için yeterli değil

Bağlanabilirlik

Bağlantılar bir elde sayılabilir, ancak bir projektör için gerekli her şeyi içerir: Jmgo, biri eARC'yi destekleyen iki HDMI bağlantı noktası sunuyor.

Bunun solunda Fire Stick, Roku TV, Apple TV vb. harici depolama ortamlarını bağlamak için uygun olan bir USB-A bağlantı noktası var. Ancak, dört farklı depolama ortamıyla yaptığımız testlerin hiçbirinde bunlara erişemedik. Tanınmalarına rağmen içeriğe erişilemiyor. Bunun yerine formatlama seçeneği sunuluyor, bu durumda sadece projektörde okunabiliyor (PC tarafından bile) ve üzerine uygulama ve video depolayabiliyorsunuz. Ses girişi HDMI bağlantı noktalarının sağında yer alıyor.

Güç bağlantısının standa entegre edilmiş olması iyi, bu da kablonun projektörü döndürürken ve eğerken sorun yaratmayacağı anlamına geliyor. Ne yazık ki aynı durum projektörün arkasında bulunan HDMI, USB-A ve ses bağlantıları için geçerli değil.

Arka kısım: USB-A 2.0, 2x HDMI 2.1, 3,5 mm ses jakı
Arka kısım: USB-A 2.0, 2x HDMI 2.1, 3,5 mm ses jakı
USB medyası tanınıyor
USB medyası tanınıyor
Sadece içeriklerine erişemezsiniz
Sadece içeriklerine erişemezsiniz
Burada da değil
Burada da değil

Aksesuarlar ve garanti

Ambalaj Styrodur benzeri bir malzemeden yapılmış ve aynı zamanda saplı pratik bir taşıma çantası görevi görüyor. Bununla birlikte, çok küçük plastik kapak, pahalı projektörü uzun vadede gerçekten emanet edip edemeyeceğinizi merak etmenize neden oluyor.

Her zamanki evraklara ek olarak, bir uzaktan kumanda (2x AAA pilsiz), şebeke adaptörü ve küçük bir altıgen anahtar da dahildir.

Üretici 1 yıllık standart bir garanti vermektedir.

Taşıma çantası, saklama kutusu ve içeriği olarak ambalaj (Kaynak: Jmgo)
Taşıma çantası, saklama kutusu ve içeriği olarak ambalaj (Kaynak: Jmgo)
Taşıma kutusunda N1 Ultra
Taşıma kutusunda N1 Ultra
Sessiz düğmesi olmayan basit uzaktan kumanda
Sessiz düğmesi olmayan basit uzaktan kumanda

Yazılım ve fonksiyonlar: AndroidTV 11 sorunsuz çalışmıyor

AndroidTV

Prensip olarak, projektör Google olmadan da kullanılabilir - bu gerçekten mantıklı olmasa bile, en azından bunu yapmak zorunda değilsiniz. WiFi üzerinden bir ağa bağlanıyorsunuz. WiFi'yi kurarken, WiFi'nin daha fazla enerji tüketebileceği bilgisini içeren bir enerji tasarrufu ipucu görünür - kesinlikle WiFi kullanımı için tasarlanmış bir Android TV projektörü için biraz saçma. Google Play'e giriş yapmazsanız, yalnızca çok sınırlı sayıda uygulama mevcut.

AndroidTV kurulumu
AndroidTV kurulumu
WiFi enerji tüketir - Tüketmeli miyim, tüketmemeli miyim?
WiFi enerji tüketir - Tüketmeli miyim, tüketmemeli miyim?

Kayıt olduktan sonra, Play Store sayesinde çok daha fazla özgürlüğe sahipsiniz. Netflix, diğer birçok projektörde olduğu gibi dahil edilmeyen birkaç uygulamadan biridir, ancak başka şekillerde yükleyebilir veya harici olarak ekleyebilirsiniz. Ana ekran istenildiği gibi yapılandırılabilir ve özelleştirilebilir. Uygulamalar, uygulama listesinde göründükleri takdirde daha sonra yüklenebilir.

Her zamanki uygulama önerileri ana ekrandaki genel bakışta görünür, ancak örneğin Prime Video'yu görmedik. Bununla birlikte, aradığımızı arama yaparak hızlı bir şekilde bulduk - kurulum ve kayıt iyi çalıştı.

Tipik AndroidTV ana ekranı
Tipik AndroidTV ana ekranı
Prime Video Kurulumu
Prime Video Kurulumu

N1 Ultra, güç düğmesi dışında hiçbir fiziksel düğmeye sahip olmadığı için uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor. Uzaktan kumandada bir sessiz düğmesini özlüyoruz.

Bunun dışında, sistemin her zaman gecikmeli olduğu ve sorunsuz çalışmadığı dikkat çekiyor. Bu hem AndroidTV hem de projektörün ayarlar menüsü için geçerli. Bu biraz can sıkıcı ve eksi bir nokta: 2 GB RAM sistem için biraz fazla küçük olabilir. Örneğin, ses açma/kısma komutları uzun süredir uygulanıyor olmasına rağmen, ilgili düğmeye bastıktan sonra ses seviyesi göstergesinin ekranda görünmesi her zaman birkaç saniye sürüyor. Aynı durum Android adresindeki basit imleç kontrolü için de geçerli ve birçok şey hafif, hatta bazen uzun bir gecikmeyle tepki veriyor. Bazen sistem o kadar uzun süre takılıyor ki çökmüş olabileceğinden korkuyoruz.

Ayarlar menüsü

Ayarlar menüsü sağ tarafta görünür ve genel olarak oldukça kapsamlıdır. Menü yapısı çoğunlukla açık olsa da, projektör ayarlarının ana menüde ve cihaz ayarlarının ayrı olması kafa karıştırıcı. Bunlar tek bir menüde birleştirilebilirdi, çünkü hangi görüntü ayarlarının bir menüde veya diğerinde olduğu her zaman mantıklı değil.

N1 Ultra açık
N1 Ultra açık
Ana ayarlar menüsü
Ana ayarlar menüsü
Projektör ayarları görüntü düzeltme içindir
Projektör ayarları görüntü düzeltme içindir
Ancak parlaklık gibi görüntü ayarlarının yapılmasına da izin verir
Ancak parlaklık gibi görüntü ayarlarının yapılmasına da izin verir
Resim ayarlarını cihaz ayarlarında da bulabilirsiniz
Resim ayarlarını cihaz ayarlarında da bulabilirsiniz
Neredeyse diğer her şey gibi
Neredeyse diğer her şey gibi
Cihaz ayarlarındaki görüntü ayarları
Cihaz ayarlarındaki görüntü ayarları
HDR, 3D ve çeşitli renk ayarlamaları
HDR, 3D ve çeşitli renk ayarlamaları

Görüntü kalitesi: Mükemmel keskinlik

Otomatik görüntü ayarlamaları ve optimizasyonları sayesinde, görüntü kalitesi en başından itibaren mükemmel bir izlenim bırakıyor, özellikle keskinlik etkileyici. Projektör ayrıca yeni hizalamalara rakiplerinin çoğundan çok daha hızlı uyum sağlıyor. Hizalamayı değiştirmek için projektörü döndürdüğünüzde veya eğdiğinizde görüntü neredeyse anında ve mükemmel bir şekilde yeniden hizalanıyor - harika! Düzeltme bazen daha küçük değişiklikler için işe yaramıyor. Projektörün bir açıyla yansıtması gerekiyorsa, keskinlik doğal olarak aşırı kenarlardan birine doğru biraz azalır.

Üretici, Çin pazarı için ANSI lümenine eşdeğer olan 2.200 CVIA lümen belirtir. ANSI lümenlerinin aksine, renk sıcaklığı ve ortam ışığı gibi faktörler de test koşullarına dahil edilmiştir, ancak sadece çok kabaca. Kaynağa bağlı olarak, bir arama rakamların ANSI lümen değerinden biraz daha yüksek olduğunu gösterecektir (örneğin formovie.com) veya kabaca karşılaştırılabilir (örneğin Heimkinoraum.de).

Parlaklık, azaltılabilen standart ayarlarda en üst düzeye çıkarılmıştır, ancak menüde özel bir eko modu görünmemektedir. Genel olarak görüntü oldukça parlak, ancak yalnızca karanlık odalarda. Gün ışığında, özellikle karanlık sahnelerde görüntü önemli ölçüde düşüyor.

Karanlık odada
Karanlık odada
Gün ışığında
Gün ışığında
Karanlık odada
Karanlık odada
Fark özellikle karanlık sahnelerde belirgindir
Fark özellikle karanlık sahnelerde belirgindir
Karanlık odada
Karanlık odada
Gün ışığında
Gün ışığında
Karanlık odada
Karanlık odada
Gün ışığında
Gün ışığında

Renklendirme fabrika ayarlarında soğuk olarak ayarlanmış, ancak ayarlarda Standart veya Canlı olarak değiştirmek görüntüye önemli ölçüde daha fazla sıcaklık getiriyor ve renklerin daha iyi görünmesini sağlıyor. Yine de projektör genel olarak renkler konusunda oldukça tutumlu, bizim zevkimize göre biraz daha patlayabilirlerdi. Doygunluk elbette ayarlardan artırılabilir. Genel olarak keskinliği takdir ediyoruz, ancak öznel olarak renklerde hala iyileştirme için yer var.

Gökkuşağı efekti hakkında bir söz: JMGO N1 Ultra'da kesinlikle fark ediliyor. Bazı insanlar bu etkiyi diğerlerinden daha fazla fark ediyor. Bizim durumumuzda, etkiyi yalnızca başımızı hızlı bir şekilde hareket ettirdiğimizde, örneğin gözlerimizi ekranın bir tarafından diğerine hareket ettirdiğimizde fark ettik. Kişisel olarak bununla ilgili bir sorun yaşamadık ama yine de fark ettik. Kamera, belirli bir deklanşör hızının altında bu etkiyi aşırı derecede yakalıyor, bkz. fotoğraf.

Kamera tarafından yakalanan gökkuşağı efekti, sadece hızlı baş hareketleri ile gözle görülebilir
Kamera tarafından yakalanan gökkuşağı efekti, sadece hızlı baş hareketleri ile gözle görülebilir

Renk alanı

Resmi olarak projektör, Rec 2020 olarak da bilinen yüzde 110 BT.2020 renk alanını destekliyor. SRGB'nin neredeyse tamamen kapsandığını ve Display-P3 ve AdobeRGB'nin hala yaklaşık yüzde 92 oranında kapsandığını ölçtük.

98.94 sRGB
98.94 sRGB
91.94 Ekran P3
91.94 Ekran P3
92.12 AdobeRGB
92.12 AdobeRGB

HDMI üzerinden bir dizüstü bilgisayarda çalıştırıldığında, projektörler için tipik olduğu gibi renk sapmaları ortalama ila yüksektir. Parlaklık ve kontrast için standart ayarlar altında kalibrasyon burada önemli bir gelişme sağlamaz. Gama değerini ve siyah seviyesini iyileştirmek için parlaklığı ve kontrastı manuel olarak yeniden kalibre etmelisiniz. Belki o zaman reklamı yapılan 1'den düşük DeltaE değerine de ulaşırsınız, ancak fotoğraf ve video düzenleme muhtemelen projektörde yapılmayacaktır.

Gri Tonlama (P3)
Gri Tonlama (P3)
Doygunluk (P3)
Doygunluk (P3)
ColorChecker (P3)
ColorChecker (P3)

Ses kalitesi - Güçlü dahili hoparlör

JMGO'ya göre, ses konusunda Danimarkalı hoparlör üreticisi Dynaudio ile işbirliği yapıyor. Şirket çeşitli kayıt stüdyolarını donanımla donatmaktadır. Volvo ve Volkswagen gibi otomobil üreticileri de üreticinin bazı ses sistemlerini kullanmaktadır.

N1 Ultra'da, işbirliğinin harika bir ses deneyimi ile sonuçlandığı söyleniyor. JMGO özellikle "Düşük Frekanslı Bas "ın reklamını yapıyor. Ve dahili hoparlör gerçekten de öznel olarak iyi bir ses üretiyor. Elbette, uygun bir harici sistemin yerini tutamaz, ancak bir projektör hoparlörü için bas üretimi büyük ölçüde ikna edicidir. Bununla birlikte, ses seviyesine ve kaynağa bağlı olarak, bas, dahili projektör donanımının titreşiminden kaynaklanıyor gibi görünen hafif bir tıkırtı sesi de üretebilir.

Ölçümlerimiz ayrıca N1 Ultra'nın bas, orta aralık veya tiz olsun, tüm aralığa yayılan çok iyi bir ses görüntüsüne sahip olduğunu doğruluyor. Dizüstü bilgisayar ölçümlerimizden farklı olarak, projektörü 1 metre mesafeden ölçtük (dizüstü bilgisayar: 15 cm). Bu nedenle, maksimum ses seviyesi açısından sonuç sadece ortalama. Genel olarak, projektör küçük ila orta büyüklükteki bir odayı iyi bir sesle doldurabilir. Öznel olarak, sesi örneğin JBL Charge 3 Bluetooth hoparlörden neredeyse daha iyi bulduk, bu da bizi olumlu yönde şaşırttı.

dB(A) 0102030405060708090Deep BassMiddle BassHigh BassLower RangeMidsHigher MidsLower HighsMid HighsUpper HighsSuper Highs2027.429.427.42526.928.826.93134.134.934.14040.62640.65064.420.864.46367.524.667.58063.216.563.210064.717.164.712561.414.161.416063.214.163.22006418.76425063.714.763.731570.51070.540071.5871.550073.1873.163070.18.170.180069.18.569.1100065.57.665.51250667.566160068.48.468.4200068.39.368.3250063.81063.8315065.31065.3400065.210.265.2500062.810.462.8630062.710.762.7800062.410.962.41000061.610.961.61250062.210.662.21600054.510.154.5SPL78.82278.8N49.80.449.8median 64.7median 10.1median 64.7Delta2.82.62.8hearing rangehide median Pink NoiseJMGO N1 Ultra 4K
Frequency diagram (checkboxes can be checked and unchecked to compare devices)
JMGO N1 Ultra 4K audio analysis

(±) | speaker loudness is average but good (78.81 dB)
Bass 100 - 315 Hz
(+) | good bass - only 2% away from median
(+) | bass is linear (4.4% delta to prev. frequency)
Mids 400 - 2000 Hz
(+) | balanced mids - only 4.3% away from median
(+) | mids are linear (3% delta to prev. frequency)
Highs 2 - 16 kHz
(+) | balanced highs - only 1.6% away from median
(+) | highs are linear (2.5% delta to prev. frequency)
Overall 100 - 16.000 Hz
(+) | overall sound is linear (7.3% difference to median)
Compared to same class
» 1% of all tested devices in this class were better, 0% similar, 99% worse
» The best had a delta of 4%, average was 25%, worst was 134%
Compared to all devices tested
» 1% of all tested devices were better, 0% similar, 99% worse
» The best had a delta of 4%, average was 25%, worst was 134%

Emisyonlar ve tüketim - Çok sessiz ev projektörü

Gürültü emisyonları

Projektör inanılmaz derecede sessizdir. Üreticiye göre, çalışma sesi 26 dB'nin altında kalıyor. Bunu çoğunlukla doğrulayabiliriz. Vakaların büyük çoğunluğunda, yarım saatten fazla YouTube kullanımından sonra bile yaklaşık 23 dB'den daha yüksek ses çıkmıyor.

Aslında sadece projektörü açtığımızda çok kısa bir süre için fan sesi yükseliyor ve birkaç saniye için maksimum 27 dB'ye ulaşıyor. Ancak, projektör tamamen açılır açılmaz, tekrar zar zor duyulabilir 23 dB'ye düşüyor.

Yeşil: Açılırken maksimum ses seviyesi, genellikle projektör 23 dB sessiz kalır; Gri: Hoparlör Pembe Gürültü
Yeşil: Açılırken maksimum ses seviyesi, genellikle projektör 23 dB sessiz kalır; Gri: Hoparlör Pembe Gürültü

Sıcaklık

Beamer en çok, sıcak havanın iç mekandan dışarı üflendiği arka kısımda ısınır. Yaklaşık 40 °C'lik sıcak noktalar ölçtük. Ön taraftaki maksimum sıcaklık 30 °C'nin biraz üzerindeyken, kasanın yan taraflarında yalnızca 25 °C ölçtük.

Arkadaki sıcak noktalar 40 °C'nin biraz üzerinde
Arkadaki sıcak noktalar 40 °C'nin biraz üzerinde
Ön tarafta 22 ila 33 °C arasında ölçüm yapın
Ön tarafta 22 ila 33 °C arasında ölçüm yapın
Kenarlar maksimum 25 °C'de serin kalır
Kenarlar maksimum 25 °C'de serin kalır
Güç kaynağı ünitesi
Güç kaynağı ünitesi

Güç tüketimi

Kapatıldığında tüketim sadece 0,3 W. Ancak projektörü bekleme moduna almak da mümkün. Hangi işlevlerin hala aktif olduğu tam olarak belli değil, ancak burada N1 Ultra ortalama 15 W tüketiyor, ki bu açıkça çok fazla!

Açıldığında, tüketim seçilen parlaklığa bağlıdır. Tam parlaklıkta ortalama tüketim 128 W. Menüde parlaklığı 10'dan 5'e ayarlarsanız tüketim yaklaşık 75 W'a düşüyor.

Tüketim, %50 parlaklığa geçildiğinde yaklaşık 128 W'tan 75 W'a düşer
Tüketim, %50 parlaklığa geçildiğinde yaklaşık 128 W'tan 75 W'a düşer

Artılar

+ esnek gimbal tasarımı
+ iyi işçilik
+ taşıma kutusu olarak ambalajlama
+ çok hızlı otomatik görüntü düzeltmeleri
+ harika 4K görüntü netliği, iyi renk alanı
+ projektörler için güçlü hoparlörler
+ çok sessiz

Eksiler

- sarsıntılı, akıcı olmayan çalışma
- güçlü gökkuşağı efekti
- sessiz düğmesi yok
- şu anda USB-A içeriğine erişim yok
- yüksek bekleme tüketimi

Karar - Gimbal tasarım ve otomatik görüntü yakalama benzersiz satış noktalarıdır

Geekmaxi tarafından sağlanan JMGO N1 Ultra 4K
Geekmaxi tarafından sağlanan JMGO N1 Ultra 4K

Şu anda piyasada birkaç tane 4K piksel kaydırmalı lazer projektör var ve bazıları benzer şekilde düşük fiyatlara sahip. Ancak JMGO N1 Ultra 4K'nın benzersiz bir satış noktası var: gimbal! Bu özellik, mükemmel ve hızlı otomatik görüntü ayarlamalarıyla birleştiğinde projektörü inanılmaz derecede esnek hale getiriyor. Hızlıca yatak odasına götürmek ve tavana yansıtmak mı istiyorsunuz? Hiç sorun değil. Taşıma çantasında ailenizin evine götürüp orada bir şeyler mi göstermek istiyorsunuz? Duvarda her zaman N1 Ultra'yı gösterebileceğiniz boş bir nokta olacaktır - harika!

Yavaş ve sarsıntılı çalışma konusunda projektörün kesinlikle yapması gereken bazı şeyler var. Çalışmanın bu kadar sarsıntılı olması gerçek bir sıkıntı! Gökkuşağı efekti de hassas kişiler için oldukça dikkat çekici olabilir.

Görüntü kalitesi, özellikle de netlik, etkileyici olmaktan da öte. Belki renkler biraz daha canlı olabilirdi.

JMGO N1 Ultra, keskin görüntüsüne ek olarak, son derece esnek kurulum konumları sağlayan çok iyi görüntü otomatiği ile birlikte gimbal tasarımı ile her şeyden önce etkileyicidir. Yavaş çalışmada iyileştirme için yer var.

Fiyat ve bulunabilirlik

Şu anda projektörü almanın en ucuz yolu adresinden kiralama sağlayıcımız Geekmaxi. Okuyucularımız için sağlanan indirim kodu (N1ULTRANBC) ile N1 Ultra şu anda sadece 1.699 Avro'ya mal oluyor.

Öte yandan Amazon'da gimbal projektörün fiyatı 2.299 Avro, ki bu açıkça çok pahalı. Bununla birlikte, projektör şu anda Otto'daki gibi bazı mağazalarda 1.799 Euro'ya da satılıyor gibi görünüyor. Üreticinin sayfasındaürünü stoklayan yeni mağazalara bağlantılar alabilirsiniz.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > JMGO N1 Ultra 4K projektör incelemesi: Gimbal tasarımı sayesinde tavana ve her yere çarpıcı 4K görüntüler yansıtın
Christian Hintze, 2024-03-30 (Update: 2024-03-30)