Notebookcheck Logo

Picun F6 kulaklıklar kısa inceleme: 3D ses ile uygun fiyatlı kulak üstü kulaklıklar

Uzaysal ses. Picun F6, uygun bir fiyata çok sayıda özellik sunmayı amaçlıyor. Kulak üstü kulaklıkların kafa takibi de dahil olmak üzere ANC ve 3D ses konusunda uzman olduğu iddia ediliyor. Ayrıca, bir uygulamaya bağlanabiliyor ve bir seyahat çantasıyla birlikte geliyor. İncelememiz size Picun F6'nın hangi kısımlarının başarılı olduğunu ve nerede hala iyileştirme için biraz yer olabileceğini söyleyecektir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde üretici Picun, Amazon mağazası aracılığıyla geniş bir kulaklık yelpazesi sunuyor. Bunların arasında çocuklar, oyun ve müzik için özel cihazlar da bulunuyor. F6, ANC özellikli amiral gemisi kulaklıklarıdır.

Ortam gürültüsünün azaltılmasının yanı sıra, kafa takibi ve - üreticiye göre - 120 saate kadar pil ömrü konusunda da uzmanlaştığı iddia ediliyor. Picun F6 beş farklı renkte sunuluyor: gümüş, beyaz, gri, mavi ve pembe. Kulaklıkları Amazon'dan 70 ABD dolarına alabilirsiniz.

Tip Kulak üstü
Bağlanabilirlik Bluetooth 5.4, 3,5 mm jak
Erişim 15 metre
Hoparlörler 45 mm sürücüler
Ses kodekleri AAC, SBC
Pil gücü 1000 mAh
Şarj bağlantısı USB-C
Kablosuz şarj hayır
Ağırlık 300 g
Ürün yazılımı sürümü -
Teslimat kapsamı Kılıf, 3,5 mm AUX kablosu, USB kablosu, uçak adaptörü
Fiyat (MRSP) 70 ABD Doları

Teslimat ve kurulum kapsamı - Picun F6 bir seyahat çantası ile birlikte gelir

Teslimat kapsamına, seyahat ederken kulaklıkları saklamak için kullanılabilecek bir kılıf dahildir. Sert bir kılıftır, bu da iyi korundukları anlamına gelir ve iç kısımda kalıplanmış bir parça onları doğru konumda tutar.

Kutunun içinde kumaş kaplı 3,5 milimetrelik AUX kablosu, USB kablosu (USB-A'dan USB-C'ye) ve uçaklardaki eğlence sistemlerine yönelik bir adaptör gibi ek aksesuarlar bulunmaktadır. Kulaklıklara bir güç kaynağı ünitesi dahil değildir.

Picun F6'yı ilk kez açtıktan sonra, hemen kullanılabilir bir Bluetooth cihazı olarak görüntülenir. Picun uygulaması yüklüyse, kulaklıklar orada yakındaki bir cihaz olarak listelenir. Uygulamanın tam işlevselliğini kullanmak için bir Picun hesabı oluşturulmalıdır.

Uygulama ilk kez açıldığında, tüm içerik Mandarin dilinde görüntülenir. E-posta adresini onaylamak için kullanılan e-posta da tamamen Mandarin dilinde yazılmıştır. Bir çevirmen kullanmak yardımcı olabilir veya metindeki bağlantıya tıklamanın istenen sonucu getireceğine güvenebilirsiniz.

F6 çeşitli cihazlara kolayca bağlanabilir. Ancak, kesintisiz geçiş ile çoklu cihaz desteği sunmazlar.

Çalıştırma - Picun F6 temiz tuş vuruşları ile

Picun, F6'yı çalıştırmak için kulaklıkların üzerindeki düğmeleri kullanıyor. Biraz pratikle bu düğmeleri hissetmek kolay ve net bir baskı noktasına sahipler. Ses düğmesi aynı zamanda parça atlamak için de kullanılabiliyor. Ayrıca bir güç düğmesi, ANC modları için bir düğme ve 3D ses için bir düğme vardır. Uzamsal ses düğmesi hariç tüm kontroller, jak ve USB bağlantısı sol tarafta yer alıyor.

Picun uygulaması üzerinden düşük gecikme modu gibi başka özelleştirme seçenekleri de mevcut. Yazılım ayrıca önceden ayarlanmış altı profile sahip bir ekolayzır sunuyor. Bireysel tercihlere göre başka profiller de oluşturulabilir.

Baş takibi ve ANC modları da uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. ANC söz konusu olduğunda, yazılım doğrudan kulaklık üzerindeki düğmeden daha fazla seçenek sunuyor. Düğme yalnızca ANC açık, ANC kapalı veya şeffaflık modu arasında geçiş yapmak için kullanılabiliyor. Yazılım ayrıca ANC modu için düşük, orta, yüksek ve otomatik seviyeler sunuyor.

Kafa takibi ve uzamsal ses efektleri kulaklık üzerindeki düğme kullanılarak değiştirilebilir, ancak o anda neyin etkinleştirildiğine dair bir duyuru yoktur, sadece farklı sayıda ton duyulabilir. Bu modlar uygulamada "Uzamsal Ses Efektleri" ve "Kafa Takibi" olarak da seçilebilir. Konum algılama da kalibre edilebilir veya yeniden başlatılabilir.

Picun, F6'nın 120 saatlik bir pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor. Biz bu rakamı ölçmedik. Yine de, cömert bir kullanımla dört günlük bir yolculuktan sonra (ancak pil çalışmadan 10 saatlik uçuş süresi dahil), kulaklıklar hala yüzde 50 şarjlıydı.

Giyme konforu ve ses - 3D ses yerel olarak üretilir

Picun F6 oldukça büyüktür. Kulaklık başlıkları büyük ve genel olarak kulaklıklar da öyle. Test kullanıcısı 56 numara şapka takıyor ve dar bir kafaya sahip, bu nedenle uzunluk ayarını en küçük ayarda bırakabilir. Kulaklıklar egzersiz yaparken hızla kaymaya başlıyor.

Kulakta bolca yer var, ayrıca köpük yumuşak ve test edenin kafasına iyi ve gevşek bir şekilde oturuyor. Gözlükler araya girmiyor ve saatlerce sorunsuzca takılabiliyor. Bununla birlikte, kulaklıklar haftalar sonra bile algılanabilen güçlü bir kimyasal kokuya sahip.

Picun F6 müzik dinlemek için çok uygun. Sesleri, ekolayzır kullanılarak kendi tercihlerinize göre ayarlanabilir. Kulaklıklar, diğer frekansları kaybetmeden bas seslerin de üstesinden gelebiliyor. Ancak, sesli kitaplar gibi müziksiz sesler biraz tiz geliyor. ANC ve Uzamsal Ses Efektleri etkinleştirildiğinde ses daha net ve dolgun hale gelir.

Kulaklıklar iyi bir uzamsal ses üretiyor. Ancak, Picun F6 bu formatı desteklemediği için stereo ses veya 360 Reality Audio çalması fark etmiyor. Kulaklıklar Bluetooth standartları olarak yalnızca AAC ve SBC'yi desteklediğinden, ambalaj üzerindeki yüksek çözünürlük iddiası da dikkatle ele alınmalıdır.

Baş takibi testimiz sırasında güvenilir bir şekilde çalıştı. Müzik öncelikle tek bir yönden yayılıyor; bu konum uygulama üzerinden ayarlanabiliyor. Kullanıcı hareket ettiğinde ses kulaklığın etrafında hareket ediyor. Bu işlev çıkış formatından bağımsızdır. Ancak ANC ve 3D işlevleri yalnızca Bluetooth modunda mümkündür. AUX kablosu takılır takılmaz, F6 bunları kapatır.

F6, kablosu ve adaptörü sayesinde uçaklardaki dahili eğlence sistemleriyle mükemmel bir şekilde çalışıyor. Sadece gürültü azaltma özelliğinin artık çalışmıyor olması üzücü.

Genel olarak Picun F6, özellikle tüm fonksiyonlar etkinleştirildiğinde iyi bir ses sunuyor. ANC özelliği çok düşük bir arka plan gürültüsü sağlıyor, ancak bunu yalnızca konsantre olursanız duyabilirsiniz. Ortam gürültüsü azalıyor ancak klima, uçak türbinleri veya sesler hala duyulabiliyor, sadece boğuk bir şekilde.

Artıları

+ zengin ses
+ uzun çalışma süreleri
+ ekolayzer
+ 3D ses
+ teslimat kapsamı

Eksiler

- yüksek çözünürlüklü ses yok
- 360 derece ses desteklenmiyor
- hoş olmayan koku

 

 

 

 

 

 

 

 

Karar - Picun F6 işlevsel ve konforlu

Picun F6 incelemesi. Üretici tarafından sağlanan test cihazı.
Picun F6 incelemesi. Üretici tarafından sağlanan test cihazı.

Picun, F6 için çok şey vaat ediyor. Ancak, bu vaatlerin bazılarını bir tutam tuz ile almak gerekir. F6 yüksek çözünürlük logosunu taşımasına rağmen, ilgili kodekleri desteklemiyor. 360 derece ses de bir format olarak desteklenmiyor.

Ancak bunun dışında, kulak üstü kulaklıklar üzerimizde iyi bir izlenim bıraktı. Ekolayzır kullanılarak ayarlanabilen iyi bir ses sunuyorlar. Üretilen 3D ses de kulağa hoş geliyor ve kafa takibi güvenilir bir şekilde çalışıyor. Bu özellik eğlenceli ancak kulaklıkların codec desteği olmaması nedeniyle uygun içerik için Apple'un Spatial Audio'su ile karşılaştırılamaz.

Picun F6 herhangi bir disiplinde en üst seviyede performans göstermez. Ancak çok şey yapabilirler - iyi ses çıkarırlar, uzun süre çalarlar ve rahattırlar.

Gerekli tüm kablolar, bir adaptör ve bir kılıf içeren teslimat kapsamını seviyoruz. Dahası, Picun F6 etkileyici çalışma sürelerine sahip ve rahatça oturuyorlar.

Fiyat ve bulunabilirlik

Picun F6 kulaklıkları şu anda Amazon üzerinden 69,99 ABD Doları karşılığında satın alabilirsiniz.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Picun F6 kulaklıklar kısa inceleme: 3D ses ile uygun fiyatlı kulak üstü kulaklıklar
Benedikt Winkel, 2024-05-30 (Update: 2024-05-30)