Notebookcheck

Samsung Galaxy Watch 3 İnceleme - Artan eğlence faktörü ile Smartwatch

I turn the wheel. Dönen çerçeve Samsung Galaxy Watch 3'ü diğer akıllı saatlerden ayıran tek şey değil. Diğerlerinden farklı olarak, WhatsApp mesajlarını açıkça düzenlenmiş ve resimler ve emojiler içeren sunar. Yalnızca çalışma zamanı hala bir eksikliktir.
Inge Schwabe (Çeviren Aslinur Sarica), 🇺🇸 🇩🇪 ...
Samsung Galaxy Watch 3 LTE R845
İşlemci
Samsung Exynos 9110 2 x 1.2 GHz, ARM Cortex-A53
Bellek
1024 MB 
Görüntü
1.40 inç , 360 x 360 pixel 364 PPI, Full-Touch, Super AMOLED, parlak: evet
Harddisk
8 GB SSD, 8 GB 
, 4.3 GB Boş
Bağlantılar
Ses çıkışları: ⊕, NFC, Brightness Sensor, Alıcılar: Accelerometer, Barometer, Gyro Sensor, Light Sensor, Optical Heart Rate Sensor, EKG
Network
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4), Bluetooth 5.0, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 11.1 x 46.2 x 45
Charging
wireless charging
İşletim sistemi
Tizen
Ek özellikler
Hoparlörler: ⊕, Klavye: 2 Buttons, rotating bezel, Klavye ışığı: evet, Samsung Health, 24 Ay Garanti, GPS,Glonass,Beidou,Galileo; Bluetooth Profiles: A2DP,AVRCP,HFP,HSP; Audio Playing Format: MP3,M4A,3GA,AAC,OGG,OGA,WAV,WMA,AMR,AWB, ruggedized, waterproof
Ağırlık
53.8 g
Fiyat
447 Euro
Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.

 

Ekipman ve kasa

SpO2 ve VO2max dahil olmak üzere spor ve sağlık analizi için GPS, NFC, hoparlörler, mikrofon ve sensörler - Galaxy Watch 3 gerçekten iyi bir şekilde donatılmıştır. Ancak vurgu, bir kez daha menüler ve uzun metinler arasında gezinmeyi kolaylaştıran döner çerçevesi. Watch Active 2'de Samsung, onu eşit derecede iyi çalışan bir dijital ile değiştirdi, ancak "gerçek" çerçevede daha sağlam bir şey var. İyi yapılmıştır, oynaması yoktur ve kolayca hissedilen klik stopları sayesinde kullanımı kolaydır. Samsung'un mat-siyah halkayı görsel olarak daha iyi entegre etmemesi üzücü. Bilgisayar çekirdeği hala 1.15 GHz hızında çalışan Exynos 9110. RAM açısından Samsung, geçen yıl LTE modeli için 1.5 GB ve Bluetooth varyantı için 768 MB arasında ayrım yaptı, ancak şimdi tek tip 1 GB'a sahip. Samsung, kullanıcı belleğini ikiye katlayarak 8 GB'a çıkardı, ancak bunun yarısından fazlası akıllı telefondan saate aktarılabilen müzik ve resimler için kaldı. Test cihazımız 45 mm formundaki Bluetooth sürümüdür; alternatif olarak Samsung, 41 mm'lik kasayı, her ikisi de standart genişlikte değiştirilebilir deri kayışlarla üretmektedir. Paslanmaz çelik kasa, IP68'e göre toz ve suya karşı korumalıdır ve 5 ATM'ye kadar su geçirmezdir. Askeri standart MIL-STD-810G'ye göre sertifikalar, mekanik şok ve titreşime, donma yağmura, 72 saate kadar toza ve 63 ° C ila -40 ° C arasında değişen sıcaklıklara karşı korumayı onaylar. Super AMOLED ekran, Eldiven giyerken bile kışın çalıştırılabilmesi için hassasiyet. Parlaklık sensörü parlaklığı otomatik olarak düzenler ve ek olarak manuel bir temel ayar yapılabilir.ABD'de Galaxy Watch 3 zaten bir EKG oluşturabilmelidir. Almanya'da işlev, test döneminin sonuna kadar aktif değildi.

Kurulum ve çalıştırma

Şarj ettikten sonra alt düğmeye basarak saati başlatın. Her iki düğmeyi de aynı anda basılı tutarak, şarj edilmiş akıllı saati takmak istemiyorsanız daha sonra pilden tasarruf etmek için kapatabilirsiniz. Başladıktan sonra akıllı telefonunuzla eşleştirmezseniz, bunun yerine eşleştirme ekranındaki soru işareti, Galaxy Watch 3 yeniden başlatıldıktan sonra akıllı telefon olmadan çalışacaktır. E-posta, kişiler veya randevular gibi PIM verileri senkronize edilmez ve MP3 çalar müzik olmadan hiçbir şey yapamaz. Bir Samsung hesabı, Bixby dil asistanını kullanırken ve ek uygulamalar yüklerken yalnızca bağlı Saat için gereklidir. Akıllı telefonda Samsung, yazılımı birkaç bölüme ayırır: Samsung giyilebilir cihazlarının bağlanması ve yönetimi için genel işlev Galaxy tarafından yönetilir Watch3 ile bağlantı kurduktan sonra Galaxy Watch3 eklentisini ve Samsung Aksesuar Hizmetini ek olarak yeniden yükleyen Giyilebilir Uygulama. Sağlık ve zindelik işlevlerinizi yalnızca saatle değil, aynı zamanda akıllı telefonunuza Samsung Health sağlık uygulamasını da yükleyebilirsiniz.

Settings
Settings
Widgets (1/2)
Widgets (1/2)
Widgets (2/2)
Widgets (2/2)

Alttaki tuş, herhangi bir uygulamadan veya menü seviyesinden doğrudan kadrana götürür veya oradan uygulama menüsünü açar. Üst tuş sizi her seferinde bir seviye geri götürür. Yukarıdan ekranı kaydırırsanız, Hızlı Panel açılır. Burada gösterilen erişim tuşları gizlenebilir veya ek tuşlar eklenebilir. Yatay hareketler, kadranın sağındaki bildirimleri (kadranın solunda) ve uygulama widget'larını (maks. 15/26) açar. Yatay hareketler yerine, çerçeveyi alternatif olarak sağa veya sola çevirebilirsiniz. Çerçeve en çok uzun metinler veya menüler arasında gezinirken kullanışlıdır.Samsung, dil yardımcısı Bixby ve Microsoft Outlook'u kurmuştur. Saat veya akıllı telefondaki mağaza aracılığıyla bir tarayıcı da kurabilirsiniz.

Apps in the rotation view
Apps in the rotation view
Quick Panel
Quick Panel
World Clock
World Clock
Weather widget
Weather widget
Weather details
Preinstalled Apps + Browser
Music Player

Telefon ve bildirimler

Bir Bluetooth kulaklık veya entegre hoparlör kullanan Galaxy Watch 3, bağlı akıllı telefon üzerinden arama yapmak için kullanılabilir. WhatsApp testinde mesajların işlenmesi neredeyse örnek niteliğindedir. Gönderenin profil fotoğrafından, resimlerin ve emojilerin görüntülenmesine, grup sohbetindeki birkaç mesajın net sunumuna kadar, gelen mesajların hızlı bir şekilde yakalanmasını kolaylaştırır. Cevaplar sesli dikte, normal veya T9 klavye veya el yazısı harf girişi ile yapılır. Ancak, Galaxy Store'da WhatsApp uygulaması yoktur, bu nedenle yalnızca yanıt verebilir ve yeni mesajlar başlatamazsınız.

Overview
Overview
Detail
Detail
T9 keyboard
T9 keyboard
Drawing
Drawing

Sağlık

Galaxy Watch 3, günlük atılan adımları sayar, kalp atış hızını izler, stres analizi oluşturur ve uykuyu analiz eder. Akıllı saat, değerleri ve analizleri sunmak için Health'i kullanır ve bunları akıllı telefonunuzda takip etmek için Samsung'un Health uygulamasını yüklemeniz gerekir.

Achievement of objectives
Achievement of objectives
Steps
Steps
Heart Rate
Heart Rate
Sleep
Sleep
Sleep log Smartphone
Activity Smartphone

Kalp atış hızı ve kan oksijen satürasyonu ölçümü

Günün farklı saatlerinde her cihaz için birkaç kez kaydettiğimiz kan oksijen satürasyonunu ölçmenin zor olduğu ortaya çıktı. Test cihazı, bir sonuç elde edilmeden önce birkaç kez denenmiştir. Ortalama sapma yüzde 1.8 puan, maksimum sapma 4'tür. Aynı kullanım koşulları altında, kalp atış hızı kaydının çok hassas olduğu kanıtlanmıştır. Güç artışı sırasında bile, Samsung saati bir göğüs kayışının frekansını birden fazla vuruşla asla kaçırmadı.

Test cihazı 40 eğitim modu sundu. Antrenman parametreleri, hedeflerden (süre, mesafe, kalori dönüşü veya tekrar setleri), otomatik duraklatma tanıma ve ekrandaki ayrı alanlara kadar değişir. Antrenman sırasında kalp atış hızını ölçer ve VO2Max'ı belirler. Jogging yaparken, mesafe ve hız gibi tipik parametrelerin yanı sıra asimetri, yerle temas ve uçuş süresi gibi tipik parametreleri analiz eder. Bu temelde, akıllı telefondaki sağlık uygulaması iyileştirme için ipuçları sağlar.

Run log (1/4)
Run log (1/4)
2/4
2/4
3/4
3/4
4/4
4/4
Running protocol Smartphone (1/3)
Running protocol Smartphone (2/3)
Running protocol Smartphone (3/3)
Extended running metrics (1/2)
Extended run metrics (2/2)

Pil ömrü

45 mm formundaki akıllı saatin bataryası 340 mAh, 41 mm varyantı ise 247 mAh kapasiteye sahip. Saatin her zaman ekranda ve kalp atış hızının kalıcı olarak kaydedilmesi, GPS ile egzersiz, telefon ve cevaplama mesajları gibi tüm olanaklarını ve avantajlarını kullanırsanız, bu sadece bir gün için yeterlidir. egzersiz dışında her 10 dakikada bir kalp atış hızını kaydeder. Her zaman açık ekran, ekran zaman aşımı ve diğer seçeneklerle tüketimi daha da azaltabilirsiniz, böylece çalışma süresi yaklaşık iki güne uzatılabilir. Deneyimlerimize göre, aralık kontrollü kalp atış hızı kaydı, maksimum bir saatlik egzersiz ve Her Zaman Açık Ekran etkinleştirilmiş ortalama bir kullanım senaryosunda, pil, çıkardığınız günün akşamına kadar dayanır. Akıllı saat, ters kablosuz şarj teknolojisini destekleyen bir akıllı telefon veya birlikte verilen endüktif şarj adaptörü ile kablosuz olarak şarj edilebilir. İkincisi ile, testte kapatıldıktan sonra tam şarj 2 saat 10 dakika sürdü.

Karar - Çok kısa çalışma süresine sahip harika bir saat

Test device provided by Samsung Germany
Test device provided by Samsung Germany

Samsung Galaxy Watch 3, en iyi donanımlı, yüksek kaliteli üretilmiş bir akıllı saattir. Eksikliği kısa çalışma süresidir: Google'ın WearOS ve Apple Watch'lu saatlere benzer şekilde, yalnızca bir veya iki gün sürer.Dönen çerçeve, Galaxy Watch 3'ün kullanımını kolaylaştırır ve eğlenceyi artırır.Çerçeve işlemine ek olarak, WhatsApp mesajlarını okumak, çoğu resim göstermeyen ve hatta bazıları emojiyi bile göstermeyen diğer saatlere göre çok daha eğlenceli.Sporcular paralarının karşılığını özelleştirilebilir antrenman ekranları ve iyi kullanılan sensörler sayesinde alırlar. Samsung bunları, diğer yaygın akıllı saatlerin ve izleyicilerin değerlendirmesinin ötesine geçen ek analizler için koşu eğitimi sırasında kullanır. Kalp atış hızı, SpO2 ve stres analizi diyagramları alanında, diğer saatlerle karşılaştırma Huawei Watch GT 2 Pro, Honor Watch GS Pro veya Zepp E. gibi Huami yazılımlı akıllı saatlere göre biraz daha zayıftır.Bu saatlerin tümü, uygulamaları önceden indirme imkanına sahiptir. Spor ve sağlık için olduğu kadar diğer birçok şey için.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Samsung Galaxy Watch 3 İnceleme - Artan eğlence faktörü ile Smartwatch
Inge Schwabe, 2020-11- 4 (Update: 2020-11- 4)
Aslinur Sarica
Translator: Aslinur Sarica - Translator - 155 articles published on Notebookcheck since 2020