Notebookcheck Logo

Sharge Shargeek 170 güç bankası uygulamalı incelemesi: Şarjın yeni şekli mi?

Şeffaf güç depolama trendinin bir başka yüzü mü? Sharge en son aksesuarını "benzersiz şarj özelliğine sahip" "en havalı powerbank" olarak tanıtıyor. Güncellenmiş siber-şık kasası, her biri 140W'lık çıkış ve giriş watt'ları için derecelendirilmiştir ve bunun da ötesinde çift yönlü şarjı desteklemektedir. Gerçek dünyadaki performansı Kickstarter'daki iddiasını karşılayabilecek mi?

Bu Shargeek 170 adresinde lansmanı yapılan ilk güç bankasıdır oEM'inin altında güncellendi adlandırma şeması ve dolayısıyla başarılı aksesuarlar olarak incelenir Storm2 ve Storm2 Slimancak artık sırasıyla Shargeek 100 ve 130 olarak biliniyor. Bu, yeni şeffaf kasasında bulunan logolara da yansıyor.

Bu arada Sharge, 170'i tasarlarken bilim kurgu temalı bir Pink Floyd şarkısından ilham aldığını belirtiyor. Buna göre, öncekilerden farklı olarak, ortalama bir güç bankasından oldukça farklı benzersiz bir "prizma" şekli benimsiyor. Bu arada, 170W'a kadar deşarj ve USB tip-C üzerinden 140W'a kadar şarj etme kapasitesine sahip.

Kutudan Çıkarma ve İlk İzlenimler

Bu durum anlaşılabilir olduğu kadar hayal kırıklığı da yarattı, ancak bu deneyim kutunun içinden çıkan süslü "240W" USB-C - -C kablo (kutulu) ve beyaz 140W PD 3.1 güç tuğlası ile bir nebze dengelendi. İkincisi de paketlenmediği için perakende satış öncesi bir önizleme olabilir - nakliye konteynerinden çıkarıldığında kasası hasar gördüğü için bu utanç vericiydi.

Bununla birlikte, çalışamayacak kadar kötü hasar görmemişti ve 170'i çalıştırmakta hiç zaman kaybetmedi; bu, güç bankası kutudan çıkarıldığında tamamen ölü olduğu için yaptığı ilk şeydi.

Yeni Sharge şarj aksesuarı kombinasyonu en yüksek ~131W'a ulaştı ve tam şarj olması 50 dakikanın biraz altında sürdü; bu da tüm çalışma değişkenleri göz önüne alındığında, nominal özellikleri için kabul edilebilir bir performanstı.

140W Charging Test

Teste 140W PD 3.1 uyumlu bir cihaz ile başlayalım: Lenovo Legion İnce 5 14 Gen 8 (evet, satın aldım).

Şimdi, ne Storm2, ne 2 Slim ne deChargeasap Flash Promuhtemelen bu güç bankaları eski Güç Dağıtımı standartlarında olduğu için dizüstü bilgisayarla çalışmadı. Ayrıca başlangıçta Shargeek 170 de yanıt vermedi ve bu da hayal kırıklığı yarattı. Bir dizi sorun giderme işlemi USB PD 3.1 bağlantı noktasının yalnızca dizüstü bilgisayar kapalıyken çalışacağını ortaya çıkardı - yine de 170, Slim 5 14'ü en fazla ~40W şarj edebiliyordu.

Sharge ayrıca 170'in çift yönlü bir şarj cihazı olarak işlev gördüğünü iddia ediyor. Başka bir deyişle, yeterince hızlı bir güç tuğlasıyla birlikte (bu inceleme ünitesiyle birlikte gelen Sharge 140W PD 3.1 adaptörü gibi) Slim 5 14'ün C tipi şarj portu için bir tür yedek güç tuğlası görevi görmelidir.

Ve evet, "İki Yönlü Hızlı Şarj" çalışıyor, ancak yine de 14 inçlik Legion PC'yi reklamı yapılan oranda yeniden doldurmuyor. 140W güç tuğlası bile sadece ~80W güç sağlayabiliyor.

Neyse ki, hala eski Razer Blade Stealth ve 170'i 100W'a kadar PD için test edebildim (resmi bir Razer kablosuyla). Bu, test ettiğim diğer güç bankaları ve şarj cihazlarıyla tutarlı olan en fazla 70W'lık bir sonuç verdi.

170 aynı zamanda her iki dizüstü bilgisayarı aynı anda şarj edebiliyor ve A tipi bağlantı noktası üzerinden bir akıllı telefonu da şarj edebiliyor, bu da çıkışını 100W'ın üzerine çıkarıyor.

Charging Test - Smartphones

Şimdi bir iPhone ile başlayarak daha küçük cihazları test edelim. Ben bir iPhone ile devam edeceğim 13 Pro'ye yükseltecek durumda olmadığımızın farkındayım c tipi henüz değil.

Lightning özellikli eski amiral gemisi, test ettiğim her cihazda olduğu gibi 9V/2A'den daha fazla şarj olmuyor teoride daha fazlasını yapabilir. Bu meyveli telefon... en azından tutarlı.

Daha evrensel olan USB tip-C alanına geçtiğimizde ise Galaxy S23 Ultra (benim üzücü ve erken ölümümün ardından taslak olarak Galaxy Not 10+ önceki yorumlar), Samsung'un ~23W veya ~65 dakikalık %0-100 şarj süresi için Hızlı Şarj 2.0 özelliğini sergiliyor.

Bu da hayal kırıklığı yarattı çünkü 170, S23 Ultra'nın 45W (veya 15V/3A) ve 140W'lık tam hızı için derecelendirilmiştir. Öte yandan, Samsung mobil cihazları ve diğer güç bankalarıyla, hatta akıllı telefonların kendi OEM kablolarıyla bile benzer sonuçlar elde ettim.

Sonuç

Sharge 170 güç bankası incelemesi
Sharge 170 güç bankası incelemesi

Sharge 170, geleneksel güç bankası görünümünden ferahlatıcı bir şekilde ayrılarak hedef pazarına bomba gibi bir giriş yaptı. İtiraf etmeliyim ki, görünüşüne bakarak öncekilerden daha az taşınabilir olacağından şüphelenmiştim; ancak Storm2'den daha uzun olmasına rağmen çok daha ağır değil ve yine de bir sırt çantasına sığıyor. Yeni "prizmatik" şekli de kavramayı ve taşımayı çok kolaylaştırıyor.

Gövde ayrıca (Yeniden) Şarj zamanlayıcısını 7 segmentli sayılarla gösterme işlevi gören bir"Tam Renkli Akıllı Ekran" içeriyor. İlk kullanımda çok doğru değildi, ancak kalibrasyonla zamanla daha doğru hale geldi. Güç bankası aynı zamanda özel bir multimetreden okunan değerlerle uyumlu bir watt göstergesine sahiptir. Ayrıca çok parlaktır, bu da bir masa oyuncağı olarak genel çekiciliğini artırır. Bu arada, kamerada çok daha yansıtıcı görünmesine rağmen gerçek hayatta iyi görüş açılarına sahip.

Ayrıca çok parlak, bu da bir masa oyuncağı olarak genel çekiciliğini artırıyor. Bu arada, kamerada çok daha yansıtıcı görünmesine rağmen gerçek hayatta iyi görüş açılarına sahip.

Sonuç olarak, bu inceleme birimi Legion Slim 5 14 ile 140W'lık hype'ının tamamını karşılamayı başaramamış olsa bile Sharge 170 fikrini beğendim.

Lenovo'nun destek materyali bu tür bir performans için 20V/7A çıkış belirtirken, güç bankası 28V/5A'ya kadar çıkabilecek şekilde derecelendirilmiştir - bu da dizüstü bilgisayarın Blade Stealth 'un yaptığı gibi 20V/5A çıkışı kullanmamasını daha da şaşırtıcı bir gizem haline getirir.

Yine de, Sharge'ın 170 için giriş/çıkış iddialarını elimdeki test ekipmanıyla tam olarak doğrulayamadım - doğrulayabilmem gerektiği halde. Öte yandan, güç tuğlası gibi bunun da nakliye sırasında hafif hasar görmüş olması mümkün: Storm serisinde olduğu gibi güç düğmesiyle ekranın birden fazla mod arasında normal şekilde geçiş yapmasını sağlayamadım. (Sharge'a göre, perakende satış/Kickstarter birimler bunu yapabilmelidir)

Ayrıca 2 küçük kardeşini aynı anda şarj etmeyi reddetti, bu da yüksek watt testlerinde yardımcı olabilirdi. Bu nedenle, bu incelemenin devamında bu bulguları doğrulamak veya çürütmek için ikinci bir "140W USB" cihazı tedarik ederken bizi izlemeye devam edin. Bu arada 170, en azından 100W'ın çok üzerinde deşarj etme ve 100W işaretinde USB-PD görevlerini yerine getirme yeteneğini sergiledi.

Son olarak, bu güç bankası hiçbir zaman FLIR One termal görüntüleme kamerasını çıkarmayı gerektirecek kadar ısınmadı: uzun vadeli performansın bir başka cesaret verici göstergesi. Sharge'ın en son yüksek teknolojili güç bankası için bunu eksiksiz bir galibiyet olarak adlandırabilirim.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Sharge Shargeek 170 güç bankası uygulamalı incelemesi: Şarjın yeni şekli mi?
Deirdre O'Donnell, 2023-10-25 (Update: 2023-10-25)