Notebookcheck Logo

Torras MiniMag Güç Bankası, Ostand Güç Bankası ve Ostand Kılıf incelemede

Standlı kılıflar pratiktir ancak esnek değildir. Torras, Ostand kılıflarıyla 360° dönebilen bir çözüm sunuyor ve bu yenilikçi konsepti bir MagSafe Güç Bankasına da entegre ediyor. Üreticinin üç ürününe daha yakından baktık.

Bazen iPhone ya da Samsung telefonunuzda yerleşik bir stand olsaydı, uzun bir tren yolculuğunda ya da uçakta telefonunuzu yere koyup film izleyebilmeniz için kullanışlı olurdu. Neyse ki, üçüncü taraf üreticilerin bu kusuru telafi eden çok sayıda kılıfı var.

Ancak bunlar her zaman istenildiği kadar esnek değildir: Stand genellikle sert bir şekilde tutturuluyor ve telefonu yalnızca bir tarafa ve hatta bazen yalnızca tek bir yöne, örneğin yatay olarak yerleştirmeye izin veriyor.

Torras bunu değiştirmek istiyor ve sadece zarif görünmekle kalmayıp aynı zamanda gerçekten pratik de olabilecek bir çözüm buldu: Cep telefonunu herhangi bir pozisyonda kilitleyebilmeniz için 360° döndürülebilen ve sürekli olarak katlanabilen yuvarlak bir stand ("O" şeklinde, dolayısıyla adı Ostand).

Ostand'lı ürünler Samsung'un şu ürünleri için üreticiden temin edilebilir Galaxy S24 serisi ve Galaxy S23 Ultra hem de mevcut iPhone modelleri için. Üretici test için bize aşağıdaki cihazları gönderdi:

  • IPhone için siyah renkli Ostand 360° Spin Kılıf iPhone 15
  • MagSafe sayesinde mevcut tüm iPhone modelleri için ideal olan Ostand Güç Bankası, gerektiğinde USB-C bağlantı noktası üzerinden diğer cihazlara da güç sağlayabilir
  • MiniMag Güç Bankası, Ostand olmadan idare etmek zorunda, ancak çok daha ince ve MagSafe ile de uyumlu

Unboxing

Torras'ın kılıfları ve güç bankaları, bazıları perakende kullanım için askılarla donatılmış çok ince ambalajlarda gelir. Çevre dostu soya mürekkebi ile basılmışlardır. Ambalaj, elektronik ürün yığınları arasında neredeyse hiç göze çarpmıyor. Diğer üreticiler zaten doğal bazlı ambalaj malzemesi kullanırken, plastik film de kullanılıyor.

Ostand kapağı söz konusu olduğunda, üreticinin ortaya çıkan CO2 emisyonlarını bir rüzgar enerjisi projesine yaptığı ödemelerle dengelediği belirtiliyor. Her üç ürün de Çin'de üretilmiştir.

 

Ostand 360° Dönebilen Kılıf

Öncelikle Ostand 360° Spin kılıfına daha yakından bakalım. Bu kılıf iPhone 14 (aynı zamanda iPhone 13), iPhone 14 Pro Max, iPhone 15, iPhone 15 Prove iPhone 15 Pro Max yanı sıra mevcut Samsung amiral gemisi telefonlar için. Kılıf, şeffaf plastik veya bizim durumumuzda olduğu gibi, telefonun gerçek rengini görebilmeniz için mat yarı saydam bir arka yüze sahip siyah renkte mevcuttur.

Kılıf sağlam ve düzgün bir şekilde tamamlanmış görünüyor, iPhone 15 kolayca yerleştirilebiliyor ve kılıfa mükemmel bir şekilde oturuyor. Ekran, arkadaki kamera lensleri gibi çıkıntılı kenarlar tarafından korunuyor. Sadece menteşe ile kılıf arasındaki bağlantı içeriden biraz kirli görünüyor, ancak iPhone kılıfın içine girer girmez bunu göremiyorsunuz.

Arka taraftaki halka şeklindeki stand, kılıfın en önemli özelliği. Önceki modellerin (ve Ostand Power Bank'in) aksine, halka artık yuvarlak tutucu ray içinde hareket ettirilemiyor, bunun yerine standın bağlı olduğu menteşe artık döndürülebiliyor. Bu, cep telefonunun birçok farklı pozisyonda kurulabilmesi için dört pozisyonda sesli olarak devreye giriyor.

Esneklik açısından Ostand gerçekten harika bir şey. İster yatarak ister ayakta ve birçok eğim açısında: Stand, iPhone 15'i pozisyonunda çok sabit tutuyor. Ayrıca telefon devrilmeden kolayca hareket ettirebilirsiniz.

Stand çok kalın değil, bu bir yandan olumlu çünkü kasanın kalınlığını neredeyse hiç etkilemiyor, ancak diğer yandan ilk bakışta biraz kırılgan görünüyor. Eğer aklınıza koyarsanız, kesinlikle kırabilirsiniz. Bununla birlikte, stand kırılmadan orta kuvvetle bükebildik, bu nedenle normal kullanımda herhangi bir sorun olmamalıdır. Üretici, kasası için yalnızca altı aylık bir garanti sunsa da, menteşenin en az 10.000 açılma için tasarlandığını vaat ediyor; bu da günde 10 açılma ile neredeyse 3 yıla karşılık geliyor.

MagSafe uyumluluğu sayesinde, güç bankaları gibi diğer MagSafe aksesuarları da kılıf üzerinden bağlanabilir. Bu da testimizde herhangi bir sorun olmadan çalıştı. Elbette mıknatıs, telefonu buzdolabı kapıları gibi metal yüzeylere tutturmak için de kullanılabilir.

Torras bu kılıfı amazon.de adresinde 36 avronun biraz altında bir fiyata sunuyor. Doğrudan üreticiden'yi 40 avronun biraz altında bir fiyata alabilirsiniz.

Ostand Güç Bankası

Ostand Güç Bankası, Ostand için biraz farklı bir konsept kullanmaktadır: Girintisi içinde 360° döndürülebilen bu stand, Güç Bankasının tüm konumlara ve teorik olarak bir köşeye bile yerleştirilebilmesini sağlar. Katlandığında, stand Güç Bankasından biraz çıkıntı yapar, ancak yine de herhangi bir sorun olmadan masaya yerleştirebilirsiniz.

10,2 x 7 x 1,16 santimetre boyutlarındaki aksesuar 131 gram ağırlığıyla kompakt ve nispeten hafif olmasına rağmen 5.000 mAh batarya sunuyor. Güç bankası MagSafe aracılığıyla iPhone'a kolayca bağlanıyor ve 7,5 watt'a kadar kablosuz olarak şarj oluyor. Alt taraftaki USB-C bağlantı noktası 15 watt şarja izin veriyor ve 50 santimetrelik uygun bir kablo da ürünle birlikte geliyor. Güç bankasının kendisi tekrar güce ihtiyaç duyduğunda, 18 watt'a kadar şarj edilebilir.

Power Bank'in şarj durumu arka taraftaki 5 küçük LED ile gösterilir. Tek düğme basıldığında şarj durumunu gösterir. Güç bankasını açıkça açıp kapatmaya gerek yoktur; uygun bir cihaz bağlandığında veya şarj için güç kaynağına bağlandığında kendini otomatik olarak etkinleştirir.

Testimizde, ek batarya Power Delivery standardı sayesinde hem üst düzey hem de düşük maliyetli akıllı telefonlarla çalışıyor. Elbette, USB bağlantısı veya kablosuz şarjı olan diğer cihazlar da sorunsuz bir şekilde şarj edilebilir.

Ostand Güç Bankası amazon.de 'den 70 Euro'ya temin edilebilir. Bu onu daha pahalı modellerden biri yapıyor, ancak Ostand'ı katma değer olarak sunuyor. Torras ayrıca aşırı şarj ve aşırı ısınmaya karşı koruma sağlayan kapsamlı bir güvenlik sistemi vaat ediyor.

MiniMag Güç Bankası

Yerleşik stand olmadan da yapabiliyorsanız ve MagSafe ve daha yüksek şarj kapasitesine sahip daha ince bir güç bankası tercih ediyorsanız, Torras'ın MiniMag Güç Bankasına daha yakından bakabilirsiniz.

Ostand Power Bank gibi, ABS plastikten yapılmıştır, ancak daha ince model, çok yüksek kaliteli bir his veren bir alüminyum alaşımdan yapılmıştır. 111 gram ağırlığıyla Ostand ile kardeş modelinden önemli ölçüde daha hafiftir ve sadece 0,8 milimetre ile oldukça incedir.

Bununla birlikte, buraya 5.000 mAh'lik bir pil de takılmıştır, böylece iPhone 15 yaklaşık bir buçuk kez şarj edilebilir. Torras burada da kapsamlı güvenlik önlemleri alarak güç bankasını endişesiz bir şekilde kullanmanızı sağlar. MiniMag ayrıca kablosuz olarak 7,5 watt'ta şarj olur, ancak MagSafe'in mümkün olan maksimum şarj gücünün yalnızca yarısını kullanır. Kablo aracılığıyla 18 watt'a kadar şarj gücü mümkündür. Bu güç bankası da şarj durumunu göstermek için 5 LED kullanır ve ayrıca bu amaç için bir düğmeye sahiptir. Bir cihaz bağlandığında, şarj işlemi hemen başlar.

MiniMag ayrıca yüksek düzeyde uyumluluk sunuyor ve testimizde tüm bağlı cihazları sorunsuz bir şekilde şarj ediyor. Güç bankasının kendisi de hassas değil ve neredeyse tüm adaptörlerle şarj edilebiliyor.

Torras, amazon.de'deki ince MiniMag Güç Bankası için 60 Euro'nun biraz altında bir ücret talep ediyor. Özellikle diğer üreticiler daha az paraya birkaç watt daha fazla şarj gücü veya daha büyük piller sunduğu için bu da yüksek bir fiyat. Lityum-iyon pillerin yangın tehlikesi göz önüne alındığında, kararınızı sadece fiyata göre değil, Torras'ın kurduğu güvenlik mekanizmalarını da dikkate almalısınız.

Verdict

İncelemede: Torras MiniMag Güç Bankası, Ostand Güç Bankası ve Ostand Kılıf. Tarafından sağlanmıştır:
İncelemede: Torras MiniMag Güç Bankası, Ostand Güç Bankası ve Ostand Kılıf. Tarafından sağlanmıştır:
Torras

Torras, Amazon'daki en ucuz kılıf ve güç bankası üreticisi değil, ancak tasarım ve teknoloji açısından birkaç lezzet sunuyor: Yuvarlak stand, başka hiçbir cep telefonu kılıfında bu şekilde mevcut değildir, çok esnektir ve cep telefonunun birçok pozisyona yerleştirilmesine izin verir.

Yuvarlak şekli, telefonunuzu bir kancaya asmanıza ve MagSafe uyumluluğu sayesinde iPhone'unuzu metal yüzeylere güvenli bir şekilde tutturmanıza da olanak tanır. Ostand kılıf yüksek kaliteli bir yüzeye sahiptir ve ayrıca ekran ve kameraların etrafındaki çıkıntılı kenarıyla telefonu korur.

Ostand Power Bank'in de bir fiyatı var, ancak entegre yuvarlak stand da burada açık bir katma değer. Ayrıca, uygun koruma mekanizmalarını elde etmek için güç bankalarını çok ucuza satın almamalısınız. MagSafe uyumlu güç bankasının kompakt tasarımı da etkileyici. Power Delivery standardı sayesinde iPhone dışındaki cihazlar da sorunsuzca şarj edilebiliyor.

MiniMag Güç Bankası daha da ince ve biraz daha fazla şarj gücü sunuyor. Ayrıca oldukça ucuz değildir, ancak alüminyum alaşımı sayesinde yüksek kalite hissine sahiptir ve sadece 0,8 milimetre incedir.

Genel olarak, Torras'ın üç aksesuarı bizi etkiledi. Bütçesi kısıtlı olanlar için uygun olmayabilirler, ancak pahalı bir üst düzey cep telefonunun hissine ve görünümüne uyuyorlar ve testlerimizde görevlerini güvenilir ve yüksek düzeyde uyumlulukla yerine getiriyorlar.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Torras MiniMag Güç Bankası, Ostand Güç Bankası ve Ostand Kılıf incelemede
Florian Schmitt, 2024-06-23 (Update: 2024-06-23)