Notebookcheck Logo

Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat İncelemesi: Eksiklikleri olan çok yönlü cihaz

Kapsamlı, ancak bitmemiş. S1, Xiaomi'nin en iyi akıllı saati. Paslanmaz çelik kasası, OLED ekranı ve uzun pil ömrü kendini gösterir. Bununla birlikte, aşağıdaki incelemenin gösterdiği gibi, S1'in bazı alanlarda iyileştirme için hala yeri var ve bunların bazıları gelecekteki yazılım güncellemeleriyle çözülebilir.
Xiaomi Watch S1, şirketin sunduğu egzersiz ve günlük yaşamda yardımcı olan mevcut üst düzey modelidir.
Xiaomi Watch S1, şirketin sunduğu egzersiz ve günlük yaşamda yardımcı olan mevcut üst düzey modelidir.

Watch S1 şu anda Xiaomi'nin en üst düzey akıllı saati. İnceleme örneğimiz siyah paslanmaz çelik kasa ve siyah kayışlarla geliyor. Alternatif olarak, kahverengi kayışlara sahip gümüş bir çeşidi de mevcuttur. Farklı kasa boyutları olmadığı gibi kendi SIM kartına sahip bir versiyonu da yok. İki farklı kayış sağlanmıştır: günlük yaşamda şık ve rahat bir görünüm için deri ve egzersiz aktiviteleri için kauçuk. İnceleme, Watch S1'in her ikisini de idare edip edemeyeceğini ortaya çıkaracak.

Xiaomi Watch S1
Görüntü
1.43 inç 1:1, 466 x 466 pixel 461 PPI, parlak: evet, 60 Hz
Bağlantılar
NFC, Brightness Sensor, GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, GZSS, Gyroskop,
Network
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4/), GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 11 x 46.5 x 46.5
Batarya
470 mAh Lithium-Ion
Ek özellikler
Hoparlörler: yes, MIUI Watch 1.0 1.2.98, fanless, waterproof
Ağırlık
65 g
Fiyat
230 Euro

 

Kasa ve Özellikler: Paslanmaz çelik kasalı Xiaomi

Xiaomi, S1 için paslanmaz çelik bir kasa kullanıyor. Bu sadece onu özellikle sağlam hale getirmeyi değil, aynı zamanda ona yüksek kaliteli bir görünüm kazandırmayı amaçladı. Bu, Xiaomi'ye göre geleneksel saat ustalarının elle cilalamasının sonucu olan ince bir doku ile vurgulanıyor. Burada çeliğin kullanımı açıktır: Deri kayışla 65 gram ağırlığındaydık, bu da Xiaomi'yi örneğin plastik kasası ile bir Huawei Watch GT Runner'dan belirgin şekilde daha ağır hale getirdi. 1.43 inçlik ekran için safir cam kullanılmış. Malzemeler dokunsal olarak çok hoş ve iyi yapılmış. İnceleme ve test sırasında herhangi bir çizik tespit edilmedi, ancak cam parmak izlerine karşı hassas. Saatin sağ tarafında dışarı çıkan iki düğme var: baskı noktaları iyi, ancak onlarla oynadığınızda biraz gevşek olduklarını kanıtlıyorlar. Düğmeler de döndürülebilir, ancak bunun kullanımda hiçbir işlevi yoktur.

Tuşların altında bir hoparlör ve kasanın karşı tarafında mikrofon açıklıkları var. Saat böylece telefon görüşmeleri, sesli asistan ve müzik çalma için gerekli donanımı sunar - daha sonra daha fazlası. Kablosuz şarj (Qi standardı) desteklenir ve kasaya temas etmeden çalışır. Kayışlar 22 milimetre standardına uygundur ve ucuza değiştirilebilir. Orijinal parçaların yay çubuklarında küçük kollar vardır, böylece aletsiz değiştirme mümkündür.

Kapsamlı izleme özellikleri için optik sensörler, plastik alt kısımda bulunur. Nabız hızına ek olarak, kan oksijeni de izlenir. Ayrıca Watch S1, temassız ödemeler için Bluetooth, GNSS, barometre ve NFC sunuyor. Ancak, yalnızca şu anda hiçbir Alman bankasında çalışmayan Xiaomi Pay hizmeti kuruludur ( Uluslararası okuyucular için not : Xiaomi Pay ile uyumluluk bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir). Bu nedenle inceleme sırasında saatle ödeme yapmak mümkün olmadı. Saat ayrıca kendi başına Wi-Fi bağlantıları kurabiliyor.

Xiaomi Watch S1'in ekranı safir camla korunuyor.
Xiaomi Watch S1'in ekranı safir camla korunuyor.
Left: microphone
Xiaomi Watch S1'in ekranı safir camla korunuyor.
The underside of the smartwatch is made of plastic and offers space for the sensors.

Kurulum ve Kullanım: Kaydırın ve basın

Uygulamalar, bir ızgarada veya kaydırılabilir bir listede görüntülenir.
Uygulamalar, bir ızgarada veya kaydırılabilir bir listede görüntülenir.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilen Mi Fitness uygulaması, Xiaomi Watch S1'i kurmak için gereklidir. Bu, yakın zamanda Zepp Life olarak yeniden adlandırılan Mi Fit uygulaması değil, bağımsız bir programdır. Uygulama yüklendikten sonra, test aşamasında hızla bulunan yakındaki uygun cihazları otomatik olarak arar. Kurulumun geri kalanı hızlı bir şekilde çalışır. Uygulama bildirimlere eriştikten sonra saatin kullanımına ilişkin kısa bir eğitim başlar. Ancak, saat ilk kez başlatıldığında tüm ayarlar sorgulanmaz: Fabrikada birçok işlev devre dışı bırakılır ve yalnızca menüler ve alt menüler arasında gezinirken keşfedilir ve etkinleştirilir (istenirse). Bazen, Mi Fitness uygulamasındaki belirli özelliklerin ve ayarların etkinleştirilmesi başka seçeneklerle sonuçlanır. Buna bir örnek, uyku izleme özelliğidir, etkinleştirilmesi, daha fazla veri toplayan "Gelişmiş İzleme" seçeneğini ortaya çıkarır. Bu seçeneği seçerseniz, uygulama sizi daha yüksek pil tüketimi konusunda da uyarır. Diğer menü öğeleri de benzer şekilde yapılandırılmıştır.

Saat kadranını değiştirmek gibi ayarlar aracılığıyla saatin kendisinde daha fazla ayarlama yapmak mümkündür. Cihaz fabrika çıkışında yedi saat yüzü depolanır ve bazı durumlarda görüntülenen içerikte daha fazla ayarlama yapmak mümkündür. Genellikle saat yüzleri tıklanabilir değildir. Örneğin, pil göstergesine tıklamak ilgili menüye götürmez. Ek saat yüzleri akıllı telefon uygulaması aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak, bazı durumlarda mobil verileri kullanırken arka planları indirirken sorun yaşadık.

Müzik çevrimdışı olarak saklanamasa da kulaklıklar doğrudan saate bağlanabilir. Sesler, ekran parlaklığı, her zaman açık ekran, gece modu veya ekran kilidi için de ayarlar vardır. Saatin ayarları bu nedenle çok kapsamlıdır. WiFi şifresi girmek gibi daha uzun girişler gerekirse, saat akıllı telefon uygulamasına başvurur ve ilgili menüyü doğrudan açar.

Widget'lar görünüm ve içerik olarak özelleştirilebilir.
Widget'lar görünüm ve içerik olarak özelleştirilebilir.
İnceleme süresi boyunca uygulama mağazası yalnızca dört uygulama sundu.
İnceleme süresi boyunca uygulama mağazası yalnızca dört uygulama sundu.
Xiaomi Pay şu anda Almanya'daki hiçbir bankayı desteklememektedir.
Xiaomi Pay şu anda Almanya'daki hiçbir bankayı desteklememektedir.
Exercise data can only be synced with Strava.
Clock faces are loaded onto the watch via the smartphone app.
Yukarı kaydırmak sizi Watch S1 hızlı ayarlarına götürür.
Yukarı kaydırmak sizi Watch S1 hızlı ayarlarına götürür.

Ekran, düğmelerden biri veya bileğin döndürülmesi yoluyla etkinleştirilir. Ekrana dokunmak onu etkinleştirmez. Yukarıdan aşağıya doğru bir kaydırma, bireysel sohbetlerin açılabileceği mesaja genel bakışa götürür. Aşağıdan yukarıya kaydırma, gece moduna erişim, asansör algılama aktivasyonu, sesler, el feneri, ekranın kalıcı aktivasyonu, çalar saat ve diğer ayarlarla hızlı ayarları açar. Yan kaydırma, widget'lı çeşitli sayfalar arasında yol açar. Varsayılan olarak üç sayfa sağlanır, ancak uygulama, widget'ların miktarını, seçimini ve düzenini özelleştirmenize olanak tanır. Çoğu widget tıklanabilir ve ilgili alana veya menüye yönlendirilebilir. Medya widget'ı, akıllı telefondaki veya akıllı evdeki hoparlörler gibi akıllı telefona bağlı cihazlarda müziği kontrol etmek için kullanılabilir. 

Üst düğmeye basmak sizi ana ekrana geri götürür. Ana ekrandan bu düğmeye tekrar basmak sizi uygulamaya genel bakışa götürür. Akıllı telefon uygulaması, saatteki programların bir ızgara veya kaydırılabilir liste olarak görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçmek için kullanılır. Alttaki düğme, desteklenen sporların listelendiği egzersiz ve antrenman menüsüne götürür. Alternatif olarak, düğme belirli bir spor için de ayarlanabilir, yani kayıt ve izleme, basıldığında doğrudan başlar.

Telefon ve Bildirimler: Watch S1'de yalnızca okunabilir, yanıt verilemez

Saatin bir mikrofonu ve bir hoparlörü vardır ve böylece akıllı telefon Bluetooth ile eşleştirildiği sürece telefon görüşmesi sağlar. SIM kart olmaması nedeniyle bağımsız bir veri bağlantısı mümkün değildir. Bağlantı, her iki taraf için de (arayan ve yanıtlayan) yeterince iyi, ancak saatteki hoparlör çok yüksek değil. Aramalar saat üzerinden de yapılabilir. Ancak, tüm telefon rehberine erişim yoktur, yalnızca arama listesine erişim vardır. İstenen kişi orada bulunamazsa, akıllı telefonun dışarı çekilmesi gerekir. Sesli asistan üzerinden yapılan aramalar desteklenmez.

Messenger uygulamalarından, posta programlarından ve diğer uygulama bildirimlerinden gelen bildirimler, tüm menülerde ve istenirse spor seansları sırasında da açılır mesajlar olarak görüntülenir. Mesajlar, açıldıktan sonra hala mesaj menüsünde görüntülenebilir. Ancak bir mesaj açılıp kapatılırsa bu menüden kaybolur. Akıllı telefon daha sonra ikinci bir bakış için çıkarılmalıdır. Emojiler saat tarafından görüntülenir, ancak resimler gösterilmez. Sesli mesajlar da çalınamaz. Saatle yanıt vermek kesinlikle mümkün değildir, önceden yapılandırılmış hızlı yanıtlar bile eksiktir. Saatteki mesajların okunması, akıllı telefondaki "okundu" durumu üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir.

Sesli Asistan: Amazon'un Alexa'sı devreye giriyor

Xiaomi, Amazon'un Alexa'sını Watch S1'de sesli asistan olarak kullanıyor. Ancak dijital asistanın özellikle menü üzerinden etkinleştirilmesi gerekiyor; saate önceden giriş yapılmadan doğrudan sesli komut mümkün değildir. Alexa ayrıca yalnızca ilgili Alexa uygulaması akıllı telefona yüklendiğinde çalışır. Asistan hızlı çalışır, ancak sonuçlar yalnızca ekranda görüntülenir; hoparlöre rağmen ses çıkışı yok. Alexa, test sırasında zaman zaman biraz güvenilmezdi; ses girişleri her zaman tanınmadı veya uygulanmadı.

Amazon'un Alexa'sı her kelimeyi almıyor ve ses çıkışı yok.
Amazon'un Alexa'sı her kelimeyi almıyor ve ses çıkışı yok.

Sağlık ve Fitness: Çok sayıda spor, ama neredeyse hiç bağlantı yok

Watch S1, 117 farklı eğitim modu sunuyor. Hepsini test etmedik ama saatle birlikte koşuya, bisiklete, yüzmeye gittik. İstenirse saat, kullanıcı koşarken veya yürürken otomatik olarak algılayacak (ve kayda başlayacak) şekilde ayarlanabilir. Diğer tüm spor aktiviteleri için spor menüsü üzerinden aktivasyon gereklidir. Kat edilen mesafe GNSS ile kayıt altına alınır ve irtifa ölçümü için barometre bulunur. Koşu için akıllı saat, hız, nabız hızı, adımlar ve adım hızı hakkında bilgi sağlar. Toplam veriler ayrıca bireysel kilometreler için daha spesifik verilere bölünür. Ayrıca saat tamamlanan her kilometrede titrer ve durum güncellemesi sağlar. Ancak, egzersiz periyotları tahminleri ve dinlenme periyotları için öneriler eksiktir. Olumlu tarafı, Watch S1, koşu sırasında kısa molaları otomatik olarak algılar ve antrenmanı duraklatır, ardından tekrar koşmaya başladığınızda otomatik olarak devam eder. Can sıkıcı bir şekilde, akıllı saat eğitim menüsünde seçilen görünümü hatırlamıyor, bu nedenle kullanıcı, slayt gösterisi her çıktığında tekrar istenen görünüme kaydırmak zorunda kalıyor.

Xiaomi, Watch S1'in 5 ATM'lik bir su basıncına dayanabileceğini ve bu sayede 50 metreye kadar su derinliğine kısa bir süre için hasar görmeden dayanabileceğini belirtiyor. Gerçek dünya testlerinde akıllı saat, yüzme havuzuna sorunsuz bir yolculuk yapmayı başardı. Saat, yüzme stilini otomatik olarak algılar ve kulvar sayısı ve kulvar başına kulaç hızı için değerler sağlar. Kulvar sayısına ek olarak bir kulvarı tamamlamak için gereken saniye cinsinden süre olan SWOLF değeri de sağlanır.

Şu anda Mi-Fitness uygulaması yalnızca veri alışverişi için üçüncü taraf bir uygulamaya (Strava) bağlanabilir. Diğer sağlayıcılar eksik. Google Fit ile bağlantı da mümkün değildir.

Antrenman sırasında maksimum ve ortalama değerler ölçülür ve kalp atış hızı bölgelere ayrılır.
Antrenman sırasında maksimum ve ortalama değerler ölçülür ve kalp atış hızı bölgelere ayrılır.
Rakım, barometre tarafından GNSS'den bağımsız olarak belirlenir.
Rakım, barometre tarafından GNSS'den bağımsız olarak belirlenir.
Xiaomi Watch S1, yüzme stilini otomatik olarak algılar.
Xiaomi Watch S1, yüzme stilini otomatik olarak algılar.
Akıllı saat hem çarpma hızını hem de SWOLF değerini görüntüler.
Akıllı saat hem çarpma hızını hem de SWOLF değerini görüntüler.
Nabız hızı, antrenman sırasında dış kenarda renkli olarak gösterilir.
Nabız hızı, antrenman sırasında dış kenarda renkli olarak gösterilir.
 
 
 

Aktivite Hedefleri

Watch S1, renkli yarım dairelerde görüntülenen günlük aktivite hedefleri hakkında kapsamlı bilgi sağlar. Yakılan kaloriler, atılan adımlar ve hareket halinde harcanan dakikalar gösterilir. İlgili hedef değerler ayrı ayrı ayarlanabilir. Ayrıca akıllı saat, kandaki oksijen doygunluğunu ve stres seviyelerini de gösterir. Stres seviyesi 1'den 100'e kadar bir ölçekte verilir ve kalp atış hızı değişkenliğine dayanır. Antrenman sırasında VO2max değerleri verilirken, kan basıncı ölçümleri sunulmaz.

The activity monitor shows calories burned, steps and movement time.
Aktivite monitörü
Target values can be customized in the Mi Fitness app.
Mi Fitness uygulaması

Kalp atış hızı ölçümü: Watch S1 güvenilirdir

Xiaomi Watch S1, kalp atış hızı ölçümü açısından olması gerektiği gibi çalışıyor. Test edilen karşılaştırma cihazı olarak Polar H 10 göğüs kemeri kullanıldı. Her iki cihaz da dinlenme kalp atış hızını aynı şekilde ölçtü. Bu, antrenman için de hemen hemen aynıydı: Hem ortalama kalp atış hızı hem de tepe değerler yalnızca yüzde 0,6 oranında sapmıştı.

Polar H10 göğüs kemeri, kalp atış hızı ölçümü için karşılaştırma cihazı görevi görür.
Polar H10 göğüs kemeri, kalp atış hızı ölçümü için karşılaştırma cihazı görevi görür.
Xiaomi Watch S1'in kalp atış hızı ölçümü amaçlandığı gibi çalışıyor; dinlenme nabız hızı aynıdır.
Xiaomi Watch S1'in kalp atış hızı ölçümü amaçlandığı gibi çalışıyor; dinlenme nabız hızı aynıdır.

Uyku takibi: güvenilir kaydetme, ancak akıllı çalar saat olmadan

Watch S1'in uyku takibi de testlerde çok güvenilir olduğunu kanıtladı; uyanıklık evreleri her zaman tespit edildi. İlgili menü öğesi etkinleştirilirse, akıllı saat yalnızca hafif ve derin uyku arasında ayrım yapmakla kalmaz, aynı zamanda REM uykusunun aşamalarını da izler. Uyku kalitesi uygulama tarafından değerlendirilir ve ayrıca uyku evrelerinin önemi ve daha iyi uyku için ipuçları hakkında ek bilgiler de vardır. Sonuçlar günler, haftalar ve hatta aylar şeklinde görüntülenebilir. Gece boyunca nabız ve kan oksijen doygunluğu değerleri de görüntülenir.

Saatin kendisi de uyku verilerini gösterir, ancak bunun için özel olarak menü öğesine tıklanmalıdır. Bir dezavantajı, uyandıktan sonra otomatik bir bildirimin olmamasıdır. Çalar saat için uyku verilerini kullanma olasılığı da yoktur; Watch S1 akıllı alarm işlevi sunmaz. Test sırasında, saatin hareket nedeniyle yanlışlıkla kapatıldığı bir gece yaşandı.

İstenirse Watch S1 hafif, derin ve REM uykusu için evreleri analiz eder.
İstenirse Watch S1 hafif, derin ve REM uykusu için evreleri analiz eder.
Akıllı saat ayrıca geceleri nabız ve oksijen doygunluğunu da ölçer.
Akıllı saat ayrıca geceleri nabız ve oksijen doygunluğunu da ölçer.

GNSS ve Navigasyon: Xiaomi Watch Tutarsız

Test sırasında, Xiaomi Watch S1 gerçekçi olmayan en yüksek hızlar gösterdi.
Test sırasında, Xiaomi Watch S1 gerçekçi olmayan en yüksek hızlar gösterdi.

Xiaomi, GPS, Glonass, BeiDou, Galileo'dan QZSS'ye kadar çift bantlı uydu iletişimi kullanır. Bağlantılar çok hızlı kurulur; test sırasında herhangi bir gecikme veya müdahale olmadı. Watch S1 ayrıca hava basıncı aracılığıyla uydulardan bağımsız olarak yüksekliği de ölçer.

Bununla birlikte, Garmin Venu 2 karşılaştırma cihazının yanında yapılan bir test, ölçülen mesafenin gözle görülür şekilde farklı olduğunu açıkça göstermektedir. Garmin, test çalışmasının sonunda toplam 9,89 kilometrelik bir mesafeyi belirtirken, Xiaomi, neredeyse yüzde beşlik bir sapmayla yalnızca 9,41 kilometre ölçtü.

Ayrıca, Xiaomi'nin hız ölçümünde bireysel zirveler fark edilir. Bir dizi makul değerin yanı sıra, neredeyse tüm antrenmanlarda, örneğin yürüyüş sırasında 58,9 km/s'lik bir tepe hızı gibi, imkansız değerlere sahip bireysel zirveler vardı. GPS böylece karışık bir izlenim bırakıyor. Ne yazık ki, Xiaomi Watch S1 bir navigasyon uygulaması sunmuyor ve GPS verilerini dışa veya içe aktarmak mümkün değil.

GNSS test çalıştırması: Garmin Venu 2 ile gölün çevresi.
GNSS test çalıştırması: Garmin Venu 2 ile gölün çevresi.
GNSS test çalıştırması: Garmin Venu 2 ile çember çizme.
GNSS test çalıştırması: Garmin Venu 2 ile çember çizme.
GNSS test çalıştırması: Garmin Venu 2 özeti.
GNSS test çalıştırması: Garmin Venu 2 özeti.
GNSS test çalıştırması: Xiaomi Watch S1 ile gölün çevresi.
GNSS test çalıştırması: Xiaomi Watch S1 ile gölün çevresi.
GNSS test çalıştırması: Xiaomi Watch S1 ile çember çizme.
GNSS test çalıştırması: Xiaomi Watch S1 ile çember çizme.
GNSS test çalıştırması: Xiaomi Watch S1 özeti.
GNSS test çalıştırması: Xiaomi Watch S1 özeti.

Ekran: Çok güzel ama biraz karanlık

Ekran, Xiaomi Watch S1'in öne çıkan bir özelliği. Kullanılan OLED teknolojisi sayesinde 1.43 inçlik ekranın renkleri net ve siyah seviyeleri mükemmel. Görüş açıları da memnuniyet verici ve tüm görüntüler oldukça keskin. Sadece maksimum parlaklık biraz daha yüksek olabilirdi. Maksimum parlaklığı 444 cd/m² ölçtük. Bu, saatin her zaman görülebileceği anlamına gelir. Ancak parlak güneş ışığında okumak bazen biraz yorucu olabilir. Ekran camı silindiğinde mat bir his veriyor ve ayrıca parmak izlerine karşı oldukça hassas. Yenileme hızı 60 Hz ve çözünürlük 466x466.

Xiaomi Watch S1'in ekranı net renklerle ikna ediyor, ancak biraz daha parlak olabilirdi.
Xiaomi Watch S1'in ekranı net renklerle ikna ediyor, ancak biraz daha parlak olabilirdi.
Bazen, Xiaomi yazılımı iyi ayarlanmaz.
Bazen, Xiaomi yazılımı iyi ayarlanmaz.

Performans ve Çalışma Zamanı: Hızlı ve Dayanıklı

Xiaomi, kurulu yongada sistem veya bellek hakkında herhangi bir bilgi sağlamaz. Uygulamada herhangi bir sistem kekemeliği tespit edemedik. Animasyonlu saat yüzleri de saat için sorun teşkil etmiyor. Widget'larla tek tek sayfalar arasında geçiş yapmak, menüler ve uygulamalar arasında gezinmek kadar kolay. Arka arkaya birkaç hızlı giriş bile sistemin kekelenmesine ve hatta çökmesine neden olmaz.

Sağlanan bellek, ek izleme yüzleri, eğitim verileri ve uygulamalar için gereklidir. Ancak uygulama seçimi son derece sınırlıdır; şu anda mağazada sadece dört adet mevcuttur. Müziği doğrudan saate kaydetmek de mümkün değildir.

Pil Ömrü: Xiaomi çok şey vaat ediyorv

Watch S1'in pil ömrü, seçilen ayarlara çok bağlıdır. Tüm ölçümler ve her zaman açık ekran en üst düzeyde etkinleştirilirse, GPS ile iki ila üç günlük eğitimden sonra S1'in gücü tükenecektir. Spor ve her zaman açık ekran kullanılmadığında, tüm sensörlerin sürekli kullanımı ve 24 saat günlük kullanım olduğu varsayıldığında, bir haftalık pil ömrü gerçekçidir. Xiaomi, 470 mAh pilin 12 ila 24 gün dayanması gerektiğini belirtiyor. Bu değerler - en az 12 - mümkündür, ancak yalnızca saatin bazı işlevleri devre dışı bırakıldığında.

Akıllı saat, Qi standardı kullanılarak kablosuz olarak şarj edilir. Ters kablosuz şarj da mümkündür. Şarj süreleri test altında değişiyordu: En hızlı şarj için, Xiaomi Watch bir saat içinde yüzde 10'dan yüzde 90'a çıktı. Yüzde 90'dan yüzde 100'e kadar bir şarj 10 dakika daha gerektiriyordu. Her zaman açık ekran, şarj sırasında birkaç dakika sonra kapanır. USB şarj kablosu ne yazık ki 40 santimetrede oldukça kısa, ancak bu değiştirilebilir. Güç adaptörü teslimat kapsamına dahil değildir.

Xiaomi Watch S1, Qi standardı aracılığıyla kablosuz olarak şarj olur.
Xiaomi Watch S1, Qi standardı aracılığıyla kablosuz olarak şarj olur.
Xiaomi akıllı saat ile ters kablosuz şarj da mümkündür.
Xiaomi akıllı saat ile ters kablosuz şarj da mümkündür.

Artılar

+ canlı OLED ekran
+ kapsamlı sensörler
+ çok yönlü
+ uzun pil ömrü

Eksiler

- GNSS tutarsız
- ödeme işlevi kullanılamaz
- neredeyse hiç uygulaması yok
- yazılım potansiyeli tam olarak kullanılmamış

Son Görüş: Watch S1 iyi donatılmış, ancak tamamlanmamış

İncelemede: Xiaomi Watch S1. Xiaomi Almanya tarafından sağlanan cihazı inceleyin.
İncelemede: Xiaomi Watch S1. Xiaomi Almanya tarafından sağlanan cihazı inceleyin.

Xiaomi Watch S1'in tüm işlemlerin krikosu olması gerekiyordu: sporda akıllı bir ortak ve günlük yaşamda şık bir arkadaş. Donanım özellikleri açısından akıllı saat etkileyici. Paslanmaz çelik kasa sağlam bir izlenim bırakıyor, farklı amaçlar için iki kayış sağlanıyor ve Qi şarjı destekleniyor. Ayrıca net bir ekran ve uygun pil ömrü açısından da iyi puanlar alıyor.

Xiaomi Watch S1 iyi donanımlı, ancak ne yazık ki hala eksik.

Bununla birlikte, akıllı saatin birkaç eksikliği var. Bazı alanlarda yazılım eksik: Google Fit gibi üçüncü taraf sağlayıcılar için arayüzler eksik ve hiçbir banka desteklenmediği için NFC arayüzü şu anda Almanya'da kullanılamıyor. Ayrıca, Watch S1 bildirimler alanında yetersiz kalıyor çünkü yanıt vermek mümkün değil. Uyku verilerinin neden akıllı bir çalar saat için kullanılamadığı da anlaşılmaz. Ancak Xiaomi, bu sorunları bir yazılım güncellemesinin yanı sıra kendi uygulama mağazasında uygulama eksikliği ile çözebilir.

Huawei Watch GT 3, Xiaomi Watch S1 ile aynı ligde. Pili daha da uzun süre dayanır ve aynı zamanda geriye doğru navigasyon sunar. Samsung'un Galaxy Watch 4'ü LTE modem ve EKG ölçümü ile daha da büyük bir özellik seti, ancak daha kısa pil ömrü sunuyor.

Fiyat ve Stok Durumu

Yayınlandığı sırada, Xiaomi Watch S1 Amazon ABD'de 270 ABD Doları karşılığında mevcuttu. Qi şarjı olmadan yapabilenler, aksi takdirde eşit olarak yapılandırılmış Xiaomi Watch S1 Active'i 221 ABD Doları karşılığında alabilirler.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat İncelemesi: Eksiklikleri olan çok yönlü cihaz
Benedikt Winkel, 2022-08-24 (Update: 2022-08-24)