Notebookcheck Logo

Huawei Watch GT Runner İncelemesi - Spor tutkunları için akıllı saat

Koş Bebeğim, Koş Huawei özellikle Watch GT Runner ile sporcuları ikna etmek istiyor. Birçok sensör, harika bir ekran ve uzun bir pil ömrü ile öne çıkıyor. Ama aynı zamanda günlük kullanım için iyi bir yol arkadaşı mı? Gelin incelememizde bu soruya yanıt arayalım.
Watch GT Runner, Huawei'nin özellikle sporcular için ilk akıllı saatidir.
Watch GT Runner, Huawei'nin özellikle sporcular için ilk akıllı saatidir.

Huawei Watch GT Runner ile test örneği olarak Huawei'nin akıllı saat evreninin en sportif modeline sahibiz. Bu saat farklı kasa boyutlarında değil, sadece iki renkte geliyor. İnceleme örneğimiz siyah veya sarı vurgulu gri bir model var. Sportif yönelime sadık kalarak, kayış her zaman kauçuktan yapılmıştır; LTE varyantı yoktur.

Huawei Watch GT Runner
Görüntü
1.43 inç 1:1, 466 x 466 pixel 461 PPI, capacitive, OLED, parlak: evet, 60 Hz
Harddisk
4 GB Flash, 4 GB 
Bağlantılar
NFC, Brightness Sensor, Alıcılar: Gyroskop, Barometer, GPS, NFC
Network
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4), Bluetooth 5.2, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 11 x 46.4 x 46.4
Batarya
451 mAh Lithium-Polymer, Batarya kullanım süresi (üreticiye göre): 336 h
Charging
wireless charging, fast charging / Quickcharge
İşletim sistemi
Huawei HarmonyOS
Ek özellikler
Hoparlörler: mono, şarj kablosu, yedek bileklik, kılavuz, HarmonyOS Sürümü 2.1.0.219, 24 Ay Garanti, GNSS-Networks: GPS, Beidou, GLONASS, Galileo, QZSSATM 5, fanless, waterproof
Ağırlık
38.5 g
Fiyat
299 Euro
Bağlantılar
Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.

 

Kasa ve özellikler - Huawei'nin hafif karışımı

Huawei Watch GT Runner, yüksek kaliteli bir kasa ile ikna ediyor. Saat gövdesinin büyük bir kısmı "polimer elyaftan" yani plastikten yapılmıştır. Ancak üstte ve altta seramik kullanılmış ve taç titanyumdan yapılmıştır. Kayış kauçuktan yapılmıştır ve uygun bir genişlik bulabilmeniz için yakın aralıklarla birçok deliğe sahiptir. Kayış 22 milimetre standardına uygundur, bu nedenle piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız değiştirilebilir kayış vardır. Yay çubuğundaki küçük bir kol sayesinde alet kullanmadan değişim mümkündür. Bir hoparlör ve mikrofon da yerleşiktir. Böylece, saat bir akıllı telefona bağlı olduğu sürece saat üzerinden telefon görüşmeleri yapmak mümkündür, çünkü saat bir Sim kartı kabul etmez. Saat, Qi standardı aracılığıyla temassız olarak şarj edildiğinden, kasanın şarj kontaklarına ihtiyacı yoktur.

Huawei, terazimizde 39 gram (~1.376 oz) olan kayışsız 38,5 gram (1.358 oz) bir ağırlık belirtir. Saat kayışla birlikte 55 gram (~1.94 oz) ağırlığında ve bu nedenle bileği hiç rahatsız etmiyor. İki haftalık testte ne çizik ne de başka aşınma belirtileri vardı. Şarj kablosu ve yedek bileklik akıllı saatle birlikte verilir, ancak bir güç adaptörü eksik.

Saat ayrıca NFC özelliğine de sahip. Cüzdan öğesi Sağlık uygulamasında görünür. Ancak, üzerine tıklamak "Talep başarısız oldu" mesajıyla sonuçlanır - ancak bu işlemin bir Huawei akıllı telefon ile mümkün olması gerekiyor. Para transferi akıllı telefonda App Gallery'den Stocard ile çalışıyor, ancak saatle ödeme yapmak hala mümkün değil. Mevcut arayüz, en azından gelecekte bir ödeme fonksiyonunun entegre edilmesine izin veriyor.

GT Runner'ın sağ tarafında iki fonksiyon tuşu ve bir hoparlör bulunuyor.
GT Runner'ın sağ tarafında iki fonksiyon tuşu ve bir hoparlör bulunuyor.
Kayış, bileğe uyum için ince bir derecelendirmeye sahiptir.
Kayış, bileğe uyum için ince bir derecelendirmeye sahiptir.
22 milimetrelik bileklik aletsiz değiştirilebilir.
22 milimetrelik bileklik aletsiz değiştirilebilir.
The smartwatch's casing is largely made of sturdy plastic.
Due to the curved bottom, the watch sits securely on the wrist and should provide better readings.
The top and bottom are protected by ceramic against scratches.

Kurulum ve Kullanım - Yalnızca Huawei App Gallery ile

Kurulum için Huawei Health uygulaması gereklidir. Uygulama bağlantısı olmadan saat kurulamaz veya kullanılamaz. Huawei, iOS 9 veya sonraki sürümlere sahip cihazlar için ilgili uygulamayı Apple App Store'da sunar.

Bir Android cihazının kullanıcıları, Huawei Uygulama Galerisi aracılığıyla yoldan sapmalıdır; ABD yaptırım politikası nedeniyle uygulama Google Playstore'da bulunamıyor. Saatin ambalajındaki QR kodu kurulum sayfasına yönlendirir. Ancak, bazı dikkatli kullanıcıları korkutabilecek bilinmeyen kaynaklardan bir yüklemeyi kabul etmeniz gerekir. App Gallery yüklendikten sonra, Health'i yüklemek ve güncellemek artık sorun olmaktan çıkıyor. Ancak, saatin verilere erişebilmesi ve çeşitli uygulamaların bildirim gönderebilmesi için hakların yine de Android menüsünde manuel olarak atanması gerekiyor.

Antrenmana başlama, alarmı kurma veya müzik çalma gibi birçok ayar saatin kendisinde yapılabilir. Ancak, eğitim planları oluşturmak veya günlük hedefleri ayarlamak gibi daha büyük görevler, uygulamanın kullanılmasını gerektirir. Müzik aynı zamanda saatin dahili hafızasına da taşınabiliyor. Böylece eşleştirilmiş bir akıllı telefon olmadan müzik çalmak mümkündür. Testte, doğrudan saat üzerinden Samsung Galaxy Buds Live ile eşleştirme sorunsuz çalıştı.

Saat yüzleri doğrudan saat üzerinden değiştirilebilir ve içerik özelleştirilebilir. Önceden yüklenmiş saat yüzlerinden hoşlanmıyorsanız, uygulamada seçebileceğiniz daha çok şey var, ancak bazıları için ödeme yapılması gerekiyor. Ayrıca, Sağlık uygulaması veya burada depolanan Uygulama Galerisi aracılığıyla saate başka uygulamalar da yüklenebilir. Ancak, seçim çok sınırlıdır; tanınmış sağlayıcılar dahil değildir. Örneğin spor sektöründen Strava veya Komoot'u özlüyoruz. Günlük görevler için bir takvim tamamen eksik. Bu nedenle, uygulama seçimi WearOS evreninin olanaklarından uzaktır.

Toplanan tüm veriler Sağlık uygulamasında açıkça sunulur.
Toplanan tüm veriler Sağlık uygulamasında açıkça sunulur.
Burada müzik, saat yüzleri ve uygulamalara erişim var, ödeme işlevi hala hizmet dışı.
Burada müzik, saat yüzleri ve uygulamalara erişim var, ödeme işlevi hala hizmet dışı.
Sağlık uygulaması, farklı Huawei cihazlarını bağlamak için kullanılabilir.
Sağlık uygulaması, farklı Huawei cihazlarını bağlamak için kullanılabilir.

Saatin iki fonksiyon tuşu vardır. Üst düğme taç olarak tasarlanmıştır ve çevirerek menüler arasında gezinebilirsiniz. Bir basış, ana ekrandan uygulamaya genel bakışa götürür. Bir basış her zaman açık bir uygulamadan ana ekrana geri döner. İkinci fonksiyon tuşunun fonksiyonu değiştirilebilir. Varsayılan olarak, bir basış bir spor seansını başlatır. 

Anahtar düşüşü yeterlidir ve basınç noktası açıktır. İstenirse saat, tepe çevrildiğinde titreşim motoru aracılığıyla geri bildirim sağlar. Test süresi boyunca herhangi bir kazara çalışma hatası olmadı. 1.43 inçlik AMOLED ekran sorunsuz bir şekilde çalıştırılabiliyor. Girişler, uygun eldivenlerle veya yağmurda bile mümkündür.

Çağrı ve bildirimler - Birkaç yanıt seçeneği

Watch GT Runner hem bir hoparlör hem de bir mikrofon sunar ve böylece bir akıllı telefon eşleştirildiği sürece telefon görüşmesi sağlar. Ancak sim kart şaftı veya eSim yok. Ses kalitesi, her iki arayan için de şaşırtıcı derecede iyi. Aramalar doğrudan saat üzerinden kabul edilebilir. Aramalar saat üzerinden de başlatılabilir, ancak yalnızca uygulamada saklanan arama listesi veya favoriler aracılığıyla. Ancak, telefondaki tüm kişilere erişmek mümkün değildir.

Sağlık uygulamasına ilgili izinler verildiğinde, bildirimler güvenilir bir şekilde saate ulaşır. Yaygın mesajlaşma programlarının metin mesajları mantıklı bir şekilde görüntülenir ve geçmişe göz atabilirsiniz. Ancak GT Runner metnin ötesindeki her şeyi reddediyor. Ne emojiler ne de resimler görüntülenmiyor ve saat ne yazık ki sesli mesajları da çalmıyor. Yalnızca önceden yapılandırılmış hızlı yanıtlar mümkün olduğundan yanıt seçenekleri de oldukça sınırlıdır. Yanıtların sırası, yeni hızlı yanıtların da saklanabileceği uygulamada ayarlanabilir. Ancak, bireysel bir cevap mümkün değildir. Şaşırtıcı bir şekilde, alınan emojiler gösterilmese bile saat, bunlara yanıt olarak izin veriyor. Saatteki mesajları okumak, akıllı telefondaki mesajın durumunu etkilemez. Sonuç olarak okundu olarak işaretlenmez.

E-postaları görüntülerken kısıtlamalar, mesajlarda olduğundan daha da belirgindir. Ekranda yalnızca gönderen ve konu satırı gösterilir, ancak postanın içeriği görüntülenemez. Uygulama bildirimleri iletilir, ancak hangi uygulama olduğu belirtilmeden; bu bağlamdan veya içerikten çıkarılmalıdır.

Sesli asistan - Çok sınırlı

Bir mikrofon ve hoparlör ile GT Runner, sesli asistan işlemi için en önemli ön koşulları sunar. Ana ekrandan sola kaydırmak, Huawei'nin kendi sesli asistanı Celia'nın simgesini aydınlatıyor. Ancak saat, üzerine tıkladığınızda EMUI 10.1 veya üzeri bir Huawei telefona bağlantı gerektirir. Bu özellik diğer akıllı telefonlarda mevcut değildir. Amazon Alexa veya Google Asistan gibi diğer sesli yardımcılar saate yüklenemez.

Sağlık ve Egzersiz - GT Runner'da harika sinema

Huawei saat öncelikle sporculara ve - adından da anlaşılacağı gibi - özellikle koşuculara yöneliktir. Bireysel antrenman durumunu, Koşu Yeteneği İndeksi'ni hesaplar. Sağlık uygulaması ayrıca bunu beş, on, 20 veya 42 kilometrelik koşular için olası süreleri hesaplamak için kullanır. Akıllı saat aynı zamanda geçen haftanın antrenman yükünü, antrenman indeksini, toparlanma durumunu ve VO2Max'i de gösterir. Ayrıca saatin laktat eşiğini ölçtüğü ve hatta koşu stilini iyileştirdiği düşünülen koşu analizi yapabildiği söyleniyor. Ayrıca hesaplanan ortalama hızda koşan sanal bir koşucuya olan mesafeyi de gösterir. Ayrıca uygulama ile uygun antrenman planları oluşturulabiliyor ve akıllı saat de yeterli dinlenme molalarını sağlıyor. Antrenman planındaki antrenmanların yalnızca önceden seçilen günde otomatik olarak kaydedilmesi üzücü. Örneğin Çarşamba yerine Perşembe günü yapılan bir antrenman otomatik olarak kaydedilmez ve antrenman planına manuel olarak eklenemez. Saat, bireysel planlamaya ek olarak, yağ yakma, tempolu koşular veya uzun mesafeler gibi farklı zorluk seviyelerinde ve farklı hedeflere sahip antrenman planlarını zaten içeriyor.

Ancak, bu planlar ve her haftadan sonraki "eğitmen geri bildirimi" şu anda yalnızca İngilizce olarak sunulmaktadır. Bu aynı zamanda koşu sırasındaki duyurular için de geçerlidir. Tamamlanan her kilometreden sonra saat, hoparlör veya eşleştirilmiş kulaklıklar aracılığıyla toplam süre, son kilometrenin süresi ve mevcut kalp atış hızı hakkında bir duyuru yapar. Saat ayrıca mevcut koşu seansının daha çok toparlanma, mevcut kondisyon seviyesini koruma veya artış için olup olmadığı hakkında düzenli bilgi sağlar. Ek olarak, akıllı saat mevcut stres seviyesinin değerlendirmesini sağlar. GT Runner, toplanan değerlerden bir Koşu Yeteneği İndeksi hesaplar. Bu değer, koşucunun potansiyelinin ve kondisyonunun bir göstergesini sağlamayı amaçlamaktadır. Farklı mesafeler için potansiyel zamanlar da buradan belirlenir. Böylece,

Ancak tüm bu değerler ve hesaplamalar ancak fitness refakatçisi ile koşuya çıktığınızda elde edilebilir. Bu özel bilgi diğer sporlar için eksik. Akıllı yardımcı, antrenman devam ediyor olsa bile artık hareket etmediğinizi algılarsa, birkaç dakika sonra antrenmanı bitirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Google Fit ile senkronizasyon mümkün değildir. Sağlık uygulaması Google Fit'te olası bir kaynak olarak görünse de bağlantı kurulamıyor. iOS'ta, verileri Apple Health ve Huawei Health arasında senkronize etmek mümkündür. Uygulama ayrıca GPX ve TCX verilerinin dışa aktarımını da sunar.

Saat, dış çember ile nabız hakkında bilgi verir ve sınıflandırır.
Saat, dış çember ile nabız hakkında bilgi verir ve sınıflandırır.
Antrenman sırasında yazılım, genel kondisyon düzeyi üzerinde ne gibi bir etkisi olduğunu tahmin eder.
Antrenman sırasında yazılım, genel kondisyon düzeyi üzerinde ne gibi bir etkisi olduğunu tahmin eder.
Akıllı saat maksimum oksijen alımını ölçer ve değerlendirir.
Akıllı saat maksimum oksijen alımını ölçer ve değerlendirir.
Toplanan verilere dayanarak saat, belirli mesafeler için süreleri hesaplar.
Toplanan verilere dayanarak saat, belirli mesafeler için süreleri hesaplar.
The individual workouts are evaluated in the Health app.

Etkinlik Hedefleri

The Health app informs about achieved activity goals.
Sağlık uygulaması

Uygulamada kişisel aktivite hedefleri belirlenebilir. Huawei, Sağlıklı Yaşam başlığı altında bazı temel parametreleri özetlemektedir. Kalkma ve yatma saatleri, nefes egzersizleri, aktivite dakikaları ve adımları görüntülenir. Sağlık uygulaması, atılan adımları, kat edilen mesafeleri ve yakılan kalorileri açıkça gösterir. ve onları bir gün, bir hafta, bir ay, hatta bir yıl boyunca görüntüler. Ayrıca kullanıcıya ay sonunda tüm aktiviteler hakkında bir rapor gönderir.

Kalp hızı, kalp ritmi ve kan oksijen doygunluğu

Huawei akıllı saat, kalp atış hızı doğruluğunu belirlemek için Polar H10 göğüs kayışı ile rekabet ediyor. Saat çok benzer okumalarla ikna ediyor; sapma sadece yüzde 1.59'dur.


Polar H10 göğüs kemerinin kalp atış hızı ölçümü
Polar H10 göğüs kemerinin kalp atış hızı ölçümü
Huawei Watch GT Runner'ın kalp atış hızı ölçümü
Huawei Watch GT Runner'ın kalp atış hızı ölçümü

Uyku takibi - Güvenilir ve net

GT Runner entegre uyku izleme özelliğine sahiptir, ek uygulamalara gerek yoktur. Uyanma aşamaları güvenilir bir şekilde algılanır. Ayrıca saat, derin uyku, hafif uyku ve REM uykusu gibi farklı uyku evrelerini gösterir. Uyku aşamaları grafiksel olarak gösterilir. Ayrıca çeşitli parametreler bir puan sisteminde sınıflandırılır ve değerlendirilir. Ancak bu ayrıntılı değerlendirme yalnızca akıllı telefondaki uygulamada sağlanır. Saat ise sadece kullanıcının ne kadar uyuduğu hakkında bilgi veriyor.

Uyku verilerine başvurarak saat, akıllı bir çalar saat sunar. Uyanma zamanına ek olarak, kullanıcı, mümkünse, derin bir uyku evresinde uyanmaktan kaçınmak için saatin ne kadar hareket alanı olması gerektiğini belirleyebilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz beş ila 30 dakikalık zaman dilimleri vardır.

Sağlık uygulaması, uykunun ayrıntılı bir grafik analizini gösterir.
Sağlık uygulaması, uykunun ayrıntılı bir grafik analizini gösterir.
Uyku kalitesini değerlendirmek için bir puan sistemi kullanılır.
Uyku kalitesini değerlendirmek için bir puan sistemi kullanılır.

GPS ve Navigasyon - GT Runner Geri Dönüş Yolunu Buldu

GT Runner, akıllı telefon bağlantısından bağımsız olarak dönüş yolu navigasyonu sağlar.
GT Runner, akıllı telefon bağlantısından bağımsız olarak dönüş yolu navigasyonu sağlar.

Çift bantlı GNSS sayesinde Huawei Watch, bir antrenman başlatıldığında çok hızlı bir şekilde bir GPS bağlantısı bulur. GPS'in yanı sıra saat ayrıca Beidou, GLONASS, Galileo ve QZSS'yi de destekler. Ölçümün doğruluğu ikna edicidir: Garmin Venu 2 referans cihazından sapma, beş kilometrelik (~3,1 mil) bir bisiklet turunda yalnızca 18 metredir (~59 fit). Ayrıca GT Runner, barometresi aracılığıyla kapsanan yükseklik ölçerleri de gösterebilir.

Petal Maps bir navigasyon çözümü olarak kurulur. Ancak bu, yalnızca navigasyonun akıllı telefonda başlatılmasına izin verir. Navigasyon talimatları saatte görüntülenir. Saat, yalnızca bir akıllı telefon bağlantısı olmadan dönüş yolu navigasyonu şeklinde navigasyon sunar. Bir antrenman programı başlattıysanız, yazılım rotanın yönünü ve rotasını görüntüleyerek geri dönüş yolunuzu bulmanıza yardımcı olabilir. Ancak, devreyi tekrar çalıştırmak istemiyorsanız, bu yöntem devrenin başlangıç noktasını bulmanıza yardımcı olmaz.

GNSS test sürüşü: Göl çevresi gezintisi
GNSS test sürüşü: Göl çevresi gezintisi
GNSS test sürüşü: Dönüş noktası
GNSS test sürüşü: Dönüş noktası
GNSS test sürüşü: Özet
GNSS test sürüşü: Özet

Ekran - Huawei akıllı saatin ana disiplini

Akıllı saatin parlak güneş ışığında da okunması kolaydır.  Renkler canlı ve kontrast harika.
Akıllı saatin parlak güneş ışığında da okunması kolaydır. Renkler canlı ve kontrast harika.

GT Runner'ın ekranı çok eğlenceli ve eleştiriye pek yer bırakmıyor. Çok parlak oluyor ve tam güneş ışığında bile çok okunaklı. Ölçülen parlaklık, otomatik ayar olmadan 338 cd/m2'ye ve sensör etkinleştirildiğinde 564 cd/m2'ye kadar çıktı.. Renkler canlıdır, siyah seviyeleri tipik OLED'ler için mükemmeldir ve görüş açıları mükemmeldir. Ortam ışığı sensörü hızlı çalışır ve yeterli parlaklık sağlar. Kaldırma algılaması da hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışır, böylece kolu kaldırıp çevirdiğinizde istediğiniz bilgiyi doğrudan okuyabilirsiniz. Algılama o kadar iyi çalışıyor ki, her zaman açık ekran seçeneği testte pek kullanılmadı. "Rahatsız etmeyin modu" ile mesajları engelleyebilir ve ekranın hareket nedeniyle yanmasını önleyebilirsiniz - bu özellikle geceleri çok pratiktir.

Performans ve çalışma süresi - GT Runner bir dayanıklılık koşucusudur

Huawei, SoC konusunda sessiz. Ancak saat, test edilen tüm durumlarda son derece sorunsuz çalışır. Ana bellek yalnızca 32 MB olmasına rağmen, uygulamaları açarken veya kapatırken herhangi bir sarsıntı olmaz ve tek tek sayfalar arasındaki geçişler sorunsuzdur. Bu nedenle, tescilli işletim sistemi son derece tutumlu olduğunu kanıtlıyor.

Örneğin, akıllı telefondan bağımsız olarak çalınabilen müzik için dört gigabaytın hemen altında yığın depolama alanı mevcuttur.

Pil ömrü - hafta boyunca sıkıntısız

Testte vaat edilen 14 günlük çalışma süresine ulaşamadık. Ancak saat, kurulum, tüm menüleri keşfetme ve üç kısa spor seansı dahil bir haftalık kullanımdan sonra hala %34'lük bir pil seviyesine sahipti. Saat uyku takibi dahil 24 saat kullanıldı. Nabız, oksijen doygunluğu ve stresin sürekli ölçümü de etkinleştirildi, ancak her zaman açık ekran kullanılmadı. Daha uzun antrenmanlarda bile, bir haftalık çalışma süresi sorun olmamalıdır. Yüzde 15'ten yüzde 100'e şarj bir saat 15 dakikada tamamlandı ve bu süreçte ılık hale geldi. Uygun bir akıllı telefon ile ters kablosuz şarj da mümkündür. Ancak, Pixel 5'te şarj işlemi birkaç kez durdu.

GT Runner, 10 watt'a kadar kablosuz olarak şarj olur. Şarj kablosu dahildir, ancak güç adaptörü dahil değildir.
GT Runner, 10 watt'a kadar kablosuz olarak şarj olur. Şarj kablosu dahildir, ancak güç adaptörü dahil değildir.
Ters kablosuz şarj da mümkündür. Ancak Pixel 5 ve saat zaman zaman bağlantıyı kaybetti.
Ters kablosuz şarj da mümkündür. Ancak Pixel 5 ve saat zaman zaman bağlantıyı kaybetti.

Artılar

+ mükemmel OLED ekran
+ yoğun kullanımda bile uzun pil ömrü
+ hassas sensörler ve izleme
+ koşu antrenmanı sırasında çok iyi destek
+ kablosuz şarj etme

Eksiler

- Resimler ve emojiler görüntülenmiyor
- sadece sabit hızlı cevaplar mümkün
- Sesli istemler yalnızca İngilizce
- sadece koşu sırasında ayrıntılı değerlendirme

Son Görüş - Harika bir ekrana sahip uzun mesafe koşucusu

İncelemede: Huawei Watch GT Runner.  Huawei Almanya tarafından sağlanan test cihazı.
İncelemede: Huawei Watch GT Runner. Huawei Almanya tarafından sağlanan test cihazı.

Huawei Watch GT Runner, sporcular için bir akıllı saattir. Birçok sensör ile ikna eder, hoş bir şekilde hafiftir ve uzun bir pil ömrü sunar. Sağlık uygulaması, kurulum sırasında biraz inişli çıkışlı, ancak daha sonra iyi ve net analizler sağlıyor.

Ancak, günlük kullanım söz konusu olduğunda GT Runner sıkıntı çekiyor. Bildirimler ve yanıtlar yalnızca ilkel olarak çalışır. Yerleşik NFC'ye rağmen şu anda ödeme işlevi yoktur. App Gallery'deki uygulama seçimi çok net - ve bu, test sırasında 300 Euro'luk (~ 331 $) bir fiyata.

Saat, günlük kullanımda harika bir ekran ile etkileyicidir. Öncelikle spor amaçlı giyilebilir bir cihaz arıyorsanız ve uzun pil kullanım süreleri istiyorsanız GT Runner'a yakından bakmalısınız.

Spor tutkunları ve uygulama tutkunları , daha sık takılması gereken Samsung Galaxy Watch 4 gibi diğer akıllı saatlere bakmalı . Bir spor cihazına daha az benzeyen bir Huawei akıllı saat istiyorsanız, Huawei Watch GT 3 bir alternatiftir.

Fiyat ve müsaitlik

RRP 299 Euro'dur (~329$) ve oldukça istikrarlıdır. Huawei Store'da şu anda sipariş verirken seçebileceğiniz bir hediye - örneğin, Huawei Scale 3 vücut yağ ölçeği - ve indirimli kombinasyon teklifleri var. Amazon'da Runner GT'nin fiyatı hala 299 Euro'dur, ancak Freebuds 4i şu anda ücretsiz bonus olarak mevcuttur.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Huawei Watch GT Runner İncelemesi - Spor tutkunları için akıllı saat
Benedikt Winkel, 2022-06- 4 (Update: 2022-06- 4)