Notebookcheck
 

Yeni jenerasyon NVIDIA GeForce ve Quadro modelleri EEC sertifikasyonu için gün yüzüne çıkıyor

List of NVIDIA GeForce and Quadro cards for EEC certification. (Source: Videocardz)
List of NVIDIA GeForce and Quadro cards for EEC certification. (Source: Videocardz)
EEC websitesinde yeni Nvidia GeForce ve Quadro kartları ilk defa görüntülendi. Sertifikasyon detayları kartlar hakkında çok bir şey söylemese de, kartların çıkacağı artık tamamen doğrulandı diyebiliriz.

Yeni nesil NVIDIA kartlar piyasaya sürülmeye daha yakındır ve şu anda çeşitli bölgelerde sertifika almaya başlamıştır. Avrasya Ekonomik Birliği'nin (EAEU) daimi düzenleyici organı olan Avrasya Ekonomik Komisyonu (AET) tarafından sertifikasyon için gelen NVIDIA girişlerini görüyoruz.


Kartlar bir dizi rakamla gösteriliyor, bu da demek istediklerimi deşifre etmek için biraz karışıktır, ancak Videocardz bize bu ayın sonunda ne olacağına dair bir fikir veren bazı şifreleri çözmeyi başardı. Kartlar, 699 kartlarının ana GeForce segmentine ait olduğu ve 900 kartın prodüktör Quadro / Tesla segmentine ait olduğu '699' ve '900' serilerinde geniş olarak sınıflandırılmıştır. Ayrıca PG150, PG160 ve PG180 gibi PCB kartı numaralarının belirtileri de vardır. Makul görünüyor olsa da, yönetim kurulu numaraları tam olarak GPU isimlerini temsil etmemektedir. Bu nedenle, PG180 GTX 1180/2080 kartına başvurabilir veya vermeyebilir.


Birkaç gün önce, yaklaşan GeForce GPU'lara ait olduğu düşünülen bir PCB görüntüsünün sızıntısını rapor ettik. PCB'nin üzerine yazılan sertifika logoları vardı ve PG180 numarasını taşıyordu. Bu yüzden bu, muhtemelen EEC sertifikası almaya hak kazanan aynı kurul. Numaralandırmadaki diğer rakamlar, güç devreleri, ekran konektörleri, soğutma montajı ve PCB rengi gibi varyasyonları ifade eder.


Yaklaşan GeForce kartlarının 11xx veya 20xx nomenklatürüne sahip olup olmayacağı henüz kesin değil. NVIDIA, 20 Ağustos'taki Gamescom 2018 ile aynı zamana yayılan bir 'GeForce Oyun Kutlaması' etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle, tüm sulu ayrıntıları öğrenmeden önce kısa bir bekleme meselesi.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Yeni jenerasyon NVIDIA GeForce ve Quadro modelleri EEC sertifikasyonu için gün yüzüne çıkıyor
Vaidyanathan Subramaniam, 2018-08-11 (Update: 2018-08-11)