Notebookcheck

İnceleme: Asus Eee 1000H Netbook

Çığır Açıcı

 Eee PC, Asus tarafından ilk çıkarıldığında 7 inçlik boyutu vardı ve uzun soluklu netbook macerasının başlangıcı oldu. Netbooklar sürekli mükemmelleştirilmeye devam ediyor.İlk olarak 9 inçlik boyutları ile daha iyi bir görüntü imkanı sundular ve hemen ardından hemen hemen tüm notebooklarda 10 inçlik ekranlar kullanılmaya başlandı. Asus her zaman sıranın önündeydi ve netbook gelişiminde diğer hiçbir üreticinin olmadığı kadar kararlıydı.

Asus Eee 1000H

Herşey Eee PC prototipi Asus Eee 701 ile başladı. Kullanımı neredeyse imkansız 7" boyutu ve PDA tasarımlı klavyesi ile kullanıcı dostu olmaktan oldukça uzak bu netbook teknoloji manyakları için güzel bir oyuncaktı.

Ama daha sonrasında yaşanılan gelişmeler sadece medyayı değil aynı zamanda Asus'un geleceğe yönelik planlarına şüpheli yaklaşan diğer üreticileride şaşırttı. Düşük ücretli notebook yarışı başlamıştı. Kısa sürede örnek ürünlerin tükenmeside bu süreci hızlandırdı.

Daha büyük bir ekran, kullanıcı dostu giriş cihazları ve kullanımı kolay bir işletim sistemi. Tüm bunları Asus Eee 901 de bulmak mümkündü. Bu noktada diğer kullanıcılarda bu pazardan pay almak niyetiyle farklı modeller üzerinde çalışmaya başlamıştı. Acer Aspire One veya MSI Wind örnek olarak gösterilebilir.

Şu anda notebook trendi kompakt ama oldukça küçük notebooklara doğru gitmekte. 10 inç boyutunda ve nette gezinmek için yeterli olan 1024x600 piksel çözünürlüğe sahip modeller pazarı domine etmiş durumda. Intel Atom işlemci bu notebookların yaklaşık 90% 'nında kullanılmakta. Bu sayede Windows XP için yeterli performans sağlanılabiliyor.

Kasa

Asus, Eee serisinin orjineline bu seride de bağımlı kalmış. İlk bakışta herhangi bir şeyi değiştirmeden 10 inçlik boyutu nasıl ortaya çıkardıklarını düşünebilirsiniz. Boyutların artması özellikle klavyenin kullanım alanı açısından iyi olmuş. Ama bu konudan daha sonra bahsedeceğiz.

İlk Eee'de olduğu gibi kasa da magnezyim materyaller  kullanılmış. Bu sayede netbook çok iyi bir sağlamlığa kavuşuyor. Baskı ve günlük kullanım testlerinde netbookta herhangi bir deformasyon meydana gelmedi. Netbook, tüm köşelerden ve noktalardan kavranıp kolayca kaldırılabilir.

Ekran, ana üniteye geniş ve sağlam görünümlü menteşeler aracılığı ile tutturulmuş. Maksimum açılış açısı 165 derece. Bu değer kullanım için gayet makul.

Hafif dışarı taşan batarya görüntüde biraz göze çarpıyor. Koruyucu çanta sayesinde özellikle yüksek parlaklıklı kapağı tozlara karşı koruyabiliyorsunuz. Şarj ünitesi toplam ağırlığa sadece 210 gramlık eklenti yapmakta. Komple kapet ise toplamda 1660 gram etmekte.

Bağlanılabilirlik

Portlar bakımından konuşulduğunda, Asus Eee 1000H'nin sadece sağ ve sol taraflarında bağlantı noktaları bulmak mümkün. Bunlar 3 adet USB 2.0 portu, VGA portu, LAN ve ses çıkışları. Bir adet multimedia kart okuyucu sağ ön kısıma konumlandırılmış. Tüm netbooklarda alışıldığı gibi boyut sorunlarından ötürü dahili bir mikrofon olmadan idare etmeniz gerekli.

Harici ekranla testimizde 1280x1024 çözünürlük ve 100Hz yenileme hızı ile kullanılabilir bir ortam sunulmakta. Ekrandaki karakterler biraz puslu gözüküyor olsada, bu şekilde ekran gayet kullanılabilir. 2048x1536 çözünürlükte harici ekranda görüntü almak da mümkün. Ama bu şekilde karakterler iyice kaybolmakta. Ama fotoğraflar için bir sorun gözükmüyor.

Ön Taraf: Bağlantı noktası yok
Ön Taraf: Bağlantı noktası yok
Sol Taraf: Kensington kilidi, LAN, USB 2.0, ses çıkışı
Sol Taraf: Kensington kilidi, LAN, USB 2.0, ses çıkışı
Arka Taraf: Bağlantı noktası yok
Arka Taraf: Bağlantı noktası yok
Sağ Taraf: Multimedia kart okuyucu, 2x USB 2.0, VGA, güç girişi
Sağ Taraf: Multimedia kart okuyucu, 2x USB 2.0, VGA, güç girişi

Bağlantı için Eee 1000H LAN portuna sahip. Ayrıca olmazsa olmaz WLAN modülüne. Netbook ayrıca PDA veya mobil telefonunuzla bağlantı için Bluetooth modülüne de sahip.

 

Giriş Cihazları

Öncedende bahsettiğimiz gibi ilk netbookların halletmesi gereken 1 veya 2 problemleri vardı. Biri yetersiz ekran ve sıkıştırılmış klavye. Her iki sorunda 10 inçlik boyut ile çözülmüş olsa gerek. Eee 1000H de Eee 901'e göre 4 santimetre daha fazla genişlik var. Bu elde edilen alan çoğunlukla klavyede kullanılmış.

Bu sayede ortaya çıkan yeni klavye daha kullanıcı dostu. 900 versiyonlarında kullanılan küçük ve sıkıştırılmış sistem tuşlarıda büyütülüp normal kullanılabilir boyutlara getirilmiş.

Genel olarak klavye testlerimiz sonunda çok iyi bir çıkarıyor. Yazı yazmanın sorun olmadığı klavye, kullanım esnasında da rahat bir yazım imkanı sağlamakta.

Multi-touch Touchpad

9" modellerinde olduğu gibi 1000H'de de multi-touch özelliğine sahip bir toruchpad bulunmakta. Temelde bu sadece touchpadin birçok noktadan algılama yetisine sahip olmasından başka bir anlama gelmemekte. Ama bu sayede başka fonksiyonalitelerde eklenmiş.

Aşağıda multi-touch fonksiyonlarının bir kısmını görebilirsiniz:

  • Yaklaştırma: 2 parmağınızı kullanarak dökümanları yaklaştırıp, uzaklaştırmak artık çok basit

  • Kaydırma: 2 parmağı eş zamanlı aşağı yada yukarı kaydırmak bu fonksiyonu başlatmaya yetiyor. Ekran genişliği ve 600 piksellik yükseklik düşünüldüğünde çok yararlı bir özellik.

Apple tarafından sunulan multı-touch özelliği ise aynı anda 3-4 parmak hareketini algılaması ile ayrılmakta. Bu sayede çok daha fazla fonksiyonalite eklendiği aşikar.

Bizce iki touchpad tuşuda eleştirilebilir yönlere sahip. Her iki tuşunda kullanımı için güç uygulamak gerekli. Yazı yazarken diğer elinizi kullanmanız gerekebilir, çünkü sadece başparmakla yeterli baskıyı uygulamak çok zor.

 

Asus Eee 1000H Touchpad
Touchpad
Asus Eee 1000H Klavye
Klavye

Ekran

10 inçlik ekran 1024x600 piksel çözünürlük sağlamakta.Teoride bu çözünürlük 1600x1200 piksele çıkarılabilsede görülebilir alan artmadığı için kaydırma çubuklarını kullanmak zorunlu hale gelmekte.

Ekran parlaklığı testlerimizde gayet tatmin edici sonuçlar verdi. 10" ekran çok iyi bir parlaklık oranına sahip (241 cd/m2).Aydınlatma konusunda da gayet başarılı olan ekranın sadece köşelerinde oran biraz aşağıya inmekte. Ortalama parlaklık değeri 227.6 cd/m2 oldukça ideal bir oran.

220
cd/m²
227
cd/m²
220
cd/m²
249
cd/m²
241
cd/m²
227
cd/m²
231
cd/m²
223
cd/m²
211
cd/m²
Parlaklığın yayılımı
Maksimum: 249 cd/m² Ortalama: 227.7 cd/m²
Aydınlatma: 85 %
Kontrast: 861:1 (Siyah: 0.28 cd/m²)

Ekran mükemmel bir kontrast oranı ile geliyor. Çok düşük siyahlık değeri ile (0.28 cd/m2) ekran maksimum kontrast değeri 860:1 oranına erişebiliyor.

Asus Eee 1000H - Dış Mekan
Asus Eee 1000H - Dış Mekan

Eee 1000H'yı tam anlamıyla mobil kullanılabilmesi için Asus mat bir ekran yüzeyi sunuyor. Bu sayede dış mekanlarda kullanım çok daha rahat.

Bakış açılarındaki tutarlılık için Eee 1000H'nin güçlü noktalarından biri olduğu söylenemez. Bakış açılarının orta çaplı değişimi ile görüntüde bozunma meydana gelmekte. Arada sırada ekranın açısını ayarlarak sorunu gidermek mümkün.

Bakış açıları: Asus Eee 1000H
Bakış açıları: Asus Eee 1000H

Performans

Eğer teknik bilgileri mevcut netbooklarla kıyaslayacak olursanız cihazların çoğunluğunun neredeyse aynı ekipmana sahip olduğunu görürsünüz. Intel Atom N270 1.6 GHz işlemci, Intel GMA 950 grafik çipi bunlardan bazıları. 1 GB bellek sayesinde Windox XP nin işletim sistemi olarak kullanımı ve basit ofis ofis uygulamalarının çalıştırılması mümkün hale geliyor.

Benzer donanıma rağmen elde edilen farklı benchmark sonuçları ise önceden kurulan uygulamaların farklılığından kaynaklanmakta. Arka alanda çalışan bir antivirüs bile bu testlerden edinilecek puanda büyük bir etmen. Bu yüzden performans beklentisini karşılamak için netbooklarda yapılabilecek en iyi şey gereksiz programları sistemden temizlemek olacaktır.

35 saniyelik açılış süresinin ardından uzun bekleme süreleri olmaksızın çeşitli uygulamaları çalıştırdık. Sonuç tatmin edici. Tabi çeşitli kısıtlamalar bir multimedia notebooka göre mevcut.

Diğer netbooklara göre bir diğer farkta Asus Eee PC 1000H de klasik 160 GB'lik bir harddisk kullanılmış olması. HDTune benchmark testinde hard disk 22.8 milisaniyelik erişim süresi ile ortalamanın biraz üstünde bir performansa sahip.

System info CPU
System info CPU
System info Chip set
System info Ram
System info Ram
System info GPU
System info GPU
System info HDD
System information Asus Eee PC 1000H
3DMark 2001SE Standard
3009 puan
3DMark 03 Standard
749 puan
Yardım
Cinebench R10
 AyarlarDeğer
 Shading 32Bit275 Points
 Rendering Multiple CPUs 32Bit843 Points
 Rendering Single 32Bit547 Points
160 GB - 5400 rpm
Maksimum transfer hızı: 5.9 MB/s
Minimum transfer hızı: 67 MB/s
Ortlama transfer hızı: 52.4 MB/s
Erişim hızı: 22.8 ms
Yakma hızı: 90 MB/s
İşlemci kullanımı: 5.7 %

Emisyon

Sistem Sesi

Her ne kadar düşük bir konfigrasyona sahip olsada, fan sürekli çalışmakta. Bu durum bekleme modunda ve hatta çok düşük performans gerektiren programlar içinde geçerli. Düşük seviyede çalışırken ses seviyesi yaklaşk 29.8 dB(A) yada 31.3 dB(A) aralığında değişmekte. Bu o kadar problem değil.

Ama fan her çalışmaya başlangıcında çok yüksek ses çıkarmakta. Bu kulakları biraz rahatsız ediyor. Ayrıca fanın birkaç dakika boyunca sürekli çalışmasıda muhtemel. Bu durumda ölçülen ses seviyesi 35.4 dB(A) ve rahatsız edici olarak tanımlanabilir.
Dahili harddisk sessiz kalmayı başarıyor. Her ne kadar çok sessiz ortamlarda çalışma sesi farkedilsede, rahatsız edici değil.

Ses yüksekliği

Boşta
29.8 / 31.3 / 35.4 dB
HDD
30.4 dB
Çalışırken
35.4 / 40.1 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
sessiz
40 dB(A)
duyulabilirlik
50 dB(A)
gürültülü
 
min: dark, med: mid, max: light    (15 cm uzaklık)

Sıcaklık

Orta seviyeli hardware donanımı ve sürekli çalışan fan sayesinde kasa sürekli soğuk kalıyor. Üst kısımda ölçülen maksimum sıcaklık değeri 31.6 derece iken alt kısımda 34.9 derece olarak ölçülüyor.

Maksimum yük
 31.2 °C31.3 °C29.9 °C 
 31.1 °C31.6 °C31.3 °C 
 29.9 °C31.2 °C30.1 °C 
Maksimum: 31.6 °C
Ortalama: 30.8 °C
34.3 °C33 °C32.8 °C
34.9 °C34 °C33.2 °C
33 °C32.6 °C31.4 °C
Maksimum: 34.9 °C
Ortalama: 33.2 °C
Oda sıcaklığı 20 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 30.8 °C / 87 F, compared to the average of 29.8 °C / 86 F for the devices in the class Netbook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 31.6 °C / 89 F, compared to the average of 33.1 °C / 92 F, ranging from 21.6 to 53.2 °C for the class Netbook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 34.9 °C / 95 F, compared to the average of 36.6 °C / 98 F
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 31.2 °C / 88.2 F and are therefore cool to the touch.
(±) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 29.3 °C / 84.7 F (-1.9 °C / -3.5 F).

Hoparlörler

Asus Eee 1000H 2 adet ön kısıma konumlandırılmış dahili hoparlöre sahip. Maksimum ses çıkışı tatmin edici. Ses kalitesi düşük seslerde kabul edilebilir. Yüksek ses seviyelerinde ise hoparlörler biraz daha zayıf kalıyor.

Temiz ve net bir ses çıkışı almak için 3.5mm kulaklık çıkışı kullanılabilir. Uygun bir kulaklık ile müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

Batarya Kullanım Süresi

Maksimum batarya kullanım süresi (BatteryEater Readers Test)
Readers Test
Minimum batarya kullanım süresi (BatteryEater Classic Test)
Classic Test

Kasanın şeklinden kullanılan bataryanın yüksek performans sağladığı aslında gayet aşikar. Kasanın alt kısmında oluşan hafif çıkıntı ekstra batarya kapasitesinin göstergesi.

Asus, Eee 1000H de 6000mAh kapasiteli Lithium Ion batarya kullanmış. Bu farkı ile Eee PC diğer birçok rakibinin bir adım önüne geçiyor.

Batarya kullanım süresi pozitif bir izlenim bırakıyor. BatteryEater Readers testinde maksimum enerji tasarrufu modunda (minimum parlaklık, WLAN veBT kapalı, enerji tasarrufu modunda) netbook 390 dakikalık bir kullanım süresi sunuyor.

BatteryEater Classic testinde ise (maksimum parlaklık, WLAN ve BT açık, maksimum performans) 206 dakika gibi mükemmel bir kullanım süresi sunmakta.

En dikkat çekici şey ise belkide WLAN modundaki kullanım süresi. Maksimum parlaklık ve enerji tasarrufu modunda iken 287 dakikalık yaklaşık 5 saatlik kullanım süresine erişmek mümkün.

Anlık tüketim
Kapalı / Bekleme modudarklight 0 / 0 Watt
Boştadarkmidlight 7.6 / 11.2 / 13.4 Watt
Çalışırken midlight 16.9 / 18.9 Watt
 color bar
Key: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.
Batarya ömrü
Boşta (WLAN kapalı, minimum parlaklık)
6h 30min
WLAN açıkken
4h 47min
Çalışırken (maksimum parlaklık)
3h 26min

Sonuç

Netbook trendinin başlangıcından bu yana Asus zamanı ve diğer rakiplerin izleyeceği yolu kelimenin anlamıyla kendi belirlemekte. Bu Eee 1000H ve 10 inçlik boyut içinde geçerli. Netbook asil duruşu ve sağlam metal kasası ile yoğun mobil kullanım için ideal bir çözüm.

Klavye 10 inçlik boyuttan nasibini alarak genişlemiş. Bu sayede daha rahat ve hızlı kullanım sağlanmakta. Multi-touchpad her ne kadar mevcut Apple teknolojisi ile kıyaslanılamasada ek puan getirmekte.

1024x600 piksel çözünürlüklü ekran ofis kullanımı ve internette gezinmek için ideal. Mat ekran yüzeyi sayesinde dış mekanlarda kullanım da sorun olmaktan çıkıyor.

Belkide eleştirilebilecek en önemli nokta sistem fanı. Normal kullanım esnasında bile çok sık çalışan fan, ses çıkışı yönünden rahatsız edici hızlara ulaşabilmekte.

Sunulan batarya ömrü ise yeterli. Şarja gerek kalmadan 4-5 saatlik kullanım söz konusu.

Asus Eee 1000H, netbooklar arasında alınabilecek en iyi seçenek gibi gözükmekte. Diğer rakipler bir çok farklı modelle iyi pozisyonlar elde etsede, fiyat performans oranı ile Eee 1000H'nin geçilmesi zor gözüküyor.

Asus Eee PC 1000H
Asus Eee PC 1000H
Asus Eee PC 1000H
Asus Eee PC 1000H
Asus Eee PC 1000H
Asus Eee PC 1000H
Please share our article, every link counts!
Asus Eee PC 1000H
İncelenen Notebook: Asus Eee PC 1000H

Notebook özellikleri

Asus Eee PC 1000H (Eee PC 1000H Seri)
İşlemci
Intel Atom N270 1 x 1.6 GHz, DiamondVille
Grafik kartı
Bellek
1024 MB 
, DDR2 PC5300
Görüntü
10.20 inç 16:10, 1024 x 600 pixel, parlak: hayır
Anakart
Intel 945GM
Harddisk
160 GB - 5400 rpm, 160 GB 
, 5400 rpm, Seagate Momentus ST9160310AS
Ses kartı
Intel IDT 92HD71B7 HD Audio (ICH9)
Bağlantılar
3 USB 2.0, 1 VGA, 1 Kensington Lock, Ses çıkışları: Kulaklık, mikrofon, Kart okuyucular: Multimedia Cardreader
Network
Atheros AR8121/AR8113 PCI-E Ethernet Controller (10/100MBit/s), 802.11a/b/g/n (a/b/g/n = Wi-Fi 4), Bluetooth 2.1
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 42 x 192 x 266
Batarya
49 Wh Lithium-Ion, 6600mAh 7.4V
İşletim sistemi
Microsoft Windows Vista Home Basic 32 Bit
Ek özellikler
24 Ay Garanti
Ağırlık
1.45 kg, Güç kaynağı: 210 g
Fiyat
370 Euro

 

En başından beri Asus netbook segmentinde Eee PC ile önemli gelişmelere imza attı
En başından beri Asus netbook segmentinde Eee PC ile önemli gelişmelere imza attı
Dahası iyi parlaklık değeri ve 1024x600 piksel çözünürlüğü ile...
Dahası iyi parlaklık değeri ve 1024x600 piksel çözünürlüğü ile...
... ekran kontrast değerleri ve mat ekran yüzeyi sayesinde dış mekanlarda da kullanılabilir.
... ekran kontrast değerleri ve mat ekran yüzeyi sayesinde dış mekanlarda da kullanılabilir.
Diğer tüm netbook modelleri gibi Eee 1000H de Intel Atom işlemci ile donatılmış.
Diğer tüm netbook modelleri gibi Eee 1000H de Intel Atom işlemci ile donatılmış.
Bu sayede basit ofis uygulamaları ve işletim sistemi olarak Windows XP'nin kullanımına olanak sağlanıyor.
Bu sayede basit ofis uygulamaları ve işletim sistemi olarak Windows XP'nin kullanımına olanak sağlanıyor.
Fan yönetimi ise tatmin edici değil, fan neredeyse sürekli çalışmakta ve gürültülü.
Fan yönetimi ise tatmin edici değil, fan neredeyse sürekli çalışmakta ve gürültülü.
Yüzey sıcaklığı maksimum 35 derece limitinde kalıyor.
Yüzey sıcaklığı maksimum 35 derece limitinde kalıyor.
Dahili hoparlörler makul bir ses çıkışı sunuyor.
Dahili hoparlörler makul bir ses çıkışı sunuyor.
Dahili 48Wh'lik batarya da ekstra puan kazandırıyor.
Dahili 48Wh'lik batarya da ekstra puan kazandırıyor.
Multi-touch touchpad'in sunmuş olduğu fonksiyonlar sayesinde kullanım daha da kolaylaşmakta.
Multi-touch touchpad'in sunmuş olduğu fonksiyonlar sayesinde kullanım daha da kolaylaşmakta.
Genişleme ile Asusun kullanım alanıda artıyor.
Genişleme ile Asusun kullanım alanıda artıyor.
Bu arada Eee PC büyüdü ve 10 inçlik daha büyük bir kasaya kavuştu.
Bu arada Eee PC büyüdü ve 10 inçlik daha büyük bir kasaya kavuştu.
Kullanılan magnezyum yapı sayesinde sağlamlığıda geliştirildi.
Kullanılan magnezyum yapı sayesinde sağlamlığıda geliştirildi.
Eee 1000H 1,5 kiloluk ağırlığı ile sınıfının en hafifi değil...
Eee 1000H 1,5 kiloluk ağırlığı ile sınıfının en hafifi değil...
... ama mobil kullanımın zorluklarına karşı oldukça sağlam.
... ama mobil kullanımın zorluklarına karşı oldukça sağlam.
Diğer tüm netbooklarda olduğu gibi Eee 1000H de sunulan bağlantı olanakları yönünden biraz cimri.
Diğer tüm netbooklarda olduğu gibi Eee 1000H de sunulan bağlantı olanakları yönünden biraz cimri.
Sunulan arayüzler basit uygulamalar için yeterli.
Sunulan arayüzler basit uygulamalar için yeterli.
Genişleyen boyut sayesinde klavye daha kullanılabilir bir boyuta erişmiş.
Genişleyen boyut sayesinde klavye daha kullanılabilir bir boyuta erişmiş.
Artık sorun yaşamadan uzun yazılar hazırlamak mümkün.
Artık sorun yaşamadan uzun yazılar hazırlamak mümkün.
Batarya sayesinde seçilen performans moduna göre 5 saatlik kullanım mümkün.
Batarya sayesinde seçilen performans moduna göre 5 saatlik kullanım mümkün.

Benzer Notebooklar

İnceleme Asus Eee PC 1005HA-M (Win7) Netbook
Graphics Media Accelerator (GMA) 950

Farklı bir üreticiden benzer notebooklar

İnceleme: Acer Aspire One D250 Mininotebook
Graphics Media Accelerator (GMA) 950

Farklı bir üreticiden benzer notebooklar ve/veya farklı bir CPU ile

İnceleme: Fujitsu M2010 Netbook
Graphics Media Accelerator (GMA) 950, Atom N280
İnceleme: Acer Aspire One D150 Netbook
Graphics Media Accelerator (GMA) 950, Atom N280

aynı GPU’lu laptoplar

İnceleme: Dell Inspiron Mini 9 Netbook
Graphics Media Accelerator (GMA) 950, Atom N270, 8.90", 1.05 kg
İnceleme: Asus Eee PC 901 Netbook
Graphics Media Accelerator (GMA) 950, Atom N270, 8.90", 1.125 kg

Aynı Ekran boyutunda ve/veya ağırlıkta laptoplar

Kısa inceleme: Asus EeeBook X205TA-FD005BS Netbook
HD Graphics (Bay Trail), Atom Z3735F, 11.60", 0.98 kg

Artılar

+İyi işciliğe sahip sağlam kasa
+UMTS seçeneği mevcut
+Klavye kullanımı rahat
+Multi-touch touchpad
+Parlak, konstrast oranı yüksek, dış mekana uygun ekran
+Düşük sistem sıcaklığı
+İyi batarya ömrü
 

Eksiler

-Sert touchpad tuşları
-Her zamanki gibi çok sesli sistem fanı

Kısayol

Beğendiklerimiz

Eee 1000H düşük ücretli, her an her yerde işlerinizi halletmenize yardımcı olabilecek bir netbook.

Göremediklerimiz

Fanın biraz daha sessiz olması

Bizi Şaşırtanlar

Asus'un en başından beri kendi kendini bir şekilde yenmesi..

Rekabet

10" netbook rekabeti çok büyük: Samsung NC10, LG X110, HP Compaq Mini 701, Lenovo Ideapad S10e, MSI Wind U100, Asus N10J,… sadece en önemlileri.

Değerlendirme

Asus Eee PC 1000H - 07/06/2008
J. Simon Leitner

İşcilik
88%
Klavye
86%
Mouse
84%
Bağlanılabilirlik
80%
Ağırlık
95%
Batarya
96%
Görüntü
91%
Oyun performansı
44%
Uygulama performansı
59%
Isınma
89%
Ses
87%
İzlenim
88%
Ortalama
82%
89%
Netbook - Ortalama Ağırlık
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > İnceleme: Asus EeePC 1000H Netbook
J. Simon Leitner (Update: 2009-09- 6)