Notebookcheck

İnceleme: OnePlus 6T

Florian Schmitt, 👁 Florian Schmitt, 11/06/2018

Live Review – OnePlus, Ağustos ayında gözden geçirdiğimiz selefinden son derece farklı olan son amiral gemisi öldürücüsünü duyurdu. Özellikle, 6T daha küçük çentik sayesinde daha büyük bir ekrana sahip ancak kulaklık jakını düşürüyor. OnePlus 6 modelden aynı kameraları taşıdı ve temel model şimdi 20 $ daha pahalı olmasına rağmen, fiyatlandırmayı genel olarak aynı tuttu. Bu ek harcama, depolamayı iki katına çıkarır, bu yüzden sadece keyfi bir fiyat artışı değildir. OnePlus 6T'nin selefleri olduğu kadar pazarlık yapıp yapamayacağını detaylı canlı incelememizde öğrenin. İlk batarya testleri, ekran testleri, benchmark'lar, sıcaklık testleri ve güncellenmiş yazılımların yanı sıra ekran içindeki parmak izi sensörüne ilişkin bilgiler eklendi.

OnePlus 6T

OnePlus tekrar yeni bir amiral gemisi ile karşımızda. OnePlus cihazları genellikle premium donanımlara sahip parasının karşılığını veren ürünlerdir, ancak tipik olarak daha pahalı amiral gemilerinin sunduğu birkaç özellikten yoksundurlar. OnePlus’ın Oksijen İşletim Sistemi, Android’in diğer özel sürümlerinden daha yalın bir şekilde çalışır ve yalnızca hafif değişiklikler yapar. Kısacası, son zamanlarda geliştirilen OnePlus akıllı telefonlar, çok yönlü cihazlara sahipler ve şirketin güçten güç almaya gitmesi şaşırtıcı değil. Şirket, üretim çalışmaları sırasında bir milyon OnePlus One cihazı sattı. Beş yıl sonra, OnePlus, cihazın piyasaya sürülmesinden yirmi iki gün içinde bir milyonun üzerinde OnePlus 6 ürününü satmıştı. Şirket, bu süre zarfında tek bir akıllı telefon satma yöntemine takılıp, parmaklarını televizyonlara ve sırt çantalarına daldırmasına rağmen şirketin ana gelir kaynağı olmaya devam ediyor.

OnePlus 6T, OnePlus 6 üzerinde mütevazi bir yükseltmedir. OnePlus, aygıtın ekran-vücut oranını çentiğini daraltarak artırdı ve ekranın altındaki parmak izi sensörünü hareket ettirdi. Geliştirilmiş Gorilla camı veya daha büyük bataryası olsun, diğer yükseltmeler daha küçüktür. 6T, selefi ile aynı renkte geliyor ve büyük ölçüde aynı maliyete sahip. Temel model 20 dolar daha fazla, ancak OnePlus depolamayı 128 GB'ye ikiye katladı. Orta kademe versiyonu da İngiltere’de bir nedenle 10 sterline mal oluyor. Bu fiyatlandırma değişiklikleri bir yana, OnePlus’ın son amiral gemisi rakiplerinden daha ucuzdur.

OnePlus 6T'yi Apple iPhone XS, Google Pixel 3, Huawei P20 Pro, Samsung Galaxy S9 Plus ve Sony Xperia XZ2 Premium gibi akıllı telefonlara karşı seçtik. OnePlus 6T'nin, tüm karşılaştırma cihazlarımızdan en az birkaç yüz dolar daha az maliyete dikkati çekiyor.

Bu, yavaş yavaş genişleyeceğimiz canlı bir gözden geçirmedir.

OnePlus 6T (6 Seri)
Grafik kartı
Bellek
6144 MB 
Görüntü
6.41 inç 19.5:9, 2340 x 1080 pixel 402 PPI, Capacitive touchscreen, Optic AMOLED, parlak: evet
Harddisk
128 GB UFS 2.1 Flash, 128 GB 
, 115 GB Boş
Bağlantılar
1 USB 2.0, Ses çıkışları: Audio output over USB Type-C, 1 Parmak izi okuyucu, NFC, Brightness Sensor, Alıcılar: Accelerometer, Compass, Fingerprint sensor, Gyroscope, Hall sensor, Proximity sensor
Network
802.11 a/b/g/n/ac (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5), Bluetooth 5.0, GSM, UMTS, LTE: Band – 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 46, 66, 71, Dual SIM, LTE, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 8.2 x 157.5 x 74.8
Batarya
14.06 Wh, 3700 mAh Lithium-Ion, OnePlus Fast Charge
İşletim sistemi
Android 9.0 Pie
Camera
Primary Camera: 16 MPix Main camera - Sony IMX 519, 20 MP, OIS, f/1.7, 1.22 μm pixel size. Secondary sensor: Sony IMX 376K, f/1.7, 1 μm pixel size
Secondary Camera: 16 MPix Sony IMX 371, 16 MP, f/2.0, 1 μm pixel size
Ek özellikler
Hoparlörler: 1, Klavye: Virtual keyboard, Fast charger, USB Type-A to Type-C cable, USB Type-C to 3.5 mm jack adapter, Silicone case, SIM tool, 24 Ay Garanti, LTE: Cat. 16 downloads - 1 GBit/s; Cat. 13 uploads – 150 MBit/s, fanless
Ağırlık
185 g
Bağlantılar
Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.

 

Ne aradığınızı bilmiyorsanız, 6T'nin selefinden ayırt edilmesi zordur. OnePlus, parmak izi algılayıcısını arka kasasından ekranın altına taşıdı ve logosunu yerine daha yukarı kaydırdı, bu da 6'nın arka kasasından daha temiz bir görünüm yaratır. Benzer şekilde, OnePlus çentiği daraltarak ve kulaklığı çerçevenin üst kenarına taşıyarak 6T'nin ekran-vücut oranını% 86'ya çıkardı. Çentik artık bir gözyaşı gibi görünüyor, onun selefi daha dikdörtgen ve daha büyük görünüyor. Ekranlı kameralar ve sensörler için gereken teknoloji ticari olarak uygun hale gelene kadar çentikli ekranları görmeye devam edeceğiz.

6T, selefinin basit ama şık tasarımıyla, eldeki iyi hissi ile devam ediyor. Cihaz, 6 g'dan (0.03 oz) daha ağırdır ve marjinal olarak daha büyük bir ayak izine sahiptir. OnePlus, IP tozunu veya su korumasını henüz eklemedi, bu yüzden parlak yeni 6T'nizle sualtı fotoğrafçılığında elinizi denemeyin.

Bizim test cihazımız da selefi kadar sağlam ve iyi inşa edilmiş. Ne yazık ki, özellikle ekran ve çerçeve arasında, aygıtın geri kalanı kadar primi hissetmeyen materyaller arasında bazı pürüzlü kenarlar vardır. İlk işkence testleri, OnePlus 6T'nin bükülmeye ve çizilmeye dayanacağını gösterir.

6T, önceki versiyonlardan daha şiddetli düşüşlere dayanacak şekilde tasarlanmış Gorilla Glass 6 ekrana sahiptir. Bununla birlikte, bazı YouTube videoları, OnePlus'ın 6'ya sahip olduğu varsayılan sözde Gorilla Glass'dan daha fazla çizilmeye dayanıklı olmadığını göstermiştir.

Arka camdan yapılmış ve parlak veya mat siyah bir kaplamada mevcuttur. OnePlus, bunları sırasıyla Midnight Black ve Mirror Black olarak ifade eder. Şirket, cihazın resmi görevlileriyle hiçbiri açıklanmadığı halde, sınırlı sayıda yayınlanmış renk varyantlarını da düzenli olarak yayınlıyor.

Ne yazık ki, OnePlus kulaklık jakını çıkardı ve bildirilen dekoratif ikinci hoparlör ızgarasıyla değiştirdi. Şirket, krikonun dahili olarak çok fazla yer kapladığını ve kullanıcılarının% 60'ının kablosuz kulaklık kullandığını iddia ederek kaldırma işlemini haklı çıkardı. İkinci sebep, kullanıcı tabanlarının% 40'ını göz ardı etmektedir. Neyse ki, kutuda 3.5 mm jak adaptörüne bir USB Type-C var. Bununla birlikte, OnePlus'ın yaygın olarak kullanılan ve faydalı bir limana hendekte başka üreticilerin takip ettiği bir utanç olmaya devam etmektedir.

OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T
OnePlus 6T

Size Comparison

158 mm 80 mm 11.9 mm 236 g158.1 mm 73.8 mm 8.5 mm 189 g157.5 mm 74.8 mm 8.2 mm 185 g157.5 mm 77.4 mm 7.7 mm 208 g155.7 mm 75.4 mm 7.75 mm 177 g

Bağlantı

OnePlus şu anda 6T'nin dört sürümünü tanıtır:

Ayna Siyahı - 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı - 549 $ (499 £)

Ayna Siyah - 8 GB RAM ve 128 GB depolama - 579 $ (529 £)

Geceyarısı Siyahı - 8GB RAM ve 128 GB depolama alanı - 579 $ (529 £)

Geceyarısı Siyahı - 8GB RAM ve 256 GB depolama alanı - 629 $ (579 £)

Buna karşılık en ucuz OnePlus 6, en ucuz 6T'den 20 $ olan 529 dolara mal oluyor. Ancak, eski sadece 64 GB depolama ile geldi ve 128 GB OnePlus 6 579 $ mal oldu. Yani, 6T biraz daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatına sahip olsa da, 2 GB daha az RAM ile de olsa, aynı depolama kapasitesini elde etmek için 30 $ daha az maliyetlidir. Tuhaf bir şekilde, 8 GB / 128 GB seçenekleri İngiltere'deki öncekilere göre 10 sterline mal oldu ve ABD piyasası için fiyat nesiller arasında değişmedi.

6T'nin microSD kart genişletmesi yoktur, ancak Dual-SIM cihazıdır. Cihaz aynı zamanda NFC ve Bluetooth 5.0'ı da destekliyor, ancak OnePlus hala cihazlarını daha yavaş bir USB 2.0 Tip-C bağlantı noktasıyla donatıyor. Şirket, daha az insanın kablolu bir bağlantı üzerinden büyük hacimli veri aktarmadığını iddia ediyor. Bu nedenle, cihazı daha hızlı bir USB 3.1 bağlantı noktasıyla donatmak, artık gereksiz.

Left-hand side: SIM slot, Volume rocker
Left-hand side: SIM slot, Volume rocker
Right-hand side: Power button, Mute switch
Right-hand side: Power button, Mute switch
Underside: Microphone, USB Type-C port, Speaker
Underside: Microphone, USB Type-C port, Speaker
Topside: Microphone
Topside: Microphone

Yazılım

Oksijen işletim sisteminin eksiksiz bir yeniden tasarım alacağı bildirildi. Ancak, OnePlus o zamandan beri, yeni değişikliklerin, Oksijen İşletim Sistemi tabanlı bir UI yenilemesi olmaktan ziyade Android 9 Pie uygulamasına taşınmasından kaynaklandığını doğruladı. Yeni jest tabanlı kontrolün yanı sıra, test sırasında pek çok fark görmedik ve ekrandaki ses kontrolleri ekranın altına taşındı. Bunlar stok Android 9 Pie'nın iki özelliği.

Oksijen OS bir stok Android saat deneyimi birkaç kullanışlı eklemeler için kaydeder. OnePlus, telefon uygulamasını bile etkileyen, sistem genelinde karanlık mod içerir. Üstelik, okuma modunun ekranı siyah ve beyaz olarak değiştirirken, tam RGB spektrumundan bir vurgu rengi seçebilir, bu da e-Kitap veya belgeleri okurken yardımcı olacaktır.

Test cihazımızda, yazım sırasında yüklü olan ve son zamanlarda geçerli olan 5 Eylül 2018 tarihli Android güvenlik düzeltme eki var. OnePlus'ın, cihazın resmi sürümüne 7 Kasım'da veya kısa bir süre sonra bir güvenlik güncellemesi yayınlamasını bekliyoruz. Şirket, önceki cihazlarla yeni güvenlik güncellemelerini yayınlamakta ve ilk sürümlerinden sonra yıllar boyunca yeni Oxygen OS sürümleriyle güncel tutmaktadır. Bu nedenle, OnePlus'ın en az birkaç yıl boyunca 6T düzenli güncellemesini bekliyoruz.

Genel olarak, test cihazımızdaki işletim sistemi, ön sürüm yazılımı olmasına rağmen hızlı hareket ediyor. Herhangi bir gecikme olmaksızın menülerde ve sonsuz ayar seçeneklerinde gezinmek özellikle eğlencelidir.

The OnePlus 6T’s display colour options
The OnePlus 6T’s display colour options
The 6T’s default app drawer…
The 6T’s default app drawer…
…and default home screen
…and default home screen

Bağlantı ve GPS

6T’nin Wi-Fi kağıt özellikleri, OnePlus 6’nınkilerle aynıdır ve hala tüm modern Wi-Fi standartlarını desteklemektedir. Bununla birlikte, aşağıdaki karşılaştırma tablolarımız korkutucu bir okuma yapmak içindir. Test cihazımız, referans Linksys EA8500 yönlendiricimize bağlandığında ve iperf3 Client Wi-Fi testleriyle test edildiğinde, önceki modelden 500 MBit / s daha yavaş aktarım hızına ulaşmaktadır.

Web siteleri, engelli Wi-Fi performansına rağmen yine de hızlı bir şekilde yükleniyor. Ayrıca, 6T, bir yönlendiriciden biraz uzakta kullanıldığında bile tutarlı bir Wi-Fi performansına sahiptir. Cihazı, Linksys EA8500'ün yakınında kullandığımıza kıyasla 10 metre ve üç duvardan yönlendiriciden uzakta test ederken, karşılaştırılabilir Wi-Fi hızları gördük.

Güvenle, OnePlus bir sonraki yazılım sürümünün test cihazımızın Wi-Fi performansını OnePlus 6 hızına çıkaracağını doğruladı. OnePlus 6T'nin perakende sürümleri, mevcut sürüm test cihazımızın şu anda sahip olduğu Wi-Fi hız sorunlarından hiçbirine sahip olmamalıdır.

6T, selefi gibi sayısız LTE frekansını destekliyor, bu yüzden uzak ülkelerde bile LTE kapsama alanı bulmakta sorun yaşamanız gerekiyor. Cihaz aynı zamanda LTE üzerinden 1 GBit / s indirme ve 150 MBit / s yükleme hızını destekler. Ek olarak, test cihazımız, yerleşik alanlarda ve hatta binalarda test boyunca iyi LTE alımını sürdürdü.

Networking
iperf3 Client (receive) TCP 1 m 4M x10
Sony Xperia XZ2 Premium
Adreno 630, 845, 64 GB UFS 2.1 Flash
677 MBit/s ∼100% +8%
Samsung Galaxy S9 Plus
Mali-G72 MP18, 9810, 64 GB UFS 2.1 Flash
652 MBit/s ∼96% +4%
OnePlus 6T
Adreno 630, 845, 128 GB UFS 2.1 Flash
629 (min: 621, max: 638) MBit/s ∼93%
Apple iPhone Xs Max
A12 Bionic GPU, A12 Bionic, 64 GB eMMC Flash
624 MBit/s ∼92% -1%
OnePlus 6
Adreno 630, 845, 128 GB UFS 2.1 Flash
609 MBit/s ∼90% -3%
Average of class Smartphone
  (5.9 - 1014, n=487)
235 MBit/s ∼35% -63%
iperf3 Client (transmit) TCP 1 m 4M x10
Sony Xperia XZ2 Premium
Adreno 630, 845, 64 GB UFS 2.1 Flash
647 MBit/s ∼100% +36%
OnePlus 6
Adreno 630, 845, 128 GB UFS 2.1 Flash
612 MBit/s ∼95% +29%
Apple iPhone Xs Max
A12 Bionic GPU, A12 Bionic, 64 GB eMMC Flash
602 MBit/s ∼93% +27%
Samsung Galaxy S9 Plus
Mali-G72 MP18, 9810, 64 GB UFS 2.1 Flash
519 MBit/s ∼80% +9%
OnePlus 6T
Adreno 630, 845, 128 GB UFS 2.1 Flash
474 (min: 241, max: 497) MBit/s ∼73%
Average of class Smartphone
  (9.4 - 966, n=487)
221 MBit/s ∼34% -53%
0102030405060708090100110120130140150160170180190200210220230240250260270280290300310320330340350360370380390400410420430440450460470480490500510520530540550560570580590600610620630640Tooltip
; iperf3 Client (receive) TCP 1 m 4M x10; iperf 3.1.3: Ø629 (621-638)
; iperf3 Client (transmit) TCP 1 m 4M x10; iperf 3.1.3: Ø466 (241-497)
GPS test: Inside
GPS test: Inside
GPS test: At a window
GPS test: At a window
GPS test: Outside
GPS test: Outside

Beton tavanlı binalarda cihazı kullanırken 6T bizi bulamıyor. Bu, cihazı bir pencere yanında kullanırken de gelişmez. Etkili olarak, test cihazımız sadece dışarı çıkıldığında konumumuzu bulabilir, bunun üzerine 3 metreye kadar doğrulukla bir uydu düzeltmesi elde edilir. Ayrıca, Google Haritalar, konumumuzu hızlı bir şekilde bulup test boyunca iyi bir doğruluk sağladı, pusula ise hangi yöne baktığımızı hemen gösterir.

Telefon ve arama kalitesi

Oksijen işletim sistemi telefon uygulaması Google eşdeğerine benziyor ve öyle görünüyor ki, bunun dışında bir karanlık modu da var. Uygulama her zaman arama geçmişi ve yıldızlı kişileri görüntüleyen hızlı seçim sayfasında başlar. Tuş takımı, ekranın altındaki dairesel bir düğmenin arkasına gizlenmiştir.

Ne yazık ki, kulaklığın üzerindeki çağrı kalitesi sadece en iyi ortalamadır. Çağrı ortakları her zaman anlaşılırdır ve kulaklıklar gürültülü ortamlarda bile arama yapmak için yeterince yüksek olur, ancak tüm çağrılar bizim için çok fazla arka plan gürültüsü içerir. Mikrofon iyi çalışıyor ve sesimizi her zaman net bir şekilde yeniden üretiyor. Telefon hoparlörü üzerinden de ses duyulur, ancak arka plan gürültüsünün de etkisi vardır. Mikrofon da sesleri almak için mücadele ediyor, bu yüzden kulaklığın üzerinden arama yaparken yaptığınız hoparlörden daha yüksek sesle konuşmanızı öneriyoruz.

Aksesuarlar ve garanti

6T hızlı bir şarj cihazı, bir USB Tip-A'dan C Tipi kabloya, bir USB Tip-C'den 3,5 mm'ye kadar adaptöre, bir silikon çantaya ve bir SIM aletine sahiptir. Tüm kablolar iyi yapılmış ve OnePlus'ın imza kırmızı ve beyaz renkleri ile süslenmiştir. OnePlus kablolar ve şarj cihazları genellikle tecrübemizle de sağlam ve uzun ömürlüdür.

Kutuda kulaklık yok, ancak şirket Bullets V2 USB Tip-C kulaklıklarını 19,95 $ (15,99 TL) ve kablosuz versiyonu 69 TL (69 TL) satıyor. OnePlus, web sitesinde ayrıca 20.95 $ (17.95 £) ile 29.95 $ (27.95 £) arası maliyet ve diğerlerinin yanı sıra ilave şarj cihazları veya kablolar da dahil olmak üzere çok sayıda başka aksesuar sunuyor. 6T için geçerli olacak tüm aksesuarlar ve fiyatları OnePlus'ın web sitesinde listelenmiştir.

6T, yirmi dört ay üretici garantisi ile geliyor. OnePlus ayrıca kendi web sitesinde yedek parça ve onarım maliyetlerini de listelemektedir; bu da diğer üreticilere göre daha şeffaftır.

USB Type-C to 3.5 mm jack adapter
USB Type-C to 3.5 mm jack adapter
OnePlus Bullets V2
OnePlus Bullets V2
OnePlus Bullets Wireless
OnePlus Bullets Wireless
OnePlus Fast Charge power supply
OnePlus Fast Charge power supply

Arayüzler ve kullanım

Test cihazımızda, Google Gboard'un varsayılan klavyesi olarak önceden yüklenmiş olması, diğer cihazlarda olduğu gibi çalışır. Farklı bir klavye uygulamasını tercih ederseniz, diğer klavyeler Google Play Store'dan indirilebilir.

Dokunmatik ekran, testlerimiz boyunca girdilerimizi hızlı ve doğru bir şekilde yeniden üretmiştir. Dokunmatik ekran, tüm ekran boyunca da eşit derecede hassastır.

OnePlus, cihazlarını sadece iPhone'larda gördüğümüz sessiz bir anahtarla donatmaya devam ediyor; Başka bir ana Android üreticisi, cihazlarında sessiz anahtarlar uygulamamaktadır. Apple eşdeğerinin yalnızca iki ayarı olduğu halde, kullanıcıların sessiz, titreşimli veya gürültülü mod arasında geçiş yapabilmelerine izin verdiği için, Apple'ın görüşünden daha iyi bir şekilde çalışıyor. Telefonumuzu özellikle sessiz bir ortamda koymak istediğimizde, ancak bir toplantı sırasında olduğu gibi, cihazı cebimizde tutmak istediğimizde özellikle faydalı oluyor.

OnePlus 6 ve 6T arasındaki büyük bir değişiklik parmak izi sensörüdür. OnePlus'ın geçen yıl 5T'den beri ekran parmak izi sensörlerini test ettiği bildirildi, ancak teknoloji şu ana kadar ticari kullanıma hazır değildi. Teknoloji o günden beri olgunlaştı ve 6T'ye ulaştı. Cihaz, önceki ekran sensörlerinin diğer parmak izi sensörlerinin hızını ve doğruluğunu aşmadığından, parmak izi algılamayı geliştirmek için yeşil ışık kullanır.

Ne yazık ki, parmak izi sensörü, Vivo Nex Ultimate, Porsche Design Huawei Mate RS veya Huawei Mate 20 Pro üzerinde test ettiğimiz ürünlerden daha iyi değil. Test cihazımızdaki ekran parmak izi sensörü, OneTlus'un 5T veya 6'da kullandığı çok daha yavaş ve daha az doğru.

OnePlus'ın yazılım güncellemeleriyle güvenilirliğini artırabileceğini umuyoruz. Ancak, mevcut gösterimlerde, şirketi arkaya monte edilmiş bir sensöre takılmayı tercih etmiş ve en azından geleneksel muadilleri ile eşit bir ekran alternatifi geliştirmeye devam edecektik. Üstelik, cihazın kilidini yalnızca açık ekranda (AOD) devre dışı bırakılmış halde açabilirsiniz. AOD'yi kullanmayı seçerseniz, cihazın kilidini açmadan önce uyandırmanız gerekecektir.

6T ayrıca, ön kamera ile yüz tanıma özelliğini destekler. Teknoloji, Apple'ın Face ID'si kadar sofistike değil, yüzümüzün resimlerini tutabildiğimiz için onu taklit edemedik. Yüz kilidini açmak da 6T’nin parmak izi sensöründen daha az güvenlidir, ancak bizi tanımakta çok daha hızlı ve daha güvenilirdir. Teknoloji sadece geceleri mücadele eder, ancak bu sadece ön taraftaki kameranın kullanıldığı ve kızılötesi sensör gibi başka bir donanım tarafından desteklenmediği için şaşırtıcı değildir.

Ekran


433
cd/m²
440
cd/m²
454
cd/m²
436
cd/m²
437
cd/m²
444
cd/m²
438
cd/m²
443
cd/m²
450
cd/m²
Parlaklığın yayılımı
X-Rite i1Pro 2
Maksimum: 454 cd/m² Ortalama: 441.7 cd/m² Minimum: 1.93 cd/m²
Aydınlatma: 95 %
Batarya modunda parlaklık: 437 cd/m²
Kontrast: ∞:1 (Siyah: 0 cd/m²)
ΔE Color 2.21 | 0.6-29.43 Ø6
ΔE Greyscale 2.1 | 0.64-98 Ø6.2
99.6% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.307
OnePlus 6T
Optic AMOLED, 2340x1080, 6.41
OnePlus 6
Optic AMOLED, 2280x1080, 6.28
Samsung Galaxy S9 Plus
Super AMOLED, 2960x1440, 6.2
Sony Xperia XZ2 Premium
LCD-IPS, 3840x2160, 5.8
Apple iPhone Xs Max
OLED, 2688x1242, 6.5
Screen
-6%
9%
-10%
28%
Brightness middle
437
430
-2%
565
29%
477
9%
656
50%
Brightness
442
437
-1%
571
29%
453
2%
659
49%
Brightness Distribution
95
87
-8%
96
1%
86
-9%
88
-7%
Black Level *
0.33
Colorchecker DeltaE2000 *
2.21
2.3
-4%
2.3
-4%
2.1
5%
1.7
23%
Colorchecker DeltaE2000 max. *
4.27
4.6
-8%
4.8
-12%
8.2
-92%
2.8
34%
Greyscale DeltaE2000 *
2.1
2.4
-14%
1.9
10%
1.6
24%
1.7
19%
Gamma
2.307 95%
2.28 96%
2.16 102%
2.28 96%
1.998 110%
CCT
6353 102%
6160 106%
6332 103%
6425 101%
6487 100%
Contrast
1445

* ... smaller is better


CalMAN: Colour Accuracy – Standard
CalMAN: Colour Accuracy – Standard
CalMAN: Greyscale – Standard
CalMAN: Greyscale – Standard
CalMAN: Colour Saturation – Standard
CalMAN: Colour Saturation – Standard
CalMAN: Colour Space – Standard
CalMAN: Colour Space – Standard
CalMAN: Colour Accuracy – sRGB
CalMAN: Colour Accuracy – sRGB
CalMAN: Greyscale – sRGB
CalMAN: Greyscale – sRGB
CalMAN: Colour Saturation – sRGB
CalMAN: Colour Saturation – sRGB
CalMAN: Colour Space – sRGB
CalMAN: Colour Space – sRGB
CalMAN: Colour Accuracy – DCI P3
CalMAN: Colour Accuracy – DCI P3
CalMAN: Greyscale – DCI P3
CalMAN: Greyscale – DCI P3
CalMAN: Colour Saturation – DCI P3
CalMAN: Colour Saturation – DCI P3
CalMAN: Colour Space – DCI P3
CalMAN: Colour Space – DCI P3

Performans

Qualcomm Snapdragon 845 SoC, OnePlus'ın 6 da sahip olduğu 6T'yi destekliyor. İlk testler, 6T'nin Xperia XZ2 Premium gibi diğer Snapdragon 845 destekli cihazlarla eşit olduğunu gösteriyor. Cihaz, günlük kullanımda rahatlık hissi verirken, bol miktarda RAM, açık olan birden fazla uygulamada bile gecikme ya da çentik bulunmamasını sağlar. Amiral gemisi düzeyindeki SoC, aynı zamanda, önümüzdeki yıllar boyunca Google Play Store'dan indirebileceğiniz şeylerle ilgili hiçbir kısıtlama olmayacağınız anlamına gelir.

Snapdragon 845, grafikleri işleyen bir Adreno 630 GPU'yu bütünleştirir. GPU tüm modern grafik API'lerini desteklemektedir ve test cihazımızdaki performansı diğer Adreno 630 destekli cihazlarla karşılaştırılabilir.

Geekbench 4.4
Compute RenderScript Score (sort by value)
OnePlus 6T
13341 Points ∼93%
Samsung Galaxy S9 Plus
6202 Points ∼43% -54%
Sony Xperia XZ2 Premium
14417 Points ∼100% +8%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (10876 - 14489, n=25)
13578 Points ∼94% +2%
Average of class Smartphone (663 - 21070, n=331)
4681 Points ∼32% -65%
64 Bit Multi-Core Score (sort by value)
OnePlus 6T
8995 Points ∼80%
Samsung Galaxy S9 Plus
8963 Points ∼80% 0%
Sony Xperia XZ2 Premium
8522 Points ∼76% -5%
Apple iPhone Xs Max
11244 Points ∼100% +25%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (7754 - 9231, n=27)
8705 Points ∼77% -3%
Average of class Smartphone (883 - 11598, n=391)
4716 Points ∼42% -48%
64 Bit Single-Core Score (sort by value)
OnePlus 6T
2384 Points ∼50%
Samsung Galaxy S9 Plus
3776 Points ∼79% +58%
Sony Xperia XZ2 Premium
2457 Points ∼51% +3%
Apple iPhone Xs Max
4774 Points ∼100% +100%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (2272 - 2500, n=27)
2416 Points ∼51% +1%
Average of class Smartphone (390 - 4824, n=391)
1426 Points ∼30% -40%
PCMark for Android
Work 2.0 performance score (sort by value)
OnePlus 6T
8487 Points ∼100%
OnePlus 6
8282 Points ∼98% -2%
Samsung Galaxy S9 Plus
5319 Points ∼63% -37%
Sony Xperia XZ2 Premium
8178 Points ∼96% -4%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (7360 - 9868, n=27)
8368 Points ∼99% -1%
Average of class Smartphone (2630 - 11690, n=423)
5425 Points ∼64% -36%
Work performance score (sort by value)
OnePlus 6T
10590 Points ∼100%
OnePlus 6
9630 Points ∼91% -9%
Samsung Galaxy S9 Plus
5822 Points ∼55% -45%
Sony Xperia XZ2 Premium
9858 Points ∼93% -7%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (7998 - 13211, n=26)
10123 Points ∼96% -4%
Average of class Smartphone (1077 - 15193, n=586)
5899 Points ∼56% -44%
3DMark
2560x1440 Sling Shot Extreme (ES 3.1) Unlimited Physics (sort by value)
OnePlus 6T
3681 Points ∼100%
OnePlus 6
3566 Points ∼97% -3%
Samsung Galaxy S9 Plus
2546 Points ∼69% -31%
Sony Xperia XZ2 Premium
2713 Points ∼74% -26%
Apple iPhone Xs Max
2723 Points ∼74% -26%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (2185 - 3764, n=28)
3088 Points ∼84% -16%
Average of class Smartphone (573 - 5576, n=429)
2008 Points ∼55% -45%
2560x1440 Sling Shot Extreme (ES 3.1) Unlimited Graphics (sort by value)
OnePlus 6T
5877 Points ∼100%
OnePlus 6
5547 Points ∼94% -6%
Samsung Galaxy S9 Plus
3792 Points ∼65% -35%
Sony Xperia XZ2 Premium
5651 Points ∼96% -4%
Apple iPhone Xs Max
4828 Points ∼82% -18%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (4133 - 8206, n=28)
5439 Points ∼93% -7%
Average of class Smartphone (75 - 8374, n=429)
1804 Points ∼31% -69%
2560x1440 Sling Shot Extreme (ES 3.1) Unlimited (sort by value)
OnePlus 6T
5189 Points ∼100%
OnePlus 6
4937 Points ∼95% -5%
Samsung Galaxy S9 Plus
3420 Points ∼66% -34%
Sony Xperia XZ2 Premium
4555 Points ∼88% -12%
Apple iPhone Xs Max
4121 Points ∼79% -21%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (3512 - 5200, n=28)
4607 Points ∼89% -11%
Average of class Smartphone (93 - 6916, n=430)
1682 Points ∼32% -68%
2560x1440 Sling Shot OpenGL ES 3.0 Unlimited Physics (sort by value)
OnePlus 6T
3374 Points ∼95%
OnePlus 6
3555 Points ∼100% +5%
Samsung Galaxy S9 Plus
2561 Points ∼72% -24%
Sony Xperia XZ2 Premium
2721 Points ∼77% -19%
Apple iPhone Xs Max
2961 Points ∼83% -12%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (2110 - 3763, n=27)
3094 Points ∼87% -8%
Average of class Smartphone (375 - 5133, n=459)
1919 Points ∼54% -43%
2560x1440 Sling Shot OpenGL ES 3.0 Unlimited Graphics (sort by value)
OnePlus 6T
8397 Points ∼81%
OnePlus 6
8014 Points ∼77% -5%
Samsung Galaxy S9 Plus
4797 Points ∼46% -43%
Sony Xperia XZ2 Premium
7609 Points ∼73% -9%
Apple iPhone Xs Max
10374 Points ∼100% +24%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (5228 - 8451, n=27)
7671 Points ∼74% -9%
Average of class Smartphone (70 - 20154, n=459)
2407 Points ∼23% -71%
2560x1440 Sling Shot OpenGL ES 3.0 Unlimited (sort by value)
OnePlus 6T
6310 Points ∼95%
OnePlus 6
6267 Points ∼94% -1%
Samsung Galaxy S9 Plus
4018 Points ∼60% -36%
Sony Xperia XZ2 Premium
5438 Points ∼82% -14%
Apple iPhone Xs Max
6667 Points ∼100% +6%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (4034 - 6568, n=27)
5761 Points ∼86% -9%
Average of class Smartphone (88 - 10427, n=459)
2034 Points ∼31% -68%
2560x1440 Sling Shot Extreme (ES 3.1) Physics (sort by value)
OnePlus 6T
3537 Points ∼98%
OnePlus 6
3432 Points ∼95% -3%
Samsung Galaxy S9 Plus
2469 Points ∼68% -30%
Sony Xperia XZ2 Premium
3620 Points ∼100% +2%
Apple iPhone Xs Max
3027 Points ∼84% -14%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (2118 - 3703, n=27)
3217 Points ∼89% -9%
Average of class Smartphone (435 - 4909, n=509)
1917 Points ∼53% -46%
2560x1440 Sling Shot Extreme (ES 3.1) Graphics (sort by value)
OnePlus 6T
5241 Points ∼100%
OnePlus 6
5212 Points ∼99% -1%
Samsung Galaxy S9 Plus
3582 Points ∼68% -32%
Sony Xperia XZ2 Premium
5190 Points ∼99% -1%
Apple iPhone Xs Max
3726 Points ∼71% -29%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (3488 - 5246, n=27)
4919 Points ∼94% -6%
Average of class Smartphone (53 - 7150, n=509)
1503 Points ∼29% -71%
2560x1440 Sling Shot Extreme (ES 3.1) (sort by value)
OnePlus 6T
4734 Points ∼100%
OnePlus 6
4673 Points ∼99% -1%
Samsung Galaxy S9 Plus
3256 Points ∼69% -31%
Sony Xperia XZ2 Premium
4734 Points ∼100% 0%
Apple iPhone Xs Max
3544 Points ∼75% -25%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (3197 - 4734, n=27)
4388 Points ∼93% -7%
Average of class Smartphone (68 - 6319, n=510)
1450 Points ∼31% -69%
2560x1440 Sling Shot OpenGL ES 3.0 Physics (sort by value)
OnePlus 6T
3483 Points ∼100%
OnePlus 6
3452 Points ∼99% -1%
Samsung Galaxy S9 Plus
2496 Points ∼72% -28%
Sony Xperia XZ2 Premium
2541 Points ∼73% -27%
Apple iPhone Xs Max
2713 Points ∼78% -22%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (2124 - 3668, n=27)
3115 Points ∼89% -11%
Average of class Smartphone (293 - 4900, n=551)
1784 Points ∼51% -49%
2560x1440 Sling Shot OpenGL ES 3.0 Graphics (sort by value)
OnePlus 6T
8272 Points ∼100%
OnePlus 6
8252 Points ∼100% 0%
Samsung Galaxy S9 Plus
4637 Points ∼56% -44%
Sony Xperia XZ2 Premium
8219 Points ∼99% -1%
Apple iPhone Xs Max
7055 Points ∼85% -15%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (5637 - 8312, n=27)
7763 Points ∼94% -6%
Average of class Smartphone (43 - 11302, n=550)
1978 Points ∼24% -76%
2560x1440 Sling Shot OpenGL ES 3.0 (sort by value)
OnePlus 6T
6336 Points ∼100%
OnePlus 6
6304 Points ∼99% -1%
Samsung Galaxy S9 Plus
3895 Points ∼61% -39%
Sony Xperia XZ2 Premium
5492 Points ∼87% -13%
Apple iPhone Xs Max
5205 Points ∼82% -18%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (4363 - 6454, n=27)
5811 Points ∼92% -8%
Average of class Smartphone (55 - 8338, n=553)
1715 Points ∼27% -73%
1280x720 offscreen Ice Storm Unlimited Physics (sort by value)
OnePlus 6T
35022 Points ∼95%
OnePlus 6
34191 Points ∼93% -2%
Samsung Galaxy S9 Plus
26226 Points ∼71% -25%
Sony Xperia XZ2 Premium
36762 Points ∼100% +5%
Apple iPhone Xs Max
27717 Points ∼75% -21%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (15614 - 37475, n=27)
33322 Points ∼91% -5%
Average of class Smartphone (735 - 45072, n=706)
14417 Points ∼39% -59%
1280x720 offscreen Ice Storm Unlimited Graphics Score (sort by value)
OnePlus 6T
84998 Points ∼53%
OnePlus 6
81269 Points ∼51% -4%
Samsung Galaxy S9 Plus
46610 Points ∼29% -45%
Sony Xperia XZ2 Premium
81502 Points ∼51% -4%
Apple iPhone Xs Max
159735 Points ∼100% +88%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (53794 - 85487, n=27)
80548 Points ∼50% -5%
Average of class Smartphone (536 - 209204, n=704)
22644 Points ∼14% -73%
1280x720 offscreen Ice Storm Unlimited Score (sort by value)
OnePlus 6T
64534 Points ∼83%
OnePlus 6
62241 Points ∼80% -4%
Samsung Galaxy S9 Plus
39745 Points ∼51% -38%
Sony Xperia XZ2 Premium
64152 Points ∼83% -1%
Apple iPhone Xs Max
77599 Points ∼100% +20%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (34855 - 65330, n=27)
61139 Points ∼79% -5%
Average of class Smartphone (662 - 97276, n=704)
18296 Points ∼24% -72%
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7
1920x1080 T-Rex HD Offscreen C24Z16 (sort by value)
OnePlus 6T
152 fps ∼67%
OnePlus 6
150 fps ∼66% -1%
Samsung Galaxy S9 Plus
147 fps ∼65% -3%
Sony Xperia XZ2 Premium
150 fps ∼66% -1%
Apple iPhone Xs Max
226 fps ∼100% +49%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (98 - 152, n=28)
142 fps ∼63% -7%
Average of class Smartphone (0.5 - 322, n=720)
38.8 fps ∼17% -74%
T-Rex HD Onscreen C24Z16 (sort by value)
OnePlus 6T
60 fps ∼97%
OnePlus 6
60 fps ∼97% 0%
Samsung Galaxy S9 Plus
60 fps ∼97% 0%
Sony Xperia XZ2 Premium
60 fps ∼97% 0%
Apple iPhone Xs Max
60 fps ∼97% 0%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (58 - 89, n=27)
62.1 fps ∼100% +4%
Average of class Smartphone (1 - 120, n=729)
28.6 fps ∼46% -52%
GFXBench 3.0
off screen Manhattan Offscreen OGL (sort by value)
OnePlus 6T
59 fps ∼55%
OnePlus 6
66 fps ∼62% +12%
Samsung Galaxy S9 Plus
74 fps ∼69% +25%
Sony Xperia XZ2 Premium
71 fps ∼66% +20%
Apple iPhone Xs Max
107 fps ∼100% +81%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (54 - 83, n=27)
73.1 fps ∼68% +24%
Average of class Smartphone (0.8 - 175, n=624)
22.5 fps ∼21% -62%
on screen Manhattan Onscreen OGL (sort by value)
OnePlus 6T
59 fps ∼100%
OnePlus 6
58 fps ∼98% -2%
Samsung Galaxy S9 Plus
45 fps ∼76% -24%
Sony Xperia XZ2 Premium
58 fps ∼98% -2%
Apple iPhone Xs Max
59 fps ∼100% 0%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (33 - 75, n=27)
54.4 fps ∼92% -8%
Average of class Smartphone (1.2 - 115, n=633)
19.9 fps ∼34% -66%
GFXBench 3.1
off screen Manhattan ES 3.1 Offscreen (sort by value)
OnePlus 6T
59 fps ∼85%
OnePlus 6
56 fps ∼81% -5%
Samsung Galaxy S9 Plus
47 fps ∼68% -20%
Sony Xperia XZ2 Premium
58 fps ∼84% -2%
Apple iPhone Xs Max
69.3 fps ∼100% +17%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (32 - 61, n=28)
53.9 fps ∼78% -9%
Average of class Smartphone (0.87 - 117, n=489)
18.2 fps ∼26% -69%
on screen Manhattan ES 3.1 Onscreen (sort by value)
OnePlus 6T
53 fps ∼90%
OnePlus 6
54 fps ∼92% +2%
Samsung Galaxy S9 Plus
24 fps ∼41% -55%
Sony Xperia XZ2 Premium
56 fps ∼95% +6%
Apple iPhone Xs Max
58.9 fps ∼100% +11%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (21 - 59, n=27)
45.3 fps ∼77% -15%
Average of class Smartphone (1.2 - 110, n=491)
17.1 fps ∼29% -68%
GFXBench
Aztec Ruins High Tier Onscreen (sort by value)
OnePlus 6T
22 fps ∼69%
OnePlus 6
23 fps ∼72% +5%
Sony Xperia XZ2 Premium
25 fps ∼78% +14%
Apple iPhone Xs Max
32.1 fps ∼100% +46%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (12 - 25, n=17)
18.6 fps ∼58% -15%
Average of class Smartphone (0.61 - 60, n=221)
9.81 fps ∼31% -55%
2560x1440 Aztec Ruins High Tier Offscreen (sort by value)
OnePlus 6T
14 fps ∼86%
OnePlus 6
14 fps ∼86% 0%
Sony Xperia XZ2 Premium
14 fps ∼86% 0%
Apple iPhone Xs Max
16.3 fps ∼100% +16%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (11 - 31, n=17)
15.6 fps ∼96% +11%
Average of class Smartphone (0.21 - 33, n=219)
6.8 fps ∼42% -51%
Aztec Ruins Normal Tier Onscreen (sort by value)
OnePlus 6T
34 fps ∼72%
OnePlus 6
35 fps ∼74% +3%
Sony Xperia XZ2 Premium
40 fps ∼85% +18%
Apple iPhone Xs Max
47 fps ∼100% +38%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (16 - 40, n=17)
29.1 fps ∼62% -14%
Average of class Smartphone (1.4 - 60, n=225)
14.6 fps ∼31% -57%
1920x1080 Aztec Ruins Normal Tier Offscreen (sort by value)
OnePlus 6T
37 fps ∼97%
OnePlus 6
38 fps ∼100% +3%
Sony Xperia XZ2 Premium
38 fps ∼100% +3%
Apple iPhone Xs Max
36.8 fps ∼97% -1%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (29 - 38, n=16)
35.2 fps ∼93% -5%
Average of class Smartphone (0.6 - 87, n=225)
16.2 fps ∼43% -56%
off screen Car Chase Offscreen (sort by value)
OnePlus 6T
35 fps ∼88%
OnePlus 6
35 fps ∼88% 0%
Samsung Galaxy S9 Plus
28 fps ∼70% -20%
Sony Xperia XZ2 Premium
35 fps ∼88% 0%
Apple iPhone Xs Max
40 fps ∼100% +14%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (25 - 35, n=27)
33.4 fps ∼84% -5%
Average of class Smartphone (0.6 - 73, n=414)
12.4 fps ∼31% -65%
on screen Car Chase Onscreen (sort by value)
OnePlus 6T
31 fps ∼84%
OnePlus 6
32 fps ∼86% +3%
Samsung Galaxy S9 Plus
14 fps ∼38% -55%
Sony Xperia XZ2 Premium
37 fps ∼100% +19%
Apple iPhone Xs Max
31 fps ∼84% 0%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (13 - 37, n=27)
27.7 fps ∼75% -11%
Average of class Smartphone (1.1 - 60, n=418)
11.1 fps ∼30% -64%
Basemark GPU
1920x1080 OpenGL Medium Offscreen (sort by value)
OnePlus 6T
35.34 fps ∼42%
OnePlus 6
35.26 (min: 20.31, max: 62.64) fps ∼42% 0%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (24.5 - 35.3, n=5)
30.9 fps ∼37% -13%
Average of class Smartphone (8.24 - 4528, n=68)
83.5 fps ∼100% +136%
Vulkan Medium Native (sort by value)
OnePlus 6T
29.68 fps ∼48%
OnePlus 6
26.15 (min: 15.32, max: 59.39) fps ∼42% -12%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (15.8 - 29.7, n=5)
22.8 fps ∼37% -23%
Average of class Smartphone (1.57 - 2850, n=60)
62 fps ∼100% +109%
1920x1080 Vulkan Medium Offscreen (sort by value)
OnePlus 6T
32.86 fps ∼35%
OnePlus 6
28.35 (min: 16.41, max: 60.76) fps ∼30% -14%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (21.3 - 32.9, n=5)
27.5 fps ∼29% -16%
Average of class Smartphone (1.88 - 4462, n=58)
94.6 fps ∼100% +188%
AnTuTu v7 - Total Score (sort by value)
OnePlus 6T
294488 Points ∼97%
OnePlus 6
266686 Points ∼88% -9%
Samsung Galaxy S9 Plus
250577 Points ∼83% -15%
Sony Xperia XZ2 Premium
246366 Points ∼81% -16%
Apple iPhone Xs Max
302955 Points ∼100% +3%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (246366 - 299878, n=27)
277434 Points ∼92% -6%
Average of class Smartphone (17073 - 462516, n=297)
143610 Points ∼47% -51%
AnTuTu v6 - Total Score (sort by value)
OnePlus 6T
228939 Points ∼99%
OnePlus 6
230421 Points ∼100% +1%
Samsung Galaxy S9 Plus
222290 Points ∼96% -3%
Sony Xperia XZ2 Premium
226124 Points ∼98% -1%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (162183 - 242953, n=23)
225534 Points ∼98% -1%
Average of class Smartphone (5600 - 293444, n=490)
87858 Points ∼38% -62%
VRMark - Amber Room (sort by value)
OnePlus 6T
4716 Score ∼100%
OnePlus 6
4710 Score ∼100% 0%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (4598 - 4731, n=4)
4689 Score ∼99% -1%
Average of class Smartphone (119 - 5025, n=65)
2282 Score ∼48% -52%
BaseMark OS II
Web (sort by value)
OnePlus 6T
1398 Points ∼81%
OnePlus 6
1386 Points ∼80% -1%
Samsung Galaxy S9 Plus
1109 Points ∼64% -21%
Sony Xperia XZ2 Premium
1400 Points ∼81% 0%
Apple iPhone Xs Max
1731 Points ∼100% +24%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (1009 - 1613, n=26)
1344 Points ∼78% -4%
Average of class Smartphone (7 - 1745, n=655)
770 Points ∼44% -45%
Graphics (sort by value)
OnePlus 6T
7969 Points ∼51%
OnePlus 6
7949 Points ∼51% 0%
Samsung Galaxy S9 Plus
6370 Points ∼41% -20%
Sony Xperia XZ2 Premium
7743 Points ∼49% -3%
Apple iPhone Xs Max
15659 Points ∼100% +96%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (5846 - 8001, n=26)
7797 Points ∼50% -2%
Average of class Smartphone (18 - 16996, n=655)
2136 Points ∼14% -73%
Memory (sort by value)
OnePlus 6T
4344 Points ∼100%
OnePlus 6
3799 Points ∼87% -13%
Samsung Galaxy S9 Plus
2625 Points ∼60% -40%
Sony Xperia XZ2 Premium
3704 Points ∼85% -15%
Apple iPhone Xs Max
1815 Points ∼42% -58%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (2193 - 5296, n=26)
3649 Points ∼84% -16%
Average of class Smartphone (21 - 7500, n=655)
1583 Points ∼36% -64%
System (sort by value)
OnePlus 6T
8156 Points ∼70%
OnePlus 6
8228 Points ∼70% +1%
Samsung Galaxy S9 Plus
6413 Points ∼55% -21%
Sony Xperia XZ2 Premium
8418 Points ∼72% +3%
Apple iPhone Xs Max
11675 Points ∼100% +43%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (4417 - 8613, n=26)
7644 Points ∼65% -6%
Average of class Smartphone (369 - 14189, n=655)
3078 Points ∼26% -62%
Overall (sort by value)
OnePlus 6T
4458 Points ∼91%
OnePlus 6
4308 Points ∼88% -3%
Samsung Galaxy S9 Plus
3302 Points ∼67% -26%
Sony Xperia XZ2 Premium
4288 Points ∼88% -4%
Apple iPhone Xs Max
4895 Points ∼100% +10%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (3291 - 4693, n=26)
4111 Points ∼84% -8%
Average of class Smartphone (1 - 6097, n=655)
1544 Points ∼32% -65%
Basemark ES 3.1 / Metal - offscreen Overall Score (sort by value)
OnePlus 6T
1201 Points ∼50%
OnePlus 6
1169 Points ∼49% -3%
Samsung Galaxy S9 Plus
1481 Points ∼62% +23%
Apple iPhone Xs Max
2407 Points ∼100% +100%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (1169 - 1201, n=5)
1179 Points ∼49% -2%
Average of class Smartphone (35 - 2754, n=108)
745 Points ∼31% -38%

Legend

 
OnePlus 6T Qualcomm Snapdragon 845, Qualcomm Adreno 630, 128 GB UFS 2.1 Flash
 
OnePlus 6 Qualcomm Snapdragon 845, Qualcomm Adreno 630, 128 GB UFS 2.1 Flash
 
Samsung Galaxy S9 Plus Samsung Exynos 9810, ARM Mali-G72 MP18, 64 GB UFS 2.1 Flash
 
Sony Xperia XZ2 Premium Qualcomm Snapdragon 845, Qualcomm Adreno 630, 64 GB UFS 2.1 Flash
 
Apple iPhone Xs Max Apple A12 Bionic, Apple A12 Bionic GPU, 64 GB eMMC Flash

Web taraması, başlangıç ölçütlerinin onayladığı öncülü kadar hızlıdır. Sonuç olarak, 6T puanları Xperia XZ2 Premium ve Galaxy S9 Plus'dan daha yüksek bir tarayıcı ölçüsüne sahipti, ancak yine de iPhone XS Max tarafından havaya uçtu. Günlük kullanımda, Google Interland gibi karmaşık HTML 5 web siteleri hızlı bir şekilde yüklenir ve sorunsuz bir şekilde çalışır.

JetStream 1.1 - Total Score
Apple iPhone Xs Max (Safari 12)
273.01 Points ∼100% +217%
OnePlus 6 (Chrome 66)
87.695 Points ∼32% +2%
OnePlus 6T (Chrome 70)
86.123 Points ∼32%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (22.5 - 90.9, n=25)
80.3 Points ∼29% -7%
Sony Xperia XZ2 Premium (Chrome 68)
71.172 Points ∼26% -17%
Samsung Galaxy S9 Plus (Samsung Browser 7.0)
69.59 Points ∼25% -19%
Average of class Smartphone (10 - 302, n=552)
42.8 Points ∼16% -50%
Octane V2 - Total Score
Apple iPhone Xs Max (Safari 12)
43114 Points ∼100% +156%
OnePlus 6 (Chrome 66)
17026 Points ∼39% +1%
OnePlus 6T (Chrome 70)
16824 Points ∼39%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (3991 - 18275, n=28)
15153 Points ∼35% -10%
Samsung Galaxy S9 Plus (Samsung Browser 7.0)
14760 Points ∼34% -12%
Sony Xperia XZ2 Premium (Chrome 68)
13360 Points ∼31% -21%
Average of class Smartphone (894 - 49388, n=713)
6988 Points ∼16% -58%
Mozilla Kraken 1.1 - Total Score
Average of class Smartphone (571 - 59466, n=738)
10360 ms * ∼100% -354%
Sony Xperia XZ2 Premium (Chrome 68)
3179 ms * ∼31% -39%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (2154 - 11204, n=28)
2905 ms * ∼28% -27%
OnePlus 6 (Chrome 66)
2445 ms * ∼24% -7%
OnePlus 6T (Chrome 70)
2281.6 ms * ∼22%
Samsung Galaxy S9 Plus (Samsung Browser 7.0)
2059.7 ms * ∼20% +10%
Apple iPhone Xs Max (Safari 12)
603.1 ms * ∼6% +74%
WebXPRT 3 - ---
Apple iPhone Xs Max (Safari 12)
155 Points ∼100%
OnePlus 6 (Chrome 66)
98 Points ∼63%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (19 - 103, n=17)
90.2 Points ∼58%
Sony Xperia XZ2 Premium (Chrome 68)
75 Points ∼48%
Average of class Smartphone (19 - 184, n=184)
67.2 Points ∼43%
Samsung Galaxy S9 Plus
64 Points ∼41%
WebXPRT 2015 - Overall Score
Apple iPhone Xs Max (Safari 12)
347 Points ∼100% +33%
OnePlus 6T (Chrome 70)
260 Points ∼75%
OnePlus 6 (Chrome 66)
252 Points ∼73% -3%
Average Qualcomm Snapdragon 845 (96 - 291, n=23)
246 Points ∼71% -5%
Sony Xperia XZ2 Premium (Chrome 68)
211 Points ∼61% -19%
Samsung Galaxy S9 Plus (Samsung Browser 7.0)
164 Points ∼47% -37%
Average of class Smartphone (27 - 362, n=333)
122 Points ∼35% -53%

* ... smaller is better

The performance of the 6T’s UFS 2.1 storage is on par with the OnePlus 6 too and is comparable to that of more expensive devices. Apps load quickly, while the device access data without delay.

OnePlus 6TOnePlus 6Samsung Galaxy S9 PlusSony Xperia XZ2 PremiumAverage 128 GB UFS 2.1 FlashAverage of class Smartphone
AndroBench 3-5
-1%
2%
-4%
80%
-41%
Sequential Write 256KB SDCard
67.18 (Toshiba Exceria Pro M501)
30.23 (Toshiba Exceria Pro M501)
59.3 (25.5 - 72.4, n=21)
49.9 (1.7 - 87.1, n=458)
Sequential Read 256KB SDCard
79.22 (Toshiba Exceria Pro M501)
34.18 (Toshiba Exceria Pro M501)
74.1 (28.2 - 88.2, n=21)
68.2 (8.1 - 96.5, n=458)
Random Write 4KB
22
21.8
-1%
22.74
3%
21.75
-1%
90.8 (18.2 - 250, n=45)
313%
24.5 (0.14 - 259, n=787)
11%
Random Read 4KB
138.5
137
-1%
129.68
-6%
135.99
-2%
138 (96.8 - 161, n=45)
0%
49.8 (1.59 - 226, n=787)
-64%
Sequential Write 256KB
204.4
201.4
-1%
204.94
0%
170.98
-16%
213 (182 - 503, n=45)
4%
102 (2.99 - 590, n=787)
-50%
Sequential Read 256KB
735.3
725.6
-1%
818.69
11%
748.59
2%
759 (427 - 912, n=45)
3%
285 (12.1 - 1781, n=787)
-61%

Emisyonlar

Sıcaklık

Sürekli yük altında çalışırken 6T, dokunmaya sıcak olur. Test cihazımızı, ekranın sağ üst köşesinde maksimum 48,6 ° C'ye ulaştırarak, kritik 50 ° C markamızdan sadece utanmıyoruz. Cihaz oyun oynarken rahatsız edici derecede sıcak hissedecek, özellikle de işiniz bittikten sonra cebinize koyarsanız. Neyse ki, yüzey sıcaklıkları rölantide çok daha soğuk; Buna karşılık, test cihazımız neredeyse 50 ° C'ye ulaştığı noktada maksimum 30.3 ° C'ye ulaşır.

Yüksek yüzey sıcaklıkları, yüksek ısılı sıcaklıklarla örtüşür. Bu, genellikle ısınan soğutmalı cihazların aşırı ısınmasını engellemeye çalıştıkça, termal olarak daraltma ile ilişkilendirilir. Bunu, test cihazımızın ilk performansının sadece üçte ikisini toplayabildiği bir döngü üzerinde bir GFXBench Manhattan 3.1 benchmark'ı kullanarak teyit ettik. İlginç bir şekilde, OnePlus 6, test cihazımızdan daha yüksek sıcaklıktaki yükünü ve performansını daha iyi yönetmiştir; bunun nedeni, ikincisinin yayın öncesi yazılımı olabilir.

Maksimum yük
 48.6 °C45.2 °C41.7 °C 
 46.8 °C44.5 °C42.3 °C 
 45.8 °C43.9 °C41.8 °C 
Maksimum: 48.6 °C
Ortalama: 44.5 °C
36 °C38.9 °C42 °C
36.1 °C39.4 °C38.9 °C
37.1 °C40.3 °C41.5 °C
Maksimum: 42 °C
Ortalama: 38.9 °C
Güç kaynağı  42.2 °C | Oda sıcaklığı 21.5 °C | Voltcraft IR-260
(-) The average temperature for the upper side under maximal load is 44.5 °C / 112 F, compared to the average of 33 °C / 91 F for the devices in the class Smartphone.
(-) The maximum temperature on the upper side is 48.6 °C / 119 F, compared to the average of 35.5 °C / 96 F, ranging from 22.4 to 51.7 °C for the class Smartphone.
(±) The bottom heats up to a maximum of 42 °C / 108 F, compared to the average of 34 °C / 93 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 29.3 °C / 85 F, compared to the device average of 33 °C / 91 F.

Pil Ömrü

Pil Ömrü

6T, bir önceki modelinde bulunandan 400 mAh daha büyük bir 3.700 mAh pile sahiptir. OnePlus, kulaklık jakının çıkarılmasının henüz onaylanmamış olmasına rağmen daha büyük bir batarya eklemesine izin verdiğini iddia ediyor. Daha büyük bir batarya ve Android 9 Pie ile ilgili geliştirilmiş pil verimliliğinin kombinasyonu, 6T'nin Wi-Fi batarya ömrü testimizde etkileyici bir on dört saat ve yirmi beş dakika sürmesine yardımcı oluyor. Aksine, selefi bir saat ve kırk üç dakika daha erken tükeniyor, Galaxy S9 Plus ise test cihazımızdan kırk beş saat ve 40 dakika önce inanılmaz bir şekilde kontrol ediyor.

OnePlus artık şarj teknolojisini “OnePlus Hızlı Şarj” olarak adlandırıyor. Birçok şirket, “Dash” kelimesini ticari marka haline getirmiştir; bu, OnePlus'ın teknolojiye “Dash Charge” olarak bahsetmesini engeller.

Neyse ki, sadece isim değişti. Ürünle birlikte verilen şarj cihazı, test cihazımızı bir saatten fazla bir süre içinde tamamen şarj ederken, on dakika boyunca şarj etmeniz gereken saatlerde şarj olur. OnePlus’ın stratejisi her zaman, 6T’nin kablosuz şarj eksikliğini açıklayan ihtiyatsızlıkları ortadan kaldırmak olmuştur.

Batarya ömrü
Boşta (WLAN kapalı, minimum parlaklık)
32h 16min
NBC WiFi Websurfing Battery Test 1.3
14h 25min
Big Buck Bunny H.264 1080p
15h 03min
Çalışırken (maksimum parlaklık)
4h 21min
OnePlus 6T
3700 mAh
OnePlus 6
3300 mAh
Samsung Galaxy S9 Plus
3500 mAh
Sony Xperia XZ2 Premium
3540 mAh
Apple iPhone Xs Max
3174 mAh
Battery Runtime
-9%
-26%
-30%
-18%
Reader / Idle
1936
1806
-7%
1343
-31%
1347
-30%
1305
-33%
H.264
903
791
-12%
674
-25%
520
-42%
801
-11%
WiFi v1.3
865
762
-12%
521
-40%
547
-37%
742
-14%
Load
261
246
-6%
237
-9%
235
-10%
223
-15%

Sonuç

The OnePlus 6T Live Review. Test device courtesy of OnePlus Germany.
The OnePlus 6T Live Review. Test device courtesy of OnePlus Germany.

Evet, OnePlus 6T, önemli bir pil ömrüne sahipken, temel ihtiyaçlarınızı karşılayan gerçek bir amiral gemisi. Bölgesel fiyat farkları bir yana, 6T'nin önceki modeline göre marjinal olarak daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatı var, ancak depolama alanını sadece 20 $ daha fazla alıyorsunuz. Ne yazık ki, ekran üzeri parmak izi sensörü, parmak izlerini, önceki modelin arka tarafındaki sensörüne kıyasla daha yavaş ve daha az hassas hale getiriyor.

Daha önce 6T'nin en önemli faktörlerini açıklayabilirdik, ancak cihazı anlatacak daha çok şey var. Örneğin, 6T, daha hızlı bir şekilde çalışarak, daha karanlık bir pil ve daha önceki bataryanın minimalist tasarımıyla birlikte, daha büyük bataryası sayesinde daha iyi bir batarya ömrü sağlıyor. Hızlı şarj hala mükemmel çalışıyor.

OnePlus 6T, muhtemelen en büyük yeni özelliği, sözde yerini aldığından daha az fayda sağladığı için, OnePlus 6 sahiplerine faydalı bir güncelleme değildir. Ekrandaki parmak izi sensörlerinin altında yatan teknolojinin, on iki aydan sonraki on iki aya kadar önemli ölçüde olgunlaşmasını bekliyoruz, ancak şu anda, bir ekran altında bir parmak izi sensörüne sahip olmanın ek kolaylıkları, dezavantajlara ağır basmıyor. OnePlus, 6T'yi selefinin donanımının çoğuyla donatıyor, dolayısıyla fark ettiğiniz farklar sadece yazılımla ilgili veya daha kötü, sadece bir plasebo olabilir.

Küçük çentik, özellikle de OnePlus kulaklık jakını çıkardığı için, geçiş yapmak için bir neden değildir. Kısacası, OnePlus 6T, diğer daha pahalı akıllı telefonları utandırmak için harika bir akıllı telefon. Bununla birlikte, eğer zaten sahipseniz, selefine sadık kalmanızı öneriyoruz ve eğer onun ardılını satın almayı düşünüyorsanız bunu düşünün.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
Florian Schmitt, 2018-11- 6 (Update: 2018-11- 6)