Anlaşma | Japon halk hikayeleriyle bezeli bu açık dünya oyunu, artık 60 dolar yerine sadece 6 dolara satılıyor

Ya milyonlarca insanın yaşadığı bir şehir, bir anda neredeyse tamamen boşalırsa ne olurdu? Ghostwire: Tokyo, modern bir metropolü doğaüstü korku unsurları ve Japon halk hikayeleriyle harmanlayarak tam da bu senaryoyu ele alıyor. Mart 2022’deki çıkışından yaklaşık dört yıl sonra, oyun Steam’de ilk kez %90 indirimSteamDB'ye göre'e göre, oyun ilk kez %90 indirim aldı. Bu indirimle Steam Deck Onaylı oyunun fiyatı 60 dolar yerine yaklaşık 6 dolara düştü.
Hikaye, beklendiği gibi Tokyo'da geçiyor. Ancak şehirde neredeyse hiç insan kalmamıştır. Gizemli bir okültist, şehrin nüfusunu ortadan kaldırmış ve onların yerine hayaletler ile şeytani yaratıklar yerleştirmiştir. Oyuncular, ruh arkadaşı KK ile birlikte sorumluları bulmak, ailesini kurtarmak ve kaosun kaynağını ortaya çıkarmak için yola çıkan genç Akito’nun rolünü üstleniyor.


Yol boyunca Akito, Japon halk hikayelerinden esinlenen yokai ve pek çok başka yaratıkla karşılaşır. Alman oyun dergisi PC Games’e göre, açık dünya ile Tokyo’nun zengin bir şekilde yeniden yaratılmış versiyonunun birleşimi, son derece atmosferik bir deneyim sunuyor. Dövüşler birinci şahıs bakış açısıyla gerçekleşiyor, ancak oyuncular geleneksel ateşli silahlar yerine rüzgâr, su ve ateş gibi element güçlerini kullanıyor. PC Games bu konsepti beğenmiş olsa da, incelemede dövüş sisteminin nihayetinde derinlikten yoksun olduğu sonucuna varılmıştır.
Hikaye de oldukça çabuk ivme kaybediyor; bu nedenle PC Games, oyuna genel olarak 10 üzerinden sadece 7 puan verdi. Steam’de Ghostwire: Tokyo, yaklaşık 20.000 yorumuna ve %82 gibi sağlam bir olumlu oy oranına sahip. Metacritic'te eleştirmenler oyuna 75 Metascore verirken, oyuncular ise 7,2 Kullanıcı Puanı verdi. İnceleme puanları olağanüstü olmasa da, oyun yine de açık dünya maceralarını sevenler için bir göz atmaya değer.
Top 10
» Top 10 Multimedia Notebook listesi
» Top 10 oyun notebooku
» Top 10 bütçeye uygun Ofis/İş Notebook Listesi
» Top 10 Premium Ofis/İş notebookları
» Top 10 Çalışma istasyonu laptopları
» Top 10 Subnotebook listesi
» Top 10 Ultrabooklar
» En iyi 10 dönüştürülebilir modeli
» Seçimi en iyi 10 tablet
» Notebookcheck Top 10 Windows Tabletleri
» Top 10 Subnotebook listesi
» NotebookCheck tarafından incelenen en iyi Notebook ekranları
» Notebookcheck'in 500 Euro altındaki en iyi 10 Notebook listesi
» NotebookCheck tarafından seçilen 300 Euro altındaki en iyi 10 Notebook
» Notebookcheck'in 500 Euro altındaki en iyi 10 Notebook listesi
» Notebookcheck'in Top 10 akıllı telefon listesi
» Notebookcheck'in Top 10 hafif oyun notebookları
Sorumluluk Reddi: Notebookcheck, perakendeciler tarafından yapılan fiyat değişikliklerinden sorumlu değildir. Bu yazıda belirtilen indirimli fiyat veya fırsat, yazının hazırlandığı tarihte geçerliydi ve zaman kısıtlamalarına ve/veya sınırlı stok durumuna tabi olabilir.














