Notebookcheck Logo

OnePlus Watch 2 Akıllı Saat incelemesi - WearOS'a rağmen pil kahramanı

Dayanıklılık koşucusu. WearOS'lu akıllı saatler çok sayıda uygulama sunar ancak çalışma süreleri düşüktür. OnePlus Watch 2'de ise durum farklı. Ayrıca sorunsuz performans ve hassas ölçümler sunuyor. Testimiz OnePlus'ın akıllı saatini neyin farklı kıldığını gösteriyor.

OnePlus, şu anda üreticinin tek modeli olan ikinci akıllı saati Watch 2'yi piyasaya sürdü. OnePlus, WearOS ve yüksek performanslı bir işlemciye güveniyor, ancak LTE'li bir versiyonu yok.

Üretici, Watch 2'yi yalnızca 46 mm kasa çapına sahip tek bir boyutta sunuyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç renk çeşidi vardır: siyah kasa ve siyah kayışa sahip Black Steel, gümüş kasa ve yeşil kayışa sahip Radiant Steel ve gümüş kasa ve mavi kayışa sahip Nordic Blue Edition.

RRP 329 avrodur ve Nordic Blue Edition 50 avro ekstra ücrete tabidir. Test modelimiz siyah renktedir. Watch 2 yalnızca Android cihazlarıyla uyumludur.

OnePlus Watch 2
İşlemci
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 4 x 1.7 GHz, ARM Cortex-A53
Bellek
2048 MB 
Görüntü
1.43 inç, 466 x 466 pixel 326 PPI, capacitive, AMOLED, parlak: evet
Harddisk
32 GB eMMC Flash, 32 GB 
Bağlantılar
NFC, Brightness Sensor, Alıcılar: Accelerometer, gyroscope, optical heart rate sensor, optical pulse oximeter, geomagnetic sensor, barometer
Network
802.11a/b/g/n (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 5.0, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 13 x 47 x 46
Batarya
500 mAh Lithium-Polymer, Batarya kullanım süresi (üreticiye göre): 100 h
Charging
fast charging / Quickcharge
İşletim sistemi
Google Wear OS 4
Ek özellikler
Hoparlörler: mono, Klavye: onscreen, charging cradle, ColorOS Watch-Version V6.0, 24 Ay Garanti, GNSS: Beidou, GPS, Galileo, GLONASS, QZSS (L1; L5); IP68; ATM5, MIL-STD-810H, fanless, ruggedized, waterproof
Ağırlık
80 g, Güç kaynağı: 32 g
Bağlantılar

 

Kasa ve özellikler - OnePlus paslanmaz çelik ve safir cama güveniyor

OnePlus, Watch 2'nin kasası için paslanmaz çelik kullanıyor. Çoğunluğu mat fırçalanmış, ancak yer yer oldukça parlatılmış. Florokarbon kauçuk kayış siyah olmasına rağmen, kasa daha antrasittir.

1,43 inç ekran safir cam ile kaplanmıştır. Akıllı saat IP68 uyarınca su ve toz girişine karşı korumalıdır. Ayrıca MIL-STD-810H'ye göre test edilmiştir, ancak üretici ne yazık ki akıllı saatin standardın hangi bölümlerini karşıladığını belirtmemektedir. Watch 2 kayışlı 80 gram ve kayışsız 49 gram ağırlığında. Kayış 22 milimetre genişliğinde ve yay çubukları üzerindeki küçük kollar sayesinde alet kullanmadan değiştirilebiliyor.

Akıllı saatin sağ tarafında basılabilir bir kurma kolu ve bir düğme var. Konumlandırma iyi seçilmiş, test sırasında herhangi bir yanlış giriş yapmadık. Tacın altında bir mikrofon var. Sol tarafta çelik çerçevenin altında bir hoparlör yer alıyor.

Alt tarafı cam elyaf takviyeli plastikten yapılmıştır. Çok sayıda sensör ve şarj için metal bir yeke barındırıyor. İşçilik iyi ve test süresi boyunca akıllı saati çizmedik. Düğme ve kurma kolu iyi bir baskı noktasına sahip, ancak kasada çok hafif bir oynama var.

Kurulum ve çalıştırma - OHealth uygulaması gerekli

Watch 2 Android Fast Pair'i destekliyor, ancak açılır pencere yalnızca akıllı saat açıldığında ve bir dil seçildiğinde akıllı telefonda beliriyor. Yazılım daha sonra sizden OHealth uygulamasını yüklemenizi ister. Kurulumun geri kalanı bu uygulamada gerçekleşir.

Kurulumda bir Google hesabı saklanıyor ve akıllı saatin birçok ayarı devralmasına izin veriyor. Yazılım ayrıca uygun uygulamaları da öneriyor. Örneğin mesaj gönderme gibi yetkiler de atanmalıdır.

Kurulum sürecinin sonunda, yazılım akıllı saat için kullanım ipuçlarını görüntüler. Bu işlem önce akıllı telefon uygulamasında, ardından da akıllı saatin kendisinde yapılıyor. OHealth uygulaması yalnızca Watch 2'yi kurmak için kullanılmıyor, aynı zamanda ayarları değiştirmenize ve tüm ölçümleri ve ek verileri görüntülemenize de olanak tanıyor.

Uygulama üç bölüme ayrılmıştır: Sağlık, Fitness ve Cihaz. Sağlık, toplanan tüm sağlık verileri için bir gösterge paneli görevi görür. Günlük aktivite belirgin bir şekilde görüntülenir. Bunun altında, kutucuklar halinde görüntülenen kalp atış hızı, uyku ve stres gibi diğer alanlar yer alır. Kutucuklara basıldığında ilgili alt menü açılır.

Fitness bölümünde, uygulama üzerinden antrenman seansları başlatılabiliyor. Ayrıca koşu ve yürüyüş için antrenman verilerine erişim sağlar.

Tüm ayarlar Cihaz bölümünde bulunabilir. Örneğin saat kadranları buradan değiştirilebilir. OnePlus çok çeşitli ücretsiz saat yüzleri sunar. Akıllı saat üzerindeki kutucukların içeriği ve düzeni de buradan değiştirilebilir.

Bildirimler, sağlık ölçümleri, ekran parlaklığı veya her zaman açık ekran ayarları da uygulama üzerinden değiştirilebilir. Çalar saatin ayarlanması, düğme ataması veya enerji tasarrufu modunun açılması gibi bazı değişiklikler yalnızca saatin kendisi aracılığıyla yapılabilir.

Watch 2, 1,43 inç ekran, kurma kolu ve düğme aracılığıyla çalıştırılıyor. Kurma kolu döndürülebilse de, bu herhangi bir şeyi tetiklemiyor. Tepeye basit bir basış uygulamaya genel bakışı açar. Herhangi bir menüden kurma koluna basmak sizi saat kadranına geri götürür. Çift basış son kullanılan uygulamayı, uzun basış ise sesli asistanı açar.

Düğmeye basmak sizi fabrika ayarlarındaki eğitim menüsüne götürür. Google Wallet'ı açmak için çift basın. Kapatma menüsü uzun bir basışla çağrılır. Düğme atamaları akıllı saat menüsünden değiştirilebilir.

Ekranı yanlara doğru kaydırmak sizi çeşitli kutucuklara götürür. Günlük aktivite, uyku, kalp atış hızı, stres, spor, takvim, zamanlayıcı ve hava durumu kutucuklarda gösterilir. Kutucukların içeriği ve sırası özelleştirilebilir.

Yukarıdan aşağıya doğru kaydırıldığında ayarlara, uyku süresine veya uçuş moduna erişim sağlayan kısa menü açılır. Aşağıdan yukarıya doğru kaydırıldığında bildirimlerin listelendiği ve uygulamaya göre sıralandığı mesaj menüsü açılır.

Aramalar ve bildirimler - Tam klavyeli Watch 2

Watch 2'nin mikrofonu ve hoparlörü vardır ve arama yapmak için de kullanılabilir. Ancak kendi veri bağlantısını kuramadığı için eşleştirilmiş bir akıllı telefonun her zaman Bluetooth menzili içinde olması gerekir.

Çağrı kalitesi iyi. Her iki tarafın sesleri net bir şekilde iletiliyor, ancak genel iletişim iki akıllı telefon arasında olduğundan biraz daha sessiz. Watch 2, akıllı telefondaki veya eşleştirilmiş Google hesabındaki tüm kişileri görüntüler. Ayrıca posta kutusuna, arama listelerine ve manuel girişler için bir tuş takımına erişim sunuyor.

Hangi uygulamaların bildirim göndermesine izin verileceği akıllı telefon uygulaması üzerinden seçilebiliyor. Mesajların aktarımı testte sorunsuz çalıştı. Watch 2 görüntüleri ve emojileri görüntüleyebiliyor.

Yanıtlar emoji, ses girişi veya tam bir klavye ile mümkündür. Akıllı saat üzerindeki girişler sorunsuz ve büyük ölçüde hatasız. WhatsApp Play Store üzerinden yüklenebiliyor. Özel uygulama sayesinde, sesli mesajlar akıllı saat üzerinden gönderilebilir ve dinlenebilir. Bu aynı zamanda sadece cevap vermeyi değil, yeni sohbetler başlatmayı da mümkün kılıyor.

Sesli asistan - Watch 2'de Google Assistant veya Amazon Alexa

Watch 2 standart olarak Google Asistan ile birlikte geliyor. Ancak Amazon Alexa da Play Store üzerinden akıllı saate yüklenebiliyor. Girişler güvenilir ve hızlı bir şekilde algılanıyor. Yanıtlar hoparlör üzerinden veriliyor ve ekranda görünüyor.

Dijital asistanlar menü üzerinden, bir düğmeye basarak veya - sadece Google Assistant ile - seslenerek başlatılabilir.

Sağlık ve fitness - Health Connect bağlantılı OnePlus

OnePlus Watch 2 nabız, kandaki oksijen doygunluğu ve stres gibi olağan vücut değerlerini ölçer. Kan basıncı akıllı saat tarafından ölçülemez, sıcaklık ölçümü de eksiktir.
Nabız ve oksijen doygunluğu için sınır değerler belirlenebiliyor. Bu değerler aşılırsa saat bir alarm verir.

Akıllı saat, Heath Connect aracılığıyla Google Fit ve diğer uygulamalarla bağlanabilir ve ölçülen değerleri kullanılabilir hale getirebilir. Diğer sağlayıcıların hesaplarıyla doğrudan bağlantı mümkün değildir.

Etkinlik hedefleri - İzle 2 bilgi konusunda eksikler

Hem Watch 2 hem de OHealth uygulaması günlük aktivite hedeflerindeki ilerleme hakkında bilgi veriyor. Dört hedef; atılan adım, yakılan kalori, antrenman süresi ve saat başına etkinliktir. İlerleme, farklı renklerdeki dairelerin kapatılması ve bir sayı ile gösterilir. Sayının birimi yalnızca kutucuk etkinleştirildiğinde görüntülenir.

Hedefler bireyselleştirilebilir. Ancak genel olarak uygulama çok az bilgi sağlıyor. Katedilen mesafe, tırmanılan katlar veya benzeri herhangi bir bilgi yok. İstenirse, bir hedefe ulaşıldığında bir açılır pencere sizi bilgilendirir. Saat ayrıca uzun süre oturduğunuzu tespit ederse sizi egzersiz yapmaya yönlendirebilir.

Kalp atış hızı, kalp ritmi ve kan oksijen satürasyonu

Watch 2'nin kalp atış hızı ve kandaki oksijen doygunluğu için ölçülen değerleri daha iyi değerlendirmek için bunları referans cihazlarınkilerle karşılaştırıyoruz. Kalp atış hızını ölçmek için bir Polar H10 göğüs kayışı kullanılmıştır. Dinlenme kalp atış hızını ölçerken, her iki cihazın değerleri dakikada sadece bir atımla ayrılır.

Bir bisiklet sürüşü sırasında üç farklı zamanda güç nabız hızını ölçtük. Üç ölçüm arasındaki ortalama fark yüzde 4,61 idi. Watch 2'nin değerleri her zaman göğüs kayışınınkilerden daha düşüktür.

Kan oksijen satürasyonu ölçümleri daha da doğrudur. Bir Braun nabız oksimetresi 1 referans cihaz olarak kullanılır. Üç ölçümden elde edilen ortalama sapma sadece yüzde 0,68'dir. Sapmalar varsa, akıllı saatin değerleri referans cihazın değerlerinin altındadır.

Uyku takibi - Horlama algılamalı OnePlus

OnePlus Watch 2 uyku takibi de yapabiliyor. Uykuda geçirilen toplam süreyi kaydeder ve bunu hafif, derin ve REM uykusu olarak ayırır. Uyanma süreleri de güvenilir bir şekilde tespit ediliyor. Her aşama için toplam uyku süresi ve oranı gösterilir. Değerler ayrıca ideal değerlere göre de ayarlanır.

Yazılım sadece bir gece için değil, haftalar, aylar ve hatta yıllar için de değerler sağlayabilir. İstenirse, akıllı saat geceleri kalp atış hızını ve kandaki oksijen doygunluğunu da ölçebilir. Bu, solunum problemleri riski hakkında bilgi sağlayacaktır.

Akıllı telefon yakındaysa ve eşleştirilmişse, uygulama geceleri ortam gürültüsünü de ölçebilir. Uygulama horlamayı da kaydedebilmelidir. Watch 2 standart olarak bir akıllı çalar saat ile birlikte gelmiyor.

Eğitim kaydı - 2 parçayı otomatik olarak izleyin

Watch 2 100'den fazla sporu takip edebilir. Takibin kapsamı seçilen spora bağlı olarak değişir. Jogging yaparken, akıllı saat yalnızca mesafeyi, zamanı ve kalp atış hızını değil, aynı zamanda koşu duruşunun bir değerlendirmesini de görüntüler.

Dağcılık yaparken, tırmanış irtifası ve kümülatif tırmanış ve iniş değerleri görüntülenir. Watch 2 ayrıca antrenman ilerlemesi hakkında bilgi verir ve dinlenme süreleri için önerilerde bulunur. Watch 2 yürüme, koşma, bisiklete binme, yüzme ve kürek makinesi veya eliptik antrenör ile yapılan egzersizleri otomatik olarak tanıyabilir. Bu işlev her spor için ayrı ayrı etkinleştirilebiliyor ve testte çok iyi çalıştı.

Her spor için belirli mesafeler, süreler veya yakılan kaloriler gibi bireysel antrenman hedefleri belirlenebilir. Ancak saat, "Yağ yakmak için koşu" dışında herhangi bir antrenman planı sunmuyor.

Antrenman rotaları içe veya dışa aktarılamıyor. Ancak, bu işlev için Playstore'dan Strava veya Komoot gibi uygulamalar yüklenebilir.

GPS ve navigasyon - Watch 2'de çift bantlı GNSS ve Google Haritalar

OnePlus, Watch 2'yi tüm yaygın çift bant sistemlerini destekleyen bir uydu bağlantısıyla donattı. Testte, Watch 2 hızlı bir şekilde bağlantı buldu ve herhangi bir kopma yaşamadık. Garmin Venu 2 ile birlikte bisiklet sürerken her iki akıllı saat de benzer mesafe değerleri verdi.

Google Maps, Watch 2 ex-works'e yüklenmiştir. Hem harita ekranı hem de oklar kullanılarak navigasyon mümkündür. Navigasyon saatten başlatılabilir. Ancak eşleştirilmiş bir akıllı telefon yakınlarda olmalıdır. GPS verilerini dışa aktarmak mümkün değildir.

GNSS testi: Garmin Venu 2
GNSS testi: Garmin Venu 2
GNSS testi: OnePlus Watch 2
GNSS testi: OnePlus Watch 2

Ekran - OnePlus ile en yüksek parlaklık yok

Alt piksel yapısı
Alt piksel yapısı

OnePlus, Watch 2'ye 1,43 inçlik yuvarlak bir AMOLED ekran yerleştirdi. Nispeten kalın ekran kenarları günlük kullanımda neredeyse hiç fark edilmiyor, sadece parlak bir arka planda belirginleşiyor. Panel 326 PPI çözünürlük sunuyor ve içeriği net bir şekilde gösteriyor. Maksimum parlaklık da günlük kullanımda etkileyici. Ortam ışığı sensörü etkinken maksimum 593 cd/m² ölçtük.

Sensör olmadan Watch 2, 583 nit ile neredeyse aynı parlaklığa ulaşıyor. Bu, güneş ışığında bile iyi okunabilirlik için yeterli. Bu da Watch 2'yi aşağı yukarı şu modellerle aynı seviyeye getiriyor Huawei Watch 4 Pro ve Xiaomi Watch 2, ikisi de biraz daha parlaktır. Bu Samsung Galaxy Watch6 1897 cd/m² ile üç kat daha parlaktır.

Ölçümlerimiz sırasında 121 Hz frekansında bir ekran titremesi de fark ettik. Watch 2'nin her zaman açık ekranı, seçilen saat kadranı ile koordineli olduğu için başarılıdır. İşlev, akıllı saatin geceleri yanmaması için de programlanabiliyor.

OnePlus Watch 2Xiaomi Watch 2 ProGoogle Pixel Watch 2 LTESamsung Galaxy Watch6 44mmHuawei Watch 4 Pro
Response Times
PWM Frequency
121
80
-34%
120
-1%
60
-50%
72
-40%
Screen
15%
53%
220%
11%
Brightness middle
593
684
15%
907
53%
1897
220%
660
11%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
-10% / -10%
26% / 26%
85% / 85%
-15% / -15%

* ... smaller is better

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 121 Hz

The display backlight flickers at 121 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 121 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17788 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Performans ve çalışma zamanı - OnePlus iki işletim sistemine güveniyor

Watch 2'de Qualcomm'un Snapdragon W5 Gen 1 SiP. OnePlus ayrıca MCU (BES2700BP) olarak ikinci bir çip daha takmaktadır. Bunun amacı, ayarlanmış saat yüzlerinin Snapdragon'un gücüne ihtiyaç duymadan AoD'de çalışmasını sağlamaktır.

Ancak bu işlev yalnızca resmi OnePlus saat kadranları tarafından desteklenmektedir. AoD ve saat kadranı arasında geçiş yaparken küçük bir takılma ile geçiş netleştirilir. "Animasyon güçlendirici" kullanılırsa, bu takılma ortadan kalkıyor, ancak pil ömrü önemli ölçüde azalıyor. Günlük kullanımda, Watch 2 çok sorunsuz ve istikrarlı bir şekilde çalışıyor, uygulamalar hızlı bir şekilde başlıyor.

OnePlus, Watch 2'ye 32 GB bellek ve 2 GB RAM yerleştirmiştir. RTOS için 4 GB bellek daha mevcuttur. Bu, saati AoD ve enerji tasarrufu modunda çalıştıran sistemdir.

Watch 2 kıyaslamalarda çok iyi bir performans sergiliyor. OnePlus, W5 Gen 1'i ayarlayarak iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor; örneğin akıllı saat Octane kıyaslamasını da geçiyor, Xiaomi'nin Watch 2 Pro'su ve Mobvoi TicWatch Pro 5sayesinde nominal olarak daha güçlü olan W5+ Gen 1 SiP.

Octane V2 - Total Score
OnePlus Watch 2
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (samsung browser 3.0)
4082 Points
Average Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1
  (4062 - 4082, n=2)
4072 Points 0%
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
4062 Points 0%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
4014 Points -2%
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (samsung browser 2.2.0)
3710 Points -9%
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
2575 Points -37%
Sunspider - 1.0 Total Score
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
1484 ms * -54%
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 2.2.0)
1251.7 ms * -30%
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Brwoser 3.0)
983.4 ms * -2%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
981.9 ms * -2%
Average Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1
  (966 - 983, n=2)
975 ms * -1%
OnePlus Watch 2
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (samsung browser 3.0)
966.3 ms *
Mozilla Kraken 1.1 - Total
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
14711.3 ms * -37%
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (samsung browser 2.2.0)
10917.6 ms * -2%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
10785.6 ms * -1%
OnePlus Watch 2
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (samsung browser 3.0)
10703 ms *
Average Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1
  (10156 - 10703, n=2)
10429 ms * +3%
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
10155.7 ms * +5%
Speedometer 2.0 - Result
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
13.28 runs/min +9%
Average Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1
  (12.2 - 13.3, n=2)
12.7 runs/min +4%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
12.56 runs/min +3%
OnePlus Watch 2
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
12.19 runs/min
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 2.2.0)
11 runs/min -10%
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
8.4 runs/min -31%

* ... smaller is better

Pil ömrü - Watch 2 yeni WearOS pil kralı

Watch 2'nin pil kapasitesi 500 mAh. Pil ömrü söz konusu olduğunda, OnePlus'ın iki işlemci ve işletim sistemi için harcadığı çaba karşılığını veriyor. Tüm ölçümler sürekli aktif olduğunda, ayrıca gün boyunca her zaman açık ekran ve otomatik antrenman algılama özelliği sayesinde, Watch 2 şarj edilmeden önce üç gün ve iki gece boyunca dayanıyor. Akıllı saat 40 dakikalık antrenmanı takip etti.

Her zaman açık ekran devre dışı bırakılır ve aynı şekilde kullanılırsa, saat testte bir gün ve bir gece daha uzun süre dayanıyor. Watch 2 ayrıca hızlı şarj oluyor. Şarj pedinde beş dakika beklemek, şarj seviyesini yüzde 10'dan yüzde 30'a çıkarmak için yeterli. Yüzde 10'dan yüzde 75'e şarj etmek 18 dakika sürüyor. Watch 2 30 dakikanın altında tamamen şarj oluyor. Testte 33 watt'lık bir şarj cihazı kullandık.

Akıllı saatin Qi kablosuz şarjı desteklememesi çok yazık. Bununla birlikte, şarj pedinin bir USB-C girişine sahip olması güzel, böylece kabloyu kendiniz seçebilir ve arızalıysa değiştirebilirsiniz.

Artılar

+ pürüzsüz performans
+ uzun pil ömrü
+ geniş fonksiyon yelpazesi

Eksiler

- lTE sürümü yok
- birkaç sağlık ölçümü

Karar - OnePlus Watch 2 çok yönlü bir cihaz

İncelemede: OnePlus Watch 2, OnePlus Almanya tarafından sağlanan test cihazı.
İncelemede: OnePlus Watch 2, OnePlus Almanya tarafından sağlanan test cihazı.

OnePlus'ın ürün yelpazesinde yalnızca bir akıllı saat var, ancak sunabileceği çok şey var. Watch 2, yüksek kaliteli malzemeleri ve iyi işçiliği ile göz dolduruyor.

WearOS sayesinde uygulama yelpazesi oldukça geniş ve OnePlus, işletim sisteminin en büyük zayıflığı olan pil ömrünün üstesinden gelmeyi başarmış. Tam işlevsellik ile ara şarj olmadan üç ila dört günlük kullanım mümkündür, bu da Watch 2'nin aşağıdaki rakiplerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir Samsung Galaxy Watch6, Google Pixel Watch 2ve Xiaomi Watch 2 Pro.

Sadece Mobvoi TicWatch Pro 5 yaklaşıyor, ancak OnePlus Watch 2 karşılaştırıldığında çok daha sorunsuz çalışıyor. Ayrıca, günlük kullanımda iyi ses kalitesi ve kapsamlı yanıt seçeneklerinin yanı sıra vücut değerlerini hassas bir şekilde ölçmesi ve kapsamlı spor takibi ile de etkileyicidir.

OnePlus, oldukça kapsamlı bir genel paket sunuyor. Watch 2, günlük yaşamda olduğu kadar spor sırasında da ikna edici ve nihayet daha uzun ömürlü.

Bununla birlikte, hala iyileştirme için yer var. Bir LTE modeli ve üçüncü taraf sağlayıcılar olmadan rotaları içe ve dışa aktarma yeteneği görmek istiyoruz. Diğer akıllı saatler, örneğin Samsung Galaxy Watch6 ve Huawei Watch Dkan basıncını da ölçebilir.

Fiyat ve bulunabilirlik

OnePlus Watch 2'nin fiyatları 329 avro RRP'den başlıyor. OnePlus akıllı saati kendi çevrimiçi mağazasında satıyor, ancak Amazon gibi diğer perakendeciler de satışa sunuyor.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > OnePlus Watch 2 Akıllı Saat incelemesi - WearOS'a rağmen pil kahramanı
Benedikt Winkel, 2024-05- 4 (Update: 2024-05- 4)