Notebookcheck Logo

Sharge ICEMAG kablosuz güç bankası uygulamalı inceleme: Yeni iPhone'unuzu aydınlatın

Hareket halindeyken aktif iPhone soğutması. Sharge'ın en son güç bankası, yeni iPhone'lar için Apple'un MagSafe'i ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bu çizgideki çoğu kablosuz şarj aksesuarının aksine, kendi aktif fanını ve önyükleme için RGB aydınlatmasını içeriyor. Oyun bilgisayarı benzeri yapısı ICEMAG'i hareket halindeyken ideal iPhone şarj arkadaşı yapabilir mi?

Sharge, ICEMAG'ı"aktif soğutmalı MagSafe için dünyanın ilk güç bankası" olarak tanıtıyor. Buna göre, bir güç bankası satın almayı düşünenler için ideal bir başlangıç aksesuarı olabilir RedMagic oyun akıllı telefonu; yine de, gadget açıkça esas olarak aşağıdakilerle kullanılmayı amaçlamaktadır iPhone'lar . 12 için 15 nesiller.

Aynı zamanda markanın en son şeffaf tasarımlı aksesuarıdır ve alt kenarına doğru iç kısımlarının bir kısmını (USB tip-C portunun içi dahil) gösteren şeffaf bir pencere ile süslenmiştir.

Güç bankasının geri kalanı, kolay bir tutuş sağlayan ve estetiğinin geri kalanıyla uyumlu olan beyaz bir plastikle (şimdiye kadar öyle olmasa da zamanla kirlenebilir) tamamlanmıştır.

Kablosuz Şarj Testi

ICEMAG'ın tasarımı tıpkı RAVPOWER kablosuz güç bankası en sevdiklerimden biri oldu iPhone 12 aksesuarlarını inceledikten sonra. Ancak bu durum, bir aksesuara geçtiğimde daha da büyük bir hayal kırıklığı yarattı 13 Pro ve aksesuar, daha büyük kamera kamburu nedeniyle eskisi gibi arkasına tam olarak oturmadı.

Hala birlikte çalışıyorlar, ancak yalnızca içerik tüketimi için iPhone'u yatay modda havada tutmak istiyorsanız. Yine de, 13 Pro'ya yükseltme yaptığım için pişmanlık duymamın birçok nedeninden sadece biri bu: ikinci bir kablosuz güç bankası bu şeyle tam olarak uyumlu olmayacaktır.

Ancak neyse ki ICEMAG, 13 Pro'nun alt kenarında küçük bir çıkıntı olsa da üçlü arka kameraların altına mükemmel bir şekilde oturuyor.

Bana öyle geliyor ki, kapladığı alan, tam da bir Pro Max aksine. Yine de, güç bankasının daha küçük iPhone ile nasıl çalıştığından memnunum, çünkü cihaz için oldukça büyük bir tutma yeri görevi görüyor.

Mıknatısları en az rakibi RAVPOWER kadar güçlü ve iPhone'u sadece yeni güç bankasıyla tutabilmemi sağladı.

Yine de, MagSafe uyumlu olmadığı sürece, cihazda bir kılıf olsaydı bu numara başarısız olabilirdi.

Sharge aksesuarı aynı zamanda bir Samsung Galaxy S23 Ultrabu durumda manyetik etki çok daha zayıf olsa da.

Wired Charging Test

ICEMAG ayrıca bir cihazı 20 W'a kadar şarj edebilen bir USB tip-C bağlantı noktasına sahiptir ve bu bağlantı noktası tahmin edilen maksimum hıza yakın bir hızda çalışır:

Aksesuar aynı zamanda geçişli şarjı da destekleyebilmektedir; bu sayede %0'dan bile kendini tekrar çalıştırırken kablosuz şarj cihazı olarak işlev görmeye devam edebilmektedir.

Son olarak, kendisini 20W'a kadar şarj edebiliyor. Tipik 10.000mAh kapasitesi, kuzeni gibi bunu yapmanın yaklaşık 3 saat 40 dakika sürdüğü anlamına gelir Shargeek 170 tahmin ediliyor.

Ancak, bu konudaki makalemizi okuyanların çoğu, RGB özellikli olarak da derecelendirilen entegre fanıyla ilgilenebilir. Her iki işlevin de iyi çalıştığını, aydınlatmanın bir dizi renk arasında geçiş yaptığını gördüm.

Her ne kadar eğlenceli olsa da, iPhone'un ICEMAG'ın şarj pedine yerleştirildiği andan itibaren ve tüm şarj süresi boyunca dönen fanın duyulabilir olduğunu inkar etmek mümkün değil.

Baş ağrısına neden olmasa da (ki benim deneyimlerime göre bu çok şey ifade ediyor) biraz vınlama gibi. Android Ses Ölçer uygulaması ile yapılan bazı sıradan testler, 48 desibele (dB) kadar çıkabildiğini gösteriyor ki bu, eğer doğruysa, Sharge tarafından tahmin edilen 25dB maksimum seviyeyi aşıyor.

Öte yandan, tam bir şarj seansından sonra bile aksesuarı gerçekten serin tutuyor gibi görünüyor.

Conclusion

Sharge ICEMAG güç bankası incelemesi
Sharge ICEMAG güç bankası incelemesi

Sonuç olarak, ICEMAG güç bankasını test etmekten keyif aldığımı söylemeliyim. " 8.000 rpm" soğutma sistemi, reklamı yapılandan (daha doğrusu Samsung amiral gemisi bir akıllı telefonun algıladığından) daha yüksek ses çıkarıyor ve bu da bir seyahat aracı olarak kullanımını sorgulatıyor. Toplum içinde dikkat çekebilir (muhtemelen bir akıllı telefonun tamamını nasıl aldığınızı merak eden insanlardan) PC kasası ancak bence bu bariz tutarsızlığı telafi eden başka avantajları da var.

Hem yanması hem de ses çıkarması, normalden daha benzersiz ve potansiyel olarak daha iyi bir kablosuz şarj deneyimi sağlıyor, çünkü uzaklaşmadığınızdan ve cihazınızı cebinizde bırakmadığınızdan emin olmak çok kolay akıllı telefon bu tür diğer aksesuarlarda olduğu gibi, şarj cihazına doğru yerleştirilmediği için açılmıyor.

Ayrıca, odanın diğer ucundan cihazımın hala şarj olup olmadığını kontrol etmek için yukarı bakabilmek de güzel. Bununla birlikte, bu aksesuarın bir şarj cihazı olarak tasarlanmamış olması neredeyse utanç verici şarj standı onun yerine. Öte yandan, taşınabilirlik seçeneği bu deneyimi biraz daha eğlenceli hale getiriyor. Buna göre, yeni bir manyetik şarj aksesuarı istiyorsanız ve belki de toplu taşıma araçlarında insanları rahatsız etme riskini önemsemiyorsanız, ICEMAG güç bankası tam size göre.

Fiyat ve bulunabilirlik

Şu anda adresinde Sharge'dan temin edilebilir veya Amazon 'da bu yazının yazıldığı sırada 59,99 ABD Doları fiyatla satılmaktadır.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Sharge ICEMAG kablosuz güç bankası uygulamalı inceleme: Yeni iPhone'unuzu aydınlatın
Deirdre O'Donnell, 2023-11-11 (Update: 2023-11-11)