Notebookcheck Logo
Xiaomi Poco X8 incelemesi

Xiaomi Poco X8 Akıllı Telefon İncelemesi – Pil Ömrü ve Ekran Açısından Muhtemelen 2026'nın En İyi Fiyat-Performans Telefonu

İyi ve uygun fiyatlı mı?

Xiaomi, Poco X8 ile parlak 120Hz AMOLED ekranı, büyük bataryası ve hızlı şarjıyla etkileyen, uygun fiyatlı bir orta segment telefonu bir kez daha sunuyor. Ancak diğer alanlarda maliyet kısıntıları kendini belli ediyor – üstelik rakipler de boş durmuyor...
Florian Schmitt, 👁 Florian Schmitt (Çeviren DeepL / Ninh Duy) Yayınlandı 🇺🇸 🇳🇱 ...
5G Android ARM Review Snippet Smartphone

Xiaomi Poco X8 hakkında son karar

Poco X8, incelememizde oldukça karmaşık bir izlenim bırakıyor: IP69K sertifikası da dahil olmak üzere yüksek dayanıklılığı, TÜV ve SGS'den aldığı çok sayıda sertifika ve harika pil ömrü sayesinde 2026 modeli, kendisini açık hava etkinlikleri için şık bir yol arkadaşı olarak açıkça konumlandırıyor. Çok parlak AMOLED ekranıyla birlikte Xiaomi telefonun tercih edilmesini sağlayacak bazı güçlü yönleri var; ancak performans söz konusu olduğunda bazı tavizleri kabul etmek gerekiyor.

Xiaomi, ana kamerada da maliyetleri kısmak zorunda kalmış: Görüntü kalitesi, özellikle düşük ışık koşullarında zayıf.

Öte yandan, uzun süreli güncelleme desteği orta segmentin genelinde hâlâ standart değil. Xiaomi bu konuda etkileyici bir performans sergiliyor ve uluslararası kullanım için de geniş bir hücresel frekans bandı yelpazesi sunuyor.

Kasada yoğun plastik kullanımı bir zevk meselesi ve sınırlı performans ile yavaş internet de rakiplerine kıyasla sorun teşkil edebilir.

Bir not daha: Xiaomi Poco X8, Redmi Note 17 Pro 5G'ye çok benziyor, ancak daha fazla RAM içeren farklı depolama yapılandırmaları sunuyor. Ayrıca geniş açılı kamera ve eSIM desteği de bulunmuyor. Öte yandan, inceleme cihazımız Redmi telefondan önemli ölçüde daha ucuz.

Artılar

+ parlak 120 Hz AMOLED ekran
+ çok uzun pil ömrü
+ 67 watt hızlı şarj
+ IP69K korumasıyla dayanıklı
+ altı yıl güvenlik güncellemesi
+ uygun fiyat

Eksiler

- düşük performans
- düşük ışıkta düşük kamera kalitesi
- ultra geniş açılı kamera yok
- yavaş Wi-Fi ve USB
- eSIM desteği veya microSD yuvası yok
- işletim sisteminde reklamlar
- PWM titremesi

Fiyat ve bulunabilirlik

Xiaomi Poco X8, şimdiden 340 ABD dolarının hemen altında bir fiyata satışta.

Amazon Logo
  • $349.99
    XIAOMI Poco X8 PRO 5G Ai (Compatible with Tmobile Mint Tello & Global) (256GB + 8GB) 6.59" 50MP Gamers Phone NFC Dual sim Unlocked Model 2511FPC34G Liberado (Black)
  • $517.99
    XIAOMI Poco X8 PRO MAX 5G Ai (Compatible with Tmobile Mint Tello & Global) (512GB + 12GB) 6.83" 50MP Gamers Phone NFC Dual sim Unlocked Model 2602BPC18G Liberado (Black)
  • $384.00
    XIAOMI Poco X8 PRO 5G Ai (Compatible with Tmobile Mint Tello & Global) (256GB + 8GB) 6.59" 50MP Gamers Phone NFC Dual sim Unlocked Model 2511FPC34G Liberado (White)

Teknik Özellikler

Xiaomi Poco X8 (Poco X8 Seri)
İşlemci
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 8c/8t, 4 x 2.4 GHz ARM Cortex-A78, 4 x 1.9 GHz ARM Cortex-A55, Cortex-A78/A55
Grafik kartı
Qualcomm Adreno 710
Bellek
8 GB 
Görüntü
6.83 inç 19.4:9, 2772 x 1280 pixel 447 PPI, AMOLED, parlak: evet, 120 Hz
Harddisk
256 GB UFS 3.1 Flash, 256 GB 
, 213 GB Boş
Bağlantılar
1 USB 2.0, 1 Kızılötesi, 1 Parmak izi okuyucu, NFC, Parlaklık Sensörü, Alıcılar: compass, light, proximity, gyroscope
Network
802.11 a/b/g/n/ac (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 5.1, 2G (850/​900/​1800/​1900), 3G (B1/​B2/​B4/​B5/​B8), 4G (B1/​B2/​B3/​B4/​B5/​B7/​B8/​B18/​B19/​B20/​B26/​B28/​B38/​B40/​B41/​B42/​B48/​B66/​B71), 5G (n1/​n2/​n3/​n5/​n7/​n8/​n20/​n26/​n28/​n38/​n40/​n41/​n48/​n66/​n71/​n77/​n78) , Dual SIM, LTE, 5G, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 8.6 x 163.5 x 78.3
Batarya
8340 mAh Lithium-Ion, 67 Watt charging, 22.5 Watt wired reverse charging
Şarj etme
hızlı şarj / Quickcharge
İşletim sistemi
Android 16
Kamera
Birincil Kamera: 50 MPix f/​1.8, phase shift AF, OIS, Dual LED flash, Videos @1080p/​30fps (camera 1); 2.0MP, depth sensor (camera 2)
İkincil Kamera: 16 MPix f/​2.4, Videos @1080p/​30fps
Ek özellikler
Hoparlörler: stereo speakers (hybrid), USB-C cable, SIM tool, bumper, 12 Ay Garanti, IP68/​IP69K certified, , fansız, su geçirmez
Ağırlık
223 g
Fiyat
320 Euro
Not: Üretici, benzer özelliklere sahip ekran panelleri, sürücüler veya bellek çubukları dahil olmak üzere farklı tedarikçilere ait bileşenler kullanabilir.

 

Kasa – Sağlam Xiaomi telefonda bol miktarda plastik

Poco telefon, yuvarlatılmış köşeleriyle oldukça klasik bir tasarıma sahip. İnceleme cihazımızın beyaz arka yüzeyinde, vidaların görülebildiği şeffaf plastik bir katmanın altında çeşitli dokular yer alıyor. Koyu gri ve turuncu renk seçenekleri ise bu endüstriyel görünümü biraz daha sade bir şekilde sunuyor.

Poco X8, IP68 ve IP69K derecelerine sahip. TÜV SÜD, iki metreye kadar derinlikte 72 saat boyunca suya dayanıklılığı onaylıyor. Ayrıca, üç metreye kadar yükseklikten granit üzerine düşmelere dayanıklılığı kapsadığı belirtilen bir SGS sertifikası da bulunuyor. 

Üreticiye göre batarya da laboratuvarda eksi 40 ile artı 75 santigrat derece arasında değişen zorlu koşullara tabi tutulmuş.

Xiaomi Poco X8 incelemesi
Xiaomi Poco X8 incelemesi
Xiaomi Poco X8 incelemesi
Xiaomi Poco X8 incelemesi
Xiaomi Poco X8 incelemesi
Xiaomi Poco X8 incelemesi
Xiaomi Poco X8 incelemesi
Xiaomi Poco X8 incelemesi

Boyut karşılaştırması

❌
164.4 mm 78.2 mm 8.6 mm 210 g163.5 mm 78.3 mm 8.6 mm 223 g163.45 mm 78.27 mm 8.6 mm 223 g164.2 mm 77.4 mm 7.3 mm 182 g162.33 mm 74.42 mm 8.4 mm 185.5 g148 mm 105 mm 1 mm 1.5 g

Özellikler – 12 GB'a kadar RAM'e sahip Poco telefon

Telefon, her ikisi de 256 GB UFS 3.1 depolama alanıyla eşleştirilmiş 8 GB veya 12 GB RAM seçenekleriyle sunuluyor. microSD kart okuyucu bulunmuyor.

Diğer özellikler, bu fiyat aralığında bekleyeceğiniz türden: elektronik pusula, NFC, kızılötesi verici ve USB OTG mevcut. 

Ne kablolu görüntü çıkışı sunan hızlı bir USB 3 bağlantı noktası ne de WiFi 7 mevcut. Ekran, Miracast aracılığıyla kablosuz olarak yansıtılabiliyor. Kablolu veri aktarımları ise oldukça yavaş.

Yazılım – Uygun fiyatlı orta segment telefon için uzun vadeli güncellemeler

Android 16 cihazda önceden yüklü olarak geliyor. Test sırasında güvenlik yamaları Ağustos 2026 tarihliydi ve dolayısıyla hâlâ makul ölçüde günceldi. 

Xiaomi Security Center'a göre, 2032'ye kadar, yani piyasaya sürülmesinden itibaren altı yıl boyunca yaklaşık üç ayda bir güncelleme bekleniyor. Ayrıca Android 21'e kadar beş yeni Android sürümü de vadediliyor. 

Ne yazık ki işletim sisteminde reklamlar görünmeye devam ediyor.

Sürdürülebilirlik

Xiaomi, çevresel ayak izine ilişkin güvenilir veriler sunmuyor. Üretici yalnızca ESG önlemlerine işaret ediyor: plastik içermeyen ambalajlar, daha düşük CO₂ emisyonlu demir yolu ve deniz taşımacılığı ve kullanıcıların kendi cihazlarını onarmasına yönelik bir program.

İletişim ve GNSS – WiFi 7 desteği olmayan Xiaomi akıllı telefon

Xiaomi, 6 GHz destekli hızlı WiFi sunmuyor; bunun yerine yalnızca temel bir anten kurulumuna sahip WiFi 5 sunuyor. Bu da yalnızca yaklaşık 350 MBit/s hızlara olanak tanıyor. Benzer fiyatlı bazı rakipler bu konuda önemli ölçüde daha hızlı.

5G'nin yanı sıra birçok LTE frekansı da destekleniyor; dolayısıyla telefon seyahatlerde kullanım için de oldukça uygun. Testimizde sinyal alımı iyi, ancak zorlu koşullarda her zaman tamamen kararlı değil.

Networking
Xiaomi Poco X8
802.11 a/b/g/n/ac
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
335 (min: 305) MBit/s ∼21%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
353 (min: 314) MBit/s ∼20%
Xiaomi Poco X7
802.11 a/b/g/n/ac/ax
iperf3 transmit AXE11000
398 (min: 193) MBit/s ∼61%
iperf3 receive AXE11000
377 (min: 187) MBit/s ∼55%
Nothing Phone (4b)
802.11 a/b/g/n/ac/ax
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
509 (min: 471) MBit/s ∼32%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
435 (min: 391) MBit/s ∼25%
Motorola Moto G77
802.11 a/b/g/n/ac
iperf3 transmit AXE11000
279 (min: 169) MBit/s ∼43%
iperf3 receive AXE11000
342 (min: 251) MBit/s ∼50%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
802.11 a/b/g/n/ac
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
362 (min: 347) MBit/s ∼22%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
340 (min: 319) MBit/s ∼19%
Ortalama 802.11 a/b/g/n/ac
 
iperf3 transmit AXE11000
337 (min: 10.5) MBit/s ∼51%
iperf3 receive AXE11000
330 (min: 20.1) MBit/s ∼48%
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
343 (min: 304) MBit/s ∼21%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
350 (min: 328) MBit/s ∼20%
Sınıf ortalaması Smartphone
 
iperf3 transmit AXE11000
655 (min: 52.5) MBit/s ∼100%
iperf3 receive AXE11000
689 (min: 52.2) MBit/s ∼100%
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
1615 (min: 316) MBit/s ∼100%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
1763 (min: 328) MBit/s ∼100%
0100200300Tooltip
Xiaomi Poco X8; iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U; iperf 3.21, 5 GHz: Ø335 (305-351) MBit/s
Xiaomi Poco X8; iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U; iperf 3.21, 5 GHz: Ø353 (314-380) MBit/s

Uydu konumlandırması için Poco X8, tek bantlı GNSS kullanıyor ve açık havada konumumuzu yaklaşık üç metrelik doğrulukla hızla belirliyor. 

Garmin Venu 2 ile karşılaştırmalı bir gerçek dünya testinde Xiaomi telefon makul ölçüde doğru sonuçlar veriyor, ancak bizi sürekli olarak izlenen rotanın biraz dışında gösteriyor. Yine de bu sapma kabul edilebilir sınırlar içinde kalıyor. 

Dolayısıyla orta segment akıllı telefon navigasyon için uygun.

Xiaomi Poco X8 Takibine Genel Bakış
Xiaomi Poco X8 Takibine Genel Bakış
Xiaomi Poco X8'i dolaylı yoldan takip etme
Xiaomi Poco X8'i dolaylı yoldan takip etme
Xiaomi Poco X8 Bridge Takibi
Xiaomi Poco X8 Bridge Takibi
Garmin Venu 2 Takip Özeti
Garmin Venu 2 Takip Özeti
Dönel kavşakta Garmin Venu 2 takibi
Dönel kavşakta Garmin Venu 2 takibi
Garmin Venu 2 köprüsünü izleme
Garmin Venu 2 köprüsünü izleme

Telefon özellikleri ve görüşme kalitesi – eSIM'siz Poco X8

Poco X8, iki nanoSIM kartla çift SIM kullanımını destekler; eSIM desteklenmez. 

VoLTE, VoNR ve VoWiFi de mevcuttur. 

Arama kalitesi iyi ve ahize ses seviyesi, sesi net bir şekilde duyabilmek için her zaman yeterince yüksektir.

Kameralar – Orta segment telefonun geniş açılı kamerası yok

Ön kamera kaydı
Ön kamera kaydı

Xiaomi kameralardan ödün veriyor: Önceki modelde geniş açılı ve makro kamera bulunurken, artık arka tarafta yalnızca 50 megapiksellik bir ana kamera ve kendi başına fotoğraf çekemeyen küçük bir derinlik sensörü var.

Poco X8, iyi ışıkta düzgün fotoğraflar çekebiliyor ancak netlik çoğu zaman tam olarak ideal düzeyde değil ve parlak alanlar hızla aşırı pozlanıyor. Düşük ışıkta, sınırlı dinamik aralık parlak ve karanlık alanlarda açıkça kendini gösteriyor. Ek bir ışık kaynağı olmadan fotoğraf çekmek neredeyse imkânsız.

Ön kamera ise düzgün özçekimler yapıyor ancak parlak bir arka planın önündeki kenarlarda biraz yapay bir parıltı oluşuyor.

Görüntü Karşılaştırma

Bir sahne seçin ve ilk görüntüde gezinin. Tek bir tıklama dokunmatik ekranlardaki konumu değiştirir. Yakınlaştırılmış görüntüye tek tıklamayla orijinal yeni bir pencerede açılır. İlk resimde test cihazının ölçekli fotoğrafı gösterilmektedir.

PflanzeUmgebungLow Light
orginal image
görselleri yüklemek için tıklayın
ColorChecker
7.8 ∆E
9.5 ∆E
13.4 ∆E
7.8 ∆E
14.2 ∆E
7.3 ∆E
4.1 ∆E
16.3 ∆E
6.6 ∆E
4.6 ∆E
6.7 ∆E
3.7 ∆E
11.9 ∆E
4.4 ∆E
10.2 ∆E
5.9 ∆E
9.4 ∆E
11.2 ∆E
6.9 ∆E
6.2 ∆E
8.5 ∆E
7.9 ∆E
6.7 ∆E
9.2 ∆E
ColorChecker Xiaomi Poco X8: 8.35 ∆E min: 3.67 - max: 16.27 ∆E
ColorChecker
28.1 ∆E
48.8 ∆E
39.3 ∆E
33.3 ∆E
43.5 ∆E
58.1 ∆E
48.4 ∆E
33.2 ∆E
36.4 ∆E
28.4 ∆E
60 ∆E
58.8 ∆E
29.4 ∆E
44.7 ∆E
32.1 ∆E
69.5 ∆E
38 ∆E
40 ∆E
69.7 ∆E
66.3 ∆E
49.8 ∆E
35.9 ∆E
23.9 ∆E
13.9 ∆E
ColorChecker Xiaomi Poco X8: 42.89 ∆E min: 13.91 - max: 69.71 ∆E

Aksesuarlar ve garanti – Avrupa'da güç adaptörsüz Poco

Avrupa'da kutunun içinde bir USB-C kablosu, bir SIM çıkarma iğnesi ve bir koruyucu kılıf bulunuyor. Diğer bölgelerde uyumlu bir şarj cihazı da kutuya dahil ediliyor.

Ne yazık ki Avrupa'daki Xiaomi telefonlar yalnızca 12 aylık garanti ile geliyor.

Giriş aygıtları ve kullanım – Parmak izi sensörlü uygun fiyatlı Android telefon

240 Hz dokunmatik örnekleme hızı, Poco telefonun girdilere hızlı tepki vermesini sağlıyor. Oyunlarda örnekleme hızı daha da artırılabiliyor.

Parmak izi sensörü ekranın arkasına gizlenmiş ve oldukça aşağıya yerleştirilmiş, ancak ilk kurulumdan sonra telefonun kilidini oldukça güvenilir bir şekilde açıyor ve diğer uygulamalara erişimi kontrol etmek için kullanılabiliyor.

Yüz tanıma da mevcut. Testlerimizde düşük ışıkta bile güvenilir bir şekilde çalışıyor. Ancak yalnızca ön kamera üzerinden 2D tanımaya dayandığı için o kadar güvenli değil.

Ekran – DC karartma özellikli orta segment bir telefonda çok parlak OLED

Alt piksel yakalama
Alt piksel yakalama

Ekran, Poco X8'e tüm paketin en güçlü satış noktalarından birini kazandırıyor: OLED panel, 120 Hz'e kadar yenileme hızında çalışıyor ve gerçekçi APL ölçümünde yaklaşık 1.000 cd/m2 parlaklığa ulaşıyor; bu da güneş ışığında dış mekân kullanımı için somut bir avantaj sağlıyor.

Xiaomi akıllı telefon, göz konforunda da öncülük ediyor. Yaklaşık 125 Hz'deki geleneksel PWM titreşimine ek olarak, Xiaomi'nin tanıttığı 3.840 Hz'e kadar yüksek frekanslı PWM karartmayı kullanıyor. Yine de titreşime duyarlı kişilerin düşük frekanslı 120 Hz bileşeninin farkında olması gerekiyor; bu frekansta, uzun süreli kullanım sırasında göz yanması veya baş ağrısı yaşanması ihtimali göz ardı edilemez. 

Karşılaştırma için: Test ettiğimiz tüm cihazların yarısından biraz fazlası, hiç PWM kullanmadan parlaklığı azaltıyor; PWM kullanılan cihazlarda ise ortalama frekans belirgin şekilde daha yüksek.

1019
cd/m²
1021
cd/m²
999
cd/m²
1038
cd/m²
1019
cd/m²
1008
cd/m²
1116
cd/m²
1007
cd/m²
1022
cd/m²
Parlaklığın yayılımı
ile test edildi X-Rite i1Pro 3
Maksimum: 1116 cd/m² (Nits) Ortalama: 1027.7 cd/m² Minimum: 1.04 cd/m²
Aydınlatma: 90 %
Batarya modunda parlaklık: 1019 cd/m²
Kontrast: ∞:1 (Siyah: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 3.59 | ∀{0.5-29.43 Ø4.69}
ΔE Greyscale Calman: 2.2 | ∀{0.09-98 Ø4.94}
134.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.249
CCT: 6916 K
Xiaomi Poco X8
AMOLED, 2772x1280, 6.8"
Xiaomi Poco X7
AMOLED, 2712x1220, 6.7"
Nothing Phone (4b)
Super AMOLED, 2344x1080, 6.8"
Motorola Moto G77
AMOLED, 2772x1272, 6.8"
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
OLED, 2772x1280, 6.8"
Display
-57%
-74%
-14%
1%
APL18 Peak Brightness (cd/m²)
4009
1156
-71%
1160
-71%
3521
-12%
4034
1%
HDR Peak Brightness (cd/m²)
4421
2563
-42%
1030
-77%
3704
-16%
4440
0%
Response Times
-56%
-29%
-34%
-49%
Response Time Grey 50% / Grey 80% * (ms)
0.8 ?(0.4, 0.4)
1.44 ?(0.7075, 0.7315)
-80%
0.95 ?(0.46, 0.491)
-19%
1.6 ?(0.8, 0.8)
-100%
1.6 ?(0.782, 0.8195)
-100%
Response Time Black / White * (ms)
0.8 ?(0.4, 0.4)
1.6 ?(0.877, 0.7265)
-100%
1.28 ?(0.6045, 0.678)
-60%
1.1 ?(0.5, 0.6)
-38%
1.3 ?(0.667, 0.632)
-63%
PWM Frequency (Hz)
125.3
120
480
103
120
PWM Amplitude * (%)
16
14.08
12%
17.34
-8%
10
37%
13.42
16%
Screen
31%
7%
47%
5%
Brightness middle (cd/m²)
1019
1156
13%
1148
13%
1558
53%
1053
3%
Brightness (cd/m²)
1028
1150
12%
1526
48%
1063
3%
Brightness Distribution (%)
90
98
9%
96
7%
98
9%
Black Level * (cd/m²)
Colorchecker dE 2000 *
3.59
1.1
69%
1.9
47%
0.79
78%
2.9
19%
Colorchecker dE 2000 max. *
6.86
3.1
55%
4.7
31%
2.97
57%
4.9
29%
Greyscale dE 2000 *
2.2
1.6
27%
3.6
-64%
1.3
41%
3
-36%
Gamma
2.249 98%
2.22 99%
2.24 98%
2.24 98%
2.24 98%
CCT
6916 94%
6304 103%
6856 95%
6489 100%
6747 96%
Toplam Ortalama (Program / Ayarlar)
-27% / -9%
-32% / -23%
-0% / 14%
-14% / -11%

* ... daha küçük daha iyidir

Ekran Titremesi / PWM (Darbe Genişliği Modülasyonu)

ℹ
Ekranı karartmak için, bazı dizüstü bilgisayarlar arka ışığı hızlı bir şekilde art arda açıp kapatacaktır; bu yönteme Darbe Genişliği Modülasyonu (PWM) adı verilir. Bu döngü frekansı ideal olarak insan gözüyle algılanamayacak düzeyde olmalıdır. Söz konusu frekansın çok düşük olması durumunda, hassas gözleri olan kullanıcılar zorlanma veya baş ağrısı yaşayabilir, hatta titremeyi tamamen fark edebilir.
Ekran titriyor / PWM algılandı 125.3 Hz
Amplitude: 16 %

Ekran arka ışığı 125.3 Hz'de titriyor (en kötü durum, örneğin PWM kullanılması) .

125.3 Hz frekansı çok düşüktür, bu nedenle titreme, uzun süreli kullanımdan sonra göz yorgunluğuna ve baş ağrısına neden olabilir.

Karşılaştırıldığında: Test edilen tüm cihazların %52 %'si ekranı karartmak için PWM kullanmıyor. PWM tespit edilirse, ortalama 7579 (minimum: 5 - maksimum: 343500) Hz ölçüldü.

minimum parlaklık
minimum parlaklık
%25 parlaklık
%25 parlaklık
%50 parlaklık
%50 parlaklık
%75 parlaklık
%75 parlaklık
%100 parlaklık
%100 parlaklık

Sabit yakınlaştırma düzeyi ve farklı parlaklık ayarlarıyla yapılan ölçüm serisi (Minimum parlaklıktaki genlik eğrisi düz görünse de bu, ölçeklendirmeden kaynaklanmaktadır. Bilgi kutusu, minimum parlaklıktaki genliğin büyütülmüş bir görünümünü göstermektedir.) 

Ayarlar bazı düzenlemelere olanak tanısa da günlük kullanımda hafif renk farklılıklarıyla yaşamak zorundasınız. Ancak neredeyse fark edilmeyen bu farklılıklar muhtemelen daha çok profesyonelleri rahatsız edecektir.

CalMAN Gri Tonlama
CalMAN Gri Tonlama
CalMAN renk doğruluğu
CalMAN renk doğruluğu
CalMAN renk gamı
CalMAN renk gamı
CalMAN doygunluğu
CalMAN doygunluğu

Yanıt Sürelerini Görüntüle

ℹ
Ekran tepki süreleri ekranın bir renkten diğerine ne kadar hızlı geçebildiğini gösterir. Yavaş tepki süreleri ardıl görüntülere yol açabilir ve hareketli nesnelerin bulanık görünmesine (gölgelenme) neden olabilir. Hızlı tempolu 3D oyunları oynayan oyuncular, hızlı tepki sürelerine özellikle dikkat etmelidir.
   ↔    Tepki Süresi Siyahtan Beyaza
0.8 ms ... yükseliş ↗ ve sonbahar↘ birleşimi↗ 0.4 ms yükseliş
↘ 0.4 ms sonbahar
Ekran, testlerimizde çok hızlı yanıt oranları gösteriyor ve hızlı oyun oynamaya çok uygun olmalı.
Karşılaştırıldığında, test edilen tüm cihazlar 0.1 (minimum) ile 240 (maksimum) ms arasında değişir. » Tüm cihazların 3 %'si daha iyi.
Bu, ölçülen yanıt süresinin test edilen tüm cihazların ortalamasından (19.6 ms) daha iyi olduğu anlamına gelir.
   ↔    Tepki Süresi %50 Griden %80 Griye
0.8 ms ... yükseliş ↗ ve sonbahar↘ birleşimi↗ 0.4 ms yükseliş
↘ 0.4 ms sonbahar
Ekran, testlerimizde çok hızlı yanıt oranları gösteriyor ve hızlı oyun oynamaya çok uygun olmalı.
Karşılaştırıldığında, test edilen tüm cihazlar 0.13 (minimum) ile 636 (maksimum) ms arasında değişir. » Tüm cihazların 3 %'si daha iyi.
Bu, ölçülen yanıt süresinin test edilen tüm cihazların ortalamasından (30.7 ms) daha iyi olduğu anlamına gelir.

Performans – Poco X8 uygun fiyatlı bir amiral gemisi katili mi?

Yeni SoC'ye rağmen selefine kıyasla herhangi bir performans artışı tespit edemiyoruz; hatta tam tersi söz konusu: Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 güç bakımından yetersiz, ancak yine de benzer fiyatlı birçok telefona makul ölçüde ayak uydurabiliyor.

Poco X8'in günlük kullanımı tamamen takılmasız değil ve telefon, özellikle biraz daha zorlu görevlerde veya çoklu görevlerde kısa sürede zorlanıyor gibi görünüyor.

Geekbench 7.0
Single-Core
Sınıf ortalaması Smartphone
  (514 - 4055, n=41, son 2 yıl)
1568 Points +78%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
983 Points +11%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
883 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (881 - 883, n=2)
882 Points 0%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
881 Points 0%
Multi-Core
Sınıf ortalaması Smartphone
  (1368 - 11622, n=41, son 2 yıl)
5435 Points +103%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
3163 Points +18%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
2680 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (2622 - 2680, n=2)
2651 Points -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
2622 Points -2%
Geekbench 6.7
Single-Core
Sınıf ortalaması Smartphone
  (196 - 4733, n=186, son 2 yıl)
1861 Points +93%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
1088 Points +13%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
1030 Points +7%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
1012 Points +5%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (964 - 1014, n=3)
997 Points +3%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
964 Points
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
802 Points -17%
Multi-Core
Sınıf ortalaması Smartphone
  (830 - 12854, n=186, son 2 yıl)
5651 Points +106%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
3169 Points +15%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
2908 Points +6%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
2898 Points +5%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (2748 - 2930, n=3)
2859 Points +4%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
2748 Points
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
2022 Points -26%
PCMark for Android - Work 3.x
Sınıf ortalaması Smartphone
  (4507 - 28557, n=129, son 2 yıl)
14893 Points +25%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
13406 Points +12%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (11939 - 14722, n=3)
12885 Points +8%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
11993 Points 0%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
11939 Points
Antutu v11 - Score
Sınıf ortalaması Smartphone
  (519159 - 4450644, n=46, son 2 yıl)
2413796 Points +194%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
948782 Points +15%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
848400 Points +3%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (822196 - 848400, n=3)
831206 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
822196 Points
CrossMark - Overall
Sınıf ortalaması Smartphone
  (376 - 2856, n=105, son 2 yıl)
1230 Points +41%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
873 Points
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
759 Points -13%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (610 - 873, n=2)
742 Points -15%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
502 Points -42%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
Points -100%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
Points -100%
BaseMark OS II
Overall
Sınıf ortalaması Smartphone
  (1885 - 16690, n=111, son 2 yıl)
7917 Points +62%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
4891 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (4611 - 4891, n=3)
4738 Points -3%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
4725 Points -3%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
4611 Points -6%
System
Sınıf ortalaması Smartphone
  (4117 - 21153, n=111, son 2 yıl)
11496 Points +28%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
9076 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
9004 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (8570 - 9076, n=3)
8883 Points -1%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
8774 Points -3%
Memory
Sınıf ortalaması Smartphone
  (2760 - 24052, n=111, son 2 yıl)
9351 Points +43%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
6540 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (5133 - 6540, n=3)
5827 Points -11%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
5133 Points -22%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
4732 Points -28%
Graphics
Sınıf ortalaması Smartphone
  (1046 - 61797, n=111, son 2 yıl)
24556 Points +256%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
8570 Points +24%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
6902 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (6753 - 6913, n=3)
6856 Points -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
6753 Points -2%
Web
Sınıf ortalaması Smartphone
  (1062 - 2587, n=111, son 2 yıl)
1734 Points +23%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
1408 Points
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
1401 Points 0%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (1343 - 1431, n=3)
1394 Points -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
1343 Points -5%
UL Procyon AI Inference for Android - Overall Score NNAPI
Sınıf ortalaması Smartphone
  (2895 - 66164, n=97, son 2 yıl)
18833 Points +141%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
8359 Points +7%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (7819 - 8777, n=3)
8176 Points +5%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
7933 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
7819 Points
AImark - Score v3.x
Sınıf ortalaması Smartphone
  (293 - 307528, n=65, son 2 yıl)
14242 Points +2499%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
567 Points +3%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (548 - 567, n=3)
558 Points +2%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
548 Points
Geekbench AI
Single Precision NPU 1.7
Sınıf ortalaması Smartphone
  (80 - 6997, n=135, son 2 yıl)
539 Points +291%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
230 Points +67%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
217 Points +57%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
138 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
134 Points -3%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (123 - 138, n=3)
131.7 Points -5%
Half Precision NPU 1.7
Sınıf ortalaması Smartphone
  (80 - 55067, n=135, son 2 yıl)
1757 Points +1173%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
330 Points +139%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
218 Points +58%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
148 Points +7%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
138 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (122 - 148, n=3)
136 Points -1%
Quantized NPU 1.7
Sınıf ortalaması Smartphone
  (124 - 71367, n=135, son 2 yıl)
2664 Points +580%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
500 Points +28%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
392 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
390 Points -1%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (346 - 392, n=3)
376 Points -4%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
203 Points -48%
AI Benchmark
Score V5
Sınıf ortalaması Smartphone
  (46.4 - 3334, n=16, son 2 yıl)
393 Points
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
88.8 Points
Score V6
Sınıf ortalaması Smartphone
  (55.6 - 22780, n=77, son 2 yıl)
6143 Points +1826%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (311 - 337, n=3)
322 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
319 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
311 Points -3%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
234 Points -27%

Poco X8, grafik karşılaştırma testlerinde de öne çıkmıyor. Çoğu oyun telefonda oynanabilir olsa da daha fazla performans gerektiren oyunları oynamak pek de keyifli değil.

3DMark / Wild Life Extreme Unlimited
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
957 Points +26%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
842 Points +11%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
759 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
741 Points -2%
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
382 Points -50%
3DMark / Wild Life Extreme
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
960 Points +25%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
846 Points +11%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
765 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
744 Points -3%
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
386 Points -50%
3DMark / Wild Life Unlimited Score
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
3770 Points +28%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
3129 Points +6%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
2977 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
2941 Points
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
1377 Points -53%
3DMark / Steel Nomad Light Unlimited Score
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
352 Points +30%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
346 Points +28%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
271 Points
3DMark / Steel Nomad Light Score
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
353 Points +30%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
344 Points +27%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
271 Points
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Onscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
86 fps +6%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
84 fps +4%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
81 fps
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Offscreen
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
117 fps +4%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
115 fps +2%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
113 fps
GFXBench 3.0 / Manhattan Onscreen OGL
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
60 fps +30%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
48 fps +4%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
46 fps
GFXBench 3.0 / 1080p Manhattan Offscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
81 fps +21%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
68 fps +1%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
67 fps
GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Onscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
39 fps +22%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
34 fps +6%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
32 fps
GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Offscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
56 fps +14%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
51 fps +4%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
49 fps
GFXBench / Car Chase Onscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
23 fps +44%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
17 fps +6%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
16 fps
GFXBench / Car Chase Offscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
33 fps +22%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
27 fps
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
24 fps -11%
GFXBench / Aztec Ruins High Tier Onscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
26 fps +100%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
17 fps +31%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
14 fps +8%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
13 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
8.6 fps -34%
GFXBench / Aztec Ruins High Tier Offscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
18 fps +50%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
15 fps +25%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
13 fps +8%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
12 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
5.9 fps -51%
GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Onscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
43 fps +105%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
28 fps +33%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
23 fps +10%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
21 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
12 fps -43%
GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Offscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
47 fps +42%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
40 fps +21%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
38 fps +15%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
33 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
15 fps -55%
GFXBench / 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
7.8 fps +44%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
6.5 fps +20%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
5.7 fps +6%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
5.4 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
2.5 fps -54%
Jetstream 2
2.0 Total
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
156.129 Points
Sınıf ortalaması Smartphone (63.9 - 423, n=114, son 2 yıl)
154.1 Points -1%
Nothing Phone (4b) (Chrome 153)
147.238 Points -6%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (118.3 - 156.1, n=3)
131.3 Points -16%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
119.362 Points -24%
Motorola Moto G77 (Chrome 145)
98.2 Points -37%
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
87.225 Points -44%
2.2 Total
Sınıf ortalaması Smartphone (2 - 480, n=105, son 2 yıl)
204 Points +41%
Nothing Phone (4b) (Chrome 153)
170.221 Points +17%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
145.019 Points
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (126.5 - 145, n=3)
134.3 Points -7%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
126.463 Points -13%
Speedometer 2.0 - Result 2.0
Sınıf ortalaması Smartphone (49.3 - 733, n=71, son 2 yıl)
223 runs/min +136%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
136 runs/min +44%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (94.6 - 136, n=3)
114.5 runs/min +21%
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
107 runs/min +13%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
94.6 runs/min
Speedometer 3 - Score 3.0
Sınıf ortalaması Smartphone (3.06 - 56.5, n=80, son 2 yıl)
14.5 runs/min +107%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
9.56 runs/min +37%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (7 - 9.56, n=3)
7.89 runs/min +13%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
7 runs/min
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
6.88 runs/min -2%
WebXPRT 4 - Overall
Sınıf ortalaması Smartphone (56 - 278, n=88, son 2 yıl)
132.5 Points +19%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
122 Points +10%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (111 - 122, n=3)
116.3 Points +5%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
111 Points
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
100 Points -10%
Octane V2 - Total Score
Sınıf ortalaması Smartphone (6015 - 160221, n=132, son 2 yıl)
50840 Points +29%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
39336 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
39091 Points -1%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (34926 - 39336, n=3)
37784 Points -4%
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
31245 Points -21%
Mozilla Kraken 1.1 - Total
Xiaomi Poco X7
1312.2 ms * -35%
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (973 - 1093, n=3)
1025 ms * -5%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
1008.1 ms * -4%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
973.1 ms *
Sınıf ortalaması Smartphone (216 - 2718, n=119, son 2 yıl)
859 ms * +12%

* ... daha küçük daha iyidir

Xiaomi Poco X8Xiaomi Poco X7Nothing Phone (4b)Motorola Moto G77Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5GOrtalama 256 GB UFS 3.1 FlashSınıf ortalaması Smartphone
AndroBench 3-5
-46%
-26%
-48%
-0%
-5%
17%
Sequential Read 256KB (MB/s)
2052.5
947.4
-54%
952.54
-54%
522.1
-75%
2098.67
2%
1777 ?(950 - 3497, n=128)
-13%
Sequential Write 256KB (MB/s)
1986.1
915.23
-54%
860.56
-57%
494.6
-75%
1981.23
0%
Random Read 4KB (MB/s)
264.1
100.16
-62%
253.22
-4%
217.2
-18%
266.38
1%
Random Write 4KB (MB/s)
263.1
226.88
-14%
293.92
12%
206.2
-22%
251.83
-4%

Emisyonlar – Poco X8 yük altında performansını neredeyse hiç düşürmüyor

Sıcaklık

Sürekli yük altında yüzey sıcaklıkları hissedilir düzeyde olsa da kritik değil – en yüksek sıcaklığı 42 °C'nin hemen altında ölçtük. 

Olumlu bir nokta: Poco X8, 3DMark stres testlerinde performansını yalnızca hafifçe kısıyor, böylece kullanılabilir maksimum güç uzun süreler boyunca bile korunabiliyor.

Maksimum yük
41.8 °C39.9 °C37.5 °C
41.9 °C39.9 °C37.8 °C
41.6 °C40.9 °C38.1 °C
Maksimum: 41.9 °C
Ortalama: 39.9 °C
37.3 °C38.7 °C38 °C
38.7 °C38.9 °C41.2 °C
37.5 °C38.1 °C40.5 °C
Maksimum: 41.2 °C
Ortalama: 38.8 °C
Güç kaynağı  42.1 °C | Oda sıcaklığı 20.8 °C | Fluke t3000FC (calibrated), Voltcraft IR-260
(-) Maksimum yük altında üst tarafın ortalama sıcaklığı 39.9 °C / 104 F olup, 33 °C / 91 ortalamasına kıyasla F Smartphone sınıfındaki cihazlar için.
(±) Üst taraftaki maksimum sıcaklık, 35.4 °C / 96 F ortalamasına kıyasla 41.9 °C / 107 F'dir. , Smartphone sınıfı için 21.9 ile 247 °C arasında değişir.
(±) Alt kısım, 34.1 °C / 93 F ortalamasına kıyasla maksimum 41.2 °C / 106 F'ye kadar ısınır
(+) Boşta kullanımda, üst tarafın ortalama sıcaklığı 24.4 °C / 76 F olup, cihazın 33 °C / 91 F.

3DMark Stres Testleri

3DMark
Wild Life Stress Test Stability
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
99.8 % 0%
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
99.5 % 0%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.5 %
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
99.4 % 0%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.4 % 0%
Wild Life Extreme Stress Test
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
99.6 % 0%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.6 %
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
98.7 % -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
92 % -8%
Steel Nomad Light Stress Test Stability
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.4 %
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
98.7 % -1%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
98.6 % -1%
05101520Tooltip
Xiaomi Poco X8 Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.14.3: Ø4.64 (4.63-4.64) %
Xiaomi Poco X7 Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.4.1: Ø5.06 (5.05-5.07) %
Motorola Moto G77 Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.14.3: Ø2.3 (2.28-2.31) %
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.14.3: Ø4.6 (4.26-4.64) %
Xiaomi Poco X8 Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø17.6 (17.6-17.7) %
Xiaomi Poco X7 Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø18.7 (18.7-18.8) %
Nothing Phone (4b) Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash; Wild Life Stress Test Stability: Ø22.3 (22.2-22.3) %
Motorola Moto G77 Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø8.28 (8.26-8.3) %
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø17.5 (17.4-17.5) %
Xiaomi Poco X8 Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Steel Nomad Light Stress Test Stability; 1.0.6.2: Ø2.06 (2.05-2.07) %
Xiaomi Poco X7 Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash; Steel Nomad Light Stress Test Stability; 1.1.1.3: Ø2.56 (2.54-2.57) %
Nothing Phone (4b) Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash; Steel Nomad Light Stress Test Stability; 1.0.6.2: Ø2.6 (2.58-2.62) %
Ön Isı Haritası
Ön Isı Haritası
Isı haritasının arka yüzü
Isı haritasının arka yüzü

Hoparlörler

Alt kısımda, ahizeyle birlikte Poco X8'in stereo ses sistemini oluşturan küçük bir hoparlör bulunuyor. Ancak ses fazla tiz ağırlıklı ve dolgunluktan yoksun olduğu için müzik pek de hayat bulmuyor.

USB-C bağlantı noktası veya Bluetooth üzerinden bağlanabilen harici hoparlörler ya da kulaklıklar genellikle daha iyi ses veriyor. Ne yazık ki Poco X8'de yalnızca eski Bluetooth 5.1 sürümü bulunuyor; bu nedenle işitme cihazları için Bluetooth LE Audio veya cihazların konumunu belirlemek için Channel Sounding gibi daha yeni güncellemelerle gelen birçok özellik eksik.

Öte yandan Xiaomi, geniş bir Bluetooth codec yelpazesi sunuyor; dolayısıyla ses cihazınızı telefona iyi bir ses kalitesiyle bağlayabilme olasılığınız yüksek.

dB(A) 0102030405060708090Deep BassMiddle BassHigh BassLower RangeMidsHigher MidsLower HighsMid HighsUpper HighsSuper Highs202.813.9256.58.73110.38.64014.113.15017.715.46320.511.58019.110.910013.715.712512.62016014.13020020.639.525021.245.53152248.740022.451.550022.757.363021.464.780018.265.6100016.670.5125018.375.6160018.675.2200017.577.2250014.677.7315013.674.9400013.274.9500013.667.3630014.361.1800014.866.11000015.269.4125001673.81600016.662.2SPL29.485.6N155.7median 16.6median 65.6Delta3.313.836.943.436.438.724.129.834.12839.533.326.725.414.21318.319.715.616.317.926.413.537.913.94515.951.712.752.317.958.524.865.624.771.921.581.118.579.826.976.821.676.720.574.626.670.923.469.432.774.334.973.837.369.831.364.831.865.330.756.541.887.13.163.6median 21.6median 65.67.112.8hearing rangehide median Pink NoiseXiaomi Poco X8Motorola Moto G77
Frekans diyagramı (cihazları karşılaştırmak için onay kutuları işaretlenebilir ve işaretler kaldırılabilir)
Xiaomi Poco X8 ses analizi

(+) | hoparlörler nispeten yüksek sesle çalabilir (85.6 dB)
Bas 100 - 315Hz
(-) | neredeyse hiç bas yok - ortalama olarak medyandan 32.4% daha düşük
(±) | Bas doğrusallığı ortalamadır (12.8% delta - önceki frekans)
Ortalar 400 - 2000 Hz
(±) | daha yüksek ortalar - ortalama olarak medyandan 7.4% daha yüksek
(±) | Ortaların doğrusallığı ortalamadır (7.5% delta - önceki frekans)
Yüksekler 2 - 16 kHz
(±) | daha yüksek en yüksekler - ortalama olarak medyandan 5.9% daha yüksek
(±) | Yükseklerin doğrusallığı ortalamadır (7.4% delta - önceki frekans)
Toplam 100 - 16.000 Hz
(±) | Genel sesin doğrusallığı ortalamadır (27.5% ortancaya göre fark)
Aynı sınıfla karşılaştırıldığında
» Bu sınıftaki tüm test edilen cihazların %72%'si daha iyi, 5% benzer, 23% daha kötüydü
» En iyisinin deltası 11% idi, ortalama 34% idi, en kötüsü 136% idi
Test edilen tüm cihazlarla karşılaştırıldığında
» Test edilen tüm cihazların %84'si daha iyi, 3 benzer, % 13 daha kötüydü
» En iyisinin deltası 4% idi, ortalama 23% idi, en kötüsü 136% idi

Motorola Moto G77 ses analizi

(+) | hoparlörler nispeten yüksek sesle çalabilir (87.1 dB)
Bas 100 - 315Hz
(-) | neredeyse hiç bas yok - ortalama olarak medyandan 32.8% daha düşük
(-) | bas doğrusal değildir (17.2% delta ile önceki frekans)
Ortalar 400 - 2000 Hz
(±) | daha yüksek ortalar - ortalama olarak medyandan 9.8% daha yüksek
(±) | Ortaların doğrusallığı ortalamadır (9.6% delta - önceki frekans)
Yüksekler 2 - 16 kHz
(±) | daha yüksek en yüksekler - ortalama olarak medyandan 5.7% daha yüksek
(±) | Yükseklerin doğrusallığı ortalamadır (7% delta - önceki frekans)
Toplam 100 - 16.000 Hz
(-) | genel ses doğrusal değildir (31.6% ortancaya göre fark)
Aynı sınıfla karşılaştırıldığında
» Bu sınıftaki tüm test edilen cihazların %82%'si daha iyi, 2% benzer, 16% daha kötüydü
» En iyisinin deltası 11% idi, ortalama 34% idi, en kötüsü 136% idi
Test edilen tüm cihazlarla karşılaştırıldığında
» Test edilen tüm cihazların %91'si daha iyi, 2 benzer, % 8 daha kötüydü
» En iyisinin deltası 4% idi, ortalama 23% idi, en kötüsü 136% idi

Pil ömrü – Büyük bataryalı uygun fiyatlı Android telefon

Enerji alımı

Poco X8, çok ağır yük altında olmadığı sürece pek enerji verimli değil.

Telefon, 67 watt'a kadar şarj edilebiliyor ve test laboratuvarımızdaki şarj cihazlarıyla tamamen uyumlu olduğunu kanıtladı.

Anlık tüketim
Kapalı / Bekleme modudarklight 0.1 / 0.2 Watt
Boştadarkmidlight 1.2 / 1.8 / 2.3 Watt
Çalışırken midlight 4.8 / 8.1 Watt
 color bar
Key: min: dark, med: mid, max: light        Metrahit Energy
Xiaomi Poco X8
8340 mAh
Xiaomi Poco X7
5110 mAh
Nothing Phone (4b)
5200 mAh
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
8340 mAh
Ortalama Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
 
Sınıf ortalaması Smartphone
 
Power Consumption
21%
5%
-4%
-2%
0%
Idle Minimum * (Watt)
1.2
1.09
9%
1.01
16%
1.27
-6%
1.235 ?(1.2 - 1.27, n=2)
-3%
Idle Average * (Watt)
1.8
1.28
29%
2
-11%
1.98
-10%
1.89 ?(1.8 - 1.98, n=2)
-5%
Idle Maximum * (Watt)
2.3
1.31
43%
2.09
9%
2.3
-0%
2.3 ?(2.3 - 2.3, n=2)
-0%
Load Average * (Watt)
4.8
3.25
32%
4.62
4%
Load Maximum * (Watt)
8.1
8.62
-6%
8.73
-8%
8.42 ?(8.1 - 8.73, n=2)
-4%

* ... daha küçük daha iyidir

Güç tüketimi: Geekbench (150 cd/m²)

012345678Tooltip
Xiaomi Poco X8; Geekbench 5.5 Power Consumption 150cd: Ø4.04 (1.273-8.02) Watt
Xiaomi Poco X8; Idle 150cd/m2: Ø1.857 (1.633-4) Watt

Güç tüketimi: GFXbench (150 cd/m²)

012345Tooltip
Xiaomi Poco X8; Idle 150cd/m2: Ø1.857 (1.633-4) Watt
Xiaomi Poco X8; 2560x1440 3DMark Steel Nomad Light Unlimited: Ø3.56 (3.24-5.27) Watt

Pil ömrü

Poco X8'in en güçlü yönlerinden biri pil ömrü: Wi-Fi pil testinde telefon, neredeyse 30 saatlik etkileyici bir çalışma süresine ulaşıyor – bu, bu fiyat aralığında referans noktası oluşturan bir değer. Benzer fiyatlı bazı telefonlar bu sürenin yalnızca %60'ı kadar dayanıyor.

Batarya ömrü
WiFi Websurfing
29h 29min
Xiaomi Poco X8
8340 mAh
Xiaomi Poco X7
5110 mAh
Nothing Phone (4b)
5200 mAh
Motorola Moto G77
5200 mAh
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
8340 mAh
Pil Çalışma Süresi
-41%
-25%
-32%
-1%
WiFi v1.3 (h)
29.5
17.5
-41%
22
-25%
20
-32%
29.2
-1%
Reader / Idle (h)
50
Load (h)
5.2

Notebookcheck Genel Değerlendirme

Xiaomi'nin Poco X8 ile uygun bir fiyata ekran ve pil ömrü açısından sundukları etkileyici.

Öte yandan, performans ve kamera kalitesindeki kısıntılar da fark ediliyor.

Xiaomi Poco X8 incelemesi. İnceleme cihazı Xiaomi Deutschland tarafından sağlanmıştır.
Xiaomi Poco X8 incelemesi. İnceleme cihazı Xiaomi Deutschland tarafından sağlanmıştır.

Xiaomi Poco X8 - 10/16/2026 v8
Florian Schmitt

İşcilik
87%
Klavye
67 / 75 → 89%
Mouse
91%
Bağlanılabilirlik
42 / 69 → 61%
Ağırlık
88 / 50-100 → 75%
Batarya
96%
Görüntü
89%
Oyun performansı
12 / 55 → 22%
Uygulama performansı
61 / 85 → 72%
AI Performance
10%
Isınma
89%
Ses
100%
Ses
74 / 90 → 82%
Kamera
60%
Ortalama
64%
76%
Smartphone - Ortalama Ağırlık
CO2 Emissions
No Data
Materials
25%
Packaging
90%
Power Use
95.2%
Repairability
30%
Software Updates
91.7%
Recycle Logo Total Sustainability Score: 55.3%

Karşılaştırılan olası alternatifler

Resim
Modeli / incelemeler
Fiyat
Ağırlık
Sürücü
Ekran
1.
75.8%
Xiaomi Poco X8
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘
Qualcomm Adreno 710 ⎘
8 GB Bellek, 256 GB UFS 3.1
Liste fiyatı: 320€223 g256 GB UFS 3.1 Flash6.83"
2772x1280
447 PPI
AMOLED
2.
77.7%
Xiaomi Poco X7
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300 ⎘
ARM Mali-G615 MP2 ⎘
12 GB Bellek, 512 GB UFS 2.2
185.5 g512 GB UFS 2.2 Flash6.67"
2712x1220
446 PPI
AMOLED
3.
76.5%
Nothing Phone (4b)
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 ⎘
Qualcomm Adreno 810 ⎘
8 GB Bellek, 128 GB UFS 2.2
Liste fiyatı: 329€210 g128 GB UFS 2.2 Flash6.77"
2344x1080
381 PPI
Super AMOLED
4.
76.7%
Motorola Moto G77
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400 ⎘
ARM Mali-G57 MP2 ⎘
8 GB Bellek, 256 GB UFS 2.1
Liste fiyatı: 300€182 g256 GB UFS 2.1 Flash6.78"
2772x1272
450 PPI
AMOLED
5.
76.7%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘
Qualcomm Adreno 710 ⎘
6 GB Bellek, 256 GB UFS 3.1
Liste fiyatı: 480€223 g256 GB UFS 3.1 Flash6.83"
2772x1280
447 PPI
OLED

Şeffaflık

İncelenecek cihazların seçimi editör ekibimiz tarafından yapılır. Test örneği, bu incelemenin amacı doğrultusunda üretici veya perakendeci tarafından yazara ödünç olarak sağlanmıştır. Borç verenin bu inceleme üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı gibi, üretici de yayınlanmadan önce bu incelemenin bir kopyasını almamıştır. Bu incelemeyi yayınlama zorunluluğu yoktu. Bağımsız bir medya şirketi olarak Notebookcheck, üreticilerin, perakendecilerin veya yayıncıların otoritesine tabi değildir.

Notebookcheck bu şekilde test yapıyor

Notebookcheck, tüm sonuçların karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için her yıl yüzlerce dizüstü bilgisayarı ve akıllı telefonu standart prosedürler kullanarak bağımsız olarak inceliyor. Yaklaşık 20 yıldır test yöntemlerimizi sürekli olarak geliştirdik ve bu süreçte endüstri standartlarını belirledik. Test laboratuvarlarımızda deneyimli teknisyenler ve editörler tarafından yüksek kaliteli ölçüm ekipmanları kullanılmaktadır. Bu testler çok aşamalı bir doğrulama sürecini içerir. Karmaşık derecelendirme sistemimiz, nesnelliği koruyan yüzlerce sağlam temellere dayanan ölçüm ve kıyaslamaya dayanmaktadır.
Google LogoAdd as a preferred source on Google
Mail Logo
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Xiaomi Poco X8 Akıllı Telefon İncelemesi – Pil Ömrü ve Ekran Açısından Muhtemelen 2026'nın En İyi Fiyat-Performans Telefonu
Florian Schmitt, 2026-10-17 (Update: 2026-10-17)