Acer Swift X SFX16-61G
Notebook Özellikleri
Acer Swift X SFX16-61G
Acer Swift X SFX16-61G (Swift X SFX16 Seri)
İşlemci
AMD Ryzen 9 7940HS 8c/16t 8 x 4 - 5.2 GHz, Phoenix-HS (Zen 4)
Grafik kartı
Bellek
32 GB
, DDR5
Görüntü
16.00 inç 8:5, 3200 x 2000 pixel 236 PPI, OLED, parlak: evet, 120 Hz
Harddisk
M.2 PCIe 4.0
Bağlantılar
1 USB 3.0, 1 USB 3.1 Gen2, 2 USB4 40 Gbps, 1 HDMI, Ses çıkışları: 3.5mm, Kart okuyucular: microSD, 1 Parmak izi okuyucu
Network
Wi-Fi 6E (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/ax = Wi-Fi 6/ Wi-Fi 6E 6 GHz), Bluetooth 5.1
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 17.9 x 356 x 249.17
Batarya
76 Wh Lithium-Ion, 4-cell
İşletim sistemi
Microsoft Windows 11 Home
Kamera
Birincil Kamera: 2 MPix
Ek özellikler
Hoparlörler: Stereo, Klavye: Chiclet, Klavye ışığı: evet
Ağırlık
1.97 kg
Fiyat
2000 Euro
Price comparison
Ortalama Puan: 77% - iyi
Ortalama 5 puan 7 (incelemeden)
İnceleme Yapılan Cihaz: Acer Swift X SFX16-61G
70% Acer Swift X 16 review: the anti-MacBook Pro
Kaynak: Digital Trends İngilizce EN→TR
Tek İnceleme, online bulunabilirlik, Uzun, Tarih: 11/16/2023
Puanlama: Total Puan: 70%
77% Acer Swift X 16 Review: Excellent Performance and Display Held Back by Meh Design
Kaynak: CNet İngilizce EN→TR
Tek İnceleme, online bulunabilirlik, Orta, Tarih: 10/27/2023
Puanlama: Total Puan: 77%
How to open Acer Swift Edge (SFX16-61G) - disassembly and upgrade options
Kaynak: Laptop Media İngilizce
Destek, online bulunabilirlik, Çok Kısa, Tarih: 09/28/2023
Acer Swift Edge (SFX16-61G) review – thin, powerful, and noisy
Kaynak: Laptop Media İngilizce EN→TR
The Acer Swift Edge (SFX16-61G) is definitely a multipurpose device. It has a modern and mature design so you can be a gamer in disguise in the office thanks to the powerful CPU and GPU. People who are traveling a lot should like the thin profile (17.9 mm) and the weight which is below 2 kilos.
Tek İnceleme, online bulunabilirlik, Çok Uzun, Tarih: 09/27/2023
78% Acer Swift X 16 review: Packs a punch at reasonable price
Kaynak: PC World İngilizce EN→TR
Tek İnceleme, online bulunabilirlik, Uzun, Tarih: 09/01/2023
Puanlama: Total Puan: 78%
80% Acer Swift X 16 (2023) Review: Simple Design, Mighty Display
Kaynak: Slashgear İngilizce EN→TR
Tek İnceleme, online bulunabilirlik, Orta, Tarih: 08/01/2023
Puanlama: Total Puan: 80%
80% Test Acer Swift X 16 : des performances et un affichage excellents freinés par un design moyen
Kaynak: CNet France Fransızca FR→TR
Puanlama: Total Puan: 80%
Yorum
NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU:
Ada Lovelace mimarisini temel alan dizüstü bilgisayarlar için orta sınıf grafik kartı. 6 GB GDDR6 (96 Bit) sunar ve 35 - 115 W (+ Dynamic Boost) TGP ile yapılandırılabilir.
>> Daha fazla bilgi Mobil grafik kartları karşılaştırmamızda bulunabilir. ilgili Benchmark Listesi.
R9 7940HS: Zen 4 mimarisine dayanan Üst Düzey mobil 8 çekirdekli işlemci. CPU çekirdekleri 5,2 GHz'e kadar saat hızında çalışır ve aynı anda 16 iş parçacığı yürütür. Bir XDNA Ai-Engine entegre eder. TDP 35 ile 54 Watt arasında yapılandırılabilir.