Notebookcheck

İnceleme Asus Eee PC 1101HA Netbook

Eee PC netbook büyüdü!
'' Netbook mucidi'' Asus en son başarısını Eee PC 1101HA'da gösteriyor.  Asus devamlı olarak küçük ve mobil mini-notebook sınıflarını büyütmeye ve adapte etmeye devam etse de burada fark hemen belli oluyor.  İlk defa, notebook öncüsü, daha büyük bir WXGA ekranı - 11.6 inch - üretti.  Fakat boyuttaki ve ağırlıktaki beklenen artışa rağmen, Eee PC 1101 HA halen, herşeyin ötesinde taşınabilirliğe odaklanmış durumda.  Bu 399 Avroluk makinenin testlerimizde nasıl bir performans sergilediğini görelim.Asus Eee PC 1101HA
Asus Eee PC 1101HA

Halen pek çok Eee PC modeli bulunmakta.  Orjinal Eee PC 'den başlayarak Asus Eee PC 701 2007'deki 7 inch ekran boyutundan, 9 inch ve 10 inch ekran boyutlarına yükselmiş olup şu anki  11.6 inch Asus Eee 1101HA modeli ile yeni bir seviyeye ulaşmaktadır.

Fakat Asus ilgi alanı olan taşınabilirliğe sadık kalmakta ve herşeyden öte 11saat pil ömrü ( 63 Wh pil ) ve geniş kapsamlı ağ özellikleri vaat etmekte.  Bu, donanıma ilk bakışta tasdik edilmekte:  Entegre Intel Atom Z520 Chip, termal tasarım gücü olan sadece 2 Wat ile şu anda Intel'in en enerji verimli işlemcilerinden biri.


 


  

 

 

Kasa

Asus Eee PC 1008HA'da olduğu gibi, Asus Eee PC 1101HA 'nın şekli muhtemelen deniz kabuklarından ilham almış.  Belki de bu sebepten dolayı, netbook parlayan yüzeyi ve ön tarafında giderek incelen profili ile gerçekten zarif.  Uluslararası olarak Kristal Siyah, İnci Beyazı, Asil mavi ve Gül Pembesi renklerinde mevcut.

Bütün renk seçeneklerinde Asus, cilalı yüzeyin bitiş kusmının çizilmeye daha dayanıklı olması için IMR ( dahili-kalıp-sargısı ) teknolojisine güveniyor.  Sadece uzun süre kullanımı bunun pratikte çalıştığımı gösterecek.  Buna karşın, bizim siyah test modelimiz biçimsiz parmak izleri ve diğer kir izlerine karşı oldukça duyarlıydı.

Netbook ' un kibar takoz-şeklindeki kıvrımı güzel ve alt tabanı hafif bir şekilde yükseltiyor;mat klavye yüzeyi ile birlikte bu yazımı daha kolay yapıyor.

Kapağa takılı açısal, kendi kapanan menteşeler, açma açısını maximum yaklşık 132 dereceye kadar sınırlıyor.  Ne yazık ki açıldığında sallanmasını engelleyememişler.  Kapak aynı zamanda darbe esnasında uymlu şekilde hareket ediyor.  Notebook kapandığı zaman yukarıdan aşağı tutuluyor, menteşeler onun açılmasını engelleyemiyor.  Kilitleme mekanizması olmadığı için, notebook'u etrafta taşırken, klavye ile ekran arasındaki boşluğa herhangi bir cismin girmesini engellemek için, kendisi ile birlikte verilen koruma çantasının kullanılması tavsiye ediliyor.


 

 

 

 

 

Bağlantı

Bir notebook için tipik olarak, bu model 3 USB 2.0 portu, bir VGA bağlantısı, bir LAN ( RJ-45) portu ve audio portları var.  Entegre kart okuyucu MMC ve SD (SDHC) formatlarını destekliyor.  Doğal olarak, netbook kullanıcısı işe yarayan adisyonal portlar olmadan çalışmak zorunda olacak; mesela daha pahalı notebooklar ve iş aletleri için reserve edilmiş yerleştirme portları. 

Portların planlanış şekli de güzel.  Ön veya arka kısımda port koymakiçin yer yok iken, portların dağılımı sağ el veya sol el kullanıcılar için aynı pratiklikte.

Bir notebooktan tahmin edebileceğiniz gibi, Asus Eee PC 1101HA hemen hemen hiç bakım veya yükseltme imkanı sunmuyor.  Fakat alt tarafta tek bir ulaşım paneli var bu da çok teknik bilgisi olmayan kullanıcıların RAM değiştirmesine olanak sağlıyor.


 

 

 

Ön: Durum LEDleri
Ön: Durum LEDleri
Sağ: kart okuyucu, audio portlar, 2X USB 2.0, LAN
Sağ: kart okuyucu, audio portlar, 2X USB 2.0, LAN
Arka: pil
Arka: pil
Sol: güç girişi, VGA, Kensington kilidi, havalandırma
Sol: güç girişi, VGA, Kensington kilidi, havalandırma

 

Networking açısından Eee PC 1101HA, Atheros W-LAN modülüne ve Draft-N uymlu Atheros AR9285 Wireless Network Adaptörüne sahip olduğu için, iyi bir skora sahip.  Entegre Broadband Modemleri olan modeller henüz yok.  Kablolu bağlantı söz konusu olduğu sürece, RJ-45 ile yapılan standart Ethernet bağlantıları için Atheros AR8132 PCI-E hızlı Ethernet Kontrollörü (10/100Mbit) mevcut.

Mevcut mükemmel saygın 160 GB sabit disk, çevrimiçi deposundan (Eee Storage) 10 GB ile genişletilebiliyor.  Bir netbook için normal olarak işletim sistemi Windows XP Home, fakat GNU/Linux da alternatif olarak sunuluyor. 

 

Bağlantı aletleri

Klavye  

Etrafını çevreleyen parçaların güzelliğine rağmen, kişisel tuşlar güzel,
mat bir cilaya ve yumuşak bir dokunuşa sahip. Yazma konforu hafif yükselme açısı sağlayan kama şeklindeki gövdesi ve iyi bir basma derinliğine ulaşan ve güçlü bir şekilde cevap veren tuşların iyi mekanik özellikleri ile daha da zenginleştirilmiş.  Genel büyüklük göz önüne alındığında tuşların büyüklüğü genelde tatmin edici.  Burada tek negatif olan, küçük sağ shift düğmesi; onu kullanmak biraz pratik gerektirecek.  Bunun haricinde klavye düzenlemesinde başka sürprizler yok.  Yer darlığı yüzünden, herhangi bir extra tuş bulmak zor, fakat bütün önemli fonksiyonlar Fonksiyon (Fn) tuşu ile yapılabilir.  Tek istisna kllavyenin üstündeki touchpad'i açıp-kapamaya yarayan tuş.

Touchpad

Eee PC 1008HA da olduğu gibi, Eee PC 1101HA' nın avuç içi dinlenme alanı ve touchpad'i köşesiz veya aralıksız tek bir ünite oluşturmakta.  Dokunmaya duyarlı olan çukurlu yüzeyi ile hemen fark ediliyor.  Başlangıçta her ne kadar bu garip bir his verse de, pek çok kullanıcı az bir zaman sonra bu duruma sorunsuz alışacaklar.  Daha problemli olarak, geçerli driver düzenlemeleri ile, touchpad çok dokunmaya ve click seslerine duyarlı ve bu yüzden kaza ile aktive ediliyor.

Touchpad tuşları tek bir krom tuşu gibi gösterilmiş.  Fakat onlar sadece köşelerde iyi çalışıyorlar, merkez bölüm ise daha fazla press gerektiriyor ve kullanıcının verilerine cevapsız kalabilir.  pozitif bir yönü click sesinin sessiz olması.

Buna ek olarak touchpad gerektiğinde kolaylıkla sistem dışı kalabilir.  Bu işlem için gerekli tuş, klavyenin sol üst köşesinde.  Açma/kapama düğmesini yansıtarak, Acer notebook'larda sıkça gördüğümüz 'PoweSmart' düğmesini hatırlatıyor.


 

 

 

 

 

 

 

Klavye
Klavye
Touchpad
Touchpad
Touchpad'i açıp kapamaya yarayan hotkey
Touchpad'i açıp kapamaya yarayan hotkey

Ekran

Asus Eee PC 1101HA dışarıda
Asus Eee PC 1101HA dışarıda

AU Optronics Corp'tan (AUO) entegre ekran, model B116XW02V0, geniş ekran 16:9 formatında 1366 x 768 pixel çözünürlük sağlamakta.  Parlak ekran yüzeyi ile, ki bazen mobil notebooklar için  uygun kabul edilmiyor, netbook aynı zamanda parlaklığı ile etkileyemiyor.  Ekranın sol alt bölümünde ölçülen en yüksek parlaklık değeri sadece 135 cd/m². Fakat normal olarak % 83 oranında dağılımı var.  Genel olarak netbook işyerinde veya dışarıda genişletilmiş kullanım için uygun değil.  Tekrar olarak bu özellik, bu tip notebookların hedef kitlesine olan yönelimini gösterir.
 

 

131.5
cd/m²
125.3
cd/m²
118.5
cd/m²
122.7
cd/m²
118.6
cd/m²
111.4
cd/m²
135
cd/m²
124.1
cd/m²
124.9
cd/m²
Parlaklığın yayılımı
Maksimum: 135 cd/m² Ortalama: 123.6 cd/m²
Aydınlatma: 83 %
Batarya modunda parlaklık: 118.6 cd/m²
Kontrast: 198:1 (Siyah: 0.6 cd/m²)

 

Hepsi aynı olarak, düşük bir siyah değeri olarak 0.6 cd/m² ve orta sınıf ekranda ölçülen en yüksek parlaklık değeri olarak netbook 198:1 lik contrast değeri ile iyibir oran yakalamakta.  Subjektiv bir şekilde renkler parlak ve canlı.

Her ne kadar yatay görüş açısı cömert olsa da, dikey görüş açıları tatmin edici değil. Ideal 90 derecelik görüş açılarından yapılan küçük sapmalar bile çarpıtmalara sebep oldu.  Mesela alttan bakınca resme karanlatma etkisi yapan, üstten bakınca resme gereğinden fazla aydınlatma etkisi yapan bir etki.  Daha büyük açılarda ise renklerin ters olduğunu görebilirsiniz.  Her ne kadar yatay hizada kullanılabilir görüş açısı biraz geniş olsa da geniş açıdan dolayı, işleri bozan yansımalarla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Asus Eee PC 1101HA ' nın bakış açıları
Asus Eee PC 1101HA ' nın bakış açıları

Alt ekran parlaklığını Eeectl işlemi ile yükseltmeye çalıştık.  Fakat Asus Eee PC 1101HA ile bu herhangi bir iyileşmeye sebep olmadı ve ekran karanlık kaldı.

Programın bu bölümde etkisiz kaldığı gerçeğini hatırlayarak, Asus'un bu programın kullanılmasının ekrana ve ekran kontrolörüne zarar verebileceğinden dolayı uyarıp kullanılmasını tavsiye etmemektedir.  Dolasıyla programı, eğer risklerin farkında iseniz ve garanti belgenizi iptal edebileceğini kabul ediyorsanız öyle kullanmalısınız.

 

Performans

Enerji tasarrufu ve taşınabilirliği artırma Asus Eee PC 1101HA nın tasarımının arkasındaki ana kriterlerdi.  Intel Atom Z520 işlemci ve Intel US15W chipset (kodadı Poulsbo), entegre GMA 500 graphic ile, bu amaca ulaşıyor, fakat fazla güç harcıyorTermal tasarım gücü 2 Wat ile (TDP), Atom Z520, Atom N270 veya N280 işlemcilerinin termal güç kayıplarını azaltıyor, bu da betbooklarda şu an yaygın bir şekilde kullanılıyor ve 2.5 Watt TDP e sahip.

Bu Atom Z520 CPU ve GMA Graphics Chipsetin birleşiminden dolayı büyük enerji tasarrufları beklenmemeli 1GB RAM paketi tamamlıyor.  Tahmin edeceğiniz gibi,  Asus Eee PC 1101 HA, performans yönünden Sony Vaio VGN P21Z ve Acer Aspire  One 751 ' e benziyor.  Bunlar tarafımızca test edildi ve karşılatırılabilir bir şekilde ekipmanları vardı. Mesela 1101HA PCMark05 testinde 888 puan topladı, Vaio VGN P21Z ve Acer Aspire One 751 ise sırasıyla 916 (+ % 3 ) ve 692 (-% 22) puan topladılar.  3DMark testlerinden mesela 3DMark03 değerini düşünün - burada 1101 HA' lar 418 puan ile, sırasıyla 425 (+%2) ve 413 ( - % 1) puan aln Sony VGN P21Z ve Aspire One 751 ile hemen hemen aynı seviyedeler.  3DMark05 testinde, 1101HA için 146 puan, Sony Vaio VGN P21Z için 126 puan
(-%14) ve Aspire One 751 için 136 puan (-%7) ile benzer sonuçları görüyoruz.

Testlere göre Intel Atom N270 VEYA N280 işlemci ile GMA 950 nun daha ortak kombinasyonlarına sahip netbooklar daha iyi performans sergilediler.  karşılaştırmak gerekirse, Asus Eee PC 1005HA (N270, GMA 950, 1GB RAM)
PCMark05 testinde 1617 puan topladı, bu da 1101HA' dan % 82 daha iyi bir performans demek.

Bununla beraber ofis işlemleri, internet browsing, Skype ve benzeri işleri 1101HA kolaylıkla yapabilir.

Tahmin edeceğiniz gibi, tek büyük depolama aygıtı harddrive, Hitachi HTS543216L9SA00, ve toplamda 160GB bir kapasite sunuyor.  5400 rpm'lik devir hızı kayda değer değil.

System bilgisi: CPU
System bilgisi: CPUZ Cache
System bilgisi: CPUZ Mainboard
System bilgisi: CPUZ RAM
System bilgisi: CPUZ RAM SPD
System bilgisi: GPUZ
System bilgisi: HDTune
System bilgisi: Asus Eee PC 1101HA
PCMark 05 Standard
1088 puan
Yardım
3DMark 2001SE Standard
888 puan
3DMark 03 Standard
413 puan
3DMark 05 Standard
146 puan
3DMark 06 Standard
68 puan
Yardım
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
454
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
693
Cinebench R10 Shading 32Bit
29
Yardım
Hitachi Travelstar 5K320 HTS543216L9SA00
Maksimum transfer hızı: 27.3 MB/s
Minimum transfer hızı: 59 MB/s
Ortlama transfer hızı: 47.4 MB/s
Erişim hızı: 18.2 ms
Yakma hızı: 43.6 MB/s
İşlemci kullanımı: 8.6 %
DPC gecikmeleri
DPC gecikmeleri

Windows XP deki gecikmeleri DPC Latency Checker Programı kullanarak test ettik.  Büyük gecikmeler gözlendiği ve extern aygıtlar bağlandığı zaman senkronizasyon sorunları olabilir; mesela extern ses kartları kullanıldığı zaman çıkan çatlak sesleri.  Sağdaki resim problemi gsöteriyor.

 

Emisyonlar

Sistem sesi

Eee PC 1101 HA oldukça sessiz. Hafif veya boşta çalıştığı zaman maximum 31.2 dB (A) ses üretiyor.  Daha ağır sistem yüklemesinde daha sesli oluyor ve maximum 37.2 dB (A) ses seviyesine ulaşıyor.  Genelde ise oldukça sessiz bir makine ve tatlı düşük-frekans ses çıkarıyor.

Ses yüksekliği

Boşta
31.2 / 31.2 / 31.2 dB
HDD
31.4 dB
Çalışırken
31.4 / 37.2 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
sessiz
40 dB(A)
duyulabilirlik
50 dB(A)
gürültülü
 
min: dark, med: mid, max: light    (15 cm uzaklık)

Sıcaklık

Makinenin sıcaklığı hissedilmiyor, ne klavyede ne de makinenin altında.  Ağır kullanımda bile üst taraf maximum 34.3 Celcius derece sıcaklığa ulaşıyor, alt taraf ise biraz daha soğuk kalmayı bile başarabiliyor ve 31.1 Cecius dereceye ulaşıyor.  Dolayısıyla notebookunuz ile dizinizde sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz.

Maksimum yük
 33.2 °C32.2 °C28.8 °C 
 34.3 °C33.5 °C28.9 °C 
 31.8 °C28.8 °C27.8 °C 
Maksimum: 34.3 °C
Ortalama: 31 °C
27.6 °C30.2 °C30.3 °C
28.6 °C29.6 °C30.9 °C
26.1 °C30.2 °C31.1 °C
Maksimum: 31.1 °C
Ortalama: 29.4 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31 °C / 88 F, compared to the average of 29.8 °C / 86 F for the devices in the class Netbook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 34.3 °C / 94 F, compared to the average of 33.1 °C / 92 F, ranging from 21.6 to 53.2 °C for the class Netbook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 31.1 °C / 88 F, compared to the average of 36.6 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 30 °C / 86 F, compared to the device average of 29.8 °C / 86 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 31.8 °C / 89.2 F and are therefore cool to the touch.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 29.3 °C / 84.7 F (-2.5 °C / -4.5 F).

Hoparlörler

Makinenin ön tarafında bulunan hoparlörler, seslerini aşağıya doğru iletiyorlar.  Belli ki Asus ses kalitesi üzerine biraz düşünmüş, çünkü SRS Premium Sound True-to-life 5.1 Surround Audio iyi, genel olarak dengeli bir seviye sunuyor.  3.5mm ' lik kulaklıktaki ses kalitesi de sorunsuz.


Pil ömrü

Maximum pil ömrü (Okuyucu Testi)
Okuyucu Testi
Minimum pil ömrü (Klasik Test)
Klasik Test

Asus websitesinde 11 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor.  Fakat bu sadece 63 Wh, 6-cell lithium-ion pilli makineler için geçerli.  48Wh lithium-ion pilleri için, test modelimiz gibi, 9.5 saatlik offline kullanım mümkün olmalı.

Battery Eater Reader's Test' te ( minimum parlaklık ve wi-fi çalışmadan) Asus 1101HA 584 dakika çalıştı.  Bu da 9 saat 44 dakika pil kullanımı ve üreticinin söylediklerini aşması demek.  Kablosuz bağlantı ile sörf ve maximum ekran parlaklığı ile birlikte harcanan güç artıyor, ve bu durumda pil 367 dakika - yaklaşık 6 saat çalışıyor.

Battery Eater Classic Test'tetamamen yüklü bir sistemde, kablosuz modülleri açık olup  maximum parlaklık altında 326 dakikaya ulaşıyoruz.  Yani yaklaşık 5.5 saat (minimum kazanılabilir çalışır zaman)


Anlık tüketim
Kapalı / Bekleme modudarklight 0.1 / 0.3 Watt
Boştadarkmidlight 7.2 / 7.6 / 8.8 Watt
Çalışırken midlight 11.2 / 11.5 Watt
 color bar
Key: min: dark, med: mid, max: light        
Batarya ömrü
Boşta (WLAN kapalı, minimum parlaklık)
9h 44min
WLAN açıkken
6h 07min
Çalışırken (maksimum parlaklık)
5h 26min

Sonuç

Asus Eee PC 1101HA'da  tatmin edici bir taşınabilirlik ve tam bir paket sundu.  Mükemmel pil ömrüne rağmen, bu profesyonel kullanıclara hitap etmeyip daha ziyade ana güç merkezinden uzakta, 6 saat çalışacak kimselere hitap ediyor.  Bu makineden muhteşem bir performans beklememelisiniz, fakat Intel Atom Z520 CPU, entegre GMA 500 graphics chip ve 1GB RAM 'ın Windows XP'deki kombinasyonu, basit ofis işlemleri ve internette sörf için yeterli.

Ne yazık ki mobil kullanıma en büyük engel ekran gibi görünüyor.  Çok yüksek bir yansıtıcı yüzeye ve düşük parlaklık seviyelerine sahip olarak, dışarıda kullanım için tavsiye edilmez, bu da bir üzüntü.  Pozitif olarak, daha önceki Eee PC modellerinden daha fazla kullanılabilir alana sahip.  Bu da 1366 x 768 pixel,   11.6 '' ekran sayesinde mümkün.  Tabii ki bunlar da hacmi ve ağırlığı arttırıyor.

Netbooklardan beklenileceği gibi, Asus Eee PC 1101HA spesifik bir marketi hedef almış.  Kabullenilebilir bir fiyat ile yeterli bir mobil performans sunuyor ve çekici şekilde tasarlanmış, temiz tutması ise zor.

 

Asus Eee PC 1101HA
Asus Eee PC 1101HA
Asus Eee PC 1101HA
İnceleme: Asus Eee PC 1101HA
İnceleme: Asus Eee PC 1101HA

Notebook özellikleri

Asus Eee PC 1101HA (Eee PC 1101 Seri)
Bellek
1024 MB 
Görüntü
11.6 inç 16:9, 1366 x 768 pixel, parlak: evet
Anakart
Intel US15W (Poulsbo)
Harddisk
Hitachi Travelstar 5K320 HTS543216L9SA00, 160 GB 
, 5400 rpm
Ses kartı
Intel Poulsbo - High Definition Audio Controller
Bağlantılar
3 USB 2.0, 1 VGA, 1 Kensington Lock, Ses çıkışları: Mikrofon, kulaklıklar, Kart okuyucular: SD, MMC (SDHC)
Network
Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller (10/100MBit/s), Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (b/g/n = Wi-Fi 4), Bluetooth 2.1+EDR
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 36.2 x 286 x 196
Batarya
48 Wh Lithium-Ion
İşletim sistemi
Microsoft Windows XP Home 32 Bit
Camera
Webcam: 1.3 MP
Ek özellikler
Kasa, kullanım klavuzu, temizleme bezi, garanti belgesi, DVD desteği, 24 Ay Garanti
Ağırlık
1.35 kg, Güç kaynağı: 190 g
Fiyat
399 Euro

 

Çekici bir görünüm...
Çekici bir görünüm...
EeePC 1101HA' nın işleme gücü yeterli.
EeePC 1101HA' nın işleme gücü yeterli.
...maliyeti var. Intel Atom Z520 CPU ve entegre GMMA 500 graphics chipset ile,
...maliyeti var. Intel Atom Z520 CPU ve entegre GMMA 500 graphics chipset ile,
Çok iyi pil ömrü...
Çok iyi pil ömrü...
...yoksa o ekran olmak zorunda mı?
...yoksa o ekran olmak zorunda mı?
Yansıma, yansıma...
Yansıma, yansıma...
Touchpad'e alışmak zaman alıyor.
Touchpad'e alışmak zaman alıyor.
Küçük sağ shift düğmesi hariç, klavye çekici.
Küçük sağ shift düğmesi hariç, klavye çekici.
Küçük, fakat berrak bir şekilde görülen gösterge LEDi
Küçük, fakat berrak bir şekilde görülen gösterge LEDi
...aynı durum sol elini kullananlar için de geçerli.
...aynı durum sol elini kullananlar için de geçerli.
Portlar sağ elini kullananlar için iyi yerleştirilmiş.
Portlar sağ elini kullananlar için iyi yerleştirilmiş.
Menteşeler maximum açılma açısını 132 derece ile sınırlandırıyor.
Menteşeler maximum açılma açısını 132 derece ile sınırlandırıyor.
Ekran 11.6 inche yükselerek genel hacmi ve ağırlığı arttırdı.
Ekran 11.6 inche yükselerek genel hacmi ve ağırlığı arttırdı.
...beyaz renkte de mevcut.
...beyaz renkte de mevcut.
Tek erişim paneli normal bir kişinin hafızayı değiştirmesine olanak veriyor.
Tek erişim paneli normal bir kişinin hafızayı değiştirmesine olanak veriyor.

Benzer notebooklar

aynı GPU’lu laptoplar

İnceleme: Dell Inspiron Mini 10 Netbook
Graphics Media Accelerator (GMA) 500, Atom Z530, 10.1", 1.29 kg
İnceleme: Sony Vaio VGN-P21Z Mini-Notebook
Graphics Media Accelerator (GMA) 500, Atom Z520, 8", 0.61 kg

Aynı Ekran boyutunda ve/veya ağırlıkta laptoplar

Kısa inceleme: Asus EeeBook X205TA-FD005BS Netbook
HD Graphics (Bay Trail), Atom Z3735F, 11.6", 0.98 kg
Kısa inceleme: Asus C200MA-KX003 Chromebook
HD Graphics (Bay Trail), Celeron N2830, 11.6", 1.15 kg
İnceleme Asus Eee PC 1215B Netbook
Radeon HD 6250, C-Series C-50, 12.1", 1.523 kg
İnceleme Asus Eee PC 1015PN Netbook
ION 2, Atom N550, 10.1", 1.28 kg
İnceleme Asus Eee PC 1005HA-M (Win7) Netbook
Graphics Media Accelerator (GMA) 950, Atom N270, 10.1", 1.28 kg

Linkler

Fiyatları karşılaştır

Artılar

+İyi pil ömrü
+Hafif ve kullanışlı
+Sabit ve iyi yapılmış
 

Eksiler

-Fazla yansıma, karanlık görüntü
-Kısıtlı açış açısı
-Küçük sağ shift düğmesi
-Parlak bitiş kasasını tutmak zor
-Fazla güç kullanmıyor.

Kısaca

Neyi beğendik

İnce, çekici tasarım ve kapsamlı aksesuar.

Eksik olan

Daha parlak ve mat bir bitiş böyle portatif bir notebook için çok daha uygun olurdu.

Bizi heyecanlandıran

Gençlere hitap etmesi beklenen bir notebook'un daha iyi bir ekranı yok.

Karşılaştırma

Bu büyüklükteki notebooklar, daha küçüklerine oranla aynı oranda popüler değiller.  Fakat Acer Aspire One 751, 11.6 inch ekran ve aynı Atom Z520CPU, GMA 500 ve 1 GB RAM ile benzelik gösteriyor.

 

Bewertung

Asus Eee PC 1101HA - 08/28/2009
Martina Osztovits

İşcilik
89%
Klavye
87%
Mouse
80%
Bağlanılabilirlik
86%
Ağırlık
92%
Batarya
100%
Görüntü
75%
Oyun performansı
15%
Uygulama performansı
55%
Isınma
90%
Ses
96%
İzlenim
85%
Ortalama
79%
87%
Netbook - Ortalama Ağırlık
Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > İnceleme Asus Eee PC 1101HA Netbook
Martina Osztovits (Update: 2009-09-30)