Notebookcheck Logo

Sharge Shargeek 140 güç bankası uygulamalı incelemesi: Mat siyah dayanıklılık

Cyberpunk güç bankası. Shargeek 140, Sharge'ın yüksek teknolojili, yüksek hızlı güç bankaları serisinin en yenisidir. 20,000mAh kapasiteli aksesuar, kitlesel fonlama kampanyası ödülü olarak ve aynı zamanda OEM'in daha önceki iki ürününün bir melezi olarak piyasaya sürüldü. 140, siberpunk parçalarının toplamından daha fazlası mı?

Başarılı bir şekilde yardımcı olmak OnePlus ulaşmak hayran hi̇zmeti̇ sonuncusu ile ürünsharge imzasına geri dönüyor şeffaf teknoloji estetik ile Shargeek 140. Güç bankasının her iki cihaz ile de birçok ortak noktası vardır Storm2 Slim (veya Shargeek 130) ve Shargeek 170.

Kutudan Çıkarma ve İlk İzlenimler

Bazı öncüllerinin aksine, Shargeek 140 sade, markasız siyah bir kutuda ortaya çıktı. Yine de, muhtemelen üretim öncesi bir ünite ve perakende / Kickstarter alıcıları kutu açma deneyimlerinden daha fazlasını elde edebilirler.

Bu durum, güç bankası, kablosu (Sharge güç bankaları için standart olan çarpıcı sarı renkte ve şaşırtıcı derecede cömert uzunlukta) ve taşıma çantası (açık gri renkte ve Sharge'ınkine kıyasla biraz daha dayanıksız) için aynı dolgulu yuvalara sahip olan iç kısma da yansıyor daha önce Shargeek-serisi ürünler Pouch's güç tuğlası zaten küçük bir delik açmıştır).

Shargeek 140, serisinde plastiği şeffaf olmayan mat siyah renkte üretilen ilk model. Bir taraftaki pilleri her şeyden çok gri olmasına rağmen, stilistik olarak görünür devre kartıyla iyi uyum sağlar. Şasisi Storm2 Slim'inkine çok benziyor, sadece sonsuz derecede daha uzun ve daha geniş.

Bununla birlikte, yeni Shargeek 170'in ekranı için görünürdeki atasının ekranını bırakır, böylece Sharge tarafından onun için geliştirilen çok daha ayrıntılı kullanıcı arayüzünü daha basit bir yedi segmentli okuma ile değiştirir. 140 ayrıca Storm2 Slim ile aynı bağlantı noktası düzenine sahiptir, ancak güç düğmesi yana monte edilmiştir (170'inki gibi).

Charging Test with the Sharge 140 power bank

Güç bankası sadece 2 bağlantı noktasına sahip ve bunlardan 1 tanesi USB-C üzerinden 100W'a kadar güç sağlayabiliyor. Eski cihazımla test ederken Razer Blade Stealth her zamanki gibi, 140'tan ~34W'tan daha fazla çekmediğini görünce hayal kırıklığına uğradım daha yaşlı güç bankaları.

Bu durum, kullanılan kablodan bağımsız olarak, Sharge'ın 240W versiyonundan birinci parti bir kabloya kadar geçerlidir Razer aksesuar. Sharge 140 bağlandığında da dayanılmaz bir ıslık sesi çıkarırken, dizüstü bilgisayarı yaklaşık 1 saat 45 dakika boyunca çalıştırabildi. Yine de, güç bankasını herhangi bir yeni cihazla test etmek, hatta Lenovo Legion Gitçok daha iyi performansla sonuçlandı.

140'ın ekranı bu koşullar altında 88W veya daha fazlasını gösteriyordu (ayrı bir USB metre lenovo cihazının USB-C'si sayesinde 90W'a yakın) PD 3.1 bağlantı noktaları - yalnızca cihaz kapalıyken de olsa.

Legion Go açıldığında çıkış ~33W'a düştü (ah, Windows el konsolu ömür). Bununla birlikte, güç bankası yaklaşık 70 dakika mutlu olma yeteneğini sergiledi (her ne kadar DOOM 64-seviye) oyun - aşırı gürültü olmadan (güç bankasından).

Sharge 140 yalnızca akıllı telefonları şarj eder (bir Samsung Galaxy S23 Ultra ve bir iPhone 13 Pro) USB-C üzerinden çok standart hızlarda: en iyi ihtimalle ~16W. Yine de, aynı şeyi tek USB tip-A portu üzerinden de yapabildiğini gördüm - ve tip-C üzerinden kendini yeniden şarj ederken de. Güç bankasının bu modda ~9V/1.6A çıkışa sahip olduğu göz önüne alındığında, A tipi bağlantı noktasının 40W'a (20V/2A) kadar değerini karşılayabileceğini gösteriyor.

Bu arada, Sharge 140, Storm2 Slim gibi, 65W'ta kendini şarj edebilecek şekilde derecelendirilmiştir ve bunu herhangi bir 20V/3.25A dereceli adaptörle yapabilir - örneğin JSAUX FlipGo (veya bu konuda Legion Go). Bunu, A tipi bağlantı noktasının kullanımda olup olmadığına bakmaksızın en yüksek hızda yapar.

Son olarak, güç bankası, aşağıdaki gibi daha eski veya daha küçük cihazlar için güç düğmesine iki kez dokunarak etkinleştirilen bir "Düşük Akım Moduna" sahiptir giyilebilir cihazlar (veya Sony kameralar). Çalışıyor, ancak ~1.5W'lık bir cihaz açılmamış olsa bile aynı miktarda güç aldığı için gerekli olmadığını fark ettim.

Artıları

+ Güzel, aerodinamik ancak ayrıntılı tasarım
+ Havayolu güvenliği derecelendirmesi
+ Şarj ve deşarjı takip etmek için ekran
+ USB tip A üzerinden alışılmadık derecede hızlı şarj
+ Test sırasında serin kaldı
+ Çok çeşitli güç tuğlaları ile kendi kendini şarj eder

Eksiler

- Görünüşe göre eski 100W USB-C cihazlarla daha az etkili
- Yanlış cihaza bağlandığında ses çıkarabilir
- Çift portlu tasarım çok yönlülüğü biraz kısıtlıyor
- Kullanılabilirlik kitlesel fonlama kampanyasının sonucuna bağlıdır

Shargeek 140 güç bankası hakkında karar

Sonuç olarak, Sharge 140 potansiyel olarak yükseltilmiş bir güç bankası için iyi bir seçimdir. Önceden var olan 130/Storm2 Slim ve daha uzun süre dayanabilir, ancak 170 (şu anda Amazon'da mevcut), kağıt üzerinde ve testlerde her ikisine kıyasla kapasite açısından hala daha üstün.

Öte yandan, Storm2 Slim'in ekranında çok daha fazla ayrıntı var ve önyükleme yapmak için okuma yönünü çevirmek gibi şeyler yapabiliyor. Yine de 140'ın ekranı, çıkış/giriş watt değeri ve %0'a inmesine ne kadar kaldığını göstermesi açısından doğrudur.

A tipi portun giriş olarak kullanılamaması utanç verici olsa da, geçişli şarj modu özellikle kullanışlıdır, çünkü bu, C tipi portu bir dizi güncel cihazı şarj etmek için serbest bırakır.

Bazı potansiyel alıcılar da görünüşünü tercih edebilir, ancak teknik olarak beyaz.

Fiyat ve bulunabilirlik

Şu anda Sharge 140 hala Kickstarter'da ve bu yazının yazıldığı sırada bağımsız bir ödül olarak $89 adresinde fiyatlandırılıyor.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Sharge Shargeek 140 güç bankası uygulamalı incelemesi: Mat siyah dayanıklılık
Deirdre O'Donnell, 2024-06-24 (Update: 2024-06-24)