Notebookcheck Logo

Xiaomi Redmi Watch 4 akıllı saat incelemesi - Güzel, ancak yazılım kusurları var

Oh, Xiaomi. Redmi Watch 4 güzel, parlak, büyük bir AMOLED ekrana ve harika bir pil ömrüne sahip. Ucuzdur ve aynı zamanda uydu bağlantısı ve parlaklık sensörüne sahiptir, ancak ne yazık ki birçok yazılım hatasıyla can sıkmaktadır. İncelememiz ışığın ve gölgelerin nerede yattığını açıklıyor.

Xiaomi, selefi Redmi Watch 3 ile aynı temel tasarımı koruyan Redmi Watch 4'ü piyasaya sürüyor. Biraz daha yuvarlak olan Watch 4'te düğme yerine bir kurma kolu bulunuyor. En üst model olan Xiaomi Watch 2 Pro'nun aksine, Redmi Watch 4 WearOS değil, Xiaomi'nin kendi HyperOS'unu kullanıyor - bu da uzun bir pil ömrü sağlayacaktır.

Selefine kıyasla ekran büyüdü ve akıllı saat biraz daha ucuzladı. RRP 100 Euro'dur. Redmi Watch 4'ün yalnızca bir versiyonu var, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz iki renk var: Obsidian Black ve Silver Grey. Uygun fiyatlı akıllı saatlerde her zaman olduğu gibi LTE versiyonu yok.

Xiaomi Redmi Watch 4
Görüntü
1.97 inç 15:13, 450 x 390 pixel 302 PPI, capacitive, AMOLED, parlak: evet
Bağlantılar
Brightness Sensor, Alıcılar: Heart rate sensor, accelerometer, gyroscope, electronic compass
Network
Bluetooth 5.3, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 10.5 x 47.5 x 41.1
Batarya
470 mAh Lithium-Polymer, Batarya kullanım süresi (üreticiye göre): 480 h
Ek özellikler
Hoparlörler: mono, Klavye: on screen, charging cradle, Xiaomi HyperOS 2.1.53, 24 Ay Garanti, GNSS: GPS, Galileo, Glonass, BeiDou, QZSS, 5 ATM, fanless, waterproof
Ağırlık
48 g, Güç kaynağı: 10 g
Fiyat
99.99 Euro

 

Kasa ve özellikler - Alüminyum ve paslanmaz çelik Redmi Watch

Redmi Watch 4'ün çerçevesi alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Gümüş renkli test cihazımız mat bir yüzeye sahiptir. Ekranın etrafında uzanan parlak bir çizgi görsel bir vurgu yaratıyor.

Akıllı saatin sağ tarafında, döndürülebilen ve basılabilen, tam oturan paslanmaz çelik bir kurma kolu bulunmaktadır. Kaydırma sırasında dokunsal geri bildirim bir titreşim motoru tarafından üretiliyor. Metal çerçevenin altında, siyah plastik bir panelde, Xiaomi ayrıca sağ tarafa bir hoparlör ve bir mikrofon yerleştirmiştir.

Kayış olmadan Redmi Watch 4 31 gram ağırlığındadır; orijinal kayış ile 48 gram ağırlığındadır. Watch 4'ün kayışı TPU'dan yapılmıştır, 22 milimetre genişliğe sahiptir ve alet kullanmadan kolayca değiştirilebilir. Üretici bu amaç için alt tarafta iki düğme sağlamıştır. Bununla birlikte, kayış bağlantısı özeldir ve yalnızca belirli kayışlar uymaktadır.

Kayış çok uzun ve sabit bir pimle kapatılıyor; klasik bir toka yok. Takarken alışmak biraz zaman alıyor. Test kolunda, kayışın ucu düzenli olarak kayış halkasından çıkıyor ve biraz dışarı sarkıyor.

Watch 4'ün yapı kalitesi çok iyi. Test süresi boyunca kasada herhangi bir çizik oluşmadı. Ancak, gri kayış mavi bir renk aldı - muhtemelen bir kot pantolondan. Xiaomi suya dayanıklılığı 5ATM olarak belirtiyor, ancak Redmi Watch 4 IP sertifikasına sahip değil.

Kurulum ve çalıştırma - Xiaomi Mi Fitness uygulamasına güveniyor

Redmi Watch 4'ü kurmak için iOS ve Android için kullanılabilen Mi Fitness uygulaması gereklidir. Watch 4 ilk kez başlatıldığında, uygulamayı indirmenizi ister. Uygulama, akıllı saat üzerindeki bir QR kodunu taramak için kullanılır ve iki cihaz hızlı bir şekilde bağlanır.

Uygulama daha sonra akıllı saatin çalışmasıyla ilgili kısa bir eğitim sunuyor, ancak Watch 4'te hiçbir şey görüntülenmiyor. Genel olarak, kurulum hızlı bir şekilde tamamlanır ve yazılım kendi başınıza keşfedilebilir. Sürekli nabız ölçümü, kan oksijen doygunluğu, stres ve yoğun uyku ölçümü gibi birçok ölçümün çalışma sırasında devre dışı bırakıldığı dikkat çekiyor.

Ölçümler etkinleştirilirse, bu değişikliğin pil ömrünü etkileyeceğine dair bir uyarı görünür. Mi Fitness uygulaması dört bölüme ayrılmıştır: Sağlık, Antrenman, Cihaz ve Profil. Sağlık, bir harita ekranında tüm sağlık değerlerine genel bir bakış gösteren bir gösterge tablosudur. Tamamlanan tüm antrenman seansları Antrenman altında görüntülenir.

Cihaz, eşleştirilmiş çeşitli cihazların bir listesini gösterir. Xiaomi, çok çeşitli ücretsiz saat yüzleri içeren bir mağaza sunuyor. Eşleştirilen akıllı saatin ayarları da değiştirilebilir, örneğin hangi uygulamaların saate bildirim göndermesine izin verileceği gibi. Sağlık ölçümleri için parametreler de ayarlanabilir. Akıllı saat üzerindeki widget'ların görüntüsü de akıllı telefon üzerinden değiştirilebilir.

Ekran parlaklığı, ekranın etkinleştirilme şekli, uygulama düzeni veya otomatik eğitim algılama gibi diğer ayarlar yalnızca akıllı saatin kendisinde değiştirilebilir. Redmi Watch 4 için bir uygulama mağazası bulunmuyor. Yerel müzik depolama veya temassız ödeme de desteklenmiyor.

Xiaomi Watch 2 Pro'da olduğu gibi, günlük kullanımda Redmi Watch 4'ün yazılımı ile ilgili birkaç sorunumuz var. Zaman zaman, akıllı saat görünürde bir neden olmaksızın yeniden başlıyor, neyse ki bu sadece birkaç saniye sürüyor. Daha can sıkıcı olan ise Redmi Watch 4'ün, eşleştirilen akıllı telefon (testte bir Motorola Edge 30 Ultra) menzil içinde olsa bile bazen saatlerce yanlış zamanı göstermesi. Uygulama üzerinden tekrarlanan senkronizasyon bile yardımcı olmuyor. Sorun bir süre sonra kendiliğinden çözülüyor.

Redmi Watch 4, hem 1,97 inç ekran hem de döndürülebilir ve itilebilir kurma kolu aracılığıyla çalıştırılır. Tepeye basıldığında saat kadranından uygulamaya genel bakış açılır. Tepeyi çevirerek menüler arasında gezinebilirsiniz. Bir menüden kurma koluna basmak sizi her zaman bir adım geri götürür. Düğme ataması değiştirilemez, çift basmanın hiçbir işlevi yoktur.

Uzun basıldığında kapatma, yeniden başlatma ve sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu başlat menüsü açılır. Tepeye üç kez basıldığında uygulamada belirli bir numaraya acil durum kısa mesajı gönderilebiliyor. Ancak, bu yalnızca eşleştirilmiş bir akıllı telefon yakınlardaysa çalışır. Test sırasında acil durum numarasının girilmesi her zaman bir hata mesajıyla sonuçlandı.

Saat kadranından yana doğru kaydırdığınızda çeşitli kutucuklar arasında gezinebilirsiniz. Bunlar sonsuz bir karusel olarak düzenlenmiştir ve her iki taraftan da kaydırılabilir. Her kutucuk çeşitli widget'lar içeriyor; örneğin bir kutucukta hava durumu ve uyku ile ilgili bilgiler ve bir antrenmanı başlatmak için bir düğme gösteriliyor. Diğer kutucuklar nabız, kandaki oksijen doygunluğu ve stres ile ilgili bilgileri nefes egzersizleri için bir düğme ile birlikte gösterir. Kutucukların sırası ve içeriği akıllı telefon uygulamasında özelleştirilebilir.

Yukarıdan aşağıya doğru kaydırıldığında bildirimler menüsü açılır. Bildirimler burada kronolojik olarak listelenir ve uygulamaya göre sıralanır. Aşağıdan yukarıya doğru kaydırıldığında, medya kontrolüne ve rahatsız etmeyin veya enerji tasarrufu modu gibi çeşitli modlara erişim sağlayan kısa menü açılır.

Telefon ve bildirimler - Redmi Watch 4'te yalnızca kısa yanıtlar

Mi Fitness uygulaması, hangi programların akıllı saate bildirim gönderebileceğini seçmek için kullanılabilir. Testte, bildirimler Redmi Watch 4'e güvenilir bir şekilde ulaştı. Ancak, e-postalar gibi uzun mesajlar kesiliyor. Buna ek olarak, akıllı saat görüntüleri ve yalnızca birkaç emojiyi görüntüleyemiyor. Yanıtlar yalnızca kısa yanıtlar yardımıyla mümkündür - bunlar uygulamada özelleştirilebilir.

Hoparlör ve mikrofona sahip olan Redmi Watch 4 ile arama yapmak mümkün. Ancak, kendi kablosuz bağlantısının olmaması nedeniyle, eşleştirilmiş bir akıllı telefonun her zaman Bluetooth menzilinde olması gerekiyor. Akıllı saat arama listelerini görüntüleyebiliyor ve numaralar sayısal tuş takımı aracılığıyla girilebiliyor. Ancak kişiler akıllı telefon ile senkronize edilmiyor. Kendi favori kişilerinizi Mi Fitness uygulamasında saklamanız gerekir.

Redmi Watch 4 ile arama yapmak, acil durumlar ve kısa aramalar için bir şeydir. Hoparlör çok dikkat dağıtıcı olmadan yüksek ses çıkarıyor. Arka plan gürültüsü yok, ancak saati takan kişinin sesi bazen çok dalgalı ve heceler bazen bulanık.

Sesli asistan - Xiaomi yetenekli donanıma rağmen bunu yapmıyor

Redmi Watch 4'ün dahili mikrofonu ve hoparlörü olmasına rağmen Xiaomi'nin sesli asistanı bulunmuyor. Bir uygulama mağazasının olmaması nedeniyle daha sonra yüklenemiyor.

Sağlık ve fitness - Canlılık değerine sahip Redmi Watch 4

Redmi Watch 4'ün sağlık verileri Mi Fitness uygulamasında toplanır. Google Fit, Strava ve Suunto ile senkronize edilebilir. Akıllı saat kalp atış hızını, kandaki oksijen doygunluğunu ve stresi ölçebilir. Stres seviyesi 0 ile 100 arasında bir sayı ile gösterilir.

Buna ek olarak, yazılım renk kodlu ve emojilerle işaretlenmiş dört aşamalı bir sınıflandırma sunuyor. Zaman çizelgesi gün boyunca stres seviyesini gösterir. Uygulama ayrıca minimum, maksimum ve ortalama değerlerle günlük bir özet sunuyor.

Redmi Watch 4'ün özel bir özelliği de canlılık değeridir. Bu değer yaş, dinlenme kalp atış hızı, maksimum kalp atış hızı ve son yedi günün antrenman verilerini içerir. Canlılık puanları egzersiz ve antrenman yoluyla toplanıyor ve yoğun antrenman daha fazla puan kazandırıyor. Xiaomi'ye göre, değer ideal olarak 100'ün üzerinde olmalıdır, çünkü o zaman WHO egzersiz hedeflerine ulaşılır. Günde en fazla 80 puan toplanabilir.

Etkinlik hedefleri - Redmi Watch 4 her zaman sayılmaz

Redmi Watch 4, günlük aktiviteyi yarım daireler yardımıyla gösterir. Bunlar yakılan kalorileri, atılan adımları ve saat başına ayakta durmayı temsil eder. İlerleme sadece yarım daireler aracılığıyla değil, aynı zamanda değerler kullanılarak da takip edilebilir. Ekran hem akıllı saatin kendisinde hem de Mi Fitness uygulamasında sunuluyor.

Uygulama ayrıca haftalık değerlere genel bir bakış ve ilgili kategori için ortalama bir değer sağlar. Adımlara ek olarak, kat edilen mesafe de görüntülenir. Ancak, yükseklik metre veya katlar hakkında bilgi yoktur.

Bununla birlikte, aktivite kaydı testte genellikle yanlıştır. Bazı durumlarda, akıllı saat bir yürüyüşten sonra yalnızca 1000 adım gösteriyor ve Redmi Watch 4, ayakta geçirilen süre kaydedilmesine rağmen, birkaç gün boyunca sürekli kullanımda herhangi bir adım veya yakılan kalori kaydetmiyor. Ayakta durmanın algılanması da iyi bir izlenim bırakmıyor. Hareket etme hatırlatması genellikle masadan kalktıktan birkaç dakika sonra beliriyor.

Kalp atış hızı, kalp ritmi ve kan oksijen satürasyonu

Redmi Watch 4'ün ölçülen değerlerini daha iyi sınıflandırmak için bunları referans cihazlarınkiyle karşılaştırdık. Kalp atış hızını ölçmek için Xiaomi akıllı saati Polar H10 göğüs kayışı ile birlikte bisiklet sürmeye çıkardık.

Spor seansından önce dinlenme kalp atış hızını ölçerken, cihazlar oldukça tutarlıdır. Redmi Watch 4'ün değeri göğüs kayışının iki atım üzerinde, sapma ise yüzde 2,94'tür. Güç nabzını üç farklı zamanda ölçtük. Cihazlar arasındaki sapma ortalama yüzde 11,99'dur. Akıllı saatin ölçülen değerleri her üç ölçüm için de göğüs kayışınınkinden daha düşüktür.

Kan oksijen satürasyonu ölçülürken fark daha azdır. Üç ölçümden elde edilen ortalama sapma yüzde 2,02'dir. Redmi Watch 4'ün ölçülen değerleri her zaman referans cihazınkinden daha düşüktür. Bu durumda, bu bir Braun Pulse Oksimetre 1'dir.

Genel olarak, Redmi Watch 4'ün ölçülen değerleri iyi. Ancak, sporcular antrenman sırasında doğru kalp atış hızı ölçümü için farklı bir cihaz kullanmalıdır. Redmi Watch 4 Amazfit Aktif fiyat aralığında işlerin daha iyi olabileceğini gösteriyor.

Kalp atış hızı ölçümü Xiaomi Redmi Watch 4
Kalp atış hızı ölçümü Xiaomi Redmi Watch 4
Kalp atış hızı ölçümü Polar H10 göğüs bandı
Kalp atış hızı ölçümü Polar H10 göğüs bandı

Uyku takibi - Xiaomi akıllı saat uyuyan hayvanı gösteriyor

Redmi Watch 4'ün uyku takibi etkileyici. Yazılım, her bir uyku evresi için toplam uyku süresini ve süresini gösterir. Uygulama derin, hafif ve REM uykusu arasında ayrım yapıyor. Her aşama için bir süre gösteriliyor ve yazılım ayrıca toplam uyku yüzdesini ve önerilen değerlere oranını da gösteriyor.

Aşamaların ilerleyişi bir zaman çizelgesi üzerinde grafik olarak da gösterilir. Uyanma aşamaları da güvenilir bir şekilde tespit edilir. Detaylı uyku analizi seçildiğinde, akıllı saat ortalama kalp atış hızını ve ortalama kan oksijen doygunluğunu da ölçer. Doygunluğun, yazılım tarafından verilen nefes alma puanları üzerinde de etkisi vardır.

Toplam uyku da 0 ile 100 arasında sayısal bir değerle değerlendirilir. Buna ek olarak, değer aynı yaş grubundaki diğer kullanıcıların değerleriyle karşılaştırılır. Değerler sadece bir gün için değil, haftalar ve aylar için de görüntülenebilir.

Uyku daha uzun bir süre boyunca ölçülürse, Mi Fitness uygulaması bir uyku hayvanı atar. Bu, uyku düzenlerini kategorize eder. Uyku ritmi, uyku sürekliliği, stres ve yatmadan önceki hareket analiz edilir. Yazılım ayrıca günlük rutininizi nasıl düzenleyeceğiniz konusunda önerilerde bulunur.

Redmi Watch 4 ayrıca akıllı bir alarm saatine sahiptir. Bu, mümkünse kullanıcıyı hafif bir uykudan uyandırmak için toplanan verileri kullanır. Ancak, seçilebilir süre on dakika ile kısadır.

Eğitim kaydı - Redmi Watch 4 ile geniş seçim

Xiaomi Redmi Watch 4, 150'den fazla spor türünü takip edebilir. Farklı sporlar için mesafeler, süreler ve yakılan kaloriler için farklı hedefler belirlenebilir. Belirli bir kalp atış hızına ulaşıldığında veya belirli bir mesafeden sonra antrenman alarmları da ayarlanabilir. Akıllı saat, koşu gibi belirli sporlar için bir ısınma programını ve aralıklı antrenmanı da destekliyor.

Koşu, antrenman seanslarının odak noktasıdır. Bu disiplinde Redmi Watch 4, önceki egzersizlerin ortalama hızını çalıştıran bir AI pacer da sunuyor. Buna ek olarak, akıllı saat, farklı performans seviyelerindeki koşuculara göre uyarlanmış önceden yüklenmiş on antrenman planı ile birlikte geliyor.

Tamamlanan antrenmanlar hem akıllı saatin kendisinde hem de Mi Fitness uygulamasında görüntülenebiliyor. Redmi Watch 4 rotayı kaydediyor ve kalp atış hızı ve mesafeye ek olarak, yürürken adım uzunluğu ve kadans gibi antrenmana özgü diğer değerleri de sağlıyor. Yazılım ayrıca antrenman etkisini tahmin ediyor ve toparlanma süresi hakkında bilgi veriyor.

Redmi Watch 4 ayrıca antrenmanları otomatik olarak tanıyabilir ve kaydedebilir. Ancak bu özellik testlerde her zaman güvenilir şekilde çalışmıyor. Bazen spor diğer günlerde tanınmasına rağmen antrenmanlar hiç tanınmıyor ve bazen kayıt sadece uzun bir gecikmeyle başlıyor.

GPS ve navigasyon - Redmi Watch ile hassas konum

Redmi Watch 4, GNSS özelliğine sahip ve tüm yaygın uydu sistemlerini destekliyor - ki bu fiyat aralığında elbette böyle bir şey söz konusu değil. Buna ek olarak, Garmin Venu 2 ile birlikte bir bisiklet turunda izleme doğru olduğunu kanıtlıyor.

Bağlantı günlük kullanımda biraz daha uzun sürüyor ancak son derece istikrarlı. Test sırasında herhangi bir bağlantı kesintisi yaşamadık. Kaydedilen rotalar yalnızca bir sapma yoluyla, örneğin Strava ile senkronizasyon yoluyla dışa aktarılabilir. Antrenman için rotaları içe aktarmak mümkün değildir.

GNSS ölçümü: Gölün çevresini dolaşma
GNSS ölçümü: Gölün çevresini dolaşma
GNSS ölçümü: Dönüm noktası
GNSS ölçümü: Dönüm noktası
GNSS ölçümü: Özet
GNSS ölçümü: Özet

Ekran - Redmi Watch 4 için büyük AMOLED panel

Alt piksel yapısı
Alt piksel yapısı

Redmi Watch 4'ün 1,97 inç AMOLED paneli iyi bir izlenim bırakıyor. Ortam ışığı sensörü etkinken 555 cd/m² maksimum parlaklık ölçtük, bu da akıllı saatin güneş altında bile okunmasını kolaylaştırıyor. Çözünürlük de iyi, içerik ve yazı tipleri net bir şekilde görüntüleniyor. Kullanılan teknoloji sayesinde ekran mükemmel siyah seviyesi ve keskin kontrastlarıyla da göz dolduruyor.

Ölçümlerimiz sırasında 166 Hz frekansında bir titreme fark ettik. Ortam ışığı sensörü hızlı ve uygun şekilde ayarlanıyor; günlük kullanımda parlaklığı yeniden ayarlamamız gerekmedi. Her zaman açık ekran da iyi bir çözüm. İşlev için bir program oluşturulabilir veya alternatif olarak akıllı bir algılama, ekranın geceleri karanlık kalmasını sağlamalıdır.

Xiaomi Redmi Watch 4Amazfit ActiveAmazfit GTS 4Huawei Watch Fit Special EditionXiaomi Smart Band 7 ProOukitel BT20
Response Times
PWM Frequency
166
120
-28%
120
-28%
119
-28%
118.9
-28%
85
-49%
Screen
-2%
-15%
-49%
-7%
8%
Brightness middle
555
546
-2%
471
-15%
283
-49%
516
-7%
597
8%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
-15% / -15%
-22% / -22%
-39% / -39%
-18% / -18%
-21% / -21%

* ... smaller is better

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 166 Hz

The display backlight flickers at 166 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 166 Hz is relatively low, so sensitive users will likely notice flickering and experience eyestrain at the stated brightness setting and below.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17490 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Performans ve pil ömrü - Küçük takılmalarla Xiaomi akıllı saat

Xiaomi, Redmi Watch 4'te yüklü SiP hakkında herhangi bir bilgi vermiyor ve herhangi bir tarayıcı yüklenemediği için kıyaslama ölçümleri mümkün değil. Günlük kullanımda performans iyi: uygulamalar ve menüler hızlı açılıyor, ancak kartlar arasında geçiş yaparken küçük sarsıntılar oluyor. Tepeye bastıktan sonra, akıllı saatin komutu yerine getirmesi bazen bir saniye sürüyor.

Yerleşik bellek hakkında da bilgi yok. Ancak, bu pek kullanılamaz. Müzik ve haritalar yerel olarak kaydedilemez ve uygulama mağazası yoktur.

Pil ömrü - Redmi Watch 4 çok uzun süre çalışır

Xiaomi 20 güne kadar pil ömrünün reklamını yapıyor, ancak bunu başarmak için birçok işlevin devre dışı bırakılması gerekiyor. Testteki tüm ölçümlerin yanı sıra otomatik antrenman algılamayı kalıcı olarak etkinleştirdik, tüm uygulama bildirimlerine izin verdik ve ayrıca her zaman açık ekranı kullandık. Bu, bataryaya maksimum yük bindirir.

Buna rağmen Redmi Watch 4, kısa egzersizler de dahil olmak üzere testte dokuz günlük bir çalışma süresini başardı. AoD devre dışı bırakıldığında, yeniden şarj etmeden 12 gün kullanım sağladık. Saatin alt tarafına manyetik olarak tutturulan özel bir kablo ile şarj etmek mümkün. Akıllı saat bir saat içinde yüzde 5'ten yüzde 85'e kadar şarj oluyor. Tam şarj için yaklaşık 80 dakika gerekiyor.

Artılar

+ yüksek kaliteli işçilik
+ büyük, parlak ekran
+ çok yönlü izleme
+ kendi GNSS bağlantısı
+ uzun pil ömrü

Eksiler

- sesli asistan yok
- bazı yazılım hataları
- nFC yok
- kalp atış hızı ölçümü kısmen hatalı

Karar - Redmi Watch 4 yazılım tarafından yavaşlatılıyor

İncelemede: Xiaomi Redmi Watch 4, test cihazı Xiaomi Almanya tarafından sağlanmıştır.
İncelemede: Xiaomi Redmi Watch 4, test cihazı Xiaomi Almanya tarafından sağlanmıştır.

Xiaomi Redmi Watch 4'ün iki yüzü var. Bir yandan, güzel hazırlanmış, şık bir akıllı saat. İnce alüminyum çerçeve ve büyük, parlak AMOLED ekran bu fiyat aralığında öne çıkan özellikler. Parlaklık sensörü ve entegre uydu bağlantısı ile Xiaomi akıllı saat, kendisini ucuz fitness takip cihazlarından açıkça ayırıyor. Redmi Watch 4 ayrıca çok iyi bir pil ömrüne sahip.

Akıllı saatin işlev yelpazesi de etkileyici. Çeşitli ayarları ile Redmi Watch 4, günlük kullanımdan ziyade eğitim sırasında daha etkileyici. Görüntülerin ve emojilerin gösterimi, yanıt seçenekleri gibi geliştirilebilir. Xiaomi'nin hoparlör ve mikrofona rağmen sesli asistana sahip olmaması da anlaşılmaz bir durum.

Redmi Watch 4'ün yazılımı güvenilmez ve şık akıllı saatin genel görüntüsünü büyük ölçüde bozuyor.

Bununla birlikte, Redmi Watch 4'ün en büyük sıkıntısı, test sırasında hala birkaç hataya sahip olan yazılımdır. Akıllı saat zaman zaman yeniden başlatılmaya devam ediyor ki bu yine de katlanılabilir bir durum. Ancak daha can sıkıcı olan, adımların ve diğer aktivitelerin güvenilir bir şekilde kaydedilmemesi ve hepsinden önemlisi akıllı saatin akıllı telefona bağlı olmasına rağmen sürekli olarak yanlış zamanı göstermesi. Bir kol saatinin bu temel işlevinin güvenilir olması gerekir.

 

Benzer şekilde şık ve işlevsel olan Amazfit Active, vücut değerlerinin ölçümünde çok daha doğru ancak görsel olarak farklı bir ligde olan Fitbit Charge 6.

Fiyat ve bulunabilirlik

Akıllı saat, Amazon ABD gibi birçok büyük perakendecide satılmaktadır. Xiaomi ayrıca Redmi Watch 4'ü çevrimiçi mağazasında da satıyor.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Price comparison

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Xiaomi Redmi Watch 4 akıllı saat incelemesi - Güzel, ancak yazılım kusurları var
Benedikt Winkel, 2024-03-31 (Update: 2024-05-28)