Notebookcheck

Huawei Watch GT 2 Pro incelemesi: Optimize edilmiş tasarım ve geliştirilmiş yazılım, ancak neredeyse hiç donanım değişikliği yok

Noble, helpful, and good. Estetik açıdan Huawei çıtayı daha da yükseltiyor. Huawei Watch GT 2 Pro, titanyum ve seramiklerle, yan kuruluşu Honor's smartwatch olan Honor'dan da uzaklaşıyor. Her ikisi de seleflerine göre daha fazla işlevselliğe sahiptir ve her ikisinin de adlarına "Pro" eklenmiştir. Bununla birlikte, herhangi bir yeni donanım görünmüyor. Huawei gerçek bir sürüm atlaması için bir şey mi kaydediyor?
, , , , , ,
arama ilgisi
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
Huawei Watch GT 2 Pro
İşlemci
Huawei Kirin A1 1 x 0.2 GHz, ARM Cortex-M7
Bellek
32 MB 
Görüntü
1.39 inç , 454 x 454 pixel 326 PPI, Full-Touchscreen, OLED
Harddisk
4 GB Flash, 4 GB 
Bağlantılar
Ses çıkışları: ⊕, Brightness Sensor, Alıcılar: Accelerometer, Gyroscope, Barometer, Geo-Magnetometer, Optical heart rate
Network
Bluetooth 5.1, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 11.4 x 46.7 x 46.7
Batarya
455 mAh, Batarya kullanım süresi (üreticiye göre): 336 h
Charging
wireless charging
İşletim sistemi
RTOS
Ek özellikler
Hoparlörler: ⊕, Klavye: 2 buttons, Klavye ışığı: evet, Huawei Watch GT 2 Pro, charging adapter, charging cable, quick start guide, safety instructions, warranty card, Huawei Health, 24 Ay Garanti, Connectivity: Android 5.0+, IOS 9.0+; water resistance: 5 ATM; SpO2-Monitoring, waterproof
Ağırlık
52 g
Fiyat
299 Euro
Bağlantılar
Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.

 

Ekipman ve operasyon

Estetikte yapılan değişiklikler harika: Huawei, 1,39 inç OLED'i yanlardan hafif eğimli safir camla koruyor. Titanyum ve seramik kasa temiz ve kaliteli. Saat, 5 ATM'ye kadar su geçirmezdir. Watch GT 2 Pro Sport siyah floroelastomer (kauçuk) kayışa ve Watch GT 2 Pro Classic gri deri kayışa sahiptir. Test Classic saatimiz de floroelastomer kayışla birlikte geldi, ancak bu normalde saatin bu versiyonuyla gelmiyor gibi görünüyor. GPS, Bluetooth 5.1 ve kandaki oksijen doygunluğunu ölçen biri de dahil olmak üzere çok sayıda sensörle birinci sınıf saat, sıcaklık sensörü olmamasına rağmen spor ve sağlık analizleri için iyi bir şekilde donatılmıştır. Bununla birlikte, mobil ödemeler için LTE veya NFC uyumluluğunu umut eden herkes hayal kırıklığına uğrayacaktır. Kirin A1 ile, yeni premium akıllı saatin CPU'su geçen yıldan beri değişmedi.

Kablosuz şarj etme

Bununla birlikte, yeni olan, pin konektörleri olmayan bir şarj adaptörüdür. Watch GT 2 Pro, ilk ve bu test sırasında sadece Huawei'nin kablosuz şarj teknolojisine sahip akıllı saatidir. Akıllı saat, tam dokunmatik ekran ve yan taraftaki iki yuvarlak düğme ile kullanılır. Alt düğme bir işleve bağlanabilirken, üst düğme bir kadranı görüntüler veya uygulama menüsünü açar.Böylece akıllı saat, yalnızca takılı bir akıllı telefondan çalmak yerine müzik depolayabilir, Watch GT 2 Pro, Saat gibi GT 2, Huawei'ye göre 500 parça tutabilen 4 GB flash belleğe sahip.

Included accessories
Included accessories
Watch right side
Watch left side
Watch bottom
Watch with alternative wristband
Watch with alternative wristband

Yazılım - Huawei Uygulama Galerisi gereklidir

Saati kurmak için, saatin kurulumu sırasında oluşturabileceğiniz bir Huawei hesabına ve Huawei Health uygulamasına ihtiyacınız vardır. Sağlık uygulaması bir iPhone ile sorunsuz bir şekilde kurulabilir. Android sürümü ayrıca, mevcut sürümü uzun süredir Google'ın Play Store'da bulunmayan Huawei Mobile Services'ı (HMS Core) da gerektiriyor. Eksiksiz yazılımı kurmanın bir yolu, Huawei Uygulama Galerisi'ni consumer.huawei.com/de/campaign/mobile-services web sitesinden indirmektir. Uygulama yüklendikten ve saat kurulduktan sonra, ikisi de birbirini hızla bulabilir. Zaten uyumlu bir akıllı saatiniz varsa ve bunu Sağlık uygulamasıyla senkronize ettiyseniz, önce akıllı saatin bağlantısını kesmelisiniz. Sağlık uygulaması daha sonra her ikisini de yönetebilir ve gerekirse aralarında geçiş yapabilir; ancak, herhangi bir zamanda bunlardan yalnızca biriyle senkronize olur, bu nedenle, örneğin, yalnızca halihazırda eşleştirilmiş giyilebilir cihaza bildirim gönderir. Sağlık uygulaması, akıllı saatin hangi mesajları alacağına, bağlantısı kesilen bir Bluetooth bağlantısının bir uyarıyı tetikleyip tetiklemediğine ve kullanıcının kolu kaldırıldığında ekranın otomatik olarak etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğine karar vermek için kullanılır. Cihaza özgü parametreler ayrıca hareket hatırlatıcılarını, uyku izleme seçeneklerini ve kalp atış hızını ölçmek için aralık ve alarm limitlerini içerir. Ayrıca sağlık uygulaması, Huawei'nin sağlık ve fitness analizlerine dahil ettiği yaş ve kilo gibi kişisel bilgileri kaydeder.

Huawei EMUI arayüzünün en az 11 sürümüne sahip bir akıllı telefonu olan herkes akıllı saat aracılığıyla telefonunun kamerasını uzaktan kontrol edebilir. Bu arayüze sahip olmayan diğer akıllı telefonlara bağlandığında, bu işlev saatin uygulama listesinde görünmez.Egzersiz programları ve sağlık ve fitness analizlerine ek olarak, zamanlayıcılar, kronometreler ve konuma dayalı hava durumu, ay evresi gibi araçlar ve gelgit raporları akıllı saat tarafından sağlanır.

Huawei Watch GT 2 Pro Timer
Huawei Watch GT 2 Pro Timer
Huawei Watch GT 2 Pro Media Player
Huawei Watch GT 2 Pro Media Player
Huawei Watch GT 2 Pro Weather
Huawei Watch GT 2 Pro Weather
Huawei Watch GT 2 Pro Air Pressure Information
Huawei Watch GT 2 Pro Air Pressure Information

Telefon ve bildirimler

Huawei hala LTE uyumlu bir model sunmuyor. Yine de bağlı akıllı telefon üzerinden arama yapabilirsiniz. Saatin entegre hoparlörü veya ayrı bir Bluetooth kulaklık, aramalar için idealdir. Watch GT 2 Pro, görüntüleri ve emojileri öncekilerden daha iyi görüntülemez. İnanılmaz Huawei, bazı eski cihazlarında da bir hata olduğu için kısa mesajların saatte birkaç kez görünmesine neden olan bir yazılım hatasını hala düzeltmemiş.

Sağlık ve Fitness - Manuel SpO2 Ölçümü

Watch GT 2 Pro'nun sağlık işlevlerinde pek bir şey değişmedi. Huawei, Nisan ayında Watch GT 2 için SpO2 ölçümünü etkinleştirdi ve ilkbaharda tanıtılan Watch GT 2e, bu işlevsellikle kutudan çıktı. Huawei, kandaki oksijen doygunluğunu otomatik olarak kaydetmez; uygulama menüsünden etkinleştirilmesi gerekir. Diğer tüm kayıtlar gibi, manuel olarak kaydedilen değerler günlük bir günlüğe girilir. Fitness saati ise günün her saati kalp atış hızını ve günlük adımları ölçer ve istenirse kullanıcıya düzenli olarak hareket etmesini hatırlatır.

SpO2 measurement
SpO2 measurement
Activity rings
Activity rings
Stress Diagram
Stress Diagram
Sleep at night and during the day (naps)
Sleep at night and during the day (naps)

Huawei, sağlık analizi için kendi uygulamalarını kullanır: TruRelax stres seviyelerini analiz eder ve TruSleep uykuyu analiz eder. Uyku günlüğü, hafif uyku, derin uyku ve REM (Hızlı Göz Hareketi) aşamalarına ek olarak, kullanıcının nefes alma kalitesini değerlendirir, ancak Fitbit Charge 4 gibi diğer bazı cihazlardan farklı olarak nefes almadaki düzensizlikler hakkında herhangi bir özel bilgi sağlamaz. .

Huawei Watch GT 2 Pro Heart Rate
Huawei Watch GT 2 Pro Heart Rate
Huawei Watch GT 2 Pro Daily Journal
Huawei Watch GT 2 Pro Sleep Journal
Huawei Watch GT 2 Pro Heart Rate
Huawei Watch GT 2 Pro Stress Level
Huawei Watch GT 2 Pro Blood Oxygen Level

Yeni sürüş menzili modu

İlk kez akıllı saat, vuruş sırasında dönüş hızını, geri dönüşü ve salınımı (saniye cinsinden) ve salınım hızını (saniyede metre cinsinden) kaydeden bir sürüş menzil moduna sahip.

Huawei Watch GT 2 Pro Golf Workout
Huawei Watch GT 2 Pro Golf Workout
Huawei Watch GT 2 Pro Golf Report
Huawei Watch GT 2 Pro Golf Report
Huawei Watch GT 2 Pro Golf Report
Huawei Watch GT 2 Pro Golf Report
Huawei Watch GT 2 Pro Golf Report
Huawei Watch GT 2 Pro Golf Report

Sürüş menzili Huawei GT 2 Pro'ya kaydedilemezken, bu işlevsellik en azından bu inceleme sırasında yeni Honor Watch GS Pro'da da mevcut değildi. Honor akıllı saatinin desteklediği kış sporları kros kayağı, kayak ve snowboard da Huawei GT 2 Pro tarafından destekleniyor. Kayak ve snowboard yaparken, uygulama yalnızca kalp atış hızını ve ortalama hızı değil, aynı zamanda kullanıcının maksimum eğimini de kaydetmenizi ister.

Geri izleme işlevi

Her iki saat de rekabette rota rehberliği sunan ilk saat ve bu testimizde iyi sonuç verdi. Ancak, geriye dönük gezinme, yani daha önce başlamış bir etkinliğin başlangıç noktasına geri dönme ile sınırlıdır. Kullanıcıları yürüyerek veya testimizde görebileceğiniz gibi bisikletle yönlendirebilir.

Huawei Watch GT 2 Pro Backtracking
Huawei Watch GT 2 Pro Backtracking
Huawei Watch GT 2 Pro Backtracking
Huawei Watch GT 2 Pro Backtracking
Huawei Watch GT 2 Pro Bike Tour Route
Huawei Watch GT 2 Pro Bike Tour Overview
Huawei Watch GT 2 Pro Bike Tour Speed
Huawei Watch GT 2 Pro Bike Tour Diagram
Huawei Watch GT 2 Pro Bike Tour Diagram

Turlarını önceden planlayanlar, özellikle bir devreye katılmak isteyenler, muhtemelen bu özelliği kullanmayacaklardır. Dürüst olmak gerekirse, normalde bir akıllı telefon veya PC ile planlanan bir rotayı GPX izi olarak içe aktarmak normalde daha yararlı olacaktır. Huawei bunu sunmuyor ve kullanıcıların bir süredir istediği GPX dışa aktarma işlevini de sunmuyor. Saat, koşarken veya cross trainer veya kürek makinesini kullanırken otomatik tanıma özelliği ile benzer şekilde çalışır. Ne yazık ki, bu antrenmanları yapanlar bazen antrenmanın başında zamanlayıcıyı başlatmayı unuturlar. Saat, kullanıcıyı hızlı yürüdüklerinde rotalarını bir aktivite olarak kaydetmeye teşvik edecek, bu güzel bir özellik. Çeşitli beceri seviyelerine sahip koşucular, düzenli olarak koşmaya başlamak veya geliştirmek için egzersiz uygulamasında koşu parkurları bulabilirler. Egzersiz sırasında saat, kullanıcının kalp atış hızı hakkında İngilizce bilgiler ve mesafe gibi egzersiz hakkında bilgiler sağlar; Bu görüntülenen bilgi egzersiz türüne göre değişir.Performansınızı iyileştirmek istiyorsanız, Huawei cihazı size yardımcı olabilir: VO2max değerinizi sağlar ve egzersizin etkilerini belirler. Ayrıca ne kadar aerobik ve anaerobik egzersiz yaptığınıza bağlı olarak önerilen bir rejenerasyon süresi sağlar. Bu değerleri kullanarak, performansınızı veya dayanıklılığınızı geliştirmeye odaklanabilirsiniz.

Pil ve çalışma süresi - Akıllı telefonlar ters kablosuz şarj konusunda yardımcı olabilir

Watch GT 2 Pro charging
Watch GT 2 Pro charging

Watch GT 2 Pro, grubun kablosuz şarj teknolojisine sahip ilk akıllı saatidir. Şarj etmek için manyetik bir şarj düğmesi dahildir. Alternatif olarak, telefonu kablosuz ters şarj teknolojisini kullanarak şarj etmek için bir akıllı telefon kullanabilmelisiniz. 455 mAh pil, verilen adaptör kullanılarak testte tamamen şarj edildi. Beş dakika sonra, toplam kapasitesinin% 7'sine ulaşıyor ki bu da Huawei'ye göre 10 saat için yeterli. Huawei, çalışma süresinin tam batarya şarjıyla 10 gün olduğunu belirtiyor. Testimizde, müzik dinleyerek, insanları arayarak, uzaktan kamera ile fotoğraf çekerek ve yaklaşık 2 saatlik GPS takibi kullanarak saati ortalama yükün biraz altına soktuğumuzda, bir saatte ortalama 3,5 ila 4 günlük çalışma süresi elde ettik. tam pil şarjı.

Sonuç

Test device courtesy of Huawei Germany
Test device courtesy of Huawei Germany

Huawei, birinci sınıf akıllı saatinin tasarımını daha da geliştirdi. Huawei akıllı saat, Honor Watch GS Pro'nun sağlam tasarımından çok uzaktır, ancak safir cam, seramik ve titanyum gibi malzemelerle oldukça iyi inşa edilmiştir.Tasarım, yüksek kaliteli malzemeler ve uzun kullanım ömrü Huawei Watch GT 2 Pro çekici. selefi Watch GT 2 ile karşılaştırıldığında donanımda neredeyse hiç değişiklik olmaması biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Sensörlerin işlemcisi ve işlevselliği aynı kaldı ve eski akıllı saatin sahipleri artık kan oksijen doygunluğunu da ölçebiliyor. Kablosuz şarj, özellikle uyumlu akıllı telefonlarla kullanılabildiği için bir artı ama saatin iyi pil ömrü sayesinde bu özellik o kadar da önemli değil. Yeni güzellikler çoğunlukla yazılımdan geliyor: geri rota, sürüş aralığı modu, kayak, snowboard ve kros kayağı artık destekleniyor. Sürüş menzili modu haricinde, hem Huawei hem de Honor aynı programı kullanır. Bu yeni özelliklerin en azından kısmen eski saatlerde desteklenmeye başlaması oldukça olasıdır. Huawei'nin giyilebilir cihazları için bir uygulama mağazası kurup kurmayacağına dair doğrulanmış bilgiler bu test sırasında mevcut değildi. Yeni bir konseptin mevcut saatlerin hafızasını ve performansını etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil.

Pricecompare

Aslinur Sarica
Translator: Aslinur Sarica - Translator - 155 articles published on Notebookcheck since 2020
Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Huawei Watch GT 2 Pro incelemesi: Optimize edilmiş tasarım ve geliştirilmiş yazılım, ancak neredeyse hiç donanım değişikliği yok
Inge Schwabe, 2020-11- 4 (Update: 2020-11- 4)