Notebookcheck

Huawei Watch GT 2e ve Watch GT 2 kıyaslaması ile akıllı saat incelemesi

Competitive. Sulandı, neredeyse aynı mı, yoksa daha mı iyi? Daha sportif görünümünün ötesinde, Huawei Watch GT 2e'nin Huawei'den daha şık Watch GT 2 ile çok ortak noktası var. Fitness saatine daha yakından baktık ve Watch GT 2 ile karşılaştırdık.
Inge Schwabe, Felicitas Krohn, 🇺🇸 🇩🇪 ...
Huawei Watch GT 2e 46 mm
İşlemci
Huawei Kirin A1 1 x 0.2 GHz, ARM Cortex-M7, Huawei Kirin A1
Bellek
16 MB 
Görüntü
1.39 inç , 454 x 454 pixel 326 PPI, pressure-sensitive touchscreen, AMOLED, parlak: evet
Harddisk
4 GB Flash, 4 GB 
, 4 GB of ROM
Bağlantılar
Ses çıkışları: ⊕, Brightness Sensor, Alıcılar: accelerometer, gyroscope, magnetometer, optical heart rate monitor, barometer
Network
Bluetooth 5.1, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 10.8 x 53 x 46.8
Batarya
455 mAh
İşletim sistemi
RTOS
Ek özellikler
Hoparlörler: ⊕, Klavye: 2 Buttons, Klavye ışığı: evet, Huawei Watch GT 2e, charging station, charging cable, quick-start guide, security information, warranty card, 24 Ay Garanti, Connectivity: Android 4.4+, iOS 9.0+; GNSS: GPS, GLONASS; SpO2 sensor; water resistant up to 5 ATM, fanless, waterproof
Ağırlık
43.5 g, Güç kaynağı: 30 g
Fiyat
169.99 Euro
Bağlantılar
Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.

 

Bağlantı - GT2e'yi LTE'siz izleyin

Watch GT 2, Huawei tarafından geçen sonbaharda 46 mm tasarım ve daha küçük 42 mm kasa ile piyasaya sürüldü. Daha önce incelenmek üzere olan daha büyük olanı, Watch GT 2e ile yaklaşık aynı boyuttadır. Watch GT 2'den farklı olarak, Watch GT 2e'nin metal kasası kayışlara doğru hafifçe açılıdır, bu da özellikle daha dar bileklere daha iyi uymasını sağlar. Saat kayışı bağlantı alanında normalden daha kalın olmasına rağmen, 22 mm genişliği nedeniyle Watch GT 2 veya hatta neredeyse aynı şekilde üretilmiş Honor Magic Watch 2 için uygundur; Bu, Honor akıllı saati için siyah bir kayışı olan resimlerden birinde görülebilir.Orijinal kayış için Huawei, ter için özellikle dayanıklı olduğu düşünülen Apple tarafından spor kayışları için de kullanılan bir malzeme olan floroelastomer kullanır. İki ek delme sırası ile Lava Red ve Mint Green bantları, Grafit Siyahı ve Buzlu Beyaz renklerden daha sportif bir görünüme sahiptir. Saat, dokunmatik ekran ve yandaki iki düz düğme ile çalıştırılır. Bunlar Watch GT 2'de yuvarlaktır, ancak menüler arasında daha hızlı hareket etmek için döndürülemezler. Ekran kolu kaldırarak etkinleştirilebilir, ancak her zaman açık ekran açıldığında, başlangıçta yalnızca bekleme ekranını gösterir. Gerçek kadranı görmek için ekrana da dokunmanız gerekir. AMOLED sayesinde, güneşte de okunması kolaydır.Tasarımla ilgili olmayan ilk fark veri sayfasında ortaya çıkar: Aynı işlemci, Huawei Kirin A1 ile Watch GT 2e'nin sadece yarısı kadar 16 MB'de Watch GT 2 olarak RAM. Testte gözle görülür bir zayıflık belirtisi yoktu. Bununla birlikte, örneğin saatteki geçmiş egzersiz verilerini görüntülemek ve karşılaştırmak istediğinizde daha fazla bellek doğal olarak daha iyidir. Açık ara en büyük fark Bluetooth telefonudur. Watch GT 2'nin aksine, Watch GT 2e'nin LTE'si veya mikrofonu veya hoparlörü yoktur.

Items included in the box
Items included in the box
Wireless charging
Watch GT 2e
Left side
Right side with two buttons
Optical heart rate monitor
Removable original band
Different band
Watch GT 2e
Icy White
Watch GT 2e
Mint Green
Watch GT 2e
Watch GT 2e
Lava Red
Watch GT 2e
Graphite Black
Watch GT 2e
Huawei Watch GT 2
Watch GT 2e

Kurulum ve kullanım - Akıllı telefon olmadan bile müzik

Watch GT2e, küçük bir manyetik şarj adaptörü ile indüksiyonla şarj edilir. Kurulum için bir Huawei akıllı telefona ihtiyacınız yoktur, ancak iPhone için de mevcut olan Huawei Health uygulamasına ihtiyacınız var. Android telefonların da en azından sürüm 4'te Huawei Mobil Hizmetler uygulamasına ihtiyacı var, ancak Play Store'da yalnızca daha eski bir sürüm elde edebilirsiniz. Mevcut sürümün apk dosyası internette bulunabilir, ancak arama, indirme ve akıllı telefona yükleme işlemi hoş olmayan bir ek çabaya neden olur. Her ikisi de birbirine bağlıysa, kuruluma devam edebilirsiniz. Çoğunlukla uygulama ve kadranı değiştirin, uyku izlemeyi etkinleştirin ve örneğin kalp atış hızı izlemeyi kontrol etmek için parametreleri ayarlayın. Bunun istisnası, doğrudan başlatılabilmesi için bir uygulamanın veya fonksiyonun alt düğmeye atanmasıdır, çünkü bu yalnızca saatte yapılandırılabilir.

Setup
Options for heart rate monitoring

Akıllı saatin kullanımı sezgisel: Yatay kaydırma hareketleri, bildirimleri ve hızlı erişim panelini açar, örneğin birkaç dokunuşla sessiz modu etkinleştirmek veya ekranı 5, 10, 15 veya 20 dakika boyunca geçici olarak açmak için kullanılabilir . Ekranda sola veya sağa kaydırırsanız, formda kalma, hava durumu ve müzik çalar bilgileri görüntülenir.

Müzik

Watch GT 2 gibi, Watch GT 2e de medya için 4 GB depolama alanına sahiptir. Akıllı telefon olmadan bile bir Bluetooth kulaklık aracılığıyla dinlenecek müzikle biraz 2 GB'den fazla doldurulabilir. Alternatif olarak, oynatıcı aynı zamanda akıllı telefondaki ses seviyesini ve o sırada aktif olan Spotify gibi müzik uygulamasını da kontrol eder. Müzikçalara egzersiz sırasında antrenman monitöründen sola kaydırarak da erişebilirsiniz.

Bildirimler

Akıllı telefondaki sağlık uygulamasında, akıllı telefonun hangi bildirimleri saate iletmesi gerektiğini seçebilirsiniz. Saat, gelen bildirimleri bildirir ve siz onları saatte okuyana veya silene kadar saklar - ikincisi sadece tüm bildirimlerin toplamı için mümkündür. Watch GT 2'de zaten kafa karıştırıcı bir tuhaflık Huawei tarafından elenmemiş Watch GT 2e: Bildirimler, onları gönderen uygulamaya bakılmaksızın genellikle listede birden çok kez görünür. Ayrıca Watch GT 2e'yi kullanarak cevap vermenin bir yolu yoktur.

Telefon işlevselliği

Bir radyo modülü, hoparlör ve mikrofon olmadan, Watch GT 2e için telefon temelde işler kötü görünüyor. Bir çağrı geldiğinde, saat en azından arayan kimliğini ve çağrıyı reddetmek için bir düğme gösterir. Bir kulaklık kullanmak bile, saate veya akıllı telefona bağlı olsa bile bunu değiştirmez; çağrıyı reddetmek tek seçenek olarak kalır. Arayan kişiye mesaj göndermek de dahil olmak üzere her şey için akıllı telefonunuzu almanız gerekir.

Activity ring
Activity ring
Heart rate information display
Heart rate information display
Music player
Music player
Incoming call notification
Incoming call notification

Sağlık ve formda kalma - SpO2 ölçümü ile giyilebilir

Bir Smartwatch veya prensip olarak, kendi sağlığınızı daha iyi gözlemlemek için giyilebilir bir cihaz arıyorsanız, eğitim yazılımı, analizler ve raporlar neredeyse aynı olduğu için her iki Huawei saatinde de iyi yoldaşlar bulacaksınız. Huawei, kendi tanımladığı adım ve hareket hedeflerine ulaşma durumu, gündüz kalp atış hızı ve stres analizi ve geceleri uyku kalitesi ile ilgili renkli görselleştirmeler gösteriyor. Grafikleri görüntülemek için, önce bir uygulama açmanız gerekmez; Bunlar, kaydırma hareketleriyle kadrandan erişilebilen bilgilerin bir parçasıdır.Şimdi Huawei, Watch GT için SpO2 sensörünü de etkinleştirdi, her iki saat de sadece nabzı ölçmekle kalmıyor, aynı zamanda kanın oksijen içeriğini de gösteriyor. Testte, Watch GT 2e'nin ölçümü aile doktorununki ile tutarlıydı.

SpO2 measurement
SpO2 measurement
Day overview
Heart rate chart
Stress chart
Sleep chart

Antrenmanlar için hoş bir miktar sporun yanı sıra koşucular için çok seviyeli bir başlangıç eğitimi var. Barometre, açık hava antrenman kayıtları için yükseklik profilini de sağlar. Antrenmandan sonra doğrudan saatte görüntülenebilen grafiklere dahil edilmiştir.Geçmiş geçmiş egzersiz seansları bile bir süre saatte saklanır. Bunu testte tam olarak kullanamadık, ancak Watch GT 2e, iki hafta sonra depoda test döneminde sekiz çalışmayı tamamladı. Akıllı telefondaki sağlık uygulaması, bir antrenmanın üç parametresini tek bir grafikte birleştirir ve haftalık ve aylık ek genel bakış sağlar. eksik. Sağlık uygulaması, GPX verilerini dışa aktarmak için bir arabirim de sunmaz.

Running log
Running log
Running log: Steps
Running log: Steps
Running log: Altitude difference
Running log: Altitude difference
Altitude profile
Altitude profile
Heart rate
Running overview in the smartphone app
Individual chart
Individual chart

Hareket ve antrenman açısından, iki saat arasında başka bir fark var: Saat GT 2e'de egzersiz algılamayı etkinleştirebilirsiniz. En azından Ekim ayında test ederken, Watch GT 2'de bu yoktu ve bu konuda herhangi bir güncelleme bilmiyoruz. Belki Huawei, spor saatine burada bir artı puan vermeye karar verdi.Otomatik egzersiz tespiti ne yapıyor? Tespit, tanınan bir antrenmanı otomatik olarak başlatmaz, bunun yerine, unutmanız durumunda egzersizinizi izlemeye başlamanız için bir hatırlatma gösterir. Huawei, tanınmayı koşu, yürüyüş, çapraz antrenman ve kürekle sınırlar. Vücut ağırlığı antrenmanı yaparken, hatırlatma işe yaramadı, ancak muhtemelen daha uzun bir süre boyunca düzenli bir hareket şekli ile diğer spor türlerinde olurdu. Testimizde, saat tempolu bir yürüyüş sırasında kendini iki kez kanıtlamak zorunda kaldı ve bunu iyi yaptı. Her iki durumda da, egzersiz hemen hemen 10 dakika sonra tespit edildi. Eğer meydan okumayı kabul ederseniz ve izlemeye başlıyorsanız, o noktaya kadar koştuğunuz kilometreler kayda dahil edilmez. Bununla birlikte, desteklenen sporlar ışığında, aktif sporcuların prensipte bunu yapmaları koşuluyla, bir antrenmandan önce zamanlayıcıyı başlatmayı unutmaları muhtemelen oldukça nadirdir. Watch GT 2'de bu işlevi bulamadık; Huawei, bir sporu kasıtlı olarak burada spor saatine artı bir puan vermek istemiyorsa, bir güncellemeden geçiriyor olabilir.

Workout detection
Workout detection
Hint in the app
Movement log

Pil ömrü - İki hafta ve üstü için yeterli

Huawei, kalp atış hızı izlemeyi veya gece uyku izlemeyi devre dışı bırakmadan saati gece gündüz taksanız bile pilin iki hafta sürdüğünü belirtir. Bu nedenle, saati gece takmazsanız ve uyku izlemeyi devre dışı bırakırsanız, pil bir şarjla daha da uzun süre dayanır. Öte yandan, GPS'in sık kullanımı pil ömrünü azaltacaktır, örneğin her gün çalışmaya yürürseniz ve bu hareketi düzenli olarak izlerseniz.

Karar - Güzel spor saati

In review: Huawei Watch GT 2e. Review device provided by Huawei.

Watch GT 2e testte iyi bir izlenim bıraktı. Yumuşak kayışın iyi oturduğu kasa şekli, onu rahat bir aksesuar haline getirir. Watch GT 2e ve Watch GT 2'yi karşılaştırırken, görünüm ve kullanım konforu kesinlikle kriter olabilir; özellikle de orijinal fiyat farkı en az 60 Euro (~ 67 $) zaten 20 Euro'ya (~ 22 $) düştü. Watch GT 2'yi daha önce olduğu gibi 229 Euro (~ 256 $) yerine yaklaşık 169 Euro (~ 189 $) online olarak satın alabilirsiniz; Watch GT 2e'nin fiyatı ise 169 Euro (~ MSRP) ile karşılaştırıldığında henüz çok düşmedi. Şu anda 150 Euro'nun (~ 168 $) altında olduğundan, Watch GT 2e'den iki kat daha büyük olan 32 MB belleğinin yanı sıra Watch GT 2, telefon modülü nedeniyle de önde. Bu özellik Watch GT 2 için bir güncelleme ile kullanılamazsa, Watch GT 2e'nin egzersiz algılamasından daha ağırdır.Ayrıca, yazılım ve donanım büyük ölçüde aynıdır. Buna, çevrimdışı müzik için 4 GB depolama alanı, SoC ve sensörler, özellikle Huawei'nin Watch GT 2'de de etkinleştirdiği SpO2 ölçümü için yeni depolama alanı, Huawei Watch GT 2e'nin kendi başına çekici grafiklerle ikna ettiğini, Her iki Huawei saatinin de harika pil ömrü, önceden yüklenmiş uygulamaların ve işlevlerin sınırlamasının aksine. Arka planda, akıllı telefonunuzda kullanmak istediğiniz ek işlevleri veya hatta uygulamaları indirebileceğiniz bir uygulama mağazası yok. Bununla ilgileniyorsanız, seçenekleriniz Apple Watch ve Wear OS'de çalışan ve iki günden fazla sürmeyen saatler; Samsung'un saatleri de başka bir alternatif olabilir.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Huawei Watch GT 2e ve Watch GT 2 kıyaslaması ile akıllı saat incelemesi
Inge Schwabe, 2020-06-29 (Update: 2020-06-29)
Stephanie Chamberlain
Editor of the original article: Stephanie Chamberlain - Translator - 270 articles published on Notebookcheck since 2020
Aslinur Sarica
Translator: Aslinur Sarica - Translator - 155 articles published on Notebookcheck since 2020