Notebookcheck Logo

Xiaomi Smart Band 8 Pro akıllı saat incelemesi - Şimdi daha parlak

Tertemiz. Smart Band 8 Pro ile Xiaomi, fitness takip cihazı ve akıllı saatin bir karışımını sunuyor. Daha büyük bir ekran, GPS ve parlaklık sensörüne sahip, ancak hoparlör ve uygulama mağazası yok. Önceki modele kıyasla 8 Pro daha parlak bir ekrana sahip.

Xiaomi, Smart Band Pro'ya bir güncelleme verdi ve Smart Band 8 Pro'yu piyasaya sürdü. 1,74 inçlik ekranıyla fitness takip cihazı ile akıllı saat arasındaki boşluğu dolduruyor. Akıllı saat Smart Band 7 Pro standart Smart Band'de bulunmayan entegre GPS ve parlaklık sensörü ile bizi etkiledi. Smart Band 7 Pro'nun hoparlörünün ve sohbetlerde yanıt seçeneklerinin olmamasını eleştirdik.

Smart Band 8 Pro yalnızca bir versiyonda ve iki renkte mevcuttur: Siyah ve Açık Gri. Takip cihazının RRP fiyatı 70 Euro'dur. Test modelimiz siyah renktedir.

Xiaomi Smart Band 8 Pro
Görüntü
1.74 inç, 336 x 480 pixel 336 PPI, capacitive, AMOLED, parlak: evet
Bağlantılar
Brightness Sensor, Alıcılar: Accelerometer, Gyroscope, Optical heart rate sensor, pulse oximeter
Network
Bluetooth 5.3, GPS
Boyut
yükseklik x genişlik x derinlik (mm): 12 x 33.4 x 46
Batarya
289 mAh Lithium-Polymer
Ek özellikler
Klavye: onscreen, charging cradle, 2.2.31, 24 Ay Garanti, GNSS Singleband: BeiDou, GPS, GLONASS, Galileo, QZSS; water resistant up to 5 bar, fanless, waterproof
Ağırlık
37 g, Güç kaynağı: 10 g
Fiyat
70 Euro

 

Kasa ve özellikler - Daha güzel bir çerçeveye sahip Smart Band 8 Pro

Xiaomi, Smart Band 8 Pro için yüksek parlaklıkta plastik bir kasa kullanıyor. Üretici, giyilebilir cihazda düğmelerden veya bir taçtan vazgeçti ve hala hoparlör yok. Çerçevede yalnızca mikrofon için bir delik var.

Bandın şekli selefine çok benzemektedir. Ekran köşegeni biraz büyüyerek 1,67 inçten 1,74 inçe çıkmıştır. Buna ek olarak, ekran artık kavisli değil, tamamen düz. Smart Band 7 Pro'nun kasasında yalnızca dar, parlak bir çerçeve varken, bu unsur önemli ölçüde büyüdü ve tüm tarafı kapladı.

Sensörler ve şarj portu alt tarafta yer alıyor. Xiaomi bant bağlantısını değiştirdi. Aletsiz değiştirme mekanizması artık bantların içinde değil, bant muhafazasında yer alıyor. Ekran güçlendirilmiş GG3 cam ile korunuyor. Smart Band 8 Pro su geçirmezdir ve üreticiye göre 5 bar basınca dayanabilir.

Bant 22 milimetre genişliğe sahiptir ve sabit bir pimle kapatılmıştır. Antimikrobiyal işlem gördüğü söylenen TPU'dan yapılmıştır. Smart Band 8 Pro, bantla birlikte 37 gram, bantsız 21 gram ağırlığındadır.

Smart Band 8 Pro hem Android hem de iOS cihazlarla uyumludur.

Kurulum ve çalıştırma - Sadece Mi Fitness uygulaması ile

İzleyiciyi kurmak ve çalıştırmak için Mi Fitness uygulaması yüklenmelidir. Kurulumdan sonra ve cihazları aramadan önce, uygulama sizden bir Xiaomi hesabıyla oturum açmanızı ister. Smart Band 8 Pro daha sonra hızlı bir şekilde bulunur ve bağlanır.

Cihazlar eşleştirildikten sonra, fitness takip cihazına ve Mi uygulamasına, örneğin bildirim göndermek için izinler verilmelidir. Daha sonra akıllı telefon uygulamasında bir eğitim başlıyor, ancak kurulum tamamen Almanca olarak mümkün olduktan sonra bu İngilizce olarak görüntüleniyor. Saatin kendisinde herhangi bir eğitim bulunmuyor. Son olarak, günlük egzersiz için kişisel hedefler belirleniyor.

Akıllı telefon uygulaması dört bölüme ayrılmıştır: "Sağlık", "Antrenman", "Cihaz" ve "Profil". "Sağlık", kaydedilen tüm vücut değerlerine erişim sağlayan bir gösterge paneli görevi görür. Bunlar, konuya göre düzenlenmiş kutucuklar olarak görüntülenir. Kutucuklara tıklandığında daha fazla bilgi içeren bir alt menü açılır.

"Antrenman", spora göre listelenen geçmiş antrenman seanslarını gösterir. Antrenman seansları doğrudan uygulama üzerinden de başlatılabilir. "Profil" bölümünde, kayıtlı Xiaomi hesabı ilgili ayarlarla birlikte görüntülenir. Strava, Suunto, Apple Health veya Google Fit gibi üçüncü taraf uygulamalar da buraya bağlanabilir.

"Cihaz" Smart Band 8 Pro'nun ayarlarının değiştirilebildiği alandır. Stres ve kan oksijen doygunluğunun sürekli ölçümü gibi bazı ölçümler varsayılan olarak etkinleştirilmemiştir ya da en azından tam olarak etkinleştirilmemiştir. Ölçümler etkinleştirilirse, bir açılır pencere pil ömründe bir bozulma olduğu konusunda uyarır.

Burada geniş bir saat yüzü yelpazesi de mevcut. Xiaomi birçok saat yüzünü ücretsiz olarak sunuyor. Hızlı geçiş için sık kullanılanlar saate kaydedilebilir. Smart Band 8 Pro'da müzik depolanamıyor ve ödeme hizmetleri için NFC de yer almıyor.

Smart Band 8 Pro'nun hiçbir düğmesi yoktur ve yalnızca 1,74 inç dokunmatik ekran üzerinden çalıştırılabilir. Yana doğru kaydırdığınızda kutucuklardan oluşan bir karusele ulaşırsınız. Her kutucuk sadece bir konuyu değil, birkaç konuyu gösteriyor. Örneğin, bir kutucuk nabzı, kandaki oksijen doygunluğunu ve uyku skorunu gösterir.

Bilgilerin yanı sıra, zamanlayıcı, kronometre ve medya kontrolü içeren bir sayfa gibi düğmeler de mümkündür. Karoların içeriği ve sırası akıllı telefon uygulamasında özelleştirilebilir. Bir kutucuk, çalar saat, rahatsız etmeyin ve enerji tasarrufu moduna erişim sağlayan kısa bir menü olarak tasarlanmıştır.

Yukarıdan aşağıya doğru kaydırıldığında bildirimler menüsü açılır. Aşağıdan yukarıya doğru kaydırıldığında uygulamaya genel bakış açılır. Sıralama uygulama içinde özelleştirilebilir. Ancak uygulama mağazası yoktur. Bir menüden, ekranın sol kenarından ortaya doğru kaydırmak sizi bir adım geriye götürür. Ancak bu her zaman işe yaramıyor, bazen farklı bir ekrana kaydırılıyor. Bazen saat kadranına geri dönmek için birkaç adım gerekiyor - burada bir düğme yardımcı olabilirdi.

Aramalar ve bildirimler - Cevaplama seçeneği olmayan Smart Band 8 Pro

Sekizinci nesil Smart Band Pro ile telefon görüşmeleri de mümkün değil. Takip cihazının mikrofonu olmasına rağmen hoparlörü yoktur. Ancak, istenirse, takip cihazı gelen bir aramayı titreşerek size bildirebilir.

Bildirimler testte güvenilir bir şekilde görüntülenir. Bandın eşleştirilmiş akıllı telefondan gelen tüm mesajları mı yoksa yalnızca tek tek uygulamalardan gelenleri mi görüntüleyeceğini seçebilirsiniz. Bunlar uygulamaya göre sıralanır ve bildirim menüsünde görüntülenir. E-posta gibi uzun mesajlar kısaltılır.

Fitness takip cihazı emojileri ve resimleri görüntüleyemiyor. Ancak daha da can sıkıcı olan Smart Band 8 Pro'nun hiçbir şekilde yanıt gönderemiyor olması. Önceden formüle edilmiş kısa yanıtlar veya emojiler bile Amazfit Aktif ya da Huawei Band 8 mümkündür.

Sesli asistan - Amazon Alexa mevcut değil

Amazon Alexa, Smart Band 8 Pro ex-works üzerinde yüklüdür. Ancak testte sesli asistanın çalışmasını sağlayamadık. Uygulamayı başlattıktan sonra takip cihazında bir hata mesajı beliriyor. Smart Band uygulamaya bağlı ve eşleştirilmiş akıllı telefon yanında olmasına rağmen Alexa başlatılamıyor. Aynı sorun diğer Android telefonlarında da meydana geliyor (Motorola Edge 30 Ultra) ve iOS üzerinde bir iPhone 15 Plus.

Sağlık ve fitness - Xiaomi canlılık değerine odaklanıyor

Xiaomi Smart Band 8 Pro'nun tüm fitness verileri ve vücut değerleri Mi Fitness uygulamasında toplanır. Takip cihazı kalp atış hızı, kandaki oksijen doygunluğu, stres, uyku ve hareket verilerini toplar. Her bir alan için veriler bir gün için değil, aynı zamanda bir hafta veya bir ay için de çıkarılır.

Stres 0 ile 100 arasında bir puanla gösterilir. Buna ek olarak, bir zaman çizelgesi kullanılarak bir gün gibi belirli bir süre içindeki gelişim de takip edilebiliyor. Yazılım ayrıca stresi dört aşamaya ayırıyor ve uygun emojilerle sınıflandırıyor.

Yazılım ayrıca bir canlılık değeri de sağlıyor. Xiaomi'ye göre, en iyi senaryoda bu değerin her zaman 100'ün üzerinde olması gerekiyor. Değer, yaş, dinlenme kalp atış hızı, maksimum kalp atış hızı ve son yedi gündeki antrenman verileri gibi çeşitli faktörlerden hesaplanıyor.

Sadece antrenman seanslarının zamanı değil, aynı zamanda yoğunluğu da önemlidir. Xiaomi'ye göre sınıflandırma, düzenli egzersiz için WHO yönergelerine dayanmaktadır. Günde maksimum 80 puan elde edilebilir.

Aktivite hedefleri - Smart Band 8 Pro ortalama değerleri hesaplar

Egzersiz hedefleri Mi Fitness uygulaması tarafından başlangıç sayfasının üst kısmında sunulur. Akıllı bant, değerleri kutucuklarda veya bazı durumlarda doğrudan saat kadranında da görüntüleyebilir. Xiaomi, grafik ekran için yarım dairelerle çalışıyor. Yakılan kaloriler, atılan adımlar ve hareket halinde geçen süre görüntüleniyor.

Değerler sadece bir gün için değil, aynı zamanda bir hafta için de görüntülenir. Uygulama ayrıca geçen haftanın günlük ortalama değerlerini gösterir ve bu seviyede kalmak için bir hedef gösterir. Yazılım ayrıca haftalar ve aylar için ortalama mesafeleri ve toplam mesafeleri de hesaplıyor. Ancak, tırmanılan adımlar veya kat değerleri gösterilmediği gibi VO2Max ölçümü de yoktur.

İstenirse Smart Band 8 Pro size düzenli egzersiz yapmanızı hatırlatabilir. Ancak hareket algılama özelliği her zaman güvenilir şekilde çalışmaz. Bazı durumlarda bildirim, masanızdan kalktıktan birkaç dakika sonra görünür. Yakın geçmişte bazı Xiaomi giyilebilir cihazlarında bu sorun yaşanmıştı, örneğin Xiaomi Watch 2 Pro ve Redmi Watch 4.

Kalp atış hızı, kalp ritmi ve kan oksijen satürasyonu

Smart Band 8 Pro, kalp atış hızı ve kandaki oksijen doygunluğu değerlerini toplar. Verileri daha iyi değerlendirebilmek için referans cihazlarla karşılaştırdık. Kalp atış hızını ölçmek için, takip cihazını Polar H10 göğüs kayışı ile birlikte bir bisiklet sürüşüne çıkardık.

Dinlenme kalp atış hızında her iki cihazın değerleri arasında dakikada dört atımlık bir fark vardır ve bu da yüzde 6,15'lik bir sapmaya karşılık gelmektedir. Smart Band 8 Pro'nun ölçülen değeri göğüs kayışınınkinden daha düşüktür. Güç nabzını üç farklı zamanda ölçtük. Üç ölçümden elde edilen ortalama sapma yüzde 2,6'dır.

Kan oksijen satürasyonu ölçülürken sapma benzer şekilde büyüktür. Bu alanda referans cihaz olarak Braun Pulse Oksimetre 1'i kullanıyoruz. Üç ölçümden elde edilen ortalama sapma yüzde 2,7'dir. Smart Band 8 Pro'nun değerleri her durumda referans cihazın değerlerinin altındadır.

Genel olarak, değerler Smart Band 7 Pro'dan biraz daha iyidir. Bu cihaz dinlenme halindeki kalp atış hızını daha doğru bir şekilde belirlemiş olsa da, diğer tüm değerler ilgili referans cihaza daha yakındır, ancak farklar genel olarak küçüktür. Fiyatına göre değerler iyi bir seviyede.

Smart Band 8 Pro ile kalp atış hızı ölçümü
Smart Band 8 Pro ile kalp atış hızı ölçümü
Polar H10 göğüs kayışı ile kalp atış hızı ölçümü
Polar H10 göğüs kayışı ile kalp atış hızı ölçümü

Uyku takibi - Xiaomi kullanıcıya uyku hayvanını gösterir

Xiaomi Smart Band 8 Pro'nun uyku takibi kapsamlıdır. İzleyici tüm uyku süresini kaydeder ve bunu hafif, derin ve REM uykusu olarak ayırır. Yazılım, her aşama için bir zamanın yanı sıra toplam uykunun yüzdesini de veriyor. Kişisel değerler aynı yaş grubundaki diğer kullanıcılarla da karşılaştırılır. Testte uyanma süreleri de güvenilir bir şekilde tespit edilir.

Genişletilmiş uyku takibi etkinleştirilirse, takip cihazı gece boyunca nabzı ve kandaki oksijen doygunluğunu ölçer. Yazılım ayrıca nefes alma noktaları atar ve uyku sırasında nefes almanın nasıl iyileştirileceğine dair ipuçları sağlar.

Toplam uykuya ayrıca bir uyku puanı ve bir kelime notu verilir. Giyilebilir cihaz en az yedi gece üst üste takılırsa, Mi Fitness uygulaması kullanıcıya bir uyku hayvanı atar ve uyku davranışlarını buna göre sınıflandırır. Uyku ritmi ve sürekliliğinin yanı sıra stres seviyeleri ve yatmadan önce yapılan egzersizler de dikkate alınıyor. Yazılım ayrıca iyi bir gece uykusu için gerekli koşulları oluşturmak üzere gün için bir program oluşturuyor.

Smart Band 8 Pro, mümkünse hafif uyku evresinde kullanıcıyı uyandırmak için uyku verilerini kullanan bir akıllı alarm saatine bile sahiptir. Ancak, bu özellik için zaman aralığı yalnızca on dakikadır.

Eğitim kaydı - Smart Band 8 Pro otomatik olarak izler

Xiaomi'ye göre Smart Band 8 Pro 150'den fazla sporun izlenmesini destekliyor. Kaydedilen verilerin kapsamı ve ayar seçenekleri seçilen antrenmana bağlı olarak değişiyor. Örneğin koşu için, takip cihazı ısınma ve aralıklı antrenman için özel bir mod sunuyor. Geçmiş antrenman seanslarının ortalama hızını içeren bir "AI pacer" da etkinleştirilebilir.

Mesafe, zaman veya yakılan kalori miktarı gibi bireysel sporlar için özel hedefler belirlenebilir. Kalp atış hızı bölgeleri, maksimum kalp atış hızları, mesafeler ve hızlar için alarmlar da etkinleştirilebilir.

Smart Band 8 Pro, antrenman sırasında uydu bağlantısının durumunu ve kalp atış hızını belirgin bir şekilde gösterir. Kalp atış hızı sadece değeri değil aynı zamanda bölgeyi de gösterir. Antrenmandan sonra Mi Fitness uygulaması kadans, adım uzunluğu ve antrenman etkisi gibi diğer verileri görüntüler. Ayrıca bir toparlanma süresi de önerilir.

Rota verileri uygulama üzerinden değil, Mi Fitness çevrimiçi portalı üzerinden dışa aktarılabilir. İzleyici ile antrenman seanslarında kendi parkurlarınızı tamamlamanız mümkün değildir. Ancak Smart Band 8 Pro, yürüyüş, koşu, bisiklet, kürek ve cross için çalışan antrenmanları otomatik olarak kaydedebilir.

GPS ve navigasyon - Doğruluk sorunları olan Smart Band 8 Pro

Smart Band 8 Pro'nun kendi uydu bağlantısı vardır, böylece antrenman seansları eşleştirilmiş bir akıllı telefon olmadan da takip edilebilir. Giyilebilir cihaz tüm yaygın uydu sistemlerini destekliyor. Bağlantının kurulması birkaç saniye sürüyor, ancak çok kararlı. Test sırasında herhangi bir kesinti yaşamadık. Smart Band 8 Pro için navigasyon çözümü bulunmuyor.

Smart Band 8 Pro'yu Garmin Venu 2 ile birlikte bir bisiklet sürüşüne çıkardık. Smart Band 8 Pro'nun özellikle yerleşim alanlarında yerelleştirme ile ilgili sorunları olduğu ortaya çıktı. Kaydedilen iz yollarla eşleşmiyor.

GNSS ölçümü: Gölün çevresini dolaşma
GNSS ölçümü: Gölün çevresini dolaşma
GNSS ölçümü: Dönüm noktası
GNSS ölçümü: Dönüm noktası
GNSS ölçümü: Özet
GNSS ölçümü: Özet

Ekran - Smart Band 8 Pro önemli ölçüde daha parlak

Alt piksel yapısı
Alt piksel yapısı

Xiaomi, Smart Band 8 Pro'daki ekran köşegenini 1,74 inçe yükseltti. Bu ekran 60 Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED paneldir. Birçok fitness takip cihazının aksine, Smart Band 8 Pro'da bir parlaklık sensörü vardır, bu nedenle bant ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlar. Ancak bu, özellikle her zaman açık ekranda her zaman mükemmel çalışmıyor. Ayarlama bazen gecikiyor ve genel olarak sensör kısıtlı çalışıyor.

Ekran hoş bir şekilde parlak olabilir. Maksimum 643 cd/m² ölçtük, bu da diğer modellere göre yüzde 20 daha fazla Smart Band 7 Pro. Gibi daha pahalı giyilebilir cihazlarla karşılaştırıldığında bile Amazfit Aktifxiaomi Band'in saklayacak hiçbir şeyi yok. Bununla birlikte, ekran titremesini de ölçtük. Frekans, yenileme hızına karşılık gelen 60 Hz'dir. Bu muhtemelen OLED titremesidir.

Her zaman açık ekran iyi bir çözümdür. Bir zamanlayıcı işlevi, örneğin geceleri sürekli yanmasını önler. AoD'nin stili, seçilen saat kadranından bağımsız olarak ayarlanabilir. Asansör algılama da güvenilir ve hızlı bir şekilde çalışır.

Xiaomi Smart Band 8 ProXiaomi Smart Band 7 ProAmazfit ActiveHuawei Watch Fit 3Xiaomi Redmi Watch 4
Response Times
PWM Frequency
60
118.9
98%
120
100%
120
100%
166
177%
Screen
-20%
-15%
16%
-14%
Brightness middle
643
516
-20%
546
-15%
745
16%
555
-14%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
39% / 39%
43% / 43%
58% / 58%
82% / 82%

* ... smaller is better

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 60 Hz

The display backlight flickers at 60 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 60 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17708 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Performans ve çalışma süresi - Yeterli günlük üretkenlik

Ne yazık ki, Xiaomi yüklü SiP hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Ayrıca, Smart Band 8 Pro bir tarayıcı çalıştırmıyor, bu nedenle kıyaslama ölçümleri mümkün değil. Günlük kullanımda çalışma hızı iyi. Kutucuklar arasındaki geçişler bazen sarsıntılıdır ve kutucuk içeriği yalnızca hafif bir gecikmeyle güncellenir, yani görüntülenen değerler görüntülendikleri anda değişir.

Kullanıcı arayüzü çok sayıda girdi ile stres altına sokulabilir. Bu durumda takılmaya başlıyor ve bazen girdileri gecikmeli olarak işliyor. Ancak testte herhangi bir çökme yaşanmadı. Dahili bellekle ilgili bilgiler de eksik. Ancak bu hafıza müzik, uygulamalar veya haritalar için aktif olarak kullanılamıyor. Akıllı banda yalnızca saat yüzleri kaydedilebiliyor.

Pil ömrü - Xiaomi Pro Tracker bir dayanıklılık koşucusu değil

Xiaomi'ye göre Smart Band 8 Pro tek bir şarjla 14 güne kadar dayanabiliyor. Her zaman açık ekran kullanıldığında ise altı gün dayanması gerekiyor. Testte ilk iddiadan kilometrelerce uzaktayız. Tüm ölçümleri mümkün olduğunca sık etkinleştiriyoruz, tüm bildirimleri açıyoruz ve maksimum pil tüketimini oluşturmak için otomatik eğitim algılamasını açıyoruz.

Her zaman açık ekranı kullanırken, bandın şarj edilmesi gerekmeden önce üç günlük bir çalışma süresi elde ediyoruz. AoD olmadan, bir gün daha fazla. Antrenman yaparken, en azından yürürken, her gün bir saat boyunca bandı takıyoruz. Antrenman olmadan da beş günlük kullanım mümkün.

Bu nedenle günlük şarj bir sorun değildir, ancak Smart Band 8 Pro'nun eski, daha basit bantlara göre önemli ölçüde daha sık şarj edilmesi gerekir. Pil ömrü artık bir saatin pil ömründen önemli ölçüde farklı değildir OnePlus Watch 2 wear OS ve çok daha kapsamlı bir işlev yelpazesi ile.

Smart Band 8 Pro, alt tarafında manyetik olarak tutulan bir kablo aracılığıyla şarj ediliyor. Bant 20 dakika içinde yüzde 10'dan yüzde 40'a kadar şarj edilebilir ve tam şarj yaklaşık 70 dakika sürer. Takip cihazına bir güç kaynağı ünitesi dahil değildir.

Artılar

+ parlak ekran
+ entegre GNSS
+ otomatik parlaklık ayarı
+ hassas vücut ölçüleri

Eksiler

- nFC yok
- hoparlör yok
- cevaplama seçeneği yok
- sesli asistan işlev dışı
- hatalı GNSS ölçümü

Karar - Xiaomi yalnızca minimal bir güncelleme sunuyor

İncelemede: Xiaomi Smart Band 8 Pro. Test cihazı Xiaomi Almanya tarafından sağlanmıştır.
İncelemede: Xiaomi Smart Band 8 Pro. Test cihazı Xiaomi Almanya tarafından sağlanmıştır.

Smart Band 7 Pro'dan Smart Band 8 Pro'ya sürüm atlaması küçüktür. En büyük gelişme yeni ekran - biraz büyüdü ve önemli ölçüde daha parlak. Sadece yavaş ortam ışığı sensörü AMOLED panelin keyfini biraz bozuyor.

Yeni çerçeve de bandı biraz daha şık hale getirmiş. Ama hepsi bu kadar. Olumlu bir not olarak, Smart Band 8 Pro - diğer birçok fitness takip cihazının aksine - kendi uydu bağlantısını ve ortam ışığı sensörünü sunuyor, ancak selefi de bunu yapabiliyordu.

Ayrıca NFC ve hoparlörden de yoksun. Buna ek olarak, sesli asistan şu anda grevde ve test sırasında Amazon Alexa ile bağlantı kuramadık. Vücut parametrelerinin ölçümü selefinden sadece marjinal olarak daha iyi ve yerleşim alanlarında GNSS bağlantısının doğruluğu ile ilgili sorunlar var.

Yeni Xiaomi Smart Band 8 Pro'nun ana avantajı daha büyük ve daha parlak ekranı.

Ayrıca, gelen mesajlar için yanıt seçeneği bulunmuyor. Smart Band 8 Pro, fitness takip cihazlarının akıllı saatlere göre tipik bir avantajını da sadece dört günlük pil ömrü ile kaybediyor. Olumlu tarafı ise Xiaomi'nin RRP'yi düşürmüş olması. Selefinde olduğu gibi 100 avro yerine üretici şimdi sadece 70 avro talep ediyor.

Xiaomi, Smart Band 8 Pro ile kendisi için bir niş oluşturdu; neredeyse hiç doğrudan rakibi yok. Hoparlörler ve cevaplama seçenekleri gibi daha fazla işlev Amazfit Aktif ama aynı zamanda daha pahalıdır. Biraz daha küçük olanlar Xiaomi Akıllı Bant 8 ve Huawei Band 8. Bu Redmi Watch 4 yanıt seçenekleri ve bir hoparlör sunar, ancak vücut ölçümleri daha az doğrudur.

Fiyat ve bulunabilirlik

Xiaomi Smart Band 8 Pro'nun RRP fiyatı 70 Euro'dur (77 $). Fitness takip cihazı Amazon gibi çeşitli perakendecilerde listelenmiştir. Xiaomi ayrıca Smart Band'i çevrimiçi mağazasında da satıyor.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> Notebooklar Hakkında Aradığınız Herşey > İnceleme > Xiaomi Smart Band 8 Pro akıllı saat incelemesi - Şimdi daha parlak
Benedikt Winkel, 2024-05-20 (Update: 2024-05-28)