AMD A12-9700P
AMD A12-9700P
Mimari
Bristol Ridge, Carrizo mimarisinin halefi ve oldukça benzer. Optimize edilmiş üretim süreci ve daha agresif Boost davranışından ötürü aynı güç tüketiminde daha yüksek saat hızı sunabilmekte. Bellek kontrolörü artık DDR4-RAM ve 1866 MHz desteği vermekte.
Bu tipik ofis işleri ve hafif çoklu işlemler için yeterli olduğu anlamına gelmekte.
Grafik kartı
Dahili Radeon R7 (Bristol Ridge) grafik kartı 512 aktif shader ünitesine sahip ve 758 MHz hıza çıkabilmekte. Saat hızının daha iyi kullanımı ve daha hızlı DDR4-RAM ile grafik kartı önceki jenerasyon Radeon R7 modellerini geride bırakıyor ve harici GeForce 920MX modeli ile en iyi senaryolarda rekabete girebiliyor. 2015-2016 oyunları düşük ayarlarda akıcı şekilde oynanabilir.
Güç tüketimi
AMD, işlemcinin güç tüketimini 15 Watt olarak belirtiyor. İnce ve 12 inç üzeri notebooklar için iyi bir seçim olabilir.